Jump to content

Samsung SGH-D780 Dual SIM


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://img204.imageshack.us/img204/4655/25242bh7.jpg

 

Today, Samsung officially revealed the second dual-SIM phone of the company's portfolio, the stylish tri-band bar Samsung D780 Duos.

The new phone is not a direct successor of the D880 but more of an expansion to the Duos family.

 

The Samsung D780 Duos main selling point is its dual-SIM functionality. The handset is capable of working with two SIM cards

simultaneously with both being active in the same time.

 

The Samsung D780 also features a 2 megapixel camera with video recording capabilities. The screen is a 2.1-inch one,

capable of showing up to 256K colors in QVGA resolution.

 

Other features include Bluetooth v2.0 with A2DP support and USB v2.0 as well as a microSD card slot for expanding the internal memory

capacity. The MP3 player and stereo FM radio completes the multimedia capabilities of the neat and stylish phone. Samsung D780 will be

powered by the same 1200mAh battery used in the Samsung D880 Duos.

 

You may also remember that there was another dual-SIM handset rumored, which never saw the light of day. The Armani-like Samsung

P720 dual-SIM phone was cancelled by Samsung. Nevertheless, more Duos handsets are expected this year

even one that will run on the on Windows Mobile OS.

 

Samsung D780 will be available in dark silver color and mirror silver colors and will first be available in Russia from May and

in Southeast Asia, Europe, and Middle East shortly afterwards.

 

 

Specification:

• GSM/EDGE Tri-band (900/1800/1900)

• 2.1" 262K QVGA TFT-LCD display

• 2-megapixel FF CMOS Camera

• Dual Stand-By Call with 2 Cores

• Bluetooth 2.0 / USB 2.0 Full Speed

• Stereo FM Radio

• MP3/WMA/e-AAC+ Music Player

• Mobile Printing (BPP, PictBridge)

• Bluetooth Stereo Headset (A2DP)

• Memory

• External Memory : microSD (up to 2 GB)

• size: 115 x 49.6 x 15.7 mm

 

Δείκτης SAR:

0.782 W/kg

 

http://img261.imageshack.us/img261/9306/01tf9.th.jpg - http://img204.imageshack.us/img204/286/02vi6.th.jpg - http://img257.imageshack.us/img257/6258/03ud1.th.jpg

Edited by gianpithio
Update
Link to comment
Share on other sites

μικρη η οθονη του ομως καλο δειχνει να ειναι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ΧΑ! Τρέμετε εταιρείες κινητής! Προβλέπω πολλούς φοιτητές (και ακόμα περισσότερες φοιτήτριες) να κυκλοφορούν με δύο τέτοια κινητάκια, έχοντας έτσι φθηνές κλήσεις σε πολλούς αριθμούς (μέσω καρτοκινητής).

 

Αρκετά κορόιδεψαν τους καταναλωτές οι εταιρειούλες αυξάνοντας τις τιμές συμβολαίων αντί να τις μειώνουν. :p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
απο εμφανιση δεν ειναι τιποτα το ιδαιτερο ομως ειναι μια καλη λυση για καποιον που χρησιμοποιει 2 αριθμους και δεν θελει να χει 2 συσκευες.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Review & Photos: Mobile-Review.com

 

 

http://www.mobile-review.com/review/image/samsung/d780/pic/021.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
το πουλανε οπως και το d880 στον γερμανο...αυτο μου αρεσει καλυτερα απο το 880 προσωπικα...ποσο καιρο εχω να χρησιμοποιησω candybar κινητο...!παντως αυτο θα με βολευε με τις δυο σιμ που δεχεται αλλα μου αρεσει και που εχω δυο κινητα...! :lol: :blink:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lolπολύ καλό:lol:
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
Λογικά θα βγάνει σε χαμηλή τιμή. Αρκετά ενδιαφέρουσα συσκευή!

 

Αυτή την στιγμή το πουλάνε περίπου όσο και το αντίστοιχο slider (Samsung D880 Duo). Δεν ξέρω αν περιμένουν να το αγοράσουν πολλοί, όταν οι περισσότεροι καταναλωτές προτιμούν τα slider. Νομίζω ότι μια τιμή γύρω στα 150 ευρώ θα ήταν λογικότερη, καθώς το D880 κάνει ~220.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Αγορασα το D780 αλλα εχω προβλημα... Δεν παιρνει τις ρυθμησεις της Cosmote για τα MMS και δεν μπορω ουτε να στειλω αλλα ουτε και να λαβω! Μιλησα με τεχνικο τμημα αλλα δεν εγινε τιποτα... Τι γινεται με αυτο το προβλημα; Υπαρχει κσαποιος που μπορει να βοηθησει;
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Σκέφτομαι να το παραγγείλω απο το εξωτερικό, μπορώ να του βάλω ελληνικά μιας και δεν θα διαθέτει.Απ' οτι ξέρω η εδω αντιπροσωπεία δεν το εισάγει?Αλήθεια μεσω internet μπορεί να κάνει αναβάθμιση απο το σιτε της samsung?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πολύ καλό το D780!(Δημήτρη να είσαι καλά)Ξέρει κανείς τον τρόπο κατά την διάρκεια μιας κλήσης να μπεί στο μενού της συσκευής ?Αλήθεια τελικό ''ς'' εχει η γραμματοσειρά?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Με το pc suite της samsung μπορεις να κάνεις back up στα αρχεία σου και τις επαφές σου ?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπερα απο Κερκυρα σε ολους. Εχω το d 780 εδω και 1 χρονο και περιμενω να λυσω τις αποριες σας. Το τηλ ειναι τελειο αλλα δεν παιρνει ελληνικο μενου. Εχει ελληνικους χαρακτηρες στα sms αλλα οχι στον τηλ/κο καταλογο. Εχει δυο πραγματικα ενεργες γραμμες με εναλλαγη και αναμονη κλησεων, εξυπνο συστημα ευρεσης αριθμων ακομα και αυτων που δεν ειναι αποθηκευμενοι. Αυτων δλδ που κανει καποιος κληση μια φορα και αποθηκευονται στην προχειρη μνημη του τηλεφωνου(βλ. sony ericksson). Παιρνει ρυθμισεις cosmote. Με παιδεψε λιγο αλλα το καταφερα. Αυτα. οτι θελετε μην διστασετε. Αλλωστε γι αυτο γραφτηκα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο Κερκυρα σε ολους. Εχω το d 780 εδω και 1 χρονο και περιμενω να λυσω τις αποριες σας. Το τηλ ειναι τελειο αλλα δεν παιρνει ελληνικο μενου. Εχει ελληνικους χαρακτηρες στα sms αλλα οχι στον τηλ/κο καταλογο. Εχει δυο πραγματικα ενεργες γραμμες με εναλλαγη και αναμονη κλησεων, εξυπνο συστημα ευρεσης αριθμων ακομα και αυτων που δεν ειναι αποθηκευμενοι. Αυτων δλδ που κανει καποιος κληση μια φορα και αποθηκευονται στην προχειρη μνημη του τηλεφωνου(βλ. sony ericksson). Παιρνει ρυθμισεις cosmote. Με παιδεψε λιγο αλλα το καταφερα. Αυτα. οτι θελετε μην διστασετε. Αλλωστε γι αυτο γραφτηκα

 

Ποια ειναι η τελευταία αναβάθμιση η D780XCHG1 ή D780XCHE1?Στα δικά μου εχω περάσει ελληνικά.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το δικο μου προβλημα. Μου το εφεραν απο εξωτερικο χωρις cd χωρις καλωδια. μονο φορτιστη εχω. Αρα δεν περναω αναβαθμισεις. Μιλησα με e-click και μου ειπαν οτι ειναι παλιο μοντελο και δεν εχουν τιποτα γι αυτο. Αν μπορουσες να με βοηθησεις σ'αυτο θα το εκτιμουσα πολυ. Μου προτειναν να αγορασω το 880 η το 980 αλλα δεν θελω καποιο αλλο. Κανει εναλλαγη κλησεων με αναμονη ακομα και στις 2 cim. Ειναι τελειο. Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D780 Dual SIM

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...