Jump to content

Ξεκλείδωμα vector 310


sioutisgr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aγόρασα από τα CAREFUR το vector 310 με λειτουργικό win ce 5.0.Παρακαλώ αν γνωρίζει κάποιος πως μπορω να βάλω destinator αφού to papago και ο χάρτης δεν επαρκούν.
Link to comment
Share on other sites

Aγόρασα από τα CAREFUR το vector 310 με λειτουργικό win ce 5.0.Παρακαλώ αν γνωρίζει κάποιος πως μπορω να βάλω destinator αφού to papago και ο χάρτης δεν επαρκούν.

Για διάβασε αυτά:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=214138&highlight=vector post N#4

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=214138&highlight=vector&page=2 post N#30 και αν δεν τα καταφέρεις πήγαινε: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=205030&highlight=newmenu&page=6 post N# 77

Λογικά με έναν απο τους δύο τρόπους θα ξεκλειδώσεις τη συσκευή και θα περάσεις κάποιο απο τα menus του φίλου xroupista

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=229780 εδώ αναφέρει πως το μηχάνημα είναι το myguide 3218.Αν δε δουλέψουν οι τρόποι που σου είπε ο papajo ρίξε μια ματιά και σε αυτό

http://www.gpspassion.com/FORUMSEN/topic.asp?TOPIC_ID=86772

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα

Πηρα και εγω το 310 και εχω καταφερει να το ξεκλειδωσω με το calibration.exe

απο εκει τρεχω το papago το οποιο δουλευει κανονικα

επισσης μου ανοιγει και το destinator6.1

Το θεμα ειναι οτι στο dest δεν βρισκει δορυφορους το παραξενο ειναι οτι παω κανονικα απο το μενου - ρυθμισεις - gps - ρυθμιση κανω ευρεση gps και μου πεταει μυνημα Το GPS ειναι συνδεδεμενο. μεχρι τωρα ολα καλα παταω ΟΚ και ενταξει και με γυρναει παλι στο μενου το προηγουμενο που δειχνει τους δορυφορους αλλα εκει μου λεει στο πανω μερος της οθονης σε μπλε πλαισιο Το GPS δε βρεθηκε! και δεν βρισκει κανενα δορυφορο.

Τελος θα ηθελα να τονισω οτι την ιδια καρτα την τοποθετω σε ενα μιο560 που εχω και το dest δουλευει κανονικα

Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει και να βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Πηρα και εγω το 310 και εχω καταφερει να το ξεκλειδωσω με το calibration.exe

απο εκει τρεχω το papago το οποιο δουλευει κανονικα

επισσης μου ανοιγει και το destinator6.1

Το θεμα ειναι οτι στο dest δεν βρισκει δορυφορους το παραξενο ειναι οτι παω κανονικα απο το μενου - ρυθμισεις - gps - ρυθμιση κανω ευρεση gps και μου πεταει μυνημα Το GPS ειναι συνδεδεμενο. μεχρι τωρα ολα καλα παταω ΟΚ και ενταξει και με γυρναει παλι στο μενου το προηγουμενο που δειχνει τους δορυφορους αλλα εκει μου λεει στο πανω μερος της οθονης σε μπλε πλαισιο Το GPS δε βρεθηκε! και δεν βρισκει κανενα δορυφορο.

Τελος θα ηθελα να τονισω οτι την ιδια καρτα την τοποθετω σε ενα μιο560 που εχω και το dest δουλευει κανονικα

Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει και να βοηθησει

 

Μια απο τα ιδια και σε μενα.

Το περιεργο ειναι οτι στο Destinator 7 δουλευει μια χαρα. Βρισκει το gps στην com 7 και με ταχυτητα 115200. Το 7 ομως ειναι λιγακι :lol: βαρυ. Στο 6 και με τις ιδιες ρυθμησεις "Δεν βρεθηκε gps" ενω στην ευρεση βγαζει οτι το gps ειναι συνδεδεμενο.

Βοηθατε οσοι γνωριζετε.

Link to comment
Share on other sites

uparxei lusi

stile mou prive to msn sou gioa na sou grapsw apo eki pws douleuei to dest 6

 

Δεν χρησιμοποιώ msn. Αν δεν σου κάνει κόπο γράψε εδώ τον τρόπο για να δουλέψει το gps στο dest6 για να το δουν όλοι όσοι έχουν παρόμοιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

pigeneis sto dest apo windows,kai kaneis antigrafi ta 3 arxeia GpsLib.dll,gpssm_ce.dll,gpstmc.dll. Ta kaneis paste sto destinator 6 ,Me auta ta arxeia to dest 6 tha kleidwsei kkai tha grapsei brethike kairea.

 

Κατσε για να καταλαβω, αυτα τα 3 αρχεια τα αντιγραφω απο το destinator 7 στο 6;

Καταλαβα σωστα ή θα κανω πατατα; Δεν πολυκαταλαβα το pigeneis sto dest apo windows,, για δωσε ποιο αναλυτικες πληροφοριες. Οπως και να εχει παντως ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Κατσε για να καταλαβω, αυτα τα 3 αρχεια τα αντιγραφω απο το destinator 7 στο 6;

Καταλαβα σωστα ή θα κανω πατατα; Δεν πολυκαταλαβα το pigeneis sto dest apo windows,, για δωσε ποιο αναλυτικες πληροφοριες. Οπως και να εχει παντως ευχαριστω.

 

Τελικα σωστα καταλαβα. Αντεγραψα αυτα τα τρεια αρχεια απο το destinator7 στο 6 και δουλεψε μια χαρα. Και παλι ενα μεγαλο ευχαριστω.

:respect::respect::respect:

Link to comment
Share on other sites

Απλο ηταν..για να το βρω ομως κουραστηκα πολυ...

Το μηχανημα καλο ειναι,εχς καταφερει και τρεχω σε μια καρτα με μενου που εχω φτιαξει dest7,dest 6,papago12,igo8,miomap2008,navigon.Mοναδικο μειονεκτημα

του ειναι η βαση στο αυτοκινητο η οποια ειναι πολυ δυσκολη για να το κουμπωσεις....

Link to comment
Share on other sites

Το μηχανημα καλο ειναι,εχς καταφερει και τρεχω σε μια καρτα με μενου που εχω φτιαξει dest7,dest 6,papago12,igo8,miomap2008,navigon.

 

Κάτι τέτοιο σκεφτόμουν να κάνω και εγώ αλλά φαντάστηκα ότι δεν γίνεται,θα μπορούσες να κάνεις έναν οδηγό και για μας τους υπόλοιπους?

Εγώ έχω περάσει το dest7 με τελευταίους χάρτες και τελευταία(και μάλιστα πολλά pois) και δουλεύει άψογα.Αφού όμως υπάρχει η δυνατότητα να τρέχουμε και τα υπόλοιπα...Γιατί όχι???

Link to comment
Share on other sites

pigeneis sto dest apo windows,kai kaneis antigrafi ta 3 arxeia GpsLib.dll,gpssm_ce.dll,gpstmc.dll. Ta kaneis paste sto destinator 6 ,Me auta ta arxeia to dest 6 tha kleidwsei kkai tha grapsei brethike kairea.

 

Εκανα τα παραπανω και ενω παει να φορτωσει το dest μολις φτανει η πρασινη γραμμη στο τελος και πρεπει να ανοιξει το προγραμμα μου γραφει οτι

a security error of unknow cause has been detected which has corrupted the program's internal state. the program cannot safely continue execution and must now be terminated.

και αναγκαστικα κλεινει το προγραμμα

Κανεις να βοηθησει???

Link to comment
Share on other sites

Εκανα τα παραπανω και ενω παει να φορτωσει το dest μολις φτανει η πρασινη γραμμη στο τελος και πρεπει να ανοιξει το προγραμμα μου γραφει οτι

a security error of unknow cause has been detected which has corrupted the program's internal state. the program cannot safely continue execution and must now be terminated.

και αναγκαστικα κλεινει το προγραμμα

Κανεις να βοηθησει???

 

Οπως διαπιστωσα το προβλημα ειναι οταν αντιγραφω το πρωτο αρχειο το GpsLib.dll

ισως εχει καποιο κλειδωμα μπορει καποιος να μου το στειλει

Link to comment
Share on other sites

Εχεις mail :) :) :)

 

Ευχαριστω και την EFFH77 αλλα και τον Tonikar για τη βοηθεια

Τωρα δουλευει αψογα :D . Για 69Ε πιστευω οτι ειναι οτι καλυτερο

Θα προσπαθησω να βαλω και το μενου του xroupista

:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα.

Πήρα ένα Vector XM99 (πανομοιότυπο με το Vector 310, όπως λένε οι ειδικοί) και ακολουθώντας κάποιες οδηγίες το ξεκλείδωσα.

Παρατηρώ στο μηχάνημα, απο τις πρώτες κιόλας διαδρομές, σημαντική αστάθεια του σήματος GPS (με οποιοδήποτε πρόγραμμα πλοήγησης), σε σημείο που, πλοηγούμενος σε εύκολη διαδρομή και κατεβαίνοντας τη Μεσογείων απο Πλ. Αγ. Παρασκευής μέχρι Μετρό Εθνική Άμυνα (προορισμός), να χάνει τη θέση μου (4-5 φορές), να με δείχνει 50 - 100 μέτρα εκτός πορείας και να κάνει επανυπολογισμούς διαδρομής.

Ως πρώην κάτοχος ενός Navigon 1200, αυτό το βρίσκω μη φυσιολογικό.

Υπάρχει κάτι που δεν έχω κάνει σωστά ή έτσι θα πορευθούμε;:dash:

Αν γνωρίζει κάποιος, με περισσότερη εμπειρία .........

Συμβαίνει και σε άλλα ίδια μηχανήματα αυτό;

Ευχαριστώ......

Link to comment
Share on other sites

Εμένα και με το PAPAGO R12 και με το Destinator7 στην διαδρομη παρα πολυ σπάνια θα χάσει το σήμα,μόνο σε κανένα μεγάλο τούνελ και αυτό μεχρι 2-3 δευτερόλεπτα μετά την έξοδο απο αυτό.Αν και κατα την εκκινηση μπορεί να κάνει και μισό λεπτό να βρει σήμα...Κατα τα άλλα οκ το μηχανάκι!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Πήρα ένα Vector XM99 (πανομοιότυπο με το Vector 310, όπως λένε οι ειδικοί) και ακολουθώντας κάποιες οδηγίες το ξεκλείδωσα.

 

Το xm99 είναι ίδιο με το vector 300

το vector 310 δεν έχει καμιά σχέση με το 300αρι και με το xm99..

άλλη κεραία Centrality Atlas III , άλλος επεξεργαστής Centrality Atlas III 372MHz, ..άλλο μηχανάκι..

τουλάχιστον με τα δεδομένα που δίνει η dis στην σελίδα της..

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα,

παιδια, προσπαθω βαλω το destinator που εχω για pda αλλα δεν το δεχεται, εάν ξερη κανεις τι πρεπει να κανω.

NIKOS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...