Jump to content

Fringe (Fox)


YpNoS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://bp1.blogger.com/_7hPTTfFqLis/SD3II4zHw3I/AAAAAAAAAqw/Fgi3lwGW0CE/s400/fringe_figure.jpg

 

Αρκετοι την εχετε ακουσει (ιδιως οι λατρεις των "παρανομων"), οι υπολοιποι πρεπει να την μαθετε - ιδιως οι οπαδοι του Lost. Μια νεα σειρα λοιπον, απο τον δημιουργο του Lost J.J. Abrams. Το θεμα της αφορα (τουλαχιστον απο τα 2 πρωτα επεισοδια) καποια ανεξηγητα φαινομενα τα οποια διαχειριζεται μια ομορφη ξανθια πρακτορας του FBI με εναν ασταθη και μισοτρελαμενο ιδιοφυεστατο επιστημονα, και τον επισης πανεξυπνο υιο του. Τα ανεξηγητα φαινομενα οδηγουν σε καποιο μοτιβο ή μαλλον επηρεαζονται απο αυτο, και αυτο ακριβως αποτελει και το βαθυτερο σεναριο της σειρας το οποιο κτιζεται απο επεισοδιο σε επεισοδιο - τα οποια θα μπορουσαν να χαρακτηριστουν ως αυτοτελη.

 

Λοιπον, την εχει δοκιμασει κανεις / καμμια? Γνωμες?

:rolleyes:

 

More info on IMDb.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 651
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

είδα το preair, και ομολογώ ότι μου άρεσε...ΒΕΒΑΙΑ... θα μπορούσε να μην ξεκινήσει με μια πτώση αεροπλάνου...{βλέπε LOST} αλλά σίγουρα είναι μια σειρά που θα την κατεβάζω, έέεεεε παρακολουθώ φέτος...άσε που θυμίζει και λίγο x-files...
Link to comment
Share on other sites

Μου θύμισε πολύ X-Files. Το πρώτο επεισόδιο μου άρεσε και κέρδισε εισητήριο για την λίστα με τις σειρές που παρακολουθώ.

 

Μέχρι στιγμής έχουν προβληθεί επίσημα τα 2 πρώτα επεισόδια

1.Pilot 1:20:30

2.The Same Old Story 0:49:49

Link to comment
Share on other sites

Δεν με εχει κερδισει ακομα αλλα την παρακολουθω μπας και κανει την εκπληξη
Link to comment
Share on other sites

Η πραγματικοτητα ειναι οτι οντως θυμιζει Χfiles (στο πολυ καλυτερο απο την καταντια τους των τελευταιων σαιζον) ομως αυτο το ανθρωποκεντρικο στοιχειο γυρω απο τα "περιεργα φαινομενα" καπως μου κεντρισε το ενδιαφερον. Διαφορετικα θα παρεμενα στο Supernatural. Θα δουμε.. αρκει να μην το κουρασει ο J J οπως και στο Lost με απειρες ερωτησεις, στοιχεια κτλ κτλ
Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Συμπαθητικό είναι, το δεύτερο επεισόδιο ήταν καλύτερο από το πρώτο. Η πρωταγωνίστρια είναι τρελά ατάλαντη...

 

Δεν με έχει ενθουσιάσει αλλά είναι η μοναδική καινούρια σειρά που βλέπω φέτος οπότε θα του δώσω μια ευκαιρία ακόμα.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι μένος είναι αυτό με την αγγ...εε με την πρωταγωνίστρια?

Εμένα προσωπικά μου αρέσει.

Μοιάζει με αδερφή της Cate Blanchett.

Έχει και σωματάρα!

 

marvin True Blood δε βλέπεις :blink: ?

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι μένος είναι αυτό με την αγγ...εε με την πρωταγωνίστρια?

Εμένα προσωπικά μου αρέσει.

Μοιάζει με αδερφή της Cate Blanchett.

Έχει και σωματάρα!

 

marvin True Blood δε βλέπεις :blink: ?

 

Ναι γεια σου και ελεγα ποια μου θυμιζει επι 1μιση ωρα.....

Ειδα το πρωτο επεισοδιο και τωρα παω για το 2ο....

Δεν ειμαι ακομα σιγουρος, αλλα νομιζω θα το παρακολουθω.....

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι μένος είναι αυτό με την αγγ...εε με την πρωταγωνίστρια?

Εμένα προσωπικά μου αρέσει.

Μοιάζει με αδερφή της Cate Blanchett.

Έχει και σωματάρα!

 

Χιχι, ναι θά 'θελε. :rolleyes:

 

marvin True Blood δε βλέπεις :blink: ?

 

Nope.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η σειρά στο μόνο που έχει σχέση με το Χ-FILES είναι το μυστήριο.

Κατά τα άλλα καμία σχέση.Μιλάμε για έντονη δόση επιστήμης με διάφορους τρελούς όρους και θεωρίες, ενώ και ο τρελοκαθηγητής προσθέτει πολύ με τις παρανοϊκές μεθόδους του.

Η πρωταγωνίστρια είναι όμορφη, αλλά σιγά τη σωματάρα ρε παιδιά.Έλεος!:lol:Στο supernatural, τα γκομενάκια που έχει κάθε φορά είναι πολύ καλύτερα από κορμί!

 

Και τώρα να ρωτήσω κάτι επί τους θέματος.

Τελικά τι έγινε με την πτήση?Ποιος σκότωσε τους επιβάτες και γιατί?Δεν κατάλαβα τι έπαιξε με τη συνομιλία μεταξύ του ΣΚΟΤ και του δίδυμου αδερφού.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα να ρωτήσω κάτι επί τους θέματος.

Τελικά τι έγινε με την πτήση?Ποιος σκότωσε τους επιβάτες και γιατί?Δεν κατάλαβα τι έπαιξε με τη συνομιλία μεταξύ του ΣΚΟΤ και του δίδυμου αδερφού.

 

Σύμφωνα με αυτά που μας έχει δείξει ο J.J. Abrams με τη μέχρι τώρα δουλειά του (ας αφήσουμε έξω το Cloverfield) περιμένω μια σειρά με αρχή και τέλος, με ειρμό στην σκέψη του, σημασία στη λεπτομέρεια και μεγάλες ανατροπές. Όπως και στο Lost, το λουκουμάκι ερχόταν στο τέλος, κρατάω τα τελευταία λεπτά κάθε επεισοδίου για τη συνέχεια και περιμένω ανατροπές.

Link to comment
Share on other sites

Μοιάζει με αδερφή της Cate Blanchett.

Έχει και σωματάρα!

 

Συμφωνώ στο δεύτερο.

Όσον αφορά την Blanchett...ερρμμ...όχι βέβαια!

Η Blanchett το μόνο κοινό που έχει με την συγκεκριμένη είναι ότι είναι κάπως "παγωμένη". Κατα τα άλλα η Blanchett έχει κάτι παγωμένο εξαιρετικά αισθησιακό (δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιως :p), η συγκεκριμένη κάτι... εξαιρετικά αδιάφορο!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ στο δεύτερο.

Όσον αφορά την Blanchett...ερρμμ...όχι βέβαια!

Η Blanchett το μόνο κοινό που έχει με την συγκεκριμένη είναι ότι είναι κάπως "παγωμένη". Κατα τα άλλα η Blanchett έχει κάτι παγωμένο εξαιρετικά αισθησιακό (δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιως :p), η συγκεκριμένη κάτι... εξαιρετικά αδιάφορο!

Γούστα είναι αυτά.

Πάντως και με άλλους που το συζήτησα ενδελεχώς για την ομοιότητα, συμφώνησαν :p

Έχουν το ίδιο σούφρωμα στα χείλη επίσης.

 

Α, και είναι και οι δύο αυστραλέζες!!

Μη σου πω στο τέλος θα βγουν συγγενείς εξ'αίματος :shifty:

 

 

edit: Και για να τεκμηριώσω τα επιχειρήματα μου

 

After seeing the pilot episode of Fringe, New York Magazine described Anna Torv as having "Blanchettesque good looks" and as someone who "will be appearing in the fevered dreams of nerds all too soon". She has been touted as the next Cate Blanchett, who also hails from Melbourne, Australia.

http://www.tv.com/anna-torv/person/286748/summary.html

 

 

http://www.google.gr/search?q=cate+blanchett+Anna+Torv&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσαν να είναι αδελφές με τη Blanchett. Μερικές φορές όλο το ταλέντο και η χάρη περνάνε στο ένα παιδί και για το άλλο δεν περισσεύει τίποτα. :devil:

Βλ. υπό λήμμα αδελφοί Baldwin.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσαν να είναι αδελφές με τη Blanchett. Μερικές φορές όλο το ταλέντο και η χάρη περνάνε στο ένα παιδί και για το άλλο δεν περισσεύει τίποτα. :devil:

Βλ. υπό λήμμα αδελφοί Baldwin.

Πωπωπω, κακιιιιιιια...

Τι σας έχει κάνει ρε το κορίτσι;

Θα το φάτε και είναι και στα πρώτα του βήματα!

 

btw οι αδελφοί Baldwin είναι και 4-5.

Πόσο να κατανεμηθεί κι αυτό το ταλέντο πια.

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ειδα και το 2ο, σαφως καλυτερο απο το 1ο...

Ερωτησις: Τι ηταν το πλανο στο τελος με τα 3 κρεβατια σε νοσοκομειο/χειουργειο/ή και καπου αλλου???:confused:

Καταλαβε κανεις....???

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Οχι...Και σιγα μην καταλαβαιναμε με τον J.J Abrams:p

Στα επομενα επεισοδια θα μας εξηγησει,εξαλλου η σκηνη που εδειξε στο τελος ηταν πολυ γρηγορη,και να θες δε καταλαβαινεις κατι.

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα να ρωτήσω κάτι επί τους θέματος.

Τελικά τι έγινε με την πτήση?Ποιος σκότωσε τους επιβάτες και γιατί?Δεν κατάλαβα τι έπαιξε με τη συνομιλία μεταξύ του ΣΚΟΤ και του δίδυμου αδερφού.

 

Σύμφωνα με αυτά που μας έχει δείξει ο J.J. Abrams με τη μέχρι τώρα δουλειά του (ας αφήσουμε έξω το Cloverfield) περιμένω μια σειρά με αρχή και τέλος, με ειρμό στην σκέψη του, σημασία στη λεπτομέρεια και μεγάλες ανατροπές. Όπως και στο Lost, το λουκουμάκι ερχόταν στο τέλος, κρατάω τα τελευταία λεπτά κάθε επεισοδίου για τη συνέχεια και περιμένω ανατροπές.

 

Οπότε ακόμα άγνωστο ποιος σκότωσε και γιατί τους επιβάτες?

Στο 2ο επεισόδιο δεν είπαν κάτι σχετικό.

Περιμένουν στο τέλος της σεζόν να το εξηγήσουν?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουν στο τέλος της σεζόν να το εξηγήσουν?

 

Του Abrams είναι η σειρά.

Ο μόνος τρόπος να πάρεις απαντήσεις στο τέλος της πρώτης σεζόν είναι... η σειρά να έχει μόνο μια σεζόν!:p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Οπότε ακόμα άγνωστο ποιος σκότωσε και γιατί τους επιβάτες?

Στο 2ο επεισόδιο δεν είπαν κάτι σχετικό.

Περιμένουν στο τέλος της σεζόν να το εξηγήσουν?

 

Είπε ποιος τους σκότωσε.

Αυτός ο τυπάς που τον κυνηγούσαν σε όλο το επεισόδιο. Είχε βάλει την ουσία που τους σκότωσε στην ινσουλίνη του αδερφού του.

Τώρα το ποιος τον έβαλε κλπ είναι προφανώς μέρος του pattern το οποίο είναι και το γενικότερο μυστήριο της σειράς και δεν θα το μάθουμε παρά μόνο στο τέλος της σειράς.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν ξέρω αν πολυ αξίζει η σειρά..

Η πρωταγωνίστρια είναι το προαναφερθέν...αγγούρι.

O Jackson δε θα μπορούσε να βαριέται πιο πολύ το ρόλο του

Ο γέρος είναι μια υπερβολική φιγούρα που προσπαθούν να την κάνουν να γίνει το σημείο εκείνο στο οποίο θα ξεχωρίζει αυτή η sci-fi σειρά με τις υπόλοιπες (να λένε δηλαδή "εκείνη μωρέ η σειρά με έναν γέρο που είναι διάνοια αλλά και ψιλοχαμένος") του ειδους της.

 

Οι υποθέσεις ψιλο-τετριμμένες (και τα X-Files έχουν ασχοληθεί με την προγηρία...)

 

Δεν ξέρω. Νιώθω πως το βλέπω επειδή απλά δε θέλω να παραδεχτώ ότι ( ακόμα μια) sci-fi σειρά είναι μάπα!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ο γέρος είναι και καλά comic-relief, αλλά δε χρειάζεται γιατί προς το παρόν η σειρά είναι για γέλια.

Έλα, πες το, μην ντρέπεσαι.

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ποιός πιστεύει ότι ο γιός του αφηρημένου επιστήμονα έχει όντως IQ 190? :p

 

Από τη στιγμή πάντως που δεν είναι αυτοτελές με αυτά που δείχνει χάνει αρκετά στη σύγκριση με το X-Files. Στο X-Files δίνοντας κάποιες απαντήσεις αμέσως δεν σε άφηνε να καλοσκεφτείς αυτό που βλέπεις - περίπου σαν το CSI - και όταν ήταν καλό το επεισόδιο προσωπικά έμενα πολυ εντυπωσιασμένος (εντάξει, ήμουν και μικρός), το Fringe αντίθετα με αφήνει με μια αίσθηση μεταξύ wtf!? και αδιαφορίας.

Το επεισόδιο με την προγηρία των X-Files το θυμάμαι λίγο ακόμα και σήμερα, μου είχε κάνει απίστευτη εντύπωση.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Οσο περναει ο καιρος (με τυφλωνει το φως.. μπα), νομιζω οτι ο μπαμπας psycho - ιδιοφυια εχει αρχιζει και κλεβει την παρασταση. Φοβερες ατακες και ενα "κωμικο" δεσιμο με τον υιο. Στο προσφατο επεισοδιο επιτελους ανοιγουν λιγο τα ματια μας οσον αφορα το καταραμενο pattern.
Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...