Jump to content

Ikariam.gr


sp3cial
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα!

 

Γενικως το ikariam.gr ειναι ενα online strategy game βασισμενο στο κλασσικο style Age Of Empires με λιγες διαφορες βεβαια. Μου πηρε λιγοτερο απο 3 ωρες να το μαθω αφου διαβαζα στο φορουμ οπου τα λενε ολα στον απλουστατο τροπο τους και οι GM βοηθανε παρα πολυ τους χρηστες στις αποριες.

 

Λοιπον για οσους εχουνε παιξει Age Of Empires τοτε αμεσως ελατεεε! Οσο για τους υπολοιπους ειναι ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ παιχνιδακι στρατηγικης, στηνεις τη πολη σου, φτιαχνεις στρατο, κανεις εμποριο, γνωριζεις κοσμο κτλπ και ειναι based browser game δηλαδη δεν χρειαζεται να το εχεις εγκατασταση στον υπολογιστη σου. Μια απλη ταχυτητα ιντερνετ και ενας internet explorer αρκει για να μπεις στο κοσμο του παιχνιδιου.

 

Οποιος θελει να με βρει εκει για αποριες στειλτε μηνυμα στο Renakos και θα σας απαντησω οποτε ειμαι στον υπολογιστη.

 

Επίσης για οσους δεν γνωριζουν ακομα και οταν βρισκεσαι εκτος υπολογιστη η οταν κανεις αποσυνδεση απο το ιντερνετ, το παιχνιδι συνεχιζει να λειτουργει!!! Δεν χρειαζεται καψιμο απλα υπομονη και διασκεδαση!

 

Σας περιμενωωωωω!

Καλη αρχη σε οσους ερθουνε.

 

Το link του παιχνιδιου ειναι www.ikariam.gr

 

[Αν θεωρειτε απαραιτητη τη διαγραφη του thread μου μπορειτε να προχωρησετε]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 102
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πριν λίγο το πήρα χαμπάρι, άντε να δούμε.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κάποτε ήμουν φαν του AGE, αλλά το σταμάτησα μετά απο καιρό. Δεν ήμουν και ο καλύτερος. Τώρα μ'αυτό που "μπλέξαμε" για να δούμε.
Link to comment
Share on other sites

αρε συμπατριωτη sv2evs (και γω ευοσμιτης ειμαι)!οι περισσοτεροι εδω μεσα εχουμε φαει απειρες ωρες στο pc μπροστα για age.ελπιζω να σου αρεσει αυτο το game!πλακα εχει παντως.
Link to comment
Share on other sites

ναι, αρκετά καλό φαίνεται. Το μόνο πράγμα που δεν μπορώ να συνηθίσω είναι το πόσο πρέπει να περιμένεις για να γίνει π.χ μια έρευνα. Είναι λίγο κουραστικό,αλλά θα το συνηθίσω
Link to comment
Share on other sites

οντως θελει υπομονη το παιχνιδι. μετα γινεται λιγο πιο ενδιαφερον αλλα και παλι δεν ξερω, εγω τουλαχιστον το βρισκω γενικα καπως "αργο"
Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ βασικά αργό το βρίσκω...υπάρχουν και οι προτάσεις στο forum για να γίνουν κάποιες αλλαγές..αλλά το κατα πόσο θα γίνουν δεκτές είναι κάτι άλλο νομίζω.
Link to comment
Share on other sites

Μην "ανοίγεστε" στην κατασκευή πολλών κτηρίων..τα βασικά για τα πρώτα επίπεδα και πολύ και συνεχόμενη αναβάθμιση στο research.

 

edit:σε άλλο forum έχουν ήδη οργανωθεί και φτιάχνουν κοινότητα για συμμαχία...οργανωθείτε...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι λιγο αργό to παιχνιδι αλλα εάν βρείτε παρεα καλή συμμαχία τότε δύσκολα to βαριεσαι. To παιχνιδι θέλει στρατιγικη να ξέρετε, να υπολογιζετε που θα ξοδέψετε τα αγαθα. To ξύλο μπορεί να φαίνεται μπόλικο αλλα μην γελιέστε to χρειάζεστε πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα χρειάζεσαι ανάλογα με το Level και την στρατηγική που έχεις "χασράξει"...
Link to comment
Share on other sites

Μέσα απο το forum του ikariam υπάρχει και κανάλι για Live chat...

 

edit: Καμιά συμμαχία θα ανοίξει κ εδώ στο myphone?

Link to comment
Share on other sites

user aromeo poli aromeos syntetagmenes 57 το X 26 to Y

Epipedo δημαρχειο 3

στρατονες 3

ακαδημεια 3

τοιχοσ 2 και παω 3

εμπορικος λιμενας 1

αποθηκη 1

και κτηριο συναλλαγων 1

χρυσαφι 10,017

ξυλα 1078

και ολα τααλλα 50αρια

To nhsi moy exei kai chat http://www.chatzy.com/918522857638

password ikmocios

Link to comment
Share on other sites

Εγω μαζι με ενα αλλο παιδί ο αρχηγος δηλαδή ίδρυσαμε την Vendetta η οποία τωρα ειναι 5η στην βαθμολογία. Παμε για 4η θέση αλλα παίρνουμε μόνο άτομα με βαθμολογία πάνω απο 2000. Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει εδω μήνυμα. :-)
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον φαίνεται.Ξεκίνησα χθες αλλά είμαι ακόμα χαμηλό επίπεδο (δημαρχ.2,ακαδ.3 κλπ)
He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

ego dimarxeio 4 teixos4 akdimia 4 stratones 3>4 kai taverna apo8iki kai emporikes synalages kai emporikos limenas 1

Ενα tipακι ο εμπορικος λιμενας παντα στο 1 και το βραδι οταν θα κανεται logout κατεδαφηστε τον εμπορικο λιμενα

Link to comment
Share on other sites

ego dimarxeio 4 teixos4 akdimia 4 stratones 3>4 kai taverna apo8iki kai emporikes synalages kai emporikos limenas 1

Ενα tipακι ο εμπορικος λιμενας παντα στο 1 και το βραδι οταν θα κανεται logout κατεδαφηστε τον εμπορικο λιμενα

 

Συμφωνω μαζι σου. Πολυ καλο αυτο που λες. Εγω τα εχω στο επιπεδο 2 και δεν τα ανεβαζω καθολου. :D

 

 

Επισης...

 

Νομιμο script για Ikariam ^.^

 

Ιστιοσελίδα : http://board.ikariam.org/thread.php?threadid=12209

 

Oδηγίες: Aπαιτούμενος browser Firefox Link : http://www.mozilla-europe.org/el/products/firefox/

 

Download Greasemonkey link : https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/748

 

Download κατα επιλογή σας το total scrore για να βλέπεται κατευθείαν το συνολικό score tou kά8ε παίχτη

 

Download General ed : στο οποίο βλέπεται την στρατιωτική δύναμη του κά8ε παίχτη

 

( Εδω εχει λιστα με τα scripts. πρωτα ομως να πατε στο Board.ikariam.org να δειτε ποια επιτρεπονται και ποια απαγορευοντε προς αποφυγη Ban. βασικα το παραπανω επιτρεπεται για αυτο και το εδωσα ελευθερα -μονο και μονο επειδη ειστε myphone users :D - Οριστε το λινκ http://userscripts.org/scripts/search?q=ikariam )

 

Ελπιζω να βοηθησα.. ;-)

Link to comment
Share on other sites

user aromeo poli aromeos syntetagmenes 57 το X 26 to Y

Epipedo δημαρχειο 3

στρατονες 3

ακαδημεια 3

τοιχοσ 2 και παω 3

εμπορικος λιμενας 1

αποθηκη 1

και κτηριο συναλλαγων 1

χρυσαφι 10,017

ξυλα 1078

και ολα τααλλα 50αρια

To nhsi moy exei kai chat http://www.chatzy.com/918522857638

password ikmocios

 

μηπως δεν ειναι σωστο να δινεις τις συντεταγμενες σου στο φορουμ?

 

Μερικοι (οχι εγω αλλα λεμε τωρα :rolleyes:) ισως να σε θεωρησουν "λουκουμι" και να ερθουν για επιθεση

 

Οταν τελειωσουν το διαλογο το αγγελακι και το διαβολακι θα αποφασισω αν θα σου κανω επιθεση η οχι :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη δουλειά την κάνει ο κατάσκοπος του αντιπάλου...δεν είναι ανάγκη να δίνεις όντως αυτές της πληροφορίες..εκτός και αν μιλάς μέσα σε συμμαχία.
Link to comment
Share on other sites

@aromeo βασικά νομίζω αν θυμάμαι καλα πρέπει να εχεις επίπεδο 6 το ναυπηγειο σου!

Οι αναβαθμίσεις πρέπει να είναι σχεδόν συνεχόμενες και σταδιακές...;)

 

Το νήμα σε άλλο forum έχει ανέβει κατα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Οι αναβαθμίσεις πρέπει να είναι σχεδόν συνεχόμενες και σταδιακές...;)

 

Το νήμα σε άλλο forum έχει ανέβει κατα πολύ.

 

Βασικα δεν χρειάζεται να ανεβάσετε την πρεσβεια μετα το επίπεδο 3 εκτός εάν κάνετε εσείς συμμαχία. Η ακαδημία τρώει πολλά λεφτά εγω δεν την εχω στο τέρμα λόγω των εξόδων μου και προτιμώ να βγάζω αγαθα αφού αργά η γρήγορα η έρευνα τελειώνει. Επίσης για τους καινούριους, μην ανεβάζετε στρατωνες και ναυπηγεια πέρα απο το επίπεδο 1 στις αποικιες αντιθέτως στην πρωτεύουσα να τα ανεβάζετε και μετα να επεκτείνετε στολο και στρατό στις άλλες πόλεις σας. Επίσης γνώμη μου ειναι να έχετε όλες τις πόλεις σας στο ίδιο επίπεδο για να μπερδεύεται ο αντίπαλος για το ποιά ειναι η πρωτεύουσα γιατί συνήθως ειναι τα καλυτερα θύματα για λαφυρα. Και κατι τελευταίο να έχετε σε όλες τις πόλεις στολο! Αυτά απο εμένα για την ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης πολύ σημαντικό είναι να έχετε πολύ κοντά στο level του δημαρχείου και τα τείχη για προστασία...καλό είναι όταν στέλνετε κατάσκοπο κάπου να μην του αναθέτετε αποστολή, αλλά να περιμένετε μερικές ώρες. Έτσι δεν θα τον ανακαλύψουν τόσο εύκολα. Επίσης καλό είναι να έχετε και έναν στην πόλη σας για "άμυνα" όπως λέει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...