Jump to content

Αναπτήρες Zippo


c.a.D.J.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σας

 

εδω κ 6 μηνες μ εκαναν δωρο ενα zippo χθες λοιπον ειχα κ ειχε την ατυχια να γνωρισουμε ενα καινουριο φιλο π χεστηκε απο την χαρα του μολις τον ειδε κ αρχισε να τον ανοιγοκλεινει μανιωδως ... δν θεωρησα οτι μπορουσε να του κανει κατι παραπανω αλλα σε καποια φαση ολο το καπακι ξεκολλησε.... το κοιταξα καλυτερα κ δν εχει σπασει πουθενα απλα εχει ξεκολλησει , πρεπει να ηταν κολλημενο με ηλεκτοκολληση , γνωριζει κανεις αν μπορει να φτιαχτει ??

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 132
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα σας

 

εδω κ 6 μηνες μ εκαναν δωρο ενα zippo χθες λοιπον ειχα κ ειχε την ατυχια να γνωρισουμε ενα καινουριο φιλο π χεστηκε απο την χαρα του μολις τον ειδε κ αρχισε να τον ανοιγοκλεινει μανιωδως ... δν θεωρησα οτι μπορουσε να του κανει κατι παραπανω αλλα σε καποια φαση ολο το καπακι ξεκολλησε.... το κοιταξα καλυτερα κ δν εχει σπασει πουθενα απλα εχει ξεκολλησει , πρεπει να ηταν κολλημενο με ηλεκτοκολληση , γνωριζει κανεις αν μπορει να φτιαχτει ??

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Ολοι οι Zippo εχουν lifetime εγγυηση. Μπορεις να το πας σε ενα καταστημα που πουλαει zippo, και με την εγγυηση σου να επισκευαστει.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο στον εξουσιοδοτημένο αντιπρόσωπο της Zippo στην Ελλάδα και να τους ρωτήσεις. Πληροφορίες εδώ http://www.zippo.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
για να ξεκολλησει μαλλον δεν ηταν και τοσο zippo... μαλλον μαιμουδιτσα μου κανει... τουλαχιστον εμεις που πουλαμε τοσα χρονια δεν μας εχει τυχη κατι τετοιο... η του εβγαλε την παναγ...!
αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά εγώ που πρέπει να του αλλάξω πέτρα, πόσο θα κοστίσει;

 

Oi πετρούλες δεν κοστίζουν ακριβα... Ειναι μηδαμινό το κόστος... Και εννοειται ότι υπάρχουν πολλές μεσα στο κουτακι.. Περίπου 7-8..

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά, βρήκα τυχαία από έναν φίλο και την άλλαξα :)

Κάθε πότε χρειάζεται αυτή η αλλαγή;

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά, βρήκα τυχαία από έναν φίλο και την άλλαξα :)

Κάθε πότε χρειάζεται αυτή η αλλαγή;

Εξαρτάται από το πόσο καπνίζεις.Εμένα μου κρατάει περίπου ένα 2μηνο

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Λοιπον εδω μπορουμε να πουμε για τους Zippo που εχουμε,τι συμενουν οι αριθμοι και τα γραμματα που εχουν στον πατο και διαφορα τετοια.επισης μπορουμε να βαλουμε και κανα βιντεακι με κολπα!!αληθεια ξερει κανεις τι συμαινουν τα Α,Β και λοιπα γραμματα που εχουν στον πατο και στο εσωτερικο.ακουσα οτι ειναι ο μηνας που βγηκε αλλα δεν ξερω!!
Link to comment
Share on other sites

From mid-1955 Zippo started year coding their lighters by the use of dots (.). From 1966 until 1973 the year code was denoted by combinations of vertical lines (|). From 1974 until 1981 the coding comprised combinations of forward slashes (/), and from 1982 until June 1986 the coding was by backslash (\).

 

In July 1986, Zippo began including a lot code on all lighters showing the month and year of production. On the left of the underside was stamped a letter A–L, denoting the month (A = January, B = February, C = March, etc). On the right was a Roman numeral which denoted the year, beginning with II in 1986. Thus a Zippo stamped H IX was made in August, 1993. However in 2000, Zippo altered this system, changing the Roman numerals to more conventional Arabic numerals. Thus a Zippo made in August 2004 was stamped H 04.

Link to comment
Share on other sites

τα γραμματα δηλωνουν την κατασκευη του εκαστοτε αναπτηρα π.χ αν γραφει j 07 τοτε ο αναπτηρας εχει κατασκευαστει τον οκτωβρη του 07 j=δεκατο γραμμα του αγγλικου αλφαβητου=δεκατος μηνας.

 

κι ενα link με ενα πολυ καλο κολπακι.

 

Link to comment
Share on other sites

εγω μεχρι τωρα εχω 3.οι δυο μου ηρθαν χθες!!!να και οι Zippo που εχω. http://thumbnail.image.rakuten.co.jp/@0_mall/zippo/cabinet/24035.jpg

 

http://harrisavenuegifts.com/images/24150.jpg

 

http://www.zippocasemuseum.com/uploads/ProductImages/_specialEditions/RedHotRocking/24483.jpg

 

αυτοι ειναι οι 3 Zippo.ποσταρετε και εσεις τους δικους σας να τους δουμε!!!

 

 

μερικα καλα κολπακια με Zippo:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ακούσει ότι αυτά τα γράμματα κάτω στον zippo έχουν κ σχέση με την ποιότητα...

Ετσι ακριβως ειναι.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως ειναι.;)

 

Δηλαδή? Στην πρώτη σελίδα αν είδα καλά γράφουν ότι δηλώνει τον μήνα κατασκευής του αναπτήρα.... Πώς καταλαβαίνουμε αν είναι καλή η ποιότητά του??? Επίσης είχα ακούσει και για κάποιους λατινικούς αριθμούς που έχει πάνω (ο δικός μου δεν είδα να έχει κάτι τέτοιο) που δηλλώνουν μέχρι τα πόσα μποφόρ δεν σβήνει η φλόγα.

Link to comment
Share on other sites

ειχα ρωτησει εναν που πουλαει ζιππο γι αυτο το θεμα.

Αυτα που λεει απο κατω ειναι η ημερομηνια κατασκευης.

Ο μηχανισμος του ζιππο ειναι σε ολους ο ιδιος. Αυτο που πληρωνεις παραπανς ειναι για την εξωτερικη θηκη ;)

Και εγω ειχα 3 ζιππο. Τωρα ομως 2...εχασα τον εναν :( τον αγαπημενο μου :(

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

αντιθετος ο μηχανισμος δεν ειναι ιδιος και οι πληροφοριες που εχει απο κατω χαραγμενες σημαινουν που εχει κατασκευαστει και ποσα μποφορ αερα κραταει αναμενος χωρις να σβησει το φιτιλι.

αυτο που πληρωνεις παραπανω ειναι ο μηχανισμος και η αντοχη στον αερα,

τα χαρακτηριστικα ειναι οι λατινικοι χαρακτηρες(Ι...VIII,XII)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειχα παρει ενα j zippo με σχεδιο χαραγμενο απο lazer και καποιος τον σουφρωσε στο μπαρακι που καθομουνα ,απο τοτε δεν πηρα ξανα zippo 50 ευρω πεταξανε ετσι απλα.Πηρα ενα team pistol και για τα χρηματα του ειναι πολυ καλος 22 ευρω και εδω και 3 μηνες κανει καλη δουλεια

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Έφυγε από ότι κατάλαβα ένα καρβουνάκι ή κατι τέτοιο που έχει κάτω από τη ροδέλα που γυρνάει και βγάζει τις σπίθες σε έναν zippo που έχω... Μπορώ να κάνω κάτι τώρα ή αχρηστεύθηκε?
Link to comment
Share on other sites

Έφυγε από ότι κατάλαβα ένα καρβουνάκι ή κατι τέτοιο που έχει κάτω από τη ροδέλα που γυρνάει και βγάζει τις σπίθες σε έναν zippo που έχω... Μπορώ να κάνω κάτι τώρα ή αχρηστεύθηκε?

 

Οι zippo δεν αχρηστευονται (ασχετως αν οταν τους χρειαζεσαι σε κρεμανε)!! Πηγαινε σε ενα περιπτερο και παρε τσακμακοπετρες για zippo, αλλαξε τις παλιες και εισαι οκ!!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Οι zippo δεν αχρηστευονται (ασχετως αν οταν τους χρειαζεσαι σε κρεμανε)!! Πηγαινε σε ενα περιπτερο και παρε τσακμακοπετρες για zippo' date=' αλλαξε τις παλιες και εισαι οκ!![/quote']

 

Σίγουρα τις βρίσκεις τόσο εύκολα σε περίπτερα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...