Τι υπηρεσίες θα θέλαμε να δούμε στο www.vodafone.gr;

Απάντηση

bored01

bored01's Avatar: Apple iPhone 5
HSDPA Member
Περιοχή: Αθήνα
Παράθεση από robin >
Στα συμβολαια ειναι που μετραει,αλλα η voda ειναι 1-2 ημερες πισω σε unbilled airtime για κλησεις,sms και για data ακομα περισσοτερο!Μακαρι να αναβαθμισουν το billing συστημα που εχουν και να παρεχουν real unbilled airtime(voice,data)
kaneis lathos, gia data enimeronetai mazi me tis klhseis k ta sms.

Distixws kamia etaireia den fainetai na einai diatethimenei na anavathmisei plhrws ta susthmata ths gia na dosei on line real time billing...

TakeOverNet

TakeOverNet's Avatar: BlackBerry Bold 9000
HSDPA Member
Περιοχή: RHAPA
Παράθεση από bored01 >
kaneis lathos, gia data enimeronetai mazi me tis klhseis k ta sms.

Distixws kamia etaireia den fainetai na einai diatethimenei na anavathmisei plhrws ta susthmata ths gia na dosei on line real time billing...
Δεν κανει λαθος. Ειναι διαφορετικο το billing του data.

bored01

HSDPA Member
Παράθεση από TakeOverNet >
Δεν κανει λαθος. Ειναι διαφορετικο το billing του data.
Eipa egw an einai to idio h oxi?

nucleogenesis

nucleogenesis's Avatar: Apple iPhone 5s
3G Member
Περιοχή: Βουλιαγμένη
Λοιπόν, πάμε πάλι. Τι υπηρεσίες θα ήθελα να δω στο www.vodafone.gr ?
Θέλω ενα my account της προκοπής για το καρτοκινητό μου, αντίστοιχο με αυτο που δίνει η cosmote.
Τι δίνει η cosmote? τα παρακάτω...
Συμβόλαια/ Καρτοσυμβόλαια :

Ενημερώνεστε άμεσα για την κατάσταση του λογαριασμού σας
Κάνετε τις πληρωμές σας εύκολα κι απλά
Ανατρέχετε σε προηγούμενους λογαριασμούς σας με ένα κλικ
Απολαμβάνετε υπηρεσίες Εξυπηρέτησης Πελατών online , όπου κι αν βρίσκεστε
Ενεργοποιείτε κι απενεργοποιείτε τις υπηρεσίες που θέλετε, ανάλογα με τις ανάγκες σας
Χρησιμοποιείτε τους ίδιους κωδικούς πρόσβασης για τις ηλεκτρονικές αγορές σας από το e-shop.

Καρτοκινητή:

Βλέπετε ανάλυση των κλήσεων σας την ώρα που εσείς επιλέγετε
Ελέγχετε ανά πάσα στιγμή το υπόλοιπο σας
Απολαμβάνετε υπηρεσίες Εξυπηρέτησης Πελατών online , κάθε στιγμή, όπου κι αν βρίσκεστε
Ενεργοποιείτε κι απενεργοποιείτε τις υπηρεσίες που θέλετε με το πάτημα ενός πλήκτρου
Χρησιμοποιείτε τους ίδιους κωδικούς πρόσβασης για τις ηλεκτρονικές αγορές σας από το e-shop.

Αυτά θέλω, και απαιτώ σαν πελάτης.

bored01

HSDPA Member
Παράθεση από nucleogenesis >
Λοιπόν, πάμε πάλι. Τι υπηρεσίες θα ήθελα να δω στο www.vodafone.gr ?
Θέλω ενα my account της προκοπής για το καρτοκινητό μου, αντίστοιχο με αυτο που δίνει η cosmote.
Τι δίνει η cosmote? τα παρακάτω...
Συμβόλαια/ Καρτοσυμβόλαια :

Ενημερώνεστε άμεσα για την κατάσταση του λογαριασμού σας
Κάνετε τις πληρωμές σας εύκολα κι απλά
Ανατρέχετε σε προηγούμενους λογαριασμούς σας με ένα κλικ
Απολαμβάνετε υπηρεσίες Εξυπηρέτησης Πελατών online , όπου κι αν βρίσκεστε
Ενεργοποιείτε κι απενεργοποιείτε τις υπηρεσίες που θέλετε, ανάλογα με τις ανάγκες σας

Καρτοκινητή:

Βλέπετε ανάλυση των κλήσεων σας την ώρα που εσείς επιλέγετε
Ελέγχετε ανά πάσα στιγμή το υπόλοιπο σας
Απολαμβάνετε υπηρεσίες Εξυπηρέτησης Πελατών online , κάθε στιγμή, όπου κι αν βρίσκεστε
Ενεργοποιείτε κι απενεργοποιείτε τις υπηρεσίες που θέλετε με το πάτημα ενός πλήκτρου

Αυτά θέλω, και απαιτώ σαν πελάτης.
Για τα καρτοκινητά (αν και δεν χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια) έχεις δίκιο.

Για τα συμβόλαια η Vodafone παρέχει τα παραπάνω με ένα πολύ καλύτερο e-shop και δυνατότητα αναβάθμισης συσκευής.

stathis123

stathis123's Avatar: HTC One
HSDPA Member
Περιοχή: Λάρισα
η cosmote στα καρτοκινητα δεν εχει αναλυση κλησεων στο myaccount!
Mobile Phone History:
Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7

nucleogenesis

3G Member
Παράθεση από stathis123 >
η cosmote στα καρτοκινητα δεν εχει αναλυση κλησεων στο myaccount!
Αν είχες my account σε καρτοκινητό cosmote δεν θα πέταγες τη μπαρουφα που μόλις πέταξες
Δηλαδη θες να ποσταρω και sceenshot για να στο αποδείξω? Έλεος πια μερικοί...

angelfeather

no avatar
GPRS Member
Περιοχή: Άγνωστη
Ανανέωση χρόνου ομιλίας σε καρτοκινητό έχει; Γιατί πριν μερικούς μήνες έψαχνα να το βρω και δεν υπήρχε... ας κάνει αυτό πρώτα η Cosmote και μετά να το δεχτώ ότι έχει καλύτερο my account... Προσωπικά για μένα είναι πολύ πιο εξυπηρετικό από την ανάλυση κλήσεων που μπορεί να έχει πλάκα να το δεις κανα δυο φορές, αλλά τελικά δεν μπορώ να καταλάβω σε τι εξυπηρετεί επί της ουσίας. Στο να ελέγχουμε αν γίνεται λάθος τιμολόγηση;

Wamu

Wamu's Avatar: Nokia 6300
HSCSD Member
Περιοχή: Athens
Θεωρώ θετικό το ότι πρώτη η Vodafone έδωσε τη δυνατότητα ηλεκτρονικής εξόφλησης του λογαριασμού συμβολαίου και ηλεκτρονικής ανανέωσης χρόνου ομιλίας (και να τονίσω ότι μπορεί να είναι και χωρίς εγγραφή και ότι μπορείς να κάνεις συναλλαγή ακόμη και για κάποιο άλλο άτομο!) Προσωπικά έχω δοκιμάσει αρκετές φορές και τις 2 αυτές πληρωμές σε ένα περιβάλλον πολύ φιλικό.
Το My Account της Vodafone το έχω δει μόνο σε συμβόλαια πώς φαίνεται.Σε καρτοκινητό όχι.
Στα καρτοκινητά Cosmote (επειδή έγινε αναφορά πριν) βλέπεις κανονικά την ανάλυση κλήσεων/μηνυμάτων κτλ σχεδόν 10 λεπτά μετά .

Αυτό που είναι το μεγάλο μου παράπονο από την εταιρεία είναι ότι δεν δίνεται η δυνατότητα μεταφοράς χρόνου ομιλίας από ένα καρτοκινητό σε ένα άλλο..
Ξέρω άτομα που δεν έχουν Vodafone μόνο και μόνο για αυτό το λόγο... θα χαιρόμουνα εαν δίνοταν αυτή η δυνατότητα..

soublaki-3

soublaki-3's Avatar: Alcatel One Touch  890
Banned
Όταν λες να κάνεςι συναλλαγή προς άλλο άτομο, τι εννοείς;

stathis123

HSDPA Member
Παράθεση από nucleogenesis >
Αν είχες my account σε καρτοκινητό cosmote δεν θα πέταγες τη μπαρουφα που μόλις πέταξες
Δηλαδη θες να ποσταρω και sceenshot για να στο αποδείξω? Έλεος πια μερικοί...
ειχα καρτοσυμβολαιο και δεν μου ειχε αναλυση των κλησεων!
Mobile Phone History:
Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7

nucleogenesis

3G Member
Παράθεση από stathis123 >
ειχα καρτοσυμβολαιο και δεν μου ειχε αναλυση των κλησεων!
Αποκλείεται.

stathis123

HSDPA Member
ψεματα λες να σου λεω. μαλιστα επειδη ειχα 2 αριθμους μια συνδεση και το καρτοσυμβολαιο οταν πατουσα το κουμπι εμφανιση για την συνδεση μου της εδειχνε ενω στο καρτοσυμβολαιο μου ελεγε πως δεν υπαρχουν κλησεις για προβολη. ακομα ουτε τα sms εδειχνε στην αρχικη σελιδα (ποσα στελνω) και ουτε ποιο δικτο χρησιμοποιω περισσοτερο. για αυτο και εγω επεμενα!
Mobile Phone History:

nucleogenesis

3G Member
Εγω παντως που εχω cosmokarta, μια χαρα λειτουργεί !!!

mol

mol's Avatar: ZTE V967
4G Member
Περιοχή: ......
θα ηθελα να ενεργοποιηθει επιτελους ο λογαριασμος μου στο myaccount.... ουτε εγω θυμαμαι ποτε εκανα αιτηση... και ακομη τιποτα.
μεσω του myaccount μπορω να παρακολουθω τον λογαριασμο μου?ρωταω επειδη ενημερωνομαι απο το 1289 τωρα, το οποιο με ενημερωνει μονο για το ποσο του λογαριασμου οταν εκδοθει.
never turn back
Οδηγος rooting για HTC Desire Z- thanks to nikosk31
ΖΤΕ v967s: ROM Max Flavour v5, Clockworkmod Recovery v. 6.0.4.0
www.littlestories.gr
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης