Jump to content

Vector Master 590 (PNA)


killer_instinct
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγόρασα χθες το vector 590 από carrefour και είπα να αντιγράψω τα δεδομένα που έχει μέσα του στην sd κι από κει στο pc μου για backup αλλά προέκυψε το εξής πρόβλημα:

 

Όταν φορτώνεται το menu του, όταν κάνω κλικ στην πλοήγηση μου εμφανίζει το εξής μήνυμα:

 

"Δεν έχει εγκατασταθεί η πλοήγηση. Παρακαλώ εισάγετε την κάρτα SD για εγκατάσταση."

 

Μήπως ξέρει κανείς πώς να διορθώσω το πρόβλημα;

Πάντως μέσα από τον windows explorer τρέχει κανονικά το πρόγραμμα navigator από την εσωτερική μνήμη της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 457
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To 590 έχει το πρόγραμμα στην εσωτερική μνήμη,κανονικά λειτουργεί και χωρίς την κάρτα sd.H dis όλο εκπλήξεις είναι τώρα τελευταία :p
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πώς θα ξανασυνδέσω το menu να τρέχει το navigation software από τη μνήμη.

 

(bbbb, πρέπει να εννοεί να βάλω το SD εγκατάστασης. :S)

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλειδωσε το,πήγαινε στην my flash disk και παρε το αρχειο Αpshell.ini στο pc σου.Ανοιξε το και δες αν γράφει myflashdisk\MobileNavigator\MobileNavigator.exe
Link to comment
Share on other sites

bbbb έκανα ότι λες εδώ για να βάλω το Destinator 7 και αφού αντέγραψα το calibration.exe μετά στο reset μου βγάζει:

 

"CreateFile failed on INI file" και δεν κάνει τίποτα. :S

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλειδωσε το,πήγαινε στην my flash disk και ξαναρίξε το αρχειο Αpshell.ini.

 

Δεν μπαίνει καν στο interface. Το πρώτο που κάνει είναι να πετάει αυτό το μήνυμα.

Όταν το συνδέω με τη USB μου εμφανίζει τον root folder '\', το SD και όχι το myflashdisk. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/93238641/dos.rar.html

Aποσυμπίεσε στο c δίσκο.

Σύνδεσε τη συσκευή με το activesync.

Πήγαινε Εναρξη-->Βοηθήματα-->Γραμμή εντολών dos

Γράψε

cd c:\dos -->enter

pput APShell.ini myflashdisk\Shell\APShell.ini -->enter

Link to comment
Share on other sites

Λύθηκε το πρόβλημα.

1000 thnx!

 

(Το γράφω και εδώ -εκτός από το ΠΜ- μη τυχόν το χρειαστεί κάποιος άλλος αυτό το νήμα για αναφορά! :D)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Παρολό που χρησιμοποιησα όλες τις συμβουλες του φίλου bbbb και ενσωμάτωσα το newmenu που δημιουργησε μου είναι αδύνατο κανοντας κλικ τα εικονιδία για destinator να φορτώσω το destinator 7.

 

Mου βγάζει μύνημα λάθους: fatal application error αν πατήσω την πρώτη εικόνα για destinator κολλάει.

Αν πατήσω την δευτερη απλά κολλάει και δεν κάνει τίποτα!!

Το προγραμμα πλοήγησης του vector φορτώνει κανονικά...

 

Απλά δεν τα φορτώνει destinator:blink:

 

Μπορεί καποίος από τους έμπειρους να με βοήθήσει?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Παρολό που χρησιμοποιησα όλες τις συμβουλες του φίλου bbbb και ενσωμάτωσα το newmenu που δημιουργησε μου είναι αδύνατο κανοντας κλικ τα εικονιδία για destinator να φορτώσω το destinator 7.

 

Mου βγάζει μύνημα λάθους: fatal application error αν πατήσω την πρώτη εικόνα για destinator κολλάει.

Αν πατήσω την δευτερη απλά κολλάει και δεν κάνει τίποτα!!

Το προγραμμα πλοήγησης του vector φορτώνει κανονικά...

 

Απλά δεν τα φορτώνει destinator:blink:

 

Μπορεί καποίος από τους έμπειρους να με βοήθήσει?

 

Ευχαριστώ

welcome to the club. Και σε μενα μια απο τα ιδια. Δεν εχω καταφερει να τρεξω κανενα destinator.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε mpeles σου βγάζει και σένα Fatal application error ή κάποιο άλλο μήνυμα?Διότι είναι λίγο παράξενο το ότι συμβαίνει σε περισσότερες από μία συσκευές,τις τελευταίες μέρες.Ενώ πριν λίγο καιρό,δεν υπήρχε πρόβλημα.3 συσκευές με το ίδιο πρόβλημα συν μία του killer instinct που χρειάστηκε ειδικό τρόπο για να το επαναφέρει,μάλλον δεν είναι τυχαίο:ninja:Σίγουρα υπάρχει λύση,αλλά είναι ζόρικη περίπτωση.
Link to comment
Share on other sites

που θα βρω ρε παιδες αν εχει βγει καινουργιο λογισμικο και να κανω καμμια αναβαθμιση τους χαρτες?
Link to comment
Share on other sites

που θα βρω ρε παιδες αν εχει βγει καινουργιο λογισμικο και να κανω καμμια αναβαθμιση τους χαρτες?

 

Αναφέρεσαι στο προεγκατεστημένο πρόγραμμα του Vector 590;

 

Αν ναι τότε πήγαινε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά γειά σας μπορώ να ρωτήσω και εγώ κάτι? Πέρασα την αναβάθμιση στο vector 590 που δίνει η dis και από εκείνη την στιγμή και μετά δεν δουλεύει το navigator που είχε εγκατεστημένο στη flash και ούτε μέσα απο τα windows δουλεύει και μου βγάζει το εξής μύνημα. Application mobilenavigator.exe has performed an illegal operation and will shut down. If the problem persists,contact the program vendor. Μήπως ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Εχει ειπωθει απο χρηστες οτι το igo αλλοιωνει δεδομενα του gps του pna με αποτελεσμα να τα καταστρεφει. Προσφατα εβαλα igo στο vector 590 μου και αν και θα ηθελα να πειραματιστω λιγο μαζι του, σκεφτομαι να το βγαλω μηπως μου χαλασει το μηχανημα. Ξερω οτι καθενας ειναι υπευθυνος για το μηχανακι του και κανει οτι θελει, αλλα ζητω απο οποιον γνωριζει κατι ή ειχε τετοια εμπειρια να την παραθεσει εδω..
Link to comment
Share on other sites

to mhxanhma de prokeitai na soy pathi tipota....

ego exo diapistosei sto palio moy pda to mio p350 oti xeklidone doryforoys se kapies peruiptoseis.to anefera se ena exidikeymeno forum moy edosan mia apanthsh poy xefeyge ton texnikoin mou gnoseon..peretero den asxolithika.

omos exo bali sto torino pna mou to igo8 kai einai poly kalo kanena problhma plhn tou xarth pou exei kai einai poly ...adynatos 12 mb .anamenoume ekdosh beta.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

to mhxanhma de prokeitai na soy pathi tipota....

ego exo diapistosei sto palio moy pda to mio p350 oti xeklidone doryforoys se kapies peruiptoseis.to anefera se ena exidikeymeno forum moy edosan mia apanthsh poy xefeyge ton texnikoin mou gnoseon..peretero den asxolithika.

omos exo bali sto torino pna mou to igo8 kai einai poly kalo kanena problhma plhn tou xarth pou exei kai einai poly ...adynatos 12 mb .anamenoume ekdosh beta.

 

Ξεκλειδωνε δορυφορους? Δηλαδη εχανε τους δορυφορους? εγω εχω το 2006+. Αλλαζει κατι?

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλειδωνε δορυφορους? Δηλαδη εχανε τους δορυφορους? εγω εχω το 2006+. Αλλαζει κατι?

 

 

Στο vector 380 που έχω για σέρβις, ξεκλείδωσε μια και καλή και δεν μπορούσε να βρεί παραπάνω από 1 με 2 δορυφόρους. Στίγμα με τίποτε. Είχα για 5 μήνες το dest 6 και 7 χωρίς πρόβλημα. Έβαλα το igo2006plus και θες απο σύμπτωση!!!, θες γιατί πράγματι όπως διάβασα, αλλάζει κάποια δεδομένα στο gps, πάπαλα το εργαλείο.Ούτε papago, destinator, igo με κανένα δεν εύρισκε στίγμα. Τι έτρεξα διάφορα προγράμματα που διορθώνουν το πρόβλημα, τίποτε.

 

to mhxanhma de prokeitai na soy pathi tipota....

ego exo diapistosei sto palio moy pda to mio p350 oti xeklidone doryforoys se kapies peruiptoseis.to anefera se ena exidikeymeno forum moy edosan mia apanthsh poy xefeyge ton texnikoin mou gnoseon..peretero den asxolithika.

omos exo bali sto torino pna mou to igo8 kai einai poly kalo kanena problhma plhn tou xarth pou exei kai einai poly ...adynatos 12 mb .anamenoume ekdosh beta.

 

 

Σίγουρα δεν πρόκειτε να "πάρει μιά βαριοπούλα" και να σου το σπάσει, αλλά ένα χουνέρι να τρέχεις ίσως. Και δεν το κάνει με την πρώτη. Μου το παρουσίασε 1 μήνα μετά. Με σιγουριά το κάνει σε PDA. Πιθανόν και σε PNA, άν αποδειχθεί με το σέρβις βλάβη προγράμματος, πχ ROM

 

 

Εχει ειπωθει απο χρηστες οτι το igo αλλοιωνει δεδομενα του gps του pna με αποτελεσμα να τα καταστρεφει. Προσφατα εβαλα igo στο vector 590 μου και αν και θα ηθελα να πειραματιστω λιγο μαζι του, σκεφτομαι να το βγαλω μηπως μου χαλασει το μηχανημα. Ξερω οτι καθενας ειναι υπευθυνος για το μηχανακι του και κανει οτι θελει, αλλα ζητω απο οποιον γνωριζει κατι ή ειχε τετοια εμπειρια να την παραθεσει εδω..

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Στο vector 380 που έχω για σέρβις, ξεκλείδωσε μια και καλή και δεν μπορούσε να βρεί παραπάνω από 1 με 2 δορυφόρους. Στίγμα με τίποτε. Είχα για 5 μήνες το dest 6 και 7 χωρίς πρόβλημα. Έβαλα το igo2006plus και θες απο σύμπτωση!!!, θες γιατί πράγματι όπως διάβασα, αλλάζει κάποια δεδομένα στο gps, πάπαλα το εργαλείο.Ούτε papago, destinator, igo με κανένα δεν εύρισκε στίγμα. Τι έτρεξα διάφορα προγράμματα που διορθώνουν το πρόβλημα, τίποτε.

 

 

 

 

Σίγουρα δεν πρόκειτε να "πάρει μιά βαριοπούλα" και να σου το σπάσει, αλλά ένα χουνέρι να τρέχεις ίσως. Και δεν το κάνει με την πρώτη. Μου το παρουσίασε 1 μήνα μετά. Με σιγουριά το κάνει σε PDA. Πιθανόν και σε PNA, άν αποδειχθεί με το σέρβις βλάβη προγράμματος, πχ ROM

 

 

1 μηνα μετα? Μπορει να ειναι και συμπτωση..

 

Το igo 8 στο vector 590 λογω 480*272 οθονης παιζει μονο στη μιση. Γνωριζει καποιος λυση?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...