Καλοκαιρινές διακοπές

Απάντηση

dimitrisgr

dimitrisgr's Avatar: Nokia 6300i
EDGE Member
Περιοχή: Αθήνα
Παράθεση από caveman21 >
σκιάθο η ζάκυνθο...?
Κατ αρχην αναφερομαστε για παρεα μικτη, αντροπαρεα, γυναικοπαρεα ή ζευγαρι. Απο εκει ξεκινανε για εμενα οι διακοπες και χωριζονται στη συνεχεια.

Στο ερωτημα σου.

Σκιάθο και μονο Σκιαθο μεταξυ των 2.

Αφενος ειναι πιο κοσμοπολιτικο νησι αφετερου περσυ επεσε πολυ διαφημιση με το mamma mia (Για Σκοπελο/Σκιαθο) και το νησι παει πολυ καλα χωρις καμια μειωση κοσμου. Μαζευει νεανικο κοσμο, σχετικα καλη νυχτερινη ζωη και γενικως τα συνδιαζει ολα. Απο παραλιες βεβαια θα αποζημιωθειτε στο ακεραιο αφου οι επιλογες ειναι αρκετες και καλες. Στα μειον οντως οτι η Σκιαθος ηταν, ειναι και θα ειναι φαρμακειο απο τιμες.

Μιας και το αναφερομαι εγω μετα απο πολλα χρονια απουσιας (πηγαινα πιο μικρος) εκει θα ειμαι φετος.

Ζακυνθο και κοσμο καλο δεν εχει γενικα και σαν νησι δεν μετραει μια για εμενα.

Μετρια ποιοτητα σε πολλα πραγματα και στη νυχτερινη ζωη. Απο παραλιες ειναι καλη αλλα οχι σαν τη Λευκαδα. Τη γυρισα ολη σε ολες τις ωρες κλπ.

Τα παραπανω ειναι προσωπικες εμπειριες αλλα και σε συζητησεις με γνωστους και μη οποτε οτιδηποτε σου γραψει κανεις ειναι καθαρα υποκειμενικο.

falia

no avatar
Mobile Newbie
Περιοχή: Άγνωστη

Πόρος

Έχω πολλά χρονια να πάω και δεν θυμάμαι πολλά... Θα πάω με αυτοκίνητο Γαλατά και από εκεί θα περάσω απένταντι. Πληροφορίες για φαγητό, ποτό, ωραίες περιοχές και παραλιές θα ήταν super!!!

konv

konv's Avatar: Samsung GT-I9300 Galaxy S3
3G Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Παράθεση από FREAK_OF_NATURE >
που στην χαλκιδικη?1ο ποδι?2ο? μηπως 3ο?(εκει δε χρειαζεται και να πληρωσεις!!)
1ο, 2ο δεν έχει σημασία, αρκεί να είναι καλό το ξενοδοχείο και φυσικά καλή η τιμή. Θα προτιμούσα να είναι και δίπλα στη θάλασσα...
Πολλά ζητάω;

s_evelin

s_evelin's Avatar: Nokia 7390
GPRS Member
Εγώ φέτος θα πάω Σαντορίνη!!!
Έχουμε κλείσει εισητήρια ξενοδοχεία και τώρα απλά περιμένω να έρθουν οι μέρες!

sakaflias

sakaflias's Avatar: Samsung Soul SGH-U900
3G Member
Περιοχή: Τρίκαλα
Παράθεση από s_evelin >
Εγώ φέτος θα πάω Σαντορίνη!!!
Έχουμε κλείσει εισητήρια ξενοδοχεία και τώρα απλά περιμένω να έρθουν οι μέρες!
τελεια και εγω σαντορινη φετος ομως δεν εκλεισα τιποτα ακομα.
Εσυ που και ποσο για ξενοδοχειο
www.michanikos.gr * www.texnikos.gr * www.domika.gr * www.amoives.gr
«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.

TheSmiths

no avatar
GPRS Member
παιδια σκεφτομαι για γρηγορο ταξιδακι στο εξωτερικο (ενα τριημερο) κ λεω για ευρωπη το καλοκαιρακι! Σκεφτομαι για Αμστερνταμ που εχω ξαναπαει κ μου αρεσει παρα πολυ κ η ιδεα της Γερμανιας. Παιρνω αδεια απο 11 εως 26 Ιουλιου κ ψαχνω φτηνες πτησεις η προσφορες! Που μπορω να βρω καλες τιμες προσφορων για να κλεισω αμεσα? Πριν βγει ο μηνας να προλαβω καλες τιμες!!! Οσο για το μερος παιζετε ακομα, οποτε μπορω εαν βρω καμια καλη προσφορα σε αλλη χωρα να αλλαξω προορισμο Που μπορω να κοιταξω? Πειτε ιδεες για σαιτ να κοιταξω ευχαριστω

Cavaradossi

Cavaradossi's Avatar: Apple iPhone 6
3G Member
Περιοχή: Αθήνα
εγω εκλεισα για Βερολινο στις 21 με 29 ιουλιου 191 ευρω πηγαινε ελα με aegean.
δεν βρηκα πιο φτηνα
Don't give up!

mariel19

mariel19's Avatar: Apple iPhone 4
Honored Member
Περιοχή: 1 Infinite Loop, CA
μπορείς να τσεκάρεις τα :
www.airtickets.gr
www.opodo.co.uk
www.kayak.com
και όλες φυσικά τις γνωστές ελληνικές και ξένες εταιρείες .. ελπίζω να βοήθησα ..

υ.γ. Το καλύτερο βέβαια θα ήταν να τσεκάρεις τις πτήσεις(δρομολόγια) και τις τιμές .. και τα εισιτήρια να τα κλείσεις από τα sites των εταιριών..
Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 3Gs, iPhone 4, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen
iPhone 5, MacBook Air(2012) MacMini(2012), iPad 2nd gen Wi-Fi 16GB .

sofi-k

sofi-k's Avatar: Sony Ericsson T715
HSDPA Member
Περιοχή: Καλαμάκι κοτόπουλο
Εκλεισα εισιτηρια και δωματιο για Αντιπαρο και μετραω αναποδα.
Επισης μπορει να παω σε καμια Αιγινα,Αγκιστρι, Υδρα για διημερα.

TheSmiths

no avatar
GPRS Member
Παράθεση από sofi-k >
Εκλεισα εισιτηρια και δωματιο για Αντιπαρο και μετραω αναποδα.
Επισης μπορει να παω σε καμια Αιγινα,Αγκιστρι, Υδρα για διημερα.
εχω παει και Αιγινα κ Αγκιστρι και Υδρα. Αιγινα δεν μου αρεσε να πω την αληθεια... Αλλα Αγκιστρι ειναι σουπερ ωραιος κοντινος προορισμος! Υδρα ομορφη και γραφικη, ακριβη βεβαια, αλλα αξιζει για ενα διημερο!!! Απο κοντινους σκεψου και την Τζια

Παράθεση από Cavaradossi >
εγω εκλεισα για Βερολινο στις 21 με 29 ιουλιου 191 ευρω πηγαινε ελα με aegean.
δεν βρηκα πιο φτηνα
Και εγω τοσο εχω βρει τα εισητηρια! Μαλλον κ εγω 19 με 23 θα παω!! Δεν εχω βρει πιο φτηνα
Τελευταία τροποποίηση από Nikos_s3: 28 Ιούν. 2009, 00:42.

kotsianis7

kotsianis7's Avatar: Samsung Galaxy Note 3
HSUPA Member
Παράθεση από sakaflias >
Ακόμη δεν έκλεισες;; Βρε συ,δε θα βρίσκεις με τίποτα! Εγώ έκλεισα από τέλη Μαίου ήδη,στο Ημεροβίγλι(μη με πείτε υπερβολικό,ήθελα να σιγουρευτώ)
Και πράγματι,τα διαμερίσματα που έβαλα στο μάτι τα πρόλαβα στο τσακ!

sakaflias

sakaflias's Avatar: Samsung Soul SGH-U900
3G Member
Περιοχή: Τρίκαλα
Παράθεση από kotsianis7 >
Ακόμη δεν έκλεισες;; Βρε συ,δε θα βρίσκεις με τίποτα! Εγώ έκλεισα από τέλη Μαίου ήδη,στο Ημεροβίγλι(μη με πείτε υπερβολικό,ήθελα να σιγουρευτώ)
Και πράγματι,τα διαμερίσματα που έβαλα στο μάτι τα πρόλαβα στο τσακ!
Δεν γνωριζα πότε θα πάρω αδεια!!! Τι τιμες εκλεισες;
www.michanikos.gr * www.texnikos.gr * www.domika.gr * www.amoives.gr
«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.

kotsianis7

kotsianis7's Avatar: Samsung Galaxy Note 3
HSUPA Member
220(από 110 το άτομο).

Γενικά,δεν είναι υψηλή η τιμή για Σαντορίνη,δεδομένης της θέας και του δωματίου.
Σε Φηρά,Ημεροβίγλι και Φηροστεφάνι αξίζει να δώσεις κάτι παραπάνω για να αποζημιωθείς από τη θέα-ιδίως αν πας για 1η φορά.
Επίσης,αξίζει και η Οία από άποψης θέας-έχει άλλωστε το καλύτερο ηλιοβασίλεμα.Είναι βέβαια ακριβή όπως και τα παραπάνω μέρη αλλά κατ'εμέ δεν τ'αξίζει και τόσο,λόγω απόστασης απ'τα Φηρά.
1000 φορές να μείνεις κάπου στο Ημεροβίγλι για παράδειγμα και να πας κάποιες φορές Οία,παρά να κάνεις αποστασεις συνολικά πανω από 1 ώρα για να πηγαινοέρχεσαι στις παραλίες και στο κέντρο του νησιού από την Οία.

s_evelin

s_evelin's Avatar: Nokia 7390
GPRS Member
Παράθεση από sakaflias >
Εγώ έκλεισα σε 2 ξενοδοχεία.
Το ένα ειναι στο Μεγαλοχώρι με 50€ τη βραδιά(το πετυχαίνουμε στην χαμηλή περίοδο)
και το δεύτερο ειναι στο Ημεροβίγλι με 140€ τη βραδιά.

PeCoMAY

PeCoMAY's Avatar: BlackBerry Bold 9000
GPRS Member
Για Χαλκιδική που ρωτάει ένας,αξιόλογη ζωή(τέλεια μπορώ να πω) σε θέματα νυχτερινής διασκέδασης και beach bar έχει το 1ο πόδι.
Το 2ο έχει μεγάλη φυσική ομορφιά αλλά είναι ποιο ήσυχα.
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης