Γυαλιά ηλίου

Απάντηση

manos the greek

manos the greek's Avatar: LG D802 G2
HSUPA Member
Περιοχή: Άγνωστη
Παράθεση από toxic >
JustMe sorry μανα μου, αλλα εμενα εν μου αρεσαν ιδιαιτερα. Δε λεω, ειναι λιγο πιο unisex τα γυαλια στις μερες μας αλλα αυτα μου φαινονται πολυ "γυαλλιστα?"

Ισως να επρεπε να παρεις με σβαροφσκι :P
+1 Εν πολλά shiny ρε Αντρέα δλδ εγώ θέλω να πάρω τα σκούρα μπλε
rayban wayfarer και πάλι το σκέφτομαι... Δεν τα έχω δοκιμάσει βέβαια...

JustMe!

JustMe!'s Avatar: Apple iPhone 4
3G Member
Περιοχή: Άστεγος
Βλέπω συμφωνείτε όλοι με την άποψη του "γυαλιστού" Τέλοσπαντων, αν αυτά είναι γυαλιστά δηλαδή που έχουν ένα κομμάτι ματ ασημένιας λωρίδας (γιατί δεν είναι ακριβώς σαν αυτά στη φώτο, εμένα είναι ματ) τι να πούμε κ για τα χρυσά rayban που φορούσε όλη η Ελλάδα εδώ κ 3 seasons.
Τέσπα, σε μένα άρεσαν κ αυτό έχει σημασία έτσι κ αλλιώς, κάθε σχόλιο είναι ευπρόσδεκτο πάντως.
@toxic: Φίλε μου περίμενα που πολλούς να ακούσω αυτή την άποψη εκτός που σένα Σε είχα για άτομο με διαφορετικές απόψεις-στυλ στο ντύσιμο, ειδικά από κάτι παπούτσια που βλέπω (στο άλλο θέμα) πως παίρνεις. Μάλλον νόμιζα λάθος. Τέσπα, no hard feelings.
@manos_the_greek: Tα rayban wayfarer τι σχέση έχουν? Ακόμη κ αυτά σε σκούρο μπλε φαίνονται shiny? Μα πάτε καλά ρε παιδιά? Τι γυαλιά πρέπει να παίρνουμε δηλαδή, μαύρα ματ με μαύρο φακό?
Μένω έκπληκτος με αυτά που ακούω αλλά τέσπα!

manos the greek

HSUPA Member
Παράθεση από JustMe! >
Βλέπω συμφωνείτε όλοι με την άποψη του "γυαλιστού" Τέλοσπαντων, αν αυτά είναι γυαλιστά δηλαδή που έχουν ένα κομμάτι ματ ασημένιας λωρίδας (γιατί δεν είναι ακριβώς σαν αυτά στη φώτο, εμένα είναι ματ) τι να πούμε κ για τα χρυσά rayban που φορούσε όλη η Ελλάδα εδώ κ 3 seasons.
Τέσπα, σε μένα άρεσαν κ αυτό έχει σημασία έτσι κ αλλιώς, κάθε σχόλιο είναι ευπρόσδεκτο πάντως.
@toxic: Φίλε μου περίμενα που πολλούς να ακούσω αυτή την άποψη εκτός που σένα Σε είχα για άτομο με διαφορετικές απόψεις-στυλ στο ντύσιμο, ειδικά από κάτι παπούτσια που βλέπω (στο άλλο θέμα) πως παίρνεις. Μάλλον νόμιζα λάθος. Τέσπα, no hard feelings.
@manos_the_greek: Tα rayban wayfarer τι σχέση έχουν? Ακόμη κ αυτά σε σκούρο μπλε φαίνονται shiny? Μα πάτε καλά ρε παιδιά? Τι γυαλιά πρέπει να παίρνουμε δηλαδή, μαύρα ματ με μαύρο φακό?
Μένω έκπληκτος με αυτά που ακούω αλλά τέσπα!
Τα wayfarer τα ανέφερα επειδή μου αρέσουν όχι πως έχουν σχέση με αυτά...
Τι να κάνουμε είμαι λίοοο του πιο συντηρητικού...

JustMe!

JustMe!'s Avatar: Apple iPhone 4
3G Member
Περιοχή: Άστεγος
Παράθεση από manos the greek >
+1 Εν πολλά shiny ρε Αντρέα δλδ εγώ θέλω να πάρω τα σκούρα μπλε
rayban wayfarer και πάλι το σκέφτομαι... Δεν τα έχω δοκιμάσει βέβαια...
Απλά ρε αυτό το και πάλι δείχνει ότι ακόμη κ τα wayfarer είναι γυαλιστερά (σε συνδέει με την προηγούμενη πρόταση ) και γι'αυτό ρώτησα για ποιο λόγο κάποιος να βρει αυτά τα γυαλιά γυαλιστερά (wayfarer)

manos the greek

HSUPA Member
Παράθεση από JustMe! >
Απλά ρε αυτό το και πάλι δείχνει ότι ακόμη κ τα wayfarer είναι γυαλιστερά (σε συνδέει με την προηγούμενη πρόταση ) και γι'αυτό ρώτησα για ποιο λόγο κάποιος να βρει αυτά τα γυαλιά γυαλιστερά (wayfarer)
Ναι όμως τα wayfarer είναι κλασσικά και δεν έχουν χρυσές λεπτομέριες πάνω και στα μπράτσα. Δεν λέω ότι είναι πουστίσιμα απλά είναι λίγο πιο εξαντρίκ .

Τα μπλε wayfarer δεν τα έχω δει από κοντά πάντως τα μαύρα δεν είναι γυαλιστερά...
Τελευταία τροποποίηση από manos the greek: 18 Ιούν. 2008, 17:04.

Loutrikan

Loutrikan's Avatar: Apple iPhone 3GS
GPRS Member
Σήμερα πήρα αυτά μετά από πολύ ψάξιμο...

και να φανταστείτε ήταν τα πρώτα που δοκίμασα γιατί μου είχαν κάνει τρομερή εντύπωση

_best_

_best_'s Avatar: Apple iPhone 4
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Arta
Γενικα δεν προτιμω τα ακριβα γυαλια. Περσι πηρα κατι Prada και δεν τα φορεσα πολυ. Αντιθετα τα RayBan και τα Toi Moi, τα ευχαριστηθηκα.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KΒytes.

IRONMAIDEN

IRONMAIDEN's Avatar: Apple iPhone 5s
3G Member
Περιοχή: Always On The Top...!
εχω φαει τον τοπο να βρω καταστημα που να πουλαει γυαλια trussardi.εχετε καμμια ιδεα που?

Treloparea

Treloparea's Avatar: Sony Ericsson Xperia Arc
3G Member
Περιοχή: Πειραιάς
Έχω βολευτεί πάρα πολύ τα Exess μου. Τα φοράω περισσότερο από τα γυαλιά μυωπίας μου
Destiny found.

chris7_

chris7_'s Avatar: HTC Touch HD
HSUPA Member
Περιοχή: Λάρισα
Εγω παλι κατι police...μια χαρα ειμαι...και τα ξεχναω και συνεχεια...

dbekia

dbekia's Avatar: Samsung GT-I9250 Galaxy Nexus
Banned
Λόγω φωτοφοβίας (=αυξημένη ευαισθησία στον ήλιο) και επιπλέον μετά κι απο επέμβαση laser, χρησιμοποιώ μόνο γυαλιά ηλίου με πολύ καλή ποιότητα φακού (είτε οργανικό είτε κρύσταλλο), κατά προτίμηση με πολωτικό φίλτρο (=εξουδετερώνει τις αντανακλάσεις του ήλιου πάνω σε άλλα αντικείμενα).
Είμαι απο τους λίγους (άτυχους) ανθρώπους που φοράνε γυαλιά ηλίου ακόμη και με συννεφιά και φυσικά όλο το χρόνο, με συνέπεια πολλές φορές να με περνάνε για ψώνιο (οπότε δείξτε κατανόηση καμιά φορά αν βλέπεται μερικούς να φοράνε γυαλιά ηλίου Δεκέμβρη μήνα με συννεφιά, ίσως είμαστε πολλοί περισσότεροι απο όσους φαντάζεστε εκεί έξω ).
Έχω και εναλλάσσω ανάλογα με τη περίπτωση (ηλιοφάνεια, εποχή, ντύσιμο, κ.τ.λ)
αρκετά όπως καταλαβαίνετε, αλλά τα πιο βολικά και ταυτόχρονα κομψά είναι τα παρακάτω:

1. DKNY DY 5011.
Μεγάλα μεταλλικά aviator style.
Δυστυχώς δεν έβγαιναν με πολωτικό φακό και χρειάστηκε να παραγγείλω custom made φακούς. Τελικά πιστεύω ότι άξιζε γιατί είναι πολύ κομψά-μοντέρνα και ταυτόχρονα έχω πλέον πολύ καλό φακό.
Τα καθημερινά μου.

2. Oakley Whisker Polarized.
Ιδανικά για τη παραλία και γενικά για δυνατή ηλιοφάνεια.

3. Arnette Raven Italian Tortoise.
Ιδανικά για οδήγηση.

Θα ήθελα κάποια στιγμή να πάρω ένα ζευγάρι Persol λόγω των πολύ καλών κρύσταλλων που παραδοσιακά χρησιμοποιούν, αλλά όσα κατά καιρούς έχω βρεί σε καταστήματα, έχουν τον κλασικό σκελετό με το παλιό κόψιμο και μου φαίνονταν πολύ παπουδίστικα ...
Τελευταία τροποποίηση από dbekia: 22 Αύγ. 2008, 21:35.

Treloparea

Treloparea's Avatar: Sony Ericsson Xperia Arc
3G Member
Περιοχή: Πειραιάς
Παράθεση από dbekia >

2. Oakley Whisker Polarized.
Ιδανικά για τη παραλία και γενικά για δυνατή ηλιοφάνεια.
Πολύ τέλεια όντως. Και πάει στους άντρες... μούρλια
Destiny found.

dbekia

Banned
@ Treloparea και σε όλες τις κοπέλες
αν βλέπατε άντρα να φοράει αυτά http://images.channeladvis...MerlotFade.JPG
πως θα σας φαινόταν;
Μου αρέσει πολύ το style του σκελετού αλλά καθόλου το χρώμα του φακού.
Υπ΄όψην ότι ο κατασκευαστής τα έχει στην αντρική σειρά ...

mplip^

mplip^'s Avatar: Samsung GTN7100 Galaxy Note II
HSDPA Member
Περιοχή: 4*4
carrera λευκα με τη κοκκινη σταμπα που εχουνε ?

dbekia

Banned
Αν απεφθείνεσαι σε εμένα,

και αν με ρωτάς αν είναι αυτά που παρέθεσα τα Carrera,
η απάντηση είναι όχι, είναι τα Spy Stratos.

Αν πάλι μου προτείνεις τα Carrera που λες,
η απάντηση είναι ότι δεν τα έχω δει.
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης