ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΙ ΣΥΝΔΕΣΗ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΝΑ ΚΑΝΩ?

Κλειδωμένο Θέμα

ANDREWS3

no avatar
Mobile Newbie
Περιοχή: Άγνωστη
Ειμαι λιγο ασχετος μην με παρεξηγησετε...Μενω βορεια Ευβοια και θελω να κανω συνδεση ιντερνετ τι προτεινετε?Υπαρχει τροπος συνδεσης χρησιμοποιωντας το κινητο και αν ναι συμφερει?Ποιο ειναι πιο αξιοπιστο και ποιο οικονομικο σχετικα?Α μπηκα να ελεγξω αν εχω προσβαση σε ADSL και μαλλον δεν εχω εδω...Και εχω PSTN γραμμη ΟΤΕ..Βοηθεια παρακαλω επειγον

kormos

kormos's Avatar: Nokia E51
HSDPA Member
Περιοχή: Greece
Παράθεση από ANDREWS3 >
Ειμαι λιγο ασχετος μην με παρεξηγησετε...Μενω βορεια Ευβοια και θελω να κανω συνδεση ιντερνετ τι προτεινετε?Υπαρχει τροπος συνδεσης χρησιμοποιωντας το κινητο και αν ναι συμφερει?Ποιο ειναι πιο αξιοπιστο και ποιο οικονομικο σχετικα?Α μπηκα να ελεγξω αν εχω προσβαση σε ADSL και μαλλον δεν εχω εδω...Και εχω PSTN γραμμη ΟΤΕ..Βοηθεια παρακαλω επειγον
Τα λες πολυ μπερδεμενα και μπερδευεσαι και εσυ...

Παιρνεις τα πραγματα με την σειρα χωρις να προτρεχεις...

Για αρχη θα σου προτεινα να μπεις http://www.conn-x.gr/ για να τσεκαρεις στα δεξια μεχρι τη γραμμη υποστηριζεται στην περιοχη σου

Στην συνεχεια αποφασιζεις αναλογα με το τι θες να κανεις και να ασχοληθεις στο ιντερνετ επιλεγοντας και την αντιστοιχη γραμμη που σου αρμοζει

Και τελος διαλεγεις αναμεσα στα πακετα που προσφερει ο παροχος που σε ενδιαφερει... (πχ ενσυρματο/ασυρματο ρουτερ)

Οσον αφορα για μεσω κινητου τηλεφωνου νομιζω πως ειναι μια επιλογη που δεν θα την επελεγα μιας και εχω τη νεντυπωση πως το κοστος ειναι ποιο υψηλο

Πιστευω να τα ειπα σωστα και να μην τα "θαλασσωσα" και σε μπερδεψα
CockerLovers. Get 2GB Free Space

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

ANDREWS3

no avatar
Mobile Newbie
Περιοχή: Άγνωστη
Παράθεση από kormos >
Τα λες πολυ μπερδεμενα και μπερδευεσαι και εσυ...

Παιρνεις τα πραγματα με την σειρα χωρις να προτρεχεις...

Για αρχη θα σου προτεινα να μπεις http://www.conn-x.gr/ για να τσεκαρεις στα δεξια μεχρι τη γραμμη υποστηριζεται στην περιοχη σου

Στην συνεχεια αποφασιζεις αναλογα με το τι θες να κανεις και να ασχοληθεις στο ιντερνετ επιλεγοντας και την αντιστοιχη γραμμη που σου αρμοζει

Και τελος διαλεγεις αναμεσα στα πακετα που προσφερει ο παροχος που σε ενδιαφερει... (πχ ενσυρματο/ασυρματο ρουτερ)

Οσον αφορα για μεσω κινητου τηλεφωνου νομιζω πως ειναι μια επιλογη που δεν θα την επελεγα μιας και εχω τη νεντυπωση πως το κοστος ειναι ποιο υψηλο

Πιστευω να τα ειπα σωστα και να μην τα "θαλασσωσα" και σε μπερδεψα

Ελέγξτε τη διαθεσιμότητα ADSL πρόσβασης στην περιοχή σας

Είδος σύνδεσης:
PSTN ISDN

Αριθμός τηλεφώνου:

Περισσότερες
πληροφορίες
σχετικά με το
conn-x που σας
ταιριάζει εδώ

"Προς το παρόν δεν υπάρχει εγκατεστημένη τεχνολογία ADSL στην περιοχή σας
'' μου λεει αρα τι επιλογες εχω?

snik

snik's Avatar: Xiaomi Mi2S
3G Member
Περιοχή: Αθήνα
Για να μην εχει ο Οτε λογικα δεν θα εχουν και οι εναλλακτικοι παροχοι (forthnet,hol κλπ) αρα η μενεις με pstn η πας σε isdn.Δυστυχως και οι 2 αυτες ειναι με χρονοχρεωση και καμια δεν εχει τις ταχυτητες μιας adsl γραμης.Τελος για κινητο δεν νομιζω να υπαρχει καποιο προγραμμα που θα συμφερει σε σχεση με τις συνδεσεις που σου ειπα παραπανω, βεβαια δεν ξερω τι γινεται με κατι 3g προγραμματα...

kormos

kormos's Avatar: Nokia E51
HSDPA Member
Περιοχή: Greece
Παράθεση από ANDREWS3 >
Ελέγξτε τη διαθεσιμότητα ADSL πρόσβασης στην περιοχή σας

Είδος σύνδεσης:
PSTN ISDN

Αριθμός τηλεφώνου:

Περισσότερες
πληροφορίες
σχετικά με το
conn-x που σας
ταιριάζει εδώ

"Προς το παρόν δεν υπάρχει εγκατεστημένη τεχνολογία ADSL στην περιοχή σας
'' μου λεει αρα τι επιλογες εχω?

Η τελικη επιλογη σου απ οτι βλεπω αν φυσικα δεν σε κολυει το οικονομικο ειναι το εξης

http://www.vodafone.gr/por...es-4900.action
CockerLovers. Get 2GB Free Space

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

mcde

mcde's Avatar: Samsung Galaxy Note 4
Super Moderator
Περιοχή: 410 Gone
Αν δεν υπάρχει adsl στην περιοχή σου μπορείς είτε να μείνεις με το pstn/isdn τηλέφωνο είτε να επιλέξεις κάποιο από τα σχετικά πακέτα που έχουν οι πάροχο κινητής τηλεφωνίας (εφόσον μπορείς να δικαιολογήσεις το κόστος). Θα πρέπει να απευθυνθείς στο αρμόδιο forum για τον πάροχο που θα επιλέξεις.
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης