Jump to content

Vector Master 500BT


deadlock7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.Είμαι κάτοχος του Vector Master 500BT.Έχω περάσει το destinator (6+7),αλλά ανα τακτά διαστήματα μου εμφανίζει μήνυμα "έλλειψης πόρων".Αυτό το κάνει συνήθως όταν φορτώνει γρήγορα τον χάρτη,οπότε υπέθεσα οτι φταίει η κάρτα μνήμης.Δυστυχώς και με άλλες 2 κάρτες το πρόβλημα παραμένει.Έχει αντιμετωπίσει άλλος αντίστοιχο πρόβλημα?Με τα χαρακτηριστικά που έχει πίστευα πως θα σήκωνε το destinator.Μήπως να πάρω πιο γρήγορη κάρτα μνήμης?
Link to comment
Share on other sites

Απο τα χαρακτηριστικά του κανονικά έπρεπε να το σηκώνει.Τη συσκευή την έχεις ξεκλειδώσει;
Link to comment
Share on other sites

Απο τα χαρακτηριστικά του κανονικά έπρεπε να το σηκώνει.Τη συσκευή την έχεις ξεκλειδώσει;

 

Δε νομίζω οτι χρειάζεται κάποιο ξεκλείδωμα φίλε μου.Απλά βάζω τον φάκελο του Destinator στην κάρτα και μέσω του μενού που έχει το Vector δίνω ως τοποθεσία το destinator.exe και τρέχει.Αν κάτι μου ξεφεύγει διόρθωσέ με σε παρακαλώ..

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ κάνοντας format την κάρτα,ώστε να τσεκάρω αν όντως έφταιγε αυτή..έχασα το πρόγραμμα της vector Και ζητάει πλέον Activation code,ενώ είχα κάνει τα πάντα Backup!:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε το πρόγραμμα vector navigation είναι κλειδωμένο πάνω στην κάρτα.Κάνοντας την φορματ έχασε και τον κωδικό.Σου είπα για το ξεκλείδωμα,γιατί ένα κινέζικο που έχω τώρα,το dest 8 όταν του βάζεις να το τρέξει με επιλογή μέσα από το μενού πετάει σφάλμα μνήμης.Με scriptaki κλείνω το μενού και δουλεύει άψογα το dest.Η dis στη σελίδα της δίνει τρόπο για να μπαίνει το 500 στα windows.Δοκίμασε να τρέξεις το dest μέσα από τα win για να δεις αν κολλάει πάλι.http://www.dis.gr/index.asp?mod=eshop_item&ID=5&p=28
Link to comment
Share on other sites

Φίλε το πρόγραμμα vector navigation είναι κλειδωμένο πάνω στην κάρτα.Κάνοντας την φορματ έχασε και τον κωδικό.Σου είπα για το ξεκλείδωμα,γιατί ένα κινέζικο που έχω τώρα,το dest 8 όταν του βάζεις να το τρέξει με επιλογή μέσα από το μενού πετάει σφάλμα μνήμης.Με scriptaki κλείνω το μενού και δουλεύει άψογα το dest.Η dis στη σελίδα της δίνει τρόπο για να μπαίνει το 500 στα windows.Δοκίμασε να τρέξεις το dest μέσα από τα win για να δεις αν κολλάει πάλι.http://www.dis.gr/index.asp?mod=eshop_item&ID=5&p=28

 

OK φίλε μου.Θα το δοκιμάσω και θα σου πώ..

 

ΥΓ:Τί αρχείο ήταν όμως και δεν περάστηκε στο Backup?Αυτό είναι που αναρωτιέμαι..

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το πρήξιμο,αλλά το μενού που έχεις φτιάξει θα δουλεύει σε μένα με ανάλυση 480 x 272;

Επίσης θα θελα να ρωτήσω μήπως είναι προτιμότερο να περάσω το destinator στη μνήμη του Pna,εφόσον είναι εφικτό.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μη δουλεύει;Aνάλογα με το πως λέγεται η κάρτα μνήμης θα βάλεις το δικό μου ή του xroupista.Δεν είναι ανάγκη να βάλεις το destinator στην εσωτερική μνήμη.Μια χαρά είναι στην κάρτα.Λύθηκε το πρόβλημα μνήμης με το ξεκλείδωμα;
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που άργησα να απαντήσω φίλε μου,αλλά δεν είχα card reader (το είχα δώσει σε φίλο) κι ήθελα επίσης να το τεστάρω λιγάκι.Δεν έκανα πολλές και μεγάλες διαδρομές,αλλά δε φάνηκε να πετάει το σφάλμα όταν ανοίγω το destinator μέσα απ'τα windows.

Τί μπορώ να κάνω όμως ώστε να μη χρειάζεται να φορτώνω πρώτα τα windows και μετά το πρόγραμμα?Κάποια ιδέα?Όπως και να χει ευχαριστώ για τη βοήθεια...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλημέρα,

Εχω το Vector 502 bt windows 5 και δυστυχώς δεν έχω καταφέρει να κάνω τίποτα απο όσα έχω βρει στο forum. Το destinator 7 ανοιγει αλλά όταν πάω να αλλαξω κάτι στις ρυθμίσεις κολάει και το destinator talk & drive δεν βρισκει το gps (όλα αυτα χωρις να έχω καταφέρει να το σπάσω - εξακολουθει να έχει τα βλαμμένα εικονίδια της μανας του) Αν θα μπορουσατε να με βοηθήσετε θα σας ήμουν ευγνώμων γιατι το προγραμματάκι που εχει απο την μάνα του ειναι χάλια (igo 8.3) και η γυναίκα μου δεν πρόκειται να το καταλάβει ποτέ... βέβαια το κυριότερο πρόβλημα είναι οτι σε ήδη γνωστές διαδρομμές που το τσέκαρα με στέλνει να κάνω αναστροφές όπου του έρθει!!!!

Με λίγα λόγια θέλω να βάλω ένα destinator που είναι έυχρηστο και κυρίως αξιόπιστο (όποιο θα μπορουσε να παίξει και αν είναι δυνατον κάποιο απο τα τελευταια για να έχω πρόσφατους χάρτες)

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

PS το μενού του είναι παρόμιο με τα άλλα vector που έχετε αναφέρει αλλά δεν λειτουργούν οι τρόποι για να το ξεκλειδώσω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...