Jump to content

The Big Bang Theory (CBS)


SagoniasSlutRose
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eχει δει κανεις αυτη τη σειρα; εχει παρα πολυ γελιο.

Ειναι αυτοτελη επεισοδια διαρκειας περιπου 20'.

Αξιζει να κανετε μια αποπειρα....

 

http://www.imdb.com/title/tt0898266/

8.4/10

http://www.impawards.com/tv/posters/big_bang_theory.jpghttp://a6.vox.com/6a00fae8e7a002000b0110166b7c9e860d-500pi

http://l.yimg.com/l/tv/us/img/site/24/36/0000042436_20070905152109.jpg

http://www.nytimes.com/images/blogs/tvdecoder/posts/0208/big-bang-theory.jpg

http://www.youtube.com/view_play_list?p=2F338407349C4B73&search_query=the+big+bang+theory

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 337
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η σειρά έχει πολυ πλάκα, αν και στην αρχή ήταν κάπως κουραστική όπως αναγράφεται και παραπάνω. Απο τον 2 κύκλο όμως στρώνει κάπως. Αξίζει πάντως το download
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Θα το δείχνει το star τις κυριακές!

 

Το βλέπω να κόβεται, είναι πολυ ιδιαίτερο το χιούμορ τους και σίγουρα απέχει απο τα ελληνικά δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Δευτερα ξεκιναει και η νεα σεζον!
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με τον hellsangel81 !!! αλλα εμενα μου αρεσει η σειρα και η penny ... xa xa xa !!

 

περα απο την πλακα , εχει πολυ καλες ατακες αλλα οντως μερικες φορες κουραζει ...

 

για να περασει ευχαριστα η ωρα , μια χαρα ειναι ...

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι ειναι για συγκεκριμενους ανθρωπους, που ειτε ασχολουνται με υπολογιστη-ιντερνετ-παιχνιδια είτε εχουν φιλους που το κανουν και τους ακουνε να μιλανε συνεχεια γι αυτο!

Αμα κατσει να το δει η μητερα μου πχ δεν θα κατελαβει τπτ.....δεν ξερω κατα ποσο θα τραβηξει στην ελληνικη τηλεοραση.

Link to comment
Share on other sites

"Η μανα σου το ξερει?"

 

Η σειρα ειναι οντως πολυ καλη και ειδικα ο χαρακτηρας του Sheldon ειναι απο τους πιο καλογραμμενους που εχω δει τα τελευταια χρονια σε σειρα..

Μην ξεχναμε και το κλασσικο πλεον "Scissors, Lizard, Spock" :p

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

"Η μανα σου το ξερει?"

 

Η σειρα ειναι οντως πολυ καλη και ειδικα ο χαρακτηρας του Sheldon ειναι απο τους πιο καλογραμμενους που εχω δει τα τελευταια χρονια σε σειρα..

Μην ξεχναμε και το κλασσικο πλεον "Scissors, Lizard, Spock" :p

Με αυτη την σειρα εφαγα κολλημα φετος το καλοκαιρι! Τον 2ο κυκλο μεσα σε μια μερα τον ειδα αυτο λεω μονο! :) Πραγματικα ο Sheldon φοβερος χαρακτηρας και το πιο κλασσικο του ειναι το "Sarcasm??" :lol:

Αντε να δουμε απο αυριο και τον 3ο κυκλο....

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα στο Σταρ. Μου άρεσαν πολύ οι αναφορές στη Φυσική και τους επιστήμονες (και εγώ Φυσική σπουδάζω :p ), αλλά ρε παιδιά δεν μπόρεσα να γελάσω με τίποτα!

 

Μου άρεσε επίσης και η κουρτίνα του μπάνιου με τον περιοδικό πίνακα. :p

Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα στο Σταρ. Μου άρεσαν πολύ οι αναφορές στη Φυσική και τους επιστήμονες (και εγώ Φυσική σπουδάζω :P ), αλλά ρε παιδιά δεν μπόρεσα να γελάσω με τίποτα!

 

Μου άρεσε επίσης και η κουρτίνα του μπάνιου με τον περιοδικό πίνακα. :P

 

κι εγώ σήμερα το δα πρώτη φορά στο σταρ...επειδή κι εγώ όπως κι ο προλαλήσας βρίσκομαι σε περιβάλλον με πολλούς τέτοιους τύπους, έβρισκα οικείους και χαριτωμένους τους χαρακτήρες και τις αντιδράσεις τους. Απλώς ούτε κι εγώ γέλασα ιδιαίτερα...μου φάνηκαν κάπως προβλέψιμες οι ατάκες (και αμάν ρε παιδιά με αυτό το γέλιο-κονσέρβα, πότε θα αποφασίσουν οτι είναι εκνευριστικό, να το αποβάλουν επιτέλους από τα sit-coms??) και κάπως καρικατουρίστικο - ειδικά οι δευτερεύοντες χαρακτήρες. χμμμ....μετριούτσικο θα το λεγα...

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι το Star ξεκινησε απο season 1, episode 1.. αν οντως ειναι ετσι, τοτε αξιζει λιγο υπομονη και καποια επεισοδια ακομα μεχρι να βγαλετε ενα πιο ολοκληρωμενο συμπερασμα.

 

Η αληθεια ειναι οτι και εγω αρχικως δεν συγκινηθηκα.. Χρειαστηκαν καποια επεισοδια ωστε να συνηθισω τους νεους "ηρωες" και το ιδιαιτερο χιουμορ που εχουν. Αφου εγινε η πρωτη "γνωριμια", ανηκω πλεον στους φανατικους.

 

Στους φοιτητες/σπουδαστες φυσικης, πληροφορικης, μαθηματικων και λοιπων επιστημων σιγουρα θα εχει μια μεγαλυτερη απηχηση χωρις ομως αυτο να ειναι απαραιτητο.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη season είναι αρκετά βαρετή σε πολλά σημεία. Ποτέ δεν κατάφερα να δω 2 επεισόδια μαζεμένα.

 

Απο την δεύτερη όμως οι σεναριογράφοι βρήκαν αυτό που έλειπε και πραγματικά η σειρά έγινε κλάσεις ανώτερη.

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι σε μερικα επεισοδια δεν γελασα αλλα μου αρεσει πολυ σαν σειρα και θυμαμαι πολλες φορες να ριχνω τρελα γελια. Βλεπεται πολυ ευχαριστα!
Link to comment
Share on other sites

Από όσα επεισόδια έχω δει (δεν είναι πολλά) δεν κατάφερε να με κάνει να γελάσω. Υπάρχει κάτι το πολύ ψεύτικο στο όλο σκηνικό για να εκτιμήσω το χιούμορ και οι ερμηνείες δεν βοηθούν. Όχι ότι δεν πιάνω τις ατάκες και τις αναφορές. Απλά το πολύ να μου προκαλέσουν ένα "χεχ".

 

Και η μεγάλη συχνότητα του γέλιου (κονσέρβα; ) σε σημεία που είναι εντελώς ρηχά δε βοηθάει.

 

Νομίζω πως μου άρεσε πολύ περισσότερο το συγγενικό (και βρεταννικό ) IT Crowd, παρ'ότι και εκεί είχε αρκετές τραβηγμένες καταστάσεις και κάποιες ερμηνείες ήταν απλά εκνευριστικές. Αλλά τουλάχιστο γελούσα με τις περισσότερες καταστάσεις και τους χαρακτήρες.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως ειναι! Στην αρχη και εγω ξινισα λιγο με το χιουμορ τους... Μετα απο μερικε επεισοδια ομως εγινα φανατικος της σειρας!!!!
Link to comment
Share on other sites

Howard: I'm trying to blend in!

Rajesh: To what? Toy Story??? :lol:

 

Θεικο το πρωτο...ειμαι αισιοδοξη οτι η υπολοιπη σαιζον θα ειναι το ιδιο και καλυτερη!

Tα μουσια μπορουν να τα εισαγουν μονιμως?????? :rotfl:

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Howard: Sheldon,you remember the first few weeks

we were looking for magnetic monopoles and not finding anything and you were

acting like an obnoxious, giant dictator?

 

Raj: I thought we were going to be gentle with him.

 

Howard: That's why I added the "tator."

 

:lol::lol::lol::lol:

 

Πολυ καλη αρχη!!!:up:

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Howard: Sheldon,you remember the first few weeks

we were looking for magnetic monopoles and not finding anything and you were

acting like an obnoxious, giant dictator?

 

Raj: I thought we were going to be gentle with him.

 

Howard: That's why I added the "tator."

 

:lol::lol::lol::lol:

 

Πολυ καλη αρχη!!!:up:

 

Και οι κοντρες με την Penny επισης!

 

Penny: You know, I do understand what you're going through.

Sheldon: Really? Did you just have the Nobel Prize in Waitressing stolen from you?

 

:lol:

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...