Microsoft Windows 7

Απάντηση

mcde

mcde's Avatar: Sony Xperia Z1
Super Moderator
Περιοχή: 410 Gone

Το νέο λειτουργικό της Microsoft είναι πλέον σε τελική μορφή (RTM). Σε αυτό το topic μπορείτε να συζητάτε οτιδήποτε αφορά τα Windows 7.

Alexkass

Alexkass's Avatar: Siemens S25
4G Member
Περιοχή: Nokia.com @ Milano.z
ήδη διαθέσιμο από technet, msdn (συνδρομές).
Alex = the best!
το blog μου
PIN: 20DDA1B0 (Storm)

zxr

zxr's Avatar: Sony Xperia SP
Moderator
Περιοχή: Δημόκριτος-Αθήνα
Νομίζω ότι είμαι ο πρώτος που κατάφερε να καταστρέψει τα Win 7. Σε μια από τις δοκιμές μου αποπειράθηκα να εγκαταστήσω το Partition Magic 8. Μου έβγαλε σχετικό μήνυμα ότι το πρόγραμμα δεν είναι compatible κι ότι τα Windows ψάχνουν να βρουν λύση.

Μετά από λίγο, μήνυμα ότι βρέθηκε λύση και η εγκατάσταση προχωρά κανονικά. Restart το μηχάνημα και αυτό ήταν!

Ξεκίνησε το Startup Repair, προσπάθησε αλλά ποτέ δεν διόρθωσε το πρόβλημα.

Η φιλία μεταξύ γυναίκας και άντρα είναι αντιστρόφως ανάλογη με την ομορφιά της γυναίκας...

johnthegreek

johnthegreek's Avatar: Samsung SGH-U600
Banned
Περιοχή: Άγνωστη
Χθες άνοιξα το "Media Center" για να ακούσω μουσική.Εκεί που άκουγα μουσική και σέρφαρα στο διαδύκτιο ξαφνικά η εικόνα άρχισε να χαλάει.Όλα τα εικονίδια πήγαιναν από'δω και από'κει.Δείτε πως είχε γίνει ο οθόνη μου:

.Γενικά, πάντως, το "Media Center" κολλάει πολλές φορές και έχει αργό start up.Επίσης, ο υπολογιστής κολλάει και στο μη aero θέμα που έχουν τα 7 ενώ στα υπόλοιπα θέματα πάει σφαίρα .Γιατί συμβαίνει αυτό;
Και κάτι τελευταίο.Είδα στις "Ιδιότητες συστήματος" το εξής:

"Δυνατότητα 64 bit : Ναι".Αυτό σημαίνει ότι μπορώ να βάλω 64bit OS στον υπολογιστή μου; Τι διαφορά έχει η 64bit έκδοση από την 32bit που έχω τώρα;

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις.

Alexkass

4G Member
θελεις ram.
Alex = the best!
το blog μου

johnthegreek

johnthegreek's Avatar: Samsung SGH-U600
Banned
Περιοχή: Άγνωστη
Παράθεση από Alexkass >
θελεις ram.
Θέλω Ram για πιο πράγμα;Για το πρόβλημα με τον "Media Center" ή για την 64bit που θέλω να περάσω; Έχω 1Gb Ram και στη slidebar μου δείχνει ότι είναι στο 71%.Πρέπει οπωσδήποτε να αλλάξω Ram ή μπορώ να το καθυστερήσω;

mol

mol's Avatar: ZTE V967
4G Member
Περιοχή: ......
Παράθεση από zxr >
Νομίζω ότι είμαι ο πρώτος που κατάφερε να καταστρέψει τα Win 7. Σε μια από τις δοκιμές μου αποπειράθηκα να εγκαταστήσω το Partition Magic 8. Μου έβγαλε σχετικό μήνυμα ότι το πρόγραμμα δεν είναι compatible κι ότι τα Windows ψάχνουν να βρουν λύση.

Μετά από λίγο, μήνυμα ότι βρέθηκε λύση και η εγκατάσταση προχωρά κανονικά. Restart το μηχάνημα και αυτό ήταν!

Ξεκίνησε το Startup Repair, προσπάθησε αλλά ποτέ δεν διόρθωσε το πρόβλημα.

μια απο τα ιδια αλλα με αλλο προγραμμα. τελικα δεν δουλεψε το startup repair και εκανα επαναφορα συστηματος! τωρα ειμαι οκ χωρις να περασω τελικα το προγραμμα.
never turn back
Οδηγος rooting για HTC Desire Z- thanks to nikosk31
ΖΤΕ v967s: ROM Max Flavour v-3.4, Clockworkmod Recovery v. 6.0.4.0

fantomas_ktm

fantomas_ktm's Avatar: Samsung GT-I9100 Galaxy S2
3G Member
Περιοχή: Κερατσίνι
Παράθεση από johnthegreek >
Θέλω Ram για πιο πράγμα;Για το πρόβλημα με τον "Media Center" ή για την 64bit που θέλω να περάσω; Έχω 1Gb Ram και στη slidebar μου δείχνει ότι είναι στο 71%.Πρέπει οπωσδήποτε να αλλάξω Ram ή μπορώ να το καθυστερήσω;
Για ολα! Μεχρι 2gb προσθεσε αν μεινεις οπως εισαι, οσα υποστηριζει η μητρικη σου, αν θες, αν βαλεις 64bit. Αλλιως τα παραπανω απο 3gb δεν θα σου αναγνωριζονται σε 32bit λειτουργικο!

Οσοι εχουν την RTM ηδη αν τα αγορασουν απλα ενεργοποιουν η παλι clean install??
Shit Happens!!!

nikolasn80

nikolasn80's Avatar: Apple iPad
3G Member
Περιοχή: ροδος
δεν παιζει η καρτα ηχου γιατι?οι drivers?apo που θα τουσ κατεβασω?

andreas_ku990

andreas_ku990's Avatar: Sony Xperia sola
HSDPA Member
Περιοχή: Κύπρος - Λεμεσός
Μήπως από την κατασκευάστρια εταιρια? Εμένα τους βρήκε όλους πάντως.

mol

mol's Avatar: ZTE V967
4G Member
Περιοχή: ......
μεσω καποιου προγραμματος ισως να βρεις drivers... υπαρχουν αρκετα που κανουν πολυ καλη δουλεια σε vista και xp.

μπορει να μου πει καποιος ποιες ειναι οι ελαχιστες απαιτησεις που χρειαζονται τα 7? εχω βρει πολλες πληροφοριες, αλλα ολες ειναι διαφορετικες... αλλου λενε για 256 ram, αλλου 1gb και παει λεγοντας...
never turn back
Οδηγος rooting για HTC Desire Z- thanks to nikosk31
ΖΤΕ v967s: ROM Max Flavour v-3.4, Clockworkmod Recovery v. 6.0.4.0

nikolasn80

nikolasn80's Avatar: Apple iPad
3G Member
Περιοχή: ροδος
1gb ram 50 γβ σκληρος.
εχει κανενασ λινκ για τετοια προγραμματα που βρισκουν τους drivers?ενα αλλο προβλημα που βγαζει ειναι το αντιβιωτικο χοντρο κολλημα

fantomas_ktm

fantomas_ktm's Avatar: Samsung GT-I9100 Galaxy S2
3G Member
Περιοχή: Κερατσίνι
50gb??? γιατι ποσο ποιανουν μετα την εγκατασταση??? σκεφτομουν για 80ρη SSD.. Θα ειναι λιγος? μαζι με office, βασικα progs και κανα δυο games..

Οσο για την ενεργοποιηση που ρωτησα παραπανω???
Shit Happens!!!

andreas_ku990

andreas_ku990's Avatar: Sony Xperia sola
HSDPA Member
Περιοχή: Κύπρος - Λεμεσός
Παράθεση:
50gb??? γιατι ποσο ποιανουν μετα την εγκατασταση??? σκεφτομουν για 80ρη SSD.. Θα ειναι λιγος? μαζι με office, βασικα progs και κανα δυο games..
Όχι δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Έχω δίσκο 160GB και γέμισα τα 80 αλλά με 8GB τραγούδια, 5GB εφαρμογές του iPod και 4-5GB ταινίες. Και τα βασικά προγράμματα. Λογικά θα σε φτάσει αλλά εξαρτάται από τα προγράμματα σου πόσο χώρο παίρνουν.

Alexkass

4G Member
μιας και δουλεύουν όπως τα vista με το winsxs θα χρειάζονται όλο και περισσότερο χώρο.

τα περνάω μέσω msdn στο tablet και γράφω εντυπώσεις.
Alex = the best!
το blog μου
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης