Δίαιτες - Διατροφή - Τροφές

Απάντηση

HellasLover

no avatar
HSCSD Member
Περιοχή: Το σωμα στην Αμερικη, η καρδια στη Λεσβο!
paidia egw exasa 3.2 kila se 8 meres..an kai de gumnazomai kanw diaita oso mporw. to prwi px tha piw ena kafe (miso mauro, miso cappucino) yiati de ton mporw sketo, tha faw ena sandwich yia prwino h cereal me low fat gala. de trww sxedon pote kanoniko fagito mono frouta kai perisotero karpouzi pou mou aresei kai me fouskwnei. genikotera trww polla frouta kai sti douleia alla kai sto spiti vriskw (douleuw se laxanagora). apla exw mia aporia pws exasa tosa kila? de pinw poly nero oute gumnazomai...mhpws to karpouzi kanei thavmata?
I don't live in Greece, Greece lives in me...

bomber21

bomber21's Avatar: Nokia 108 Dual SIM
Honored Member
Περιοχή: Ελλάς
Δεν είναι σωστό αυτό που κάνεις.Φυσικά είναι άμα τρως όλη μέρα φρούτα,να χάνεις αβέρτα...

toympas

toympas's Avatar: Sony Ericsson K800i
Banned
Περιοχή: Άγνωστη
Παράθεση από HellasLover >
paidia egw exasa 3.2 kila se 8 meres..an kai de gumnazomai kanw diaita oso mporw. to prwi px tha piw ena kafe (miso mauro, miso cappucino) yiati de ton mporw sketo, tha faw ena sandwich yia prwino h cereal me low fat gala. de trww sxedon pote kanoniko fagito mono frouta kai perisotero karpouzi pou mou aresei kai me fouskwnei. genikotera trww polla frouta kai sti douleia alla kai sto spiti vriskw (douleuw se laxanagora). apla exw mia aporia pws exasa tosa kila? de pinw poly nero oute gumnazomai...mhpws to karpouzi kanei thavmata?
file EPESES stin pagida.to mono pou tha kataferreis einai na xasis miiko isto(ma einai dinaton na tin bgazis me frouta?) kai meta apo ena diastima tha xanaparis SIGOURA auta ta kila apla giati o tropos pou dialexes einai telios lathos.DEn pineis poli nero??den pas mia bolta na kaneis exetaseis giati opos pas tha pathis tipota mia sosti (dieta) thelei PARA poli nero.

M_daVinci

M_daVinci's Avatar: HTC Touch Cruise
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Maranello
Πρόσφατα λόγω μίας επέμβασης δεν μπορούσα να τρώω αλλες τροφές εκτός από υγρές (χυμούς , γάλα) για 10 μερες. Έχασα 5 κιλα. Το θέμα είναι ότι ήμουν ηδη λίγα κιλά . Πρέπει να τα πάρω πίσω . Ήμουν 1,93μ και 83κιλα και τώρα είμαι 79κιλα (πήρα 1 πίσω). Τι πρέπει να τρώω?? Το χω ρίξει στα παγωτά !χαχα

Προσπαθώ και κάνω και γυμναστική παράλληλα!
Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…
1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις
2)

trela7

trela7's Avatar: Sony Ericsson Xperia Neo V
HSCSD Member
Περιοχή: L.A
θα μοιραστω κι εγω τη χαρα μου !! ημουν 66 κιλα και εχασα τρια κιλα σε 15-20 μερες. παω γυμναστηριο δυο με τρεις φορες την εβδομαδα και κανω σε μια πλατφορμα δονησης τυπου power plate και μετα εικοσι λεπτα διαδρομο για αποθεραπεια!! παραλληλα κανω διατροφη, οχι διαιτα, δηλαδη τρωω τα παντα, αλλα οχι σε τεραστιες ποσοτητες, αναψυκτικα δεν επινα οποτε οκ, ποτα επισης, εχω κοψει ετοιματζιδικα και παγωτα και πινω πολυ νερακι και τρωω πολλα φρουτα. απλα το βραδινο μου συνηθως ειναι γιαουρτακι και φρουτα ή καμια φρυγανια με τυρακι... και μετα τις 8 δεν τρωω τιποτα, ειναι ωρα οριο... αυτα καλα τα εχασα, να δω πως θα χασω τα υπολοιπα τρια τεσσερα που θελω... θελω να παω 59 για ψυχολογικους λογους... αλλα δυσκολο το κοβω...

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/
Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Bayern7

no avatar
HSUPA Member
Τι υψος έχεις;

toympas

toympas's Avatar: Sony Ericsson K800i
Banned
Παράθεση από trela7 >
θα μοιραστω κι εγω τη χαρα μου !! ημουν 66 κιλα και εχασα τρια κιλα σε 15-20 μερες. παω γυμναστηριο δυο με τρεις φορες την εβδομαδα και κανω σε μια πλατφορμα δονησης τυπου power plate και μετα εικοσι λεπτα διαδρομο για αποθεραπεια!! παραλληλα κανω διατροφη, οχι διαιτα, δηλαδη τρωω τα παντα, αλλα οχι σε τεραστιες ποσοτητες, αναψυκτικα δεν επινα οποτε οκ, ποτα επισης, εχω κοψει ετοιματζιδικα και παγωτα και πινω πολυ νερακι και τρωω πολλα φρουτα. απλα το βραδινο μου συνηθως ειναι γιαουρτακι και φρουτα ή καμια φρυγανια με τυρακι... και μετα τις 8 δεν τρωω τιποτα, ειναι ωρα οριο... αυτα καλα τα εχασα, να δω πως θα χασω τα υπολοιπα τρια τεσσερα που θελω... θελω να παω 59 για ψυχολογικους λογους... αλλα δυσκολο το κοβω...
ise se poli kalo dromo kai me sosti logiki afou opos les kaneis diatrofi kai oxi dieta.auto simenei oti mesa se merikous mines tha ta xaseis ta kila.MIa simvouli mou einai ton diadromo na ton kaneis PROI kai me adio stomaxi pinontas mono ena sketo kafe tha deis sigoura apotelesma dokimaseto gia kanena mina kai des an se boithise.

trela7

HSCSD Member
Παράθεση από Bayern7 >
Τι υψος έχεις;
ειμαι 1.65!

Παράθεση από toympas >
ise se poli kalo dromo kai me sosti logiki afou opos les kaneis diatrofi kai oxi dieta.auto simenei oti mesa se merikous mines tha ta xaseis ta kila.MIa simvouli mou einai ton diadromo na ton kaneis PROI kai me adio stomaxi pinontas mono ena sketo kafe tha deis sigoura apotelesma dokimaseto gia kanena mina kai des an se boithise.
βασικα οποτε μπορω να παω πρωι, το προτιμω, αλλα καποιες μερες λογω διαβασματος δεν γινεται και παω απογευμα... αλλα το πρωινο ειναι καλυτερο. καφε δεν πινω, γαλατακι και καλο πρωινο ομως ειναι απαραιτητο για μενα...
μου ελεγε ο γυμναστης μου σημερα οτι ειναι καλο να χανω ενα κιλο την εβδομαδα αν δεν θελω να τα ξαναπαρω. οποτε αν συνεχισω ετσι σε κανα μηνα, θα μπορεσω να φτασω τα χασω, βεβαια μεσα σε αυτον τον ενα μηνα θα παω και διακοπες... αλλα θα προσπαθησω τουλαχιστον να μην παρω....

Bayern7

no avatar
HSUPA Member
Παράθεση από trela7 >
ειμαι 1.65!
Ta xeis ta kilakia sou dld.

_Crazygirl_

_Crazygirl_'s Avatar: Sharp GX30
EDGE Member
Περιοχή: Aθήνα-Φλωρεντία
Παράθεση από Bayern7 >
Kαλά μην το λες... Μην κρίνεις μόνο από το ύψος. Και αυτό που λένε ότι πρέπει να είσαι 10-15 κιλά κάτω από το ύψος σου, είναι βλακείες. Παίζει ρόλο και η κατασκευή του σώματος καθώς και το πόσο γυμνασμένος-η είσαι.

Μια φίλη μου είναι 1,75 με 75 κιλά και είναι πραγματικά κουκλάρα. Σοβαρά δεν της φαίνονται, κανονική προς αδύνατη τη λες!

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Nrg

Nrg's Avatar: Sony Ericsson W995
HSUPA Member
Παράθεση από _Crazygirl_ >
Kαλά μην το λες... Μην κρίνεις μόνο από το ύψος.
ΟΚ το πιασαμε το υπονοουμενο

_Crazygirl_

_Crazygirl_'s Avatar: Sharp GX30
EDGE Member
Περιοχή: Aθήνα-Φλωρεντία
Παράθεση από Nrg >
ΟΚ το πιασαμε το υπονοουμενο

Aν μιλάς για μένα, άστο. Mια χαρά είμαι και στα κιλά και στο ύψος ευτυχώς. Απλά γενικά μίλησα ότι δεν παίζουν τόσο ρόλοι οι '' αριθμοί ''.

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!
Τελευταία τροποποίηση από _Crazygirl_: 8 Ιούλ. 2007, 02:02.

Bayern7

no avatar
HSUPA Member
Παράθεση από _Crazygirl_ >
Kαλά μην το λες... Μην κρίνεις μόνο από το ύψος. Και αυτό που λένε ότι πρέπει να είσαι 10-15 κιλά κάτω από το ύψος σου, είναι βλακείες. Παίζει ρόλο και η κατασκευή του σώματος καθώς και το πόσο γυμνασμένος-η είσαι.

Μια φίλη μου είναι 1,75 με 75 κιλά και είναι πραγματικά κουκλάρα. Σοβαρά δεν της φαίνονται, κανονική προς αδύνατη τη λες!
Εκτός αν είναι αθλήτρια. Επαγγελματίας ή ημιεπαγγελματίας.
Στους άντρες ισχύει πιο πολύ γιατί έχουμε και κάτι μπράτσα σαν ψωμια.

trela7

HSCSD Member
Παράθεση από Bayern7 >
χτυπα και συ... ακαρδε...

Xourxoulitsos

Xourxoulitsos's Avatar: Nokia N78
HSUPA Member
Περιοχή: ▐▐▐▐▐▐
Φωτογραφίες με μαγιώ και θα αποφασίσει η κριτική επιτροπή του myphone.
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης