Jump to content

PNA αγνώστου ταυτότητας


BIG_BAD_BOY
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

brethike sta xeria mou ena gps kinezikis katagogis.den einai windows peribalon.einai apo auta pou exei ena menu me eikonidia mousikis,navigation,photo,video,ebook kai system(sto opoio den mporeis na trexeis *.exe arxeia)

to mixanima den eixe program navigation.ti programma prepei na balw mesa na leitourgi.kati gia spasimata diabazw edw kai genika gia to mixanima.

 

boitheia kapoios giati den ta gnwrizw auta katholou

 

euxaristo

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 691
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ανέβασε μια φώτο για αρχή.

συνδεσε το με το active sync

δεσ αν συνδεετε.

Αν συνδέετε μετά πες μου αν βλέπεις κάποιο αρχείο ιni

Αν το πρόγραμμα πλοήγησης το τρέχει απο την κάρτα (το πιο σίγουρο) δες αν υπάρχει στην κάρτα κάποιο αρχείο ini .

αυτά για αρχή ...

 

ανέβασε όμως μια φώτο και δώσε μας και άλλα στοιχεία για το μηχανάκι σου

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αν για παραδειγμα ειναι αυτο;

 

http://www.imageshack.gr/files/9outhltr5hn19mrl2hej.jpg

 

Ξεκλειδωνει; Μπορει καποιος να περασει αλλο προγραμμα navigation;

Link to comment
Share on other sites

ευχαρίστως !!!

το συγκεκριμένο έχει μια κάρτα 2gb sdmmc.

μέσα έχει ένα αρχείο ονομαζόμενο shell (και το πρόγραμμα πλοήγησης igo)

ανοιξε το στο pc σου to shell και δώσε διαδρομή αντί για igo.exe

το calibration.exe

kατεβασε το από εδώ -το ξεζιπαρεις και μετά το βάζεις στην κάρτα μνήμης χύμα

http://rapidshare.com/files/111549831/Calibration.exe

 

έτσι ανοίγουν τα windows...kai μπορείς να τρέξεις και αλλα προγράμματα πλοήγησης.

το πήρες από τα e-bay ??κοντά στα 70 ευρω...με τα μεταφορικα.

πολύ καλή αγορά..

το εχει και ενας ιντερνιακος φιλος μου ο bpanos..kαι το μονταραμε το μηχανακι

 

αν χρειαστείς νέο μενού έχω ένα σχεδόν ...έτοιμο

αλλά θα περιμένεις γιατί από αύριο και για 12 μέρες θα λείπω από την κοινωνική ζωή....

:lol::lol::lol::superman:

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως! Το μηχανακι μαζι με τα μεταφορικα στοιχισε 52 ευρω!

 

Θα επικοινωνησουμε παλι οταν ερ8ει στα χερια μου... Σε καμια δεκαρια μερες!

 

Ευχαριστω για τη βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως! Το μηχανακι μαζι με τα μεταφορικα στοιχισε 52 ευρω!

 

Θα επικοινωνησουμε παλι οταν ερ8ει στα χερια μου... Σε καμια δεκαρια μερες!

 

Ευχαριστω για τη βοηθεια!

Φιλε zombietone. Θελω να αγορασω κι εγω ενα, πες μου σε παρακαλω απο που το αγορασες.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ειχα αρκετα pm σχετικα με αυτο gps οποτε θεωρησα καλυτερο να δωσω αυτα τα λινκ εδω για οποιον ενδιαφερεται.

 

Καταρχην να πω πως ειναι η πρωτη μου τετοια συσκευη. Ποτε δεν εχω ασχοληθει ποτε δεν τη θεωρουσα απαραιτητη. Τσιμπησα περισοοτερο με την gadgetοειδη του χρηση. Οποτε μη με ρωτατε και πολλα γιατι δεν ξερω. Σαν ερωτηση σε αυτο το thread εχει περισσοτερες πιθανοτητες απαντησης απο αλλους περισσοτερο γνωστες της καταστασης.

 

Δευτερον δεν την εχω ακομα στα χερια μου αποτε δεν ξερω αν παιζει! Δινω μικρες πιθανοτητες σε αυτο το σεναριο αλλα δεν το αποκλειω.

 

Πετυχα δημοπρασια η οποια εκλεισε υπερ μου και μαζι με τα μεταφορικα πληρωσα 52 ευρω... Οσο το παρακολουθησα κυμαινονται μεταξυ 70-75 ευρω για την συγκεκριμενη συσκευη. Τα χαρακτηριστικα της μπορειτε να τα δειτε στα λινκ απο διαφορετικους πωλητες και μαγαζια του ebay, κυριως Κινας και Χονγκ Κονγκ... Τρεχει το Ιgo 8 με φορτωμενο το χαρτη της περιοχης στην οποια θα σταλθει.

 

Μολις ερθει θα επανελθω με εντυπωσεις. Οποιος με θελησει οτιδηποτε, ειμαι διαθεσιμος.

 

Τα λινκ για να ξεκινησετε το ψαξιμο ειναι αυτα....

Ψαχνοντας στα υπολοιπα προς πωληση ειδη αυτων των πωλητων θα δειτε κι αλλα gps.

 

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&item=280265137345 ( απο εδω αγορασα εγω)

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&item=160279782678

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&item=200253711160

 

Ενα τριτο παρεμφερες αξιο προσοχης σε αυτα τα λεφτα ειναι και αυτο...

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEDWX:IT&item=300257084530

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακο τι γινεται? το παρελαβες το μηχανημα?

 

εριξα μια ματια e-bay και επεσε το ματι μου σε αυτο http://cgi.ebay.com/a4-5-GPS-Car-Sat-Navigation-FM-Game-MP34-Video-Gift-US5_W0QQitemZ330271578305QQcmdZViewItem?hash=item330271578305&_trkparms=72%3A1207%7C39%3A1%7C66%3A2%7C65%3A12%7C240%3A1308&_trksid=p3286.c0.m14

τι γνωμη εχετε?

Link to comment
Share on other sites

Οχι δυστυχως δεν παρελαβα ακομα. Το υπολογιζα για τελη αυτης, αρχες της αλλης εβδομαδας αλλα με τις απεργιες.... αγνωσται αι βουλαι των τελωνιακων!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο καποια pm και με την βοηθεια του φιλου zombietone το παρηγγειλα και σημερα ηρθε. Το μηχανακι φαινεται καλο. Τουλαχιστον δουλευει. :p :p

 

Προγραμμα πλοηγησης IGO και με μια καρτα SD 1GB με χαρτες ευρωπης και Ελλαδας.

 

Δεν το εχω ψαξει ακομα καλα, αν και το μονο που παρατηρησα ειναι οτι το περιβαλλον του IGO ειναι σχεδον ιδιο με το MIO c220 ενος φιλου.

 

Παιζει κανονικα mp3, video, φωτογραφιες και αρχεια txt.

Ακομα δεν δοκιμασα να το ξεκλειδωσω με το αρχειο του φιλου xroupista, αλλα θα γινει και αυτο.

 

Για περισσοτερα σε λιγο που θα το δω και στο δρομο.

Link to comment
Share on other sites

mmin πηρες αυτο στην φωτο παραπανω? ποσο σου κοστισε μηχανακι και ποσο μεταφορικα? απο τον ιδιο πωλητη με τον zompietone το πηρες?
Link to comment
Share on other sites

mmin πηρες αυτο στην φωτο παραπανω? ποσο σου κοστισε μηχανακι και ποσο μεταφορικα? απο τον ιδιο πωλητη με τον zompietone το πηρες?

 

Εμενα ειναι αυτο. Απο Κινα.

http://i298.photobucket.com/albums/mm275/milycai/3545-1.jpg

 

Κοστος, 71AU το μηχανακι και 24AU μεταφορικα (Συνολο περιπου 55€). Στα links που εδωσε ο zombietone θα βρεις πολλα. Εγω το βρηκα με ενα ψαξιμο σαν "3.5 gps" στο eBay.

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο το εχω ψαξει εχει το μενου του MLS A3850 και μιας και ειναι φασον συσκευη απαντατε κι εδω!

http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=39181

 

Εμενα ομως γιατι δεν μου ηρθε ακομα;

Link to comment
Share on other sites

Ω ναι ειναι εδω!

Και ειναι μια χαρα!

Καλυτερο απο οτι περιμενα!

 

Επιτελους! Καλοριζικο.

Πως σου φαινεται?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια βρηκα ενα απο e-bay το οποιο μου φαινεται καλη περιπτωση. ποια η γνωμη σας???ειναι σε αυτην την σελιδα. http://stores.ebay.com/Smartransy_W0QQcolZ2QQdirZ1QQfsubZ0QQftidZ2QQtZkm

ειναι αυτο που το εχει με 39,93 . πιο κατω το εχει με 47,12 και 55,27. ακομα πιο κατω θα το δειτε με 128 δολαρια. γιατι αυτη η διαφορα??? αφου ειναι η ιδια συσκευη απο τον ιδιο πωλητη.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.

Εκτος των αλλων συνοδευεται απο μια SD καρτα των 2GB με το IGO8 με ολους τους χαρτες της Ευρωπης και ολες τις γλωσσες της Ευρωπης. Νομιζω πολυ καλα για εναρξη.

 

Δεν του εκανα εξονυχιστικο τεστ drive εχτες, δεν προλαβα. Μονο μια βολτιτσα στη γειτονια. Δεν ξερω αν ηταν η ιδεα, αν ηταν θεμα gps ή θεμα προγραμματος αλλα σε ορισμενες στιγμες εχανε λιγο σε θεση. Δηλαδη ενω απεμεναν 2 στενα για να στριψω αυτο ελεγε στριψτε στο τεταρτο. Σε μικρο δρομο μεν αλλα δεν ξερω... εκει δεν το χρειαζεσε; Θα το κοιταξω και καλυτερα.

 

Παντως σε γενικες γραμμες ευχαριστημενος απο την αγορα και θα το δοκιμασω και με αλλα προγραμματα να δω τι γινεται.

 

Οποιος εχει οποιαδηποτε ερωτηση, απορια ή προταση, ανοιξαμε και σας περιμενουμε!

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να ειναι αυτο. απο 40 σε 130 δολαρια τι μεταφορικα να ειναι αυτα?

 

 

Σε αυτο των 130 δολαριων τα μεταφορικα ειναι δωρεαν! ;)

Link to comment
Share on other sites

Το εργαλειο παιζει τζαμι.

 

Αγορασα μια ακομα SD καρτα η οποια εχει το Miomap 3.3, το MIomap 8 (beta) και το Destinator 7 ως συμπληρωμα.

To miomap 8 εχει κατι κολληματα αλλα λογω προγραμματος και οχι λογω gps. Τωρα που το σκεφτομαι πρεπει να του δωσω και ονομα μιας και ειναι αβαφτιστο... Ουτε τη μανα του ξερουμε ουτε τον πατερα του ουτε και το ονομα του!....

Το destinator δεν μου αρεσει σαν προγραμμα αλλα μενει να το τσεκαρω και αυτο μαζι με το Miomap 3.3. Αν και το Igo8 με ψηνει αρκετα.

 

Μονο μειον της καταστασης ειναι οτι ο βραχιονας στηριξης στο παρπριζ ειναι αρκετα κοντος οποτε σε αμαξια που αυτο ξεκιναει μακρια απο το τιμονι οπως στο δικο μου σου ειναι καπως μακρια. Θα κοιταξω για καποιο μακρυτερο ή καποιο που να μπαινει στις γριλιες του εξαερισμου. Επισης ο φορτιστης αυτοκινητου εχει σπιραλ καλωδιο με αποτελεσμα να μην μπορεις να το εχεις μονιμα πανω στο gps σε περιπτωση που ο αναπτηρας ειναι αρκετα χαμηλα, επισης οπως στο δικο μου!

 

Περισσοτερες πληροφοριες και εκτενεστερο review σε επομενo post.

Link to comment
Share on other sites

To miomap 8 εχει κατι κολληματα αλλα λογω προγραμματος και οχι λογω gps.

Το destinator δεν μου αρεσει σαν προγραμμα αλλα μενει να το τσεκαρω και αυτο μαζι με το Miomap 3.3. Αν και το Igo8 με ψηνει αρκετα.

 

Εμενα το destinator τουλαχιστον δεν με εβαζε αναποδα σε μονοδρομους. Το IGO on the way που ειχε επανω το εκανε. Λογικο αφου ειχε χαρτες του 2007. Τωρα IGO 8 και MioMap δεν τα δοκιμασα γιατι δεν τα εχω... :rolleyes: κανα καλο παιδι εδω γυρω??? :whistle:

 

Τωρα που το σκεφτομαι πρεπει να του δωσω και ονομα μιας και ειναι αβαφτιστο... Ουτε τη μανα του ξερουμε ουτε τον πατερα του ουτε και το ονομα του!....

Μα ξρουμε... Μαμα Κινεζα, μπαμπας απο Χονκ Κονγκ.

Ονομα ε?? Καλη ιδεα για να περασω σκεπτομενος το ΣΚ...

 

Μονο μειον της καταστασης ειναι οτι ο βραχιονας στηριξης στο παρπριζ ειναι αρκετα κοντος οποτε σε αμαξια που αυτο ξεκιναει μακρια απο το τιμονι οπως στο δικο μου σου ειναι καπως μακρια. Θα κοιταξω για καποιο μακρυτερο ή καποιο που να μπαινει στις γριλιες του εξαερισμου. Επισης ο φορτιστης αυτοκινητου εχει σπιραλ καλωδιο με αποτελεσμα να μην μπορεις να το εχεις μονιμα πανω στο gps σε περιπτωση που ο αναπτηρας ειναι αρκετα χαμηλα, επισης οπως στο δικο μου!

 

+1 στις παρατηρησεις. Και εγω μια απο τα ιδια. Μπας και εχουμε το ιδιο αμαξι?? :wacko: :wacko:

 

Ασχετο... Θηκες για αυτο μπορουμε να βρουμε? Εκανα να search στο ebay αλλα δεν βρηκα τιποτα ιδιαιτερο. Καμια ιδεα? Μην το αφηνουμε και στο παρπριζ. 50€ πραγματακι ειναι. Πιο πολλα θα κοστισει το σπασμενο τζαμι.

Και να το βαζουμε στην κωλοτσεπη, δεν λεει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...