Jump to content

Samsung SGH-D980 Dual SIM


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.gsmarena.com/samsung_d980-pictures-2500.php

Αν και σχεδιαστικά θυμίζει πολύ το samsung F480, δεν είναι ο διάδοχος του αλλά ένα νεο μοντέλο της samsung το οποίο μπορεί να λειτουργεί με 2 sim ταυτόχρονα ... Το D980 έχει μια οθόνη αφής 2,6 ιντζών και είναι κατά 5 περίπου χιλιοστά ποιο παχύ από το F480 ... Δεν υποστηρίζει 3G κάτι που θα στενοχωρήσει πολλούς ... έχει θύρα για κάρτες micro SD που υποστηρίζει μέχρι και 2GB (:() ... Έχει bluetooth v2.0 με A2DP και μια κάμερα με 5mp που έχει τη δυνατότητά να τραβάει βίντεο με 15 fp/s σε qvga ανάλυση ... Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε εδώ http://www.gsmarena.com/samsung_d980-2500.php

 

 

Δείκτης SAR:

0.406 W/kg

Edited by gianpithio
Update
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 294
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι ωραίο αν και προτειμώ το F480. Το είδα προχθες σε ένα κατάστημα του Γερμανού και εντυπωσιάστηκα
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

δεν μου αρεσει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει,το θετικό είναι ότι αυξάνονται τα dual sim κινητά...Το αρνητικό είναι ότι το συγκεκριμένο μοντέλο δεν προσφέρει κάτι το αξιόλογο...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εντάξει,το θετικό είναι ότι αυξάνονται τα dual sim κινητά...Το αρνητικό είναι ότι το συγκεκριμένο μοντέλο δεν προσφέρει κάτι το αξιόλογο...

 

Και θα είναι και ψιλοτσιμπημένο, λόγω dual sim. Σιγά τη δυνατότητα, που πρέπει να χρεωθεί ακριβά. Ας ελπίσουμε ότι θα ωριμάσει γρήγορα η συγκεκριμένη αγορά, όπως ήδη φαίνεται από τις αυξημένες πωλήσεις, ώστε να δούμε σε αυτά τα χρήματα ανάλογες δυνατότητες....

Αντώνης :)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Αναμένεται Σύντομα (μέσα Δεκέμβρη) στο Πλαίσιο => 423 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει,το θετικό είναι ότι αυξάνονται τα dual sim κινητά...Το αρνητικό είναι ότι το συγκεκριμένο μοντέλο δεν προσφέρει κάτι το αξιόλογο...
αυξανοντε απο μερια samsung,γιατι οι υπολοιπες ειναι ακομα σε ληθαργο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

αυξανοντε απο μερια samsung,γιατι οι υπολοιπες ειναι ακομα σε ληθαργο.

 

σκεφτητε ομως οτι τα dual sim cells αναφεροντε σε διαφορετικο κοινο.

 

υποτιθετε οτι ειναι bussiness σειρες οποτε δν ειναι αναγκη να εχουν ενα καρο adds πανω τους...(προς το παρων τουλαχιστον) απλα εξυπηρετουν με τις 2 καρτες.

και επειδη ειναι στα σπαργανα αυτη η τεχνολογια .. θα αργισουμε να βλεπουμε μικρα, κομψα, ομορφα, βαρυφορτωμενα dual-sim κινητα.

 

Παρολα αυτα

προσωπικα εχω το D880, και αυτο με 2 σιμς, και η αληθεια ειανι οτι μου λειπου τα εξτρα καλουδια που προσφερουν αυτο το καιρο τα single-sim κινητα. Π.χ καλη καμερουλα, 3g, wifi και ενα καρο αλλα.

αλλα συμβιβαζομαι γιατι το πηρα για συγκεκριμενη δουλεια. διαφορετικα δν θα επαιρνα ενα τεραστιο - συγκριτικα με τα u-series - και "αδειο" απο πλευρας extras κινητο.

Link to comment
Share on other sites

σκεφτητε ομως οτι τα dual sim cells αναφεροντε σε διαφορετικο κοινο.

 

υποτιθετε οτι ειναι bussiness σειρες οποτε δν ειναι αναγκη να εχουν ενα καρο adds πανω τους...(προς το παρων τουλαχιστον) απλα εξυπηρετουν με τις 2 καρτες.

και επειδη ειναι στα σπαργανα αυτη η τεχνολογια .. θα αργισουμε να βλεπουμε μικρα, κομψα, ομορφα, βαρυφορτωμενα dual-sim κινητα.

 

Παρολα αυτα

προσωπικα εχω το D880, και αυτο με 2 σιμς, και η αληθεια ειανι οτι μου λειπου τα εξτρα καλουδια που προσφερουν αυτο το καιρο τα single-sim κινητα. Π.χ καλη καμερουλα, 3g, wifi και ενα καρο αλλα.

αλλα συμβιβαζομαι γιατι το πηρα για συγκεκριμενη δουλεια. διαφορετικα δν θα επαιρνα ενα τεραστιο - συγκριτικα με τα u-series - και "αδειο" απο πλευρας extras κινητο.

 

 

μαζι σου αλλα εμενα δεν με χαλαει να ειχε και μια πιο καλη καμερα.το ιδιο κινητο εχω ..

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημερα!!

το εχει κανεις??

σκεφτομαι να το παρω

αλλα πιο πολυ για τις dual sim.

αξιζει τα λεφτα του??

εχω ηδη το samsung d880 αλλα

οσο να'ναι ειναι αλλιως να εχεις οθονη αφης.

ευχαριστω!!:p:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μόλις το παρέλαβα!

Δυστυχώς όμως δεν έχω προλάβει ν΄ασχοληθώ πολύ.

Εκ πρώτης όψεως είναι πολύ συμπαθητικό και ο τρόπος λειτορυγίας των 2 sims είναι πολύ φιλικός και πολύ καλύτερος απο το αναμενόμενο..

Αυτό που μου φάνηκε λιγο περίεργο είναι ότι το esc υπάρχει μόνο σε πλήκτρο που σημαίνει ότι μαζί με το πενάκι πρέπει να δουλέυεις και δάκτυλο. Επίσης, το scrolling με το πενάκι είναι επίσης λίγο περίεργο και τουλάχιστον στην πρώτη επαφή με το τηλέφωνο χρησιμοποίησα πολύ το πλαίνο πληκτρο..

Προς το παρόν αυτά. Τις επόμενες μέρες που θα έχω καλύτερη άποψη θα σας ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Το πήρα από το e-click.gr και μέχρι στιγμής είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.

Βέβαια 2-3 πραγματάκια θα τα ήθελα λίγο καλύτερα, όμως αυτό που με ενδιέφερε ήταν το dual sim η χρήση του οποίου είναι εξαιρετικά απλή και βολική.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Ενδιαφέρομαι και εγω να αγοράσω το D980. Μήπως μπορει να μου πει κάποιος πόσο χρόνο αναμονης έχει και πόσες ώρες ομιλίας γιατί δεν το αναφέρει σε κανένα site ή τουλάχιστον δεν το βρίσκω εγώ. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Ενδιαφέρομαι και εγω να αγοράσω το D980. Μήπως μπορει να μου πει κάποιος πόσο χρόνο αναμονης έχει και πόσες ώρες ομιλίας γιατί δεν το αναφέρει σε κανένα site ή τουλάχιστον δεν το βρίσκω εγώ. Ευχαριστώ!

 

το αγορασα εχθες το εβγαλα απο τον φορτιστη το πρωι στις 7 μεχρι τωρα μετα απο πολυ χρηση ομιλια και κτλ εχουν φυγει 2 απο τις 5 γραμμες.ξεχασα να σου πω οτι εχει 2 μπαταριες στην συσκευασια

Link to comment
Share on other sites

Το έφερε το Πλαίσιο της Θεσσαλονίκης (ανατολικά), αλλά δεν έχουν ενεργοποιημένη συσκευή.

 

Άρα δεν μπορείς να δεις πως δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

το παρελαβα σημερα

ειναι τελειο και σε μεγεθος

και σαν οθονη.

μετα το d880 σαφως πολυ ανωτερο.

και 2μπαταριες και θηκη.:D:D

αμα ειχε και ενα wifi....:rolleyes::rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πόσο εύκολο είναι να κάνεις κλήση ενώ οδηγάς;

 

πολυ ευκολα.

διαλεγεις αμεσως

(με την βοηθεια τις οθονης αφης)

με ποια καρτα θελεις να κανεις

κληση.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει ξεχωριστό τηλεφωνικό κατάλογο ανά sim;

 

ναι,

εχεις και δυνατοτητα να αποθηκευσεις

στο τηλ.και να τα βλεπεις ολα τα τηλ.σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

live την συσκευή πού μπορούμε να την δούμε; Για Θεσσαλονίκη.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D980 Dual SIM

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...