Jump to content

Απιστευτη βλάβη με απίστευτη κατάληξη!!!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέρα πρώτη:Κυριακή 17 Φεβρουαρίου 2008

 

Δέχομαι τηλέφωνο από φίλη μου η οποία μου λέει πως το pc της δεν μπαίνει στο internet.Αφού επικοινώνησε με την Otenet και προσπάθησε να εγκαταστήσει το modem ξανά δεν τα κατάφερε.Πήγα σπίτι της,δοκίμασα να το εγκαταστήσω αλλά ούτε εγώ τα κατάφερα!Το modem ήταν το κλασικό sagem το οποίο δυστυχώς είχε καεί.Οπότε της λέω ότι θα της δώσω το παλιό το δικό μου(ακριβώς ίδιο).

 

Μέρα δεύτερη:Τρίτη 19 Φεβρουαρίου 2008

 

Της δίνω το modem προσπαθεί να το εγκαταστήσει με αποτέλεσμα 0.Της λέω πως όταν βρω χρόνο θα περάσω να το δω.

 

Μέρα τρίτη:Παρασκευη 22 Φεβρουαρίου 2008

 

Πηγαίνω σπίτι της,και όντως η usb είχε πρόβλημα και έκαψε ξανά το modem.Οπότε μου δίνει το authority να της πάρω ένα router να ησυχάσει.

 

Μέρα τέταρτη:Σάββατο 23 Φεβρουαρίου 2008

 

1.Παίρνω το Router D-Link DSL-G624T.Τον βάζω στο pc με ethernet και ενώ το λαμπάκι adsl ανάβει δεν έχω internet.Παράλληλα αναβοσβήνει και το λαμπάκι Status.

 

2.Μετά από επικοινωνία με Otenet και αφού επιβεβαίωσα πως όλα μου τα settings είναι σωστά αποφασίζω να πάρω το δικό μου modem router το Linksys WAG200G και να το βάλω στη φίλη μου.To αποτέλεσμα ήταν πάλι το ίδιο.Το DSL ανοιχτό,το internet όχι.

 

3.Ξανα παίρνω otenet επιβεβαιώνω ότι τα πάντα είναι σωστά και η κοπέλα το δίνει σαν βλάβη.Και τώρα ετοιμαστείτε.Μετά από 30 λεπτά δέχομαι τηλέφωνο από το τεχνικό τμήμα της Otenet το οποίο με ενημερώνει πως η γραμμή της φίλης μου δεν ανήκει πια στην Otenet.Μένω με το στόμα ανοιχτό.

 

4.Μετά απο επικοινωνία της φίλης μου με το γιο της,ο τελευταίος την ενημερώνει πως πριν 6 περίπου μήνες είχε δεχθεί ενημερωτικό τηλέφωνο από την HOL.Πείτε μου ειλικρινά είναι δυνατόν μια εταιρία να παίρνει ΜΟΝΗ ΤΗΣ την απόφαση να σε ΧΩΣΕΙ στο δίκτυο της????????

 

5.Παίρνω την HOL για να μάθω πληροφορίες.Εδώ και 40 λεπτά είμαι σε γραμμή προτεραιότητας.Στέλνω email και περιμένω απάντηση.

 

Εσείς πως θα αντιδρούσατε μετά από όλα αυτά?

Να έχεις φαντασία για να μην πεθάνεις από έκπληξη._
Link to comment
Share on other sites

4.Μετά απο επικοινωνία της φίλης μου με το γιο της,ο τελευταίος την ενημερώνει πως πριν 6 περίπου μήνες είχε δεχθεί ενημερωτικό τηλέφωνο από την HOL.Πείτε μου ειλικρινά είναι δυνατόν μια εταιρία να παίρνει ΜΟΝΗ ΤΗΣ την απόφαση να σε ΧΩΣΕΙ στο δίκτυο της????????

 

Δυστυχώς ναι. :X

 

Φυσικά τη HOL τη θεωρούσα πιο... αξιόπιστη να το πω? Πάντως αυτό που λες με το αυθαίρετο "σε βάζω στο δικτυό μου επειδή μου είπες απλά ένα "θα ενδιαφερόμουνα να το ψάξω ίσως, ξαναπάρτε με ή θα το κοιτάξω μόνος μου"" γίνεται από πολλές εταιρείες. Ειδικά αν πέσουν σε κάποιο άτομο πιο μεγάλης ηλικίας ή κάτι τέτοιο, τα ακούω καθημερινά τέτοια παράπονα εκεί που δουλεύω.

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

4.Μετά απο επικοινωνία της φίλης μου με το γιο της,ο τελευταίος την ενημερώνει πως πριν 6 περίπου μήνες είχε δεχθεί ενημερωτικό τηλέφωνο από την HOL.Πείτε μου ειλικρινά είναι δυνατόν μια εταιρία να παίρνει ΜΟΝΗ ΤΗΣ την απόφαση να σε ΧΩΣΕΙ στο δίκτυο της????????

 

Υποθέτω δεν υπέγραψε κανείς; ο γιος της κοπέλας είναι ανήλικος;γιατί συνήθως αρκούνται την "ψηφιακή υπογραφή" δηλαδή την ηχογραφημένη αποδοχή της πρότασης που σου κάνουν! Αν όμως το παιδί είναι ανήλικο, δεν ισχύει τίποτα! Οπότε μπορείς να στείλεις ανετότατα ένα όμορφο εξώδικο και αν έχεις εσύ ή η φίλη σου κανέναν γνωστό/φίλο δικηγόρο θα το κάνετε πολύ όμορφα το όλο πράγμα ;) Κυνηγήστε το νομικά και κάντε τους ρόμπες στη HOL :devil:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως δεν υπέγραψε κανείς!Ο γιός της δεν είναι ανήλικός!Αλλά σε καμία περίπτωση δεν τους είπε "ΝΑΙ βάλτε με στο δίκτυο" σας.Τι να πω ρε παιδιά ειλικρινά απο όταν μπήκαν αυτές οι !@#$εταιρίες στον χώρο έχουμε επιθυμήσει τον ΟΤΕ μας.
Να έχεις φαντασία για να μην πεθάνεις από έκπληξη._
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως δεν υπέγραψε κανείς!Ο γιός της δεν είναι ανήλικός!Αλλά σε καμία περίπτωση δεν τους είπε "ΝΑΙ βάλτε με στο δίκτυο" σας.Τι να πω ρε παιδιά ειλικρινά απο όταν μπήκαν αυτές οι !@#$εταιρίες στον χώρο έχουμε επιθυμήσει τον ΟΤΕ μας.

Ξεκίνησε με το να τους στείλεις τη διαμαρτυρία σου με την πρόθεσή σου να κινηθείς νομικά στο info@hol.gr με απαραίτητη κοινοποίηση στα info@eett.gr και info@efpolis.gr. Θα σε καλέσουν αυτοί...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Tι τρελα πραγματα ειναι αυτα ρε παιδια.Δηλαδη ετσι με ενα απλο τηλεφωνημα μπορουν να σε χωσουν στο δικτυο τους χωρις αιτησεις κλπ.Και ο ΟΤΕ????Δεν πρεπει να γινει και εκει αιτηση για αλλαγη γραμμης σε αλλο δικτυο.Θα μας τρελανουν τελειως.Αυτο το πραγμα πρωτη φορα το ακουω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή κάνω τη δεύτερη απόπειρα επικοινωνίας.Ήδη το "κοντέρ" γράφει 57 λεπτά.Ήλπιζα ότι το βράδυ θα ήταν πιο ανθρώπινα τα πράγματα.Ήδη έχω λάβει δυο emails τα οποία αποστέλλονται από server και δεν γράφουν τίποτα κατανοητό.Καλά σκέψου να είσαι και συνδρομητής τους κι όλας!!!
Να έχεις φαντασία για να μην πεθάνεις από έκπληξη._
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΝΑΙ ΤΟ ΣΗΚΩΣΑΝΕ.

 

Ερώτηση 1:Είναι δυνατόν να με αλλάζετε δίκτυο χωρίς την άδεια μου?

Απάντηση:Όχι.

 

Ερώτηση 2:Μπορείτε να μου πείτε ποιος έκανε αίτηση για να αλλάξω δίκτυο?

Απάντηση:Δεν έχω τέτοια δυνατότητα.

 

Ερώτηση 3:Μπορείτε να μου πείτε πόσο κοστίζει το πρόγραμμα που με βάλατε?

Απάντηση:Δεν ξέρω μιλήστε με το τμήμα πωλήσεων.

 

Ερώτηση 4:Δεν σας φαίνονται παράξενα όλα αυτά?

Απάντηση:Ναι,μου φαίνονται περίεργα.

 

Τα συμπεράσματα δικά σας φίλοι μου.

Να έχεις φαντασία για να μην πεθάνεις από έκπληξη._
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΝΑΙ ΤΟ ΣΗΚΩΣΑΝΕ.

 

Ερώτηση 1:Είναι δυνατόν να με αλλάζετε δίκτυο χωρίς την άδεια μου?

Απάντηση:Όχι.

 

Ερώτηση 2:Μπορείτε να μου πείτε ποιος έκανε αίτηση για να αλλάξω δίκτυο?

Απάντηση:Δεν έχω τέτοια δυνατότητα.

 

Ερώτηση 3:Μπορείτε να μου πείτε πόσο κοστίζει το πρόγραμμα που με βάλατε?

Απάντηση:Δεν ξέρω μιλήστε με το τμήμα πωλήσεων.

 

Ερώτηση 4:Δεν σας φαίνονται παράξενα όλα αυτά?

Απάντηση:Ναι,μου φαίνονται περίεργα.

 

Τα συμπεράσματα δικά σας φίλοι μου.

Πρέπει να ξέρεις να αναλύεις μεταφυσικά φαινόμενα για να βγάλεις άκρη με τη HOL!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι έτσι είναι. Και σε μένα είχαν πάρει από την Tellas πριν κάνα 2μηνο και το σήκωσε η μάνα μου.

Της άρχισαν τα ωραία «χωρίς πάγιο ΟΤΕ» και τα σχετικά και η μάνα μου δέχτηκε. Μόλις γύρισα σπίτι μου το είπε, πήρα τηλέφωνο αμέσως και ακύρωσα την αίτηση.

Σημειωτέο ότι η περιοχή μου δεν καλύπτεται από το ιδιόκτητο της Tellas (όπως και κανενός άλλου εναλλακτικού). Ε όχι και να με δέσουν στο «ιδιόκτητο» τους πριν ακόμα αυτό είναι διαθέσιμο... Ήμαρτον..

Πάγια τακτική λοιπόν..

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα χθες ξανά με HOL.Συγκεκριμένα με τμήμα πωλήσεων.Είναι τυχαίο λέτε που στο τμήμα πωλήσεων η αναμονή ήταν περίπου 2 λεπτά?????

 

Η σύνδεση ακυρώθηκε.Δυστυχώς οι φίλοι μου δεν τους έκαναν κάποια μήνυση-αγωγή-εξώδικο.Ελπίζω να μειώνονται τέτοιου είδους αλητείες από τους νέους "παρόχους".

Να έχεις φαντασία για να μην πεθάνεις από έκπληξη._
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου και εγω ειχα την ατυχια να δηλωσω ενδιαφερον με την ΗΕLLAS ON LINE πριν κανα 3μηνο περιπου,ενω περιμενα να ενεργοποιηθει το double play κανα μηνα,τους πηρα τηλεφωνο να ρωτησω σε πιο σταδιο βρισκομαστε....μου απαντανε οτι η αιτηση στον οτε αποριφθηκε λογω ελλειπων στοιχειων και εχει μεινει στασιμη η ενεργοποιηση(ουτε καν μπηκαν στον κοπο να με παρουν τηλ να μου το πουν).Εκει τους λεω οτι να ακυρωσουμε την ολη διαδικασια και θα παραμεινω στον ΟΤΕ....

 

Μετα απο ενα μηνα και,απο την ακυρωση και αφου ειχα κανει καινουργιο συμβολαιο με τον οτε,μου ερχεται ενα μηνυμα απο την ΗΕLLAS ON LINE οτι η διαδικασια ενεργοποιησης του double play ειναι στο τελικο σταδιο της και θα σας ενημερωσουμε με μηνυμα οταν ενεργοποιηθει!!!!!!!

περνω τηλεφωνο την υποστηριξη(τρομαρα τους) και τους λεω οτι μου ηρθε αυτο το μηνυμα!

-ναι,μου κανει ο τυπος,το γνωριζουμε

-του λεω εγω,μα καλα αφου ειχα πει οτι ακυρωνεται η ολη διαδικασια και εχω στειλει και τα σχετικα φαξ ακυρωσης

-ναι,μου ξαναλεει,εδω το εχουμε

-αρχιζω να φορτωνω εγω και του λεω τοτε γιατι μου ηρθε αυτο το μηνυμα,???

-μου λεει δεν ξερω,ρωτηστε το τμημα πωλησεων

με συνδεει με το τμημα πωλησεων και το απανταει μια καρακαϊδονα και να προσπαθει να μου πει 45 λεπτα(χωρις υπερβολες)οτι ναι εγινε ξανα η διαδικασια για την ενεργοποιηση και οτι δεν ξερουμε πως εγινε αυτο(αφου μου ειχε πει οτι οι αιτησεις φευγουν απο το τμημα πωλησεων)και να προσπαθει μετα να μου πει οτι εμεις στην hellas on line το καναμε για το δικο σας καλο και να βγειτε απο τον οτε!!!αλλα αμα θελετε να βγειτε απο την hellas on line πρεπει να μπειτε στο δικτυο της πρωτα,να πληρωσετε 50ευρω και μετα να βγειτε και να πατε στην ΕΥΧΗ ΤΟΥ ΘΕΟΥ(ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΑΥΤΟΛΕΞΙ).εκει τοτε αρχισα τις απειλες για εισαγγελεις,εεττ,ινκα για παραπλανηση καταναλωτη και οτι θα εκανα μηνυση προσωπικα σε αυτην και σε ολο το τμημα πωλησεων για την "πρωτοβουλια"τους....μετα απο εκει αρχισε να τα μασαει και τελικα μου ειπε οτι θα την ακυρωσουν την συνδεση στον βρογχο τους....

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚBytes.
Link to comment
Share on other sites

NEA ΤΡΟΠΗ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ,ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΘΡΑΣΟΣ ΤΩΝ ΑΕΤΟΝΥΧΗΔΩΝ:

 

Σήμερα με κάλεσε η φίλη μου σπίτι της να μου πει ότι έχουμε πρόβλημα.

Οι κύριοι της HOL ΑΠΑΙΤΗΣΑΝ να τους πληρώσουν 50 ευρώ -όπως λέει και πιο πάνω ο φίλος μας- για την απενεργοποίηση της υπηρεσίας καθώς και για το modem!!!!!Modem φυσικά δεν είχε ερθει ποτε!!!!

 

Τους πήρα άμεσα τηλέφωνο ο ίδιος και απαίτησα την διακοπή της υπηρεσίας χωρίς κανένα ποσό.Φυσικά και εγώ απείλησα κοινοποίηση στους αρμόδιους φορείς και ως δια μαγείας μου είπαν πως αν τους στείλω απλώς ένα φαξ με φωτοτυπία ταυτότητας σε 5 ημέρες θα είμαι εκτός της Hellas Off Line

 

Παιδιά μην δίχνετε κανένα έλεος,είναι τυχεροί πραγματικά που δεν το έκαναν σε εμένα.Ακου εκεί ηχογραφημένη υπογραφή και π@π@ριές...

Να έχεις φαντασία για να μην πεθάνεις από έκπληξη._
Link to comment
Share on other sites

Aλλα νταλον.Τι πραγματα ειναι αυτα.Να ρωτησω κατι,οταν παιρνουν απο τετοιες εταιριες παιρνουν με αποκρυψη η ποιος ειναι ο αριθμος τους.Για να ξερω αν μου τυχει:X να μην το σηκωσω.Ουτως η αλλως δεν το σηκωνω οταν βλεπω αποκρυψη η περιεργους αριθμους αλλα να ξερω μην εχω προβληματα και εγω,μια χαρα εχω τα 2Mbps με το διοδος της οτενετ και δεν ειναι στο στυλ μου να αρχισω να φωναζω και να απειλω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απλα να ειστε ξεκαθαροι στο τι τους λετε!!

Σε καμια περιπτωση μην συμφωνησετε σε οτιδηποτε σας προτεινουν που εχει σχεση με αλλαγη παροχου κλπ...

Τονιστε το ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ!!

 

Αν τους αφησετε υπαινιγμους θα τους εκλαβουν οπως τους συμφερει αυτους...

Α! Και να ξερετε οτι σε αυτες τις περιπτωσεις οι κληση σας καταγραφεται! Αυτη την καταγεγραμμενη ομιλια περνουν ως αιτηση... ;)

Link to comment
Share on other sites

Απλα να ειστε ξεκαθαροι στο τι τους λετε!!

Σε καμια περιπτωση μην συμφωνησετε σε οτιδηποτε σας προτεινουν που εχει σχεση με αλλαγη παροχου κλπ...

Τονιστε το ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ!!

 

Αν τους αφησετε υπαινιγμους θα τους εκλαβουν οπως τους συμφερει αυτους...

Α! Και να ξερετε οτι σε αυτες τις περιπτωσεις οι κληση σας καταγραφεται! Αυτη την καταγεγραμμενη ομιλια περνουν ως αιτηση... ;)

 

 

Θα συμφωνήσω με το φίλο amelidis το μόνο που καταλαβαίνουν είναι ένα κοφτό "όχι δεν ενδιαφέρομαι".

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Απλα να ειστε ξεκαθαροι στο τι τους λετε!!

Σε καμια περιπτωση μην συμφωνησετε σε οτιδηποτε σας προτεινουν που εχει σχεση με αλλαγη παροχου κλπ...

Τονιστε το ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ!!

 

Αν τους αφησετε υπαινιγμους θα τους εκλαβουν οπως τους συμφερει αυτους...

Α! Και να ξερετε οτι σε αυτες τις περιπτωσεις οι κληση σας καταγραφεται! Αυτη την καταγεγραμμενη ομιλια περνουν ως αιτηση... ;)

 

μερικες φορες αυτο δεν ειναι αρκετο φιλε μου....εγω μπορεις να πεις οτι εβγαλα τα ματια μου μονος μου,που πηγα μονος μου σε αυτην την εταιρια....αλλα ακομη και ξεκαθαρος να εισαι και να τους λες οχι...αυτοι το εκλαμβανουν σαν ναι!στο μονο που ακουνε ειναι οι απειλες για δικηγορους,εεττ και ινκα....

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚBytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω φιλε μου οτι ειναι ετσι ακριβως τα πραγματα...

Εγω οποτε τους ειπα οχι, τους το ειπα ξεκαθαρα και το εξελαβαν μια χαρα!!

Οταν αποφασισα να τους πω το ναι, το ειπα το ιδιο ξεκαθαρα...

 

Ταλαιπωρηθηκα για αρκετο καιρο αλλα τελος καλο ολα καλα προς το παρον!

Link to comment
Share on other sites

και εγω οταν με επαιρναν απο τελλας,φορδνετ κλπ κλπ και τους ελεγα οχι το καταλαβαιναν....οταν ομως επελεξα μια εταιρια,μετα αποφασισα οχι τοτε δε το ακουσαν καλα ή δεν διαβασαν καλα το φαξ ακυρωσης που οι ιδιοι παραδεχτηκαν οτι το ειχαν στα χερια τους...
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚBytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...