Ανάκτηση αρχείων

Απάντηση

nikos1983

no avatar
Mobile Newbie
Περιοχή: Άγνωστη
Παράθεση από kormos >
Χωρις κανενα φοβο μπορεις να το σταματησεις τη διαδικασια που κανει τωρα , γιατι αργει παρα πολυ

Να του κανεις ενα γρηγορο φορματ και μετα να τρεξεις ξανα το προγραμμα αυτο
hi.file ekana format kai ego kai sto c: skliro mou sbistikan ola..iparxei kapoio programama na ta anaktiso..xrisimopoisi recovery alla tipota..se parakalo boithise me

Παράθεση από chrissnb >
ne file to kani to dokimasa
hi..file epatha k eg idioproblima.exo kinito nokia n73 kai sbistikan apo akrta mnimis kapoia video..iparxei kapoia lisi i programma na ta anaktiso??boithise me please..thanks
Τελευταία τροποποίηση από mcde: 21 Απρ. 2008, 15:02.

navi55

navi55's Avatar: Nokia Lumia 620
Moderator
Περιοχή: Ξάνθη
Επειδή όλα τα αντίστοιχα θέματα που υπάρχουν στο myphone είναι ξεχασμένα εδώ και χρόνια, θα ήθελα να μου πείτε ποιο είναι το καλύτερο πρόγραμμα ανάκτησης αρχείων που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή, είτε δωρεάν είτε με πληρωμή.
Δοκίμασα το Pandora Recovery αλλά άδικα περίμενα 5 ώρες! Μου βρήκε κάτι αρχεία αλλά όχι αυτά που ήθελα. Πιο συγκεκριμένα ψάχνω κάτι sms που είχα αποθηκευμένα σε μορφή html.
Το να κάνεις ότι σου αρέσει είναι ελευθερία. Το να σου αρέσει ότι κάνεις είναι ευτυχία.

manolog3

manolog3's Avatar: HTC Desire HD
HSDPA Member
Περιοχή: Πειραιάς
Δοκιμασε το Recuva που ειναι και free, ειναι πολυ καλο. Επισης αμα μπορεσεις να βρεις και το Scavenger 3.2 πιστευω θα κανεις δουλεια.
Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

navi55

Moderator
Το είχα δοκιμάσει και το Recuva, ξέχασα να το αναφέρω στο προηγούμενο post μου. Δυστυχώς ούτε με αυτό βρήκα τα αρχεία που ήθελα.
Το Scavenger 3.2 θα το κοιτάξω τώρα.
Ευχαριστώ!
Το να κάνεις ότι σου αρέσει είναι ελευθερία. Το να σου αρέσει ότι κάνεις είναι ευτυχία.

mcde

mcde's Avatar: Sony Xperia Z1
Super Moderator
Περιοχή: 410 Gone
Δοκίμασε και το easyrecovery της ontrack, έχει συνήθως καλά αποτελέσματα.

navi55

Moderator
Λοιπόν.. μου βρίσκει τα αρχεία που θέλω, τα έχω κάνει recovery αλλά δεν μου τα ανοίγει σωστά. Δοκίμασα και άλλα αρχεία (εικόνες, τραγούδια κλπ) και πάλι υπάρχει πρόβλημα δεν μου τα ανοίγει.
Το δοκίμασα σε quick mode.
Το ίδιο πρόβλημα είχα και με το paretologic data recovery.

Υπάρχει περίπτωση σε long mode να μου κάνει σωστά recovery?

edit: θα δοκιμάσω αύριο και το easyrecovery.

kozalis

no avatar
Mobile Newbie
Περιοχή: Κρητη

HELP

παιδια σας παρακαλω οποιος ξερει ας με βοηθησει...εχθες εκει που πηγα να στειλω μνμ εκλεισε το κινητο μου nokia 5800 απο μπαταρια,το βαζω να φωρτησει και παω να το ανοιξω και κολαγε στο ανοιγμα μετα τον κωδικο,βγαζω την μπαταρια το ανοιγω παλι και ολα οκ...παω να μπω στα μνμ να δω αν το εστειλε η αν αποθηκευτηκε και βλεπω οτι δεν εχω κανενα μνμ ενω ειχα και στα προχειρα και στα εισερχομενα και στουσ φακελους...χαθηκαν ολα γιατι???μονο οι αναφορες υπαρχουν...τι εγινε ρε παιδια και χαθηκαν,εχω συμαντηκα στοιχεια και αν μπορει ας μου πει καποιος πως θα τα ξανα ανακτησω....το αρχειο των μνμ ειναι vmg

Bantito

no avatar
Mobile Newbie
Παράθεση από kozalis >
παιδια σας παρακαλω οποιος ξερει ας με βοηθησει...εχθες εκει που πηγα να στειλω μνμ εκλεισε το κινητο μου nokia 5800 απο μπαταρια,το βαζω να φωρτησει και παω να το ανοιξω και κολαγε στο ανοιγμα μετα τον κωδικο,βγαζω την μπαταρια το ανοιγω παλι και ολα οκ...παω να μπω στα μνμ να δω αν το εστειλε η αν αποθηκευτηκε και βλεπω οτι δεν εχω κανενα μνμ ενω ειχα και στα προχειρα και στα εισερχομενα και στουσ φακελους...χαθηκαν ολα γιατι???μονο οι αναφορες υπαρχουν...τι εγινε ρε παιδια και χαθηκαν,εχω συμαντηκα στοιχεια και αν μπορει ας μου πει καποιος πως θα τα ξανα ανακτησω....το αρχειο των μνμ ειναι vmg
Το είχα πάθει και εγώ στο ίδιο μοντέλο...όμως εγώ το έπαθα μετά από Full Reset που έκανα . Και που λες το έψαξα και δεν βρήκα τίποτα να μου βοηθήσει, επειδή τα μηνύματά και τα νούμερα αποθηκεύονται στην μνήμη τηλεφώνου και όχι στην κάρτα μνήμης (αλλιώς θα ήταν εύκολη η αποκατάσταση).Η άποψη μου είναι πως ο μόνος τρόπος για την επαναφορά τους είναι η ύπαρξη αντιγράφου από Nokia PC Suite που ίσως να έκανες στον υπολογιστή σου...

navi55

Moderator
Τελικά δεν μπόρεσα να τα επαναφέρω με κανένα πρόγραμμα.
Με το easyrecovery μου εμφάνισε τα αρχεία με διαφορετικές ονομασίες, ωστόσο τα αρχεία html δεν ήταν υπερβολικά και τα κοίταξα ένα ένα, αλλά δεν υπήρχαν τα αρχεία που ήθελα!

Bantito

no avatar
Mobile Newbie
Δοκίμασε το R-Studio

kostakiss

kostakiss's Avatar: Apple iPhone 5s
HSUPA Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
θελω να ανακτησω τα αρχεια απο ενα σκληρο,κυριως φωτογραφιες,ισως καποια βιντεο και μουσικη..ποιο ειναι το πιο αξιοπιστο και λειτουργικο προγραμμα?

bill33

bill33's Avatar: Samsung GT-I9195 Galaxy S4 mini LTE
3G Member
Περιοχή: ΤΡΙΠΟΛΗ
Παράθεση από kostakiss >
θελω να ανακτησω τα αρχεια απο ενα σκληρο,κυριως φωτογραφιες,ισως καποια βιντεο και μουσικη..ποιο ειναι το πιο αξιοπιστο και λειτουργικο προγραμμα?
Δοκιμασε το http://www.piriform.com/recuva

mol

mol's Avatar: ZTE V967
4G Member
Περιοχή: ......
δες και το get my data back (ή καπως ετσι). κανα 2 φορες το χρησιμοποιησα και εκανε δουλεια
never turn back
Οδηγος rooting για HTC Desire Z- thanks to nikosk31
ΖΤΕ v967s: ROM Max Flavour v5, Clockworkmod Recovery v. 6.0.4.0
www.littlestories.gr

kostakiss

kostakiss's Avatar: Apple iPhone 5s
HSUPA Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
τι διαδικασια θελει?πως χρησιμοποιειται..ειναι για σκληρο λαπτοπ γι αυτο...

Jery

no avatar
Mobile Member
ενα καλο προγραμμα ειναι το power data recovery , επέλεξε deep search και θα στα βρει σιγουρα
ενα αλλο με δυσκολο χειρισμο ομως ειναι το test disk.
Υπαρχει περιπτωση τα αρχεια σου να εχουν καταστρεφει
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης