κινητα απο ebay help...

Απάντηση

drnick33

no avatar
Mobile Newbie
Περιοχή: Άγνωστη
Γεια σε ολους επειδη θελω να αγορασω ενα κινητο απο το ebay oπως αυτο
(http://cgi.ebay.ie/1GB-TV-TRI-BAND-DUAL-SIM-MOBILE-PDA-PHONE-FM-UNLOCKED-A_W0QQitemZ360100726728QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_Mo bilePhones?hash=item360100726728&_trksid=p3286.c0.m14&_trkpa rms=72%3A1301%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318) η τοσα αλλα που κυκλοφορουν θα ηθελα τη βοηθεια σας.
1ον εχει πανω απο 100 ευρω θα περασει τελωνειο? και αν ναι πως θα το παρω εγω?
μεχρι τωρα αγορασα καποια πραμματα απο hong kong οπως ενα mp4 και μια καρτα μνημης και μου ηρθαν στο ταχυδρομιο. θα μου ερθει κ αυτο οπως τα αλλα στο ταχυδρομιο?
2ον αν ειναι με ems οπως εχω διαβασει σε αλλα ποστ τι διαφορα εχει? και που θα μου ερθει? ευχαριστω (ενας αρχαριος)

droulis

droulis's Avatar: Samsung GT-I9500 Galaxy S4
3G Member
Περιοχή: Ν.Σμυρνη-Αθηνα
Παράθεση από drnick33 >
Γεια σε ολους επειδη θελω να αγορασω ενα κινητο απο το ebay oπως αυτο
(http://cgi.ebay.ie/1GB-TV-TRI-BAND-DUAL-SIM-MOBILE-PDA-PHONE-FM-UNLOCKED-A_W0QQitemZ360100726728QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_Mo bilePhones?hash=item360100726728&_trksid=p3286.c0.m14&_trkpa rms=72%3A1301%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318) η τοσα αλλα που κυκλοφορουν θα ηθελα τη βοηθεια σας.
1ον εχει πανω απο 100 ευρω θα περασει τελωνειο? και αν ναι πως θα το παρω εγω?
μεχρι τωρα αγορασα καποια πραμματα απο hong kong οπως ενα mp4 και μια καρτα μνημης και μου ηρθαν στο ταχυδρομιο. θα μου ερθει κ αυτο οπως τα αλλα στο ταχυδρομιο?
2ον αν ειναι με ems οπως εχω διαβασει σε αλλα ποστ τι διαφορα εχει? και που θα μου ερθει? ευχαριστω (ενας αρχαριος)
file pariggeile to me ems den tha pliroseis telonio(eos 2-3 kommatia) ,
tha sou erthei stin diethinsi pou tha doseis meso eltacourier

gsa1967

gsa1967's Avatar: Samsung Galaxy Note 3
HSUPA Member
Περιοχή: Νέα Σμύρνη
πεσ τους να το δηλωσουν αξια 40$ η σαν δωρο.

boltsis

boltsis's Avatar: Samsung GTN7000 Galaxy Note
HSCSD Member
Στείλτου ένα email καλύτερα να ρωτήσεις αν έχει ελληνικό μενού γιατί δε βλέπω να έχει.Και ρώτα τον και για τελωνείο.Συνήθως τα μαρκάρουνε ως δώρο και βάζουνε χαμηλότερη τιμή.Όσο για το EMS καλό είναι αλλά μπορεί να στο χρεώσουνε παραπάνω.Εγώ έχω φέρει καμιά δεκαρια κινέζικα χωρίς EMS και ήρθανε όλα χωρίς πρόβλημα...

drnick33

no avatar
Mobile Newbie
ευχαριστω πολυ παιδια. βρηκα ενα αλλο κινητο με ελληνικα και τιμη 140 ευρω με τα μεταφορικα. ο πωλητης μου ειπε οτι αν το παρω απο αυτον και οχι μεσω ebay θα μ κανει καλυτερη τιμη αλλα του ειπα οχι επειδη μου φανηκε περιεργο. και αν τελικα υπαρξει προβλημα σε μια αγορα και μου ζητησουν να πληρωσω τελωνειο που θα το πληρωσω? στο ταχυδρομιο κατα την παραλαβη? ευχαριστω και παλι

droulis

droulis's Avatar: Samsung GT-I9500 Galaxy S4
3G Member
Περιοχή: Ν.Σμυρνη-Αθηνα
Παράθεση από drnick33 >
ευχαριστω πολυ παιδια. βρηκα ενα αλλο κινητο με ελληνικα και τιμη 140 ευρω με τα μεταφορικα. ο πωλητης μου ειπε οτι αν το παρω απο αυτον και οχι μεσω ebay θα μ κανει καλυτερη τιμη αλλα του ειπα οχι επειδη μου φανηκε περιεργο. και αν τελικα υπαρξει προβλημα σε μια αγορα και μου ζητησουν να πληρωσω τελωνειο που θα το πληρωσω? στο ταχυδρομιο κατα την παραλαβη? ευχαριστω και παλι
an to fereis me ems nai peripou kana 30ari euro to kommati sto taxidromeio tis perioxis sou, me alli etaireia outo logos stin kaliteri 100+ kai merikes zitan na pas apo benizelo(an eisai apo athina)

drnick33

no avatar
Mobile Newbie
Παράθεση από droulis >
an to fereis me ems nai peripou kana 30ari euro to kommati sto taxidromeio tis perioxis sou, me alli etaireia outo logos stin kaliteri 100+ kai merikes zitan na pas apo benizelo(an eisai apo athina)
και αν ειναι με απλο ταχυδρομειο δλδ χωρις ems και αλλες εταιριες αν μου ζητησουν χρηματα για το τελωνειο που τα πληρωνω παλι στο ταχυδρομειο? η πρεπει να τρεχω στην αθηνα?

gsa1967

gsa1967's Avatar: Samsung Galaxy Note 3
HSUPA Member
Περιοχή: Νέα Σμύρνη
Παράθεση από drnick33 >
και αν ειναι με απλο ταχυδρομειο δλδ χωρις ems και αλλες εταιριες αν μου ζητησουν χρηματα για το τελωνειο που τα πληρωνω παλι στο ταχυδρομειο? η πρεπει να τρεχω στην αθηνα?
αν περασει τελωνειο και σε χρεωσουν θα σου ερθει ειδοποιητηριο στο ταχυδρομειο της περιοχης σου να πας να παραλαβης το δεμα και να πληρωσεις το αναλογουντα φορο.

mol

mol's Avatar: ZTE V967
4G Member
Περιοχή: ......
μηπως θα ηταν καλυτερα να γινοταν μεταφορα της συζητησης στο καταλληλο θεμα: E-Shops και Ηλεκτρονικές Αγορές και να συνεχιστει εκει?
φιλικα
www.littlestories.gr Παιδικά ρούχα - Βαπτιστικά ρούχα - Υποδήματα Like us!
Tommy Hilfiger, Catimini, Levi's, Monnalisa, Converse, Paul Frank, MEΚ, MEXX, Girandola, Gang, E-BOUND, Emoi, Jean Bourget, Berlingot, Scotch Shrunk, Kenzo, Guess, Naf Naf, Chevignon

drnick33

no avatar
Mobile Newbie
οκ. ευχαριστω πολυ ολους σας για τη βοηθεια σας.
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης