είσοδος στο router του ΟΤΕ

Κλειδωμένο Θέμα

zafos90

zafos90's Avatar: HTC One
3G Member
Περιοχή: Θεσ/νίκη-Κοζάνη
Καλησπέρα,θέλω να ελέγξω κάποιες ρυθμίσεις της σύνδεσής μου και για να πάω στο router μπαίνω κανονικά στο 192.168.1.1 αλλά μου ζητάει username και κωδικό τα οποία δυστυχώς δεν θυμάμαι.Απ'ότι όμως θυμάμαι πρέπει να είναι παντού ίδια για τα router του ΟΤΕ.Έχω σύνδεση OTE CONNX.Μήπως ξέρει κανείς το username και το password?Αν θυμάμαι καλά ο κωδικός είναι info αλλά δεν είμαι σίγουρος

aromeo

aromeo's Avatar: Coolpad 7320
HSCSD Member
Περιοχή: δεν σου λεω
Αν μπορεις πες μας το μοντελο και την μαρκα του router σου.

zafos90

zafos90's Avatar: HTC One
3G Member
Περιοχή: Θεσ/νίκη-Κοζάνη
Παράθεση από aromeo >
Αν μπορεις πες μας το μοντελο και την μαρκα του router σου.
Το router είναι BaudTec και γράφει επίσης πάνω ΟΤΕ CONNX

johnthegreek

johnthegreek's Avatar: Samsung SGH-U600
Banned
Περιοχή: Άγνωστη
Άν δεν έχεις αλλάξει το Username και το Password βάλε τα παρακάτω:
Username:Admin
Password:Admin
Άν τα έχεις αλλάξει και θες οπωσδήποτε να μπεις στο router πίεσε με μία καρφίτσα ή με μία οδοντογλυφίδα το μαύρο κουμπάκι που έχει δίπλα από το κουμπί ON/OFF για 30 δευτερόλεπτα.Θα χαθούν όμως όλες οι ρυθμίσεις που είχε το μόντεμ με αποτέλεσμα να μην μπορείς να μπεις στο internet.Για να το διορθώσεις βάλε το cd και κάνε ότι έκανες και όταν το πρωτοέβαλες.

Υγ:Για να ξαναμπείς στο internet θα πρέπει να βάλεις τα στοιχεία σου στο cd.Μην πειράξεις τίποτα άλλο στον Πίνακα Ελέγχου.

mcde

mcde's Avatar: Samsung Galaxy Note 4
Super Moderator
Περιοχή: 410 Gone
Αρμόδιο forum για αυτά τα θέματα είναι το Ευρυζωνικά Σταθερά Δίκτυα. Εκεί θα βρεις όλες τις πληροφορίες που χρειάζεσαι.
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης