Jump to content

Samsung B2100 Solid Extreme


thamax
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Samsung μας παρουσιαζει ενα οικονομικο τηλεφωνο που αντεχει και στην πιο "βαρβαρη" χρηση, κι επισης προσφερει υψηλη αυτονομια για να μην κυκλοφορουμε συνεχεια με τον φορτιστη στην τσεπη! Οι δυνατοτητες του δεν θα συγκινησουν τους απαιτητικους χρηστες, ωστοσο η αντοχη του θα προσελκυσει εκεινους που εχουν εντονες δραστηριοτητες σε αντιξοες συνθηκες. Αν δεν ζητατε πολλα απο ενα κινητο, αλλα θελετε να μιλατε πολυ και παραλληλα πετατε απο δω κι απο κει τη συσκευη σας, τοτε το B2100 θα γινει ο πιο "ανεκτικος" συντροφος που ειχατε ποτε. Και ποιος ξερει.. ισως να γινει μοδα στην παραλια το καλοκαιρι, αφου πλεον ο καθενας θα μπορει να μιλαει και να βγαλει μια φωτογραφια κατα τη διαρκεια του μπανιου στη θαλασσα!

 

http://img199.imagevenue.com/loc678/th_18219_B2100_122_678lo.jpg http://img262.imagevenue.com/loc474/th_18218_samsung-b2100-water_122_474lo.jpg http://img258.imagevenue.com/loc363/th_19128_samsung-b2100-xplorer_39650_1_122_363lo.jpg

 

Διαστάσεις (mm): 113 x 49 x 17,1

Βάρος (γραμ.): 102.8

Χρόνος Ομιλίας: 9 ώρες

Xρόνος Αναμονής: 600 ώρες

Έχρωμη Οθόνη: 1.77 ιντσών TFT 262.144 χρωμάτων (120 x 160)

MMS: Ναί

Κάρτα Μνήμης: microSD (TransFlash), ενσωματωμένη μνήμη 10 MB

Mobile Internet: WAP 2.0, EDGE/GPRS Class 10

Ασύρματη επικοινωνία: Bluetooth 2.1 + EDR (A2DP)

Camera: 1.3 megapixel

Ring Tones: MP3, AAC, AMR, MIDI

Java: Ναί

GPRS: Ναί

Battery: Li-Ion 1000 mAh

 

- Shock, water and dust resistant (IP57, MIL-STD-810F)

- Water proof up to 1 meter and 30 minutes

- Anti-shock materials (urethane)

- Noise cancellation with dedicated microphone

- Flashlight with dedicated key

- MP3/e-AAC+/WMA/WAV player

- MPEG4/3GP/M4V player

- Voice memo

- Stopwatch

- T9

Δείκτης SAR:

0.716 W/kg

 

τοχει δοκιμασει καποιος

δουλευη καλα?

σκεφτομαι να το παρω

Edited by gianpithio
Διόρθωση τίτλου θέματος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 116
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το εχω παρει εγω ειναι vodafone live και του εχω βαλει καρτα wind το κινητο ειναι πολυ καλο.μπαταρια που κραταει 1 εβδομαδα και,παιρνει καρτα μνημης,δυνατος και καθαρος ηχος, φακος που σε τυφλωνει,ειναι ενα κινητο που αξιζει κατα πολυ τα λεφτα του.α εκανα και ενα τεστ το εβαλα σε ενα ποτηρι γεματο νερο μεσα και δεν επαθε τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι και εγω να το αγορασω ξερει κανεις αν τρεχει opera mini με ρυθμισεις gprs(συγκεκριμενα με wind plus)? Δεν ειχα ποτε samsung κινητο και δεν ξερω τι 'παιζει'.
Όσα φέρνει ο άνεμος..
Link to comment
Share on other sites

φιλη μου το κινητο ειναι πολυ απλο χωρις εξελιγμενες λειτουργιες απλα ειναι κατασκευασμενο για την συγκεκριμενη σκληρη χρηση,αν εισαι κοντα στον γερακα αττικης το εχει το saturn να πας να το επεξεργαστεις
Link to comment
Share on other sites

Βασικα θελω το κινητο για να αντικαταστησω το sonyericsson w200 που εχω..και με μια συγκριση των χαρακτηριστικων τους βλεπει κανεις οτι εχουν πανω-κατω τις ιδιες λειτουργιες.Υποστηριζει και το b2100 java εφαρμογες.Το θεμα ομως ειναι αν μπορει να τρεξει την opera mini εφαρμογη με ρυθμισεις wap οπως τα sony ericsson κινητα ή δυσκολευεται οπως τα nokia s40 κινητα.Εχω συνηθισει τη χρηση της συγκεκριμενης

εφαρμογης και ειναι για μενα σημαντικο να ξερω αν μπορει να την τρεξει χωρις προβλημα πριν προχωρησω στην αγορά του κινητου.

Όσα φέρνει ο άνεμος..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αγόρασα προ ημερών το τηλέφωνο και μπορώ να πω ότι είναι πάρα πολύ καλό. Μπορεί να μην έχει την super κάμερα και το πρωτοποριακό design, αλλά είναι γερό, έχει πολύ καλή μπαταρία, καθαρό ήχο,κλπ. Θα ήθελα μόνο να ρωτήσω αν κάποιος γνωρίζει αν αλλάζει το πάνω αριστερό κουμπί και το πάνω δεξί κουμπί, και να βάλω κάποια άλλη επιλογή αντί ΜΕΝΟΥ και ΕΠΑΦΕΣ όπως είναι τώρα αντίστοιχα (Δεν μιλάω για τις συντομεύσεις του κεντρικού κέρσορα).

Και κάτι ακόμα.Στο κεντρικό κουμπί μπορώ να βάλω κάποια άλλη επιλογή εκτός από την WAP σύνδεση που είναι προκαθορισμένο?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Η Samsung μας παρουσιαζει ενα οικονομικο τηλεφωνο που αντεχει και στην πιο "βαρβαρη" χρηση, κι επισης προσφερει υψηλη αυτονομια για να μην κυκλοφορουμε συνεχεια με τον φορτιστη στην τσεπη! Οι δυνατοτητες του δεν θα συγκινησουν τους απαιτητικους χρηστες, ωστοσο η αντοχη του θα προσελκυσει εκεινους που εχουν εντονες δραστηριοτητες σε αντιξοες συνθηκες. Αν δεν ζητατε πολλα απο ενα κινητο, αλλα θελετε να μιλατε πολυ και παραλληλα πετατε απο δω κι απο κει τη συσκευη σας, τοτε το B2100 θα γινει ο πιο "ανεκτικος" συντροφος που ειχατε ποτε. Και ποιος ξερει.. ισως να γινει μοδα στην παραλια το καλοκαιρι, αφου πλεον ο καθενας θα μπορει να μιλαει και να βγαλει μια φωτογραφια κατα τη διαρκεια του μπανιου στη θαλασσα!

 

http://img199.imagevenue.com/loc678/th_18219_B2100_122_678lo.jpg http://img262.imagevenue.com/loc474/th_18218_samsung-b2100-water_122_474lo.jpg http://img258.imagevenue.com/loc363/th_19128_samsung-b2100-xplorer_39650_1_122_363lo.jpg

 

Διαστάσεις (mm): 113 x 49 x 17,1

Βάρος (γραμ.): 102.8

Χρόνος Ομιλίας: 9 ώρες

Xρόνος Αναμονής: 600 ώρες

Έχρωμη Οθόνη: 1.77 ιντσών TFT 262.144 χρωμάτων (120 x 160)

MMS: Ναί

Κάρτα Μνήμης: microSD (TransFlash), ενσωματωμένη μνήμη 10 MB

Mobile Internet: WAP 2.0, EDGE/GPRS Class 10

Ασύρματη επικοινωνία: Bluetooth 2.1 + EDR (A2DP)

Camera: 1.3 megapixel

Ring Tones: MP3, AAC, AMR, MIDI

Java: Ναί

GPRS: Ναί

Battery: Li-Ion 1000 mAh

 

- Shock, water and dust resistant (IP57, MIL-STD-810F)

- Water proof up to 1 meter and 30 minutes

- Anti-shock materials (urethane)

- Noise cancellation with dedicated microphone

- Flashlight with dedicated key

- MP3/e-AAC+/WMA/WAV player

- MPEG4/3GP/M4V player

- Voice memo

- Stopwatch

- T9

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

kalo einai to kinito h maimoudia kserei kaneis?

 

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται απο ποια αποψη το εννοεις. Εχει τα βασικα που ζηταει ενας απλος χρηστης για επικοινωνια + μια μετρια καμερα, ραδιοφωνο και φακο! Το βασικοτερο στοιχειο του ειναι η αντοχη. Επισης η οθονη παρολο που ειναι μικρη εχει ικανοποιητικη ευκρινεια! Γενικα ειναι ενα απλο και ευχρηστο τηλεφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Πηρα σημερα το συγκεκριμενο κινητο σαν δευτερο και εχω το εξης προβλημα δεν το αναγνωριζει το pc studio μηπως ξερει καποιος τι παιζει με αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Πηρα σημερα το συγκεκριμενο κινητο σαν δευτερο και εχω το εξης προβλημα δεν το αναγνωριζει το pc studio μηπως ξερει καποιος τι παιζει με αυτο?

 

κανε update στο pc studio και μετα συνδεσε το κινητο παλι.

 

to usb driver απο το cd τον εχεις εγκαταστησει?

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα εχω κανει ολα αυτα!!!! το usb δεν νομιζω να εχει προβλημα μια και αλλα κινητα samsung τα βλεπει μια χαρα... για να το ξανατσεκαρω παλι να δω ...
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα λυθηκε !!! το τηλεφωνο ειναι προγραματισμενο να συνδεεται με το new pcstudio ( και όχι το pc studio 3) το οποίο φυσικά ανεβηκε στο site της samsung πριν κανα 2-3 μερες...
Link to comment
Share on other sites

το πήρε ένας φίλος και το έχω δουλέψει

 

μου έκανε εντύπωση η μπαταρία (πρώτη φόρτιση και τρέχει 4 ημέρες..)

 

το μενου του είναι υπερπλήρες & η κάμερα έχει και πολλά εφέ

ακόμη, μου άρεσε που έχει κάρτα μνήμης και bluetooth

 

ένα πλήρες επαγγελματικό κινητό λοιπόν :D

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράχθηκε ακριβώς. Δημιούργησες νέο θέμα για την συγκεκριμένη συσκευή (11 Ιούν. 2009, 14:26) παρόλο που υπήρχε ήδη θέμα δημιουργημένο από τον χρήστη thamax (1 Ιούν. 2009, 23:57).

 

Επειδή όμως το ποστ σου περιείχε χρήσιμες πληροφορίε για την συσκευή, προστέθηκε στο πρώτο ποστ και όλα τα ποστ των δύο θεμάτων συνενώθηκαν στο συγκεκριμένο θέμα. Συνεχίζουμε εδώ, λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Α, οκ. Σορρυ κιολας, αλλα ειχα ψαξει και δεν εβρισκα κατι σχετικο.. ισως και να μην το ειχα δει! Προχωραμε λοιπον...:D
Link to comment
Share on other sites

χαίρεται

μήπως ξέρετε πως γίνεται εγκατάσταση

JAVA στην συσκευή???

δεν μπορώ να κάνω

με τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω, για 3-4 τηλ:lol:

αλλα οθτε εγω μπορω να εγκαταστησω παιχνιδια....

τα στελνω με ΒΤ τα δεχεται αλλα μετα δεν τα ανοιγει για να εγκατασταθουν:(

 

καποιος με "γνωσεις Samsung" :D υπαρχει να μας εξηγησει πως γινεται????????

 

χαίρεται

μήπως ξέρετε πως γίνεται εγκατάσταση

JAVA στην συσκευή???

δεν μπορώ να κάνω

με τίποτα...

 

Το Βρηκα!!!!!

Πρεπει να βαλεις μαζι και τα jar κ τα jad

Η εγκατασταση γινεται με τα jad

 

ΒΤW καπου διαβασα οτι το συνεδεσες μς υπολογιστη....

Καλωδιο ειχες απο αλλη συσκευη? (ρωταω γιατι η δικια μου δεν ειχε μεσα...)

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Το Βρηκα!!!!!

Πρεπει να βαλεις μαζι και τα jar κ τα jad

Η εγκατασταση γινεται με τα jad

 

ΒΤW καπου διαβασα οτι το συνεδεσες μς υπολογιστη....

Καλωδιο ειχες απο αλλη συσκευη? (ρωταω γιατι η δικια μου δεν ειχε μεσα...)

 

τα έβαλα και τα jar και τα jad ίδιο όνομα και τα λοιπά αλλά μου λέει ότι είναι άγνωστο αρχείο, αυτά με καλώδιο, δεν είχε μέσα αλλά είχα ήδη από άλλη συσκευή.Με bt δεν έχω δοκιμάσει θα το δοκιμάσω και θα σου πω.

 

ΤΡΟΠ. ούτε με bt τελικά κάνει εγκατάσταση στα αρχεία java, κάπου είχα

διαβάσει ότι μόνο μέσο wap μπορεί να κάνει εγκατάσταση τα αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

τα έβαλα και τα jar και τα jad ίδιο όνομα και τα λοιπά αλλά μου λέει ότι είναι άγνωστο αρχείο, αυτά με καλώδιο, δεν είχε μέσα αλλά είχα ήδη από άλλη συσκευή.Με bt δεν έχω δοκιμάσει θα το δοκιμάσω και θα σου πω.

 

ΤΡΟΠ. ούτε με bt τελικά κάνει εγκατάσταση στα αρχεία java, κάπου είχα

διαβάσει ότι μόνο μέσο wap μπορεί να κάνει εγκατάσταση τα αρχεία.

 

Με ΒΤ κανει σιγουρα, εγω εχω βαλει 6-7 παιχνιδια

Η διαδικασια: κατεβασα απο νετ τα παιχνιδια(jar), με το jadmaker εφτιαξα jad, τα περασα στο SE c905 (εχω καλωδιο συνδεσης με το PC), τα εστειλα στο Β2100 με ΒΤ, ετρεξα τα jad kai εγκαταστηθηκαν κανονικοτατα,

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

ατυχία, σε έμενα δεν γίνεται.

δλδ αν πατήσεις το αρχείο jar

θα σου πει άγνωστο αρχείο ?

γιατί σε εμένα αυτό λέει είτε

πατήσω το jar είτε το jad.

 

ΤΡΟΠ. μήπως στο δικό μου

έχουν κλειδωμένη την JAVA?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung B2100 Solid Extreme

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...