[ΕΠΙΣΗΜΟ] Samsung SGH-F480

Απάντηση

kwstas_ofi

kwstas_ofi's Avatar: Apple iPhone 3GS
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Άγνωστη
Παράθεση από jimdr6 >
Ειναι η "αναβαθμιση του λειτουργικο" που διορθωνει διαφορα αρχικα προβλητα που εβγαλε.
Ειναι λογικο να συμβαινουν αλλα το κακο ειναι αν σου τυχουν αυτα τα προβληματα
πρεπει η νατο πας στο service της samsung ή να "ξερεις" να το κανεις.

Αλλα γενικα διαβασε ολες τις σελιδες του forum γιατι δεν εχουν ολοι την αποψη μου.
Ειναι αρκετοι εδω μεσα που δεν εχουν κανενα προβλημα.
Διαβασε και σε αυτο το forum: http://forums.hardwarezone...010697&page=44
Παντος να ξερεις οτι εγω δεν το χρησιμοποιω τοσο ως τηλεφωνο οποτε απαιτουσα
περισσοτερα απο τα extra που ειχε.
ελπιζω να μην μου βγει ελλατωματικο θα χαλαστω...σε ευχαριστω παρα πολυ για ολες τις απαντησεις σου!!!!!

asikis

asikis's Avatar: Nokia Lumia 930
3G Member
Περιοχή: Αθηνα
Καλησπερα. Ειμαι αναμεσα στο F480 και το C902 της SE. Εχουν ηδη λυθει πολλες αποριες μου σχετικα με την συσκευη και καποιες λειτουργιες του και νομιζω οτι με καλυπτει σχεδον σε ολα αυτα που θελω. Μερικα πραγματακια που θα ηθελα να μαθω ακομα ειναι:
1. Ποιοτητα και ενταση της αναπαραγωγης ΜΡ3 και ραδιο απο το εξωτερικο ηχειο(το οποιο παρεπτιτοντως ειναι το ιδιο με το ακουστικο μπροστα?).
2. Στην καμερα οταν τραβας βιντεο γινεται να ενεργοποιηθει το φλας του? Γενικα γινεται ειτε στην καμερα ειτε στη φωτογραφικη να ενεργοποιηθει μονιμα το led φλας του?
3. Στην συσκευασια το h/f που περιλαμβανεται ειναι με 3.5 mm adapter ή οχι? Γιατι διαβασα σε καποια ξενα φορουμ οτι σε καποιες συσκευασιες περιελαμβανε h/f με 3.5 ανταπτορα (οπως σε καποια SE και ΝΟΚΙΑ).
4. Αν καποιος ξερει, η ποιοτητα των φωτογραφιων του πως συγκρινεται σε σχεση με το C902?
5. Η φωτογραφικη περα απο το Face detect διαθετει και smile detection? Αν ναι δουλευει ικανοποιητικα?
6. Αν περασω καποια παιχνιδια java μεσω web, πως παιζονται? Βγαινει καποιου ειδους εικονικο joystick στην οθονη?
7. Ο mp3 player εχει καποια λειτουργια Playlist που παιζει τα πιο συχνα αναπαρηχθεντα αρχεια και τα προσφατα προστιθεμενα στην μνημη?Γιατι κατι τετοιο σαν να ειχα διαβασει παλιοτερα...

Σας ευχαριστω πολυ και σορυ για τις πολλες ερωτησεις...

ALEX74

ALEX74's Avatar: BlackBerry Curve 8900
HSCSD Member
Περιοχή: Π.ΦΑΛΗΡΟ
Παράθεση από jimdr6 >
Ειναι η "αναβαθμιση του λειτουργικο" που διορθωνει διαφορα αρχικα προβλητα που εβγαλε.
Ειναι λογικο να συμβαινουν αλλα το κακο ειναι αν σου τυχουν αυτα τα προβληματα
πρεπει η νατο πας στο service της samsung ή να "ξερεις" να το κανεις.

Αλλα γενικα διαβασε ολες τις σελιδες του forum γιατι δεν εχουν ολοι την αποψη μου.
Ειναι αρκετοι εδω μεσα που δεν εχουν κανενα προβλημα.
Διαβασε και σε αυτο το forum: http://forums.hardwarezone...010697&page=44
Παντος να ξερεις οτι εγω δεν το χρησιμοποιω τοσο ως τηλεφωνο οποτε απαιτουσα
περισσοτερα απο τα extra που ειχε.
Μπορείς σε παρακαλώ πολύ να δοκιμάσεις bluetooth hands free και να μου πείς αν έχεις το ίδιο πρόβλημα; αν όχι σε παρακαλώ γράψε μου ποιά έκδοση του λογισμικού έχεις. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Το πήρα εχθές από το service. παρουσιάζει εκ νέου πρόβλημα με το bluetooth hands free. Όταν κάνω εξερχόμενη κλήση με ακούνε και ακούω σαν να μιλάω από τον Άρη. Στις εισερχόμενες αν απαντήσω από το κουμπί του τηλεφώνου το hands free νεκρώνει τελείως. έχω δοκιμάσει 4 διαφορετικά bluetooth hands free. Μπορεί παρακαλώ κάποιος να δοκιμάσει και να μου πεί αν έχει τα ίδια προβλήματα.
Έχω απελπιστεί για τα 450 € που έδωσα το κινητό είναι για πέταμα. )
(

kwstas_ofi

GSM Phase 2 Member
ρε παιδια μηπως εκανα λαθος επιλογη???

jimdr6

no avatar
Mobile Member
Παράθεση:
1. Ποιοτητα και ενταση της αναπαραγωγης ΜΡ3 και ραδιο απο το εξωτερικο ηχειο(το οποιο παρεπτιτοντως ειναι το ιδιο με το ακουστικο μπροστα?).
2. Στην καμερα οταν τραβας βιντεο γινεται να ενεργοποιηθει το φλας του? Γενικα γινεται ειτε στην καμερα ειτε στη φωτογραφικη να ενεργοποιηθει μονιμα το led φλας του?
3. Στην συσκευασια το h/f που περιλαμβανεται ειναι με 3.5 mm adapter ή οχι? Γιατι διαβασα σε καποια ξενα φορουμ οτι σε καποιες συσκευασιες περιελαμβανε h/f με 3.5 ανταπτορα (οπως σε καποια SE και ΝΟΚΙΑ).
4. Αν καποιος ξερει, η ποιοτητα των φωτογραφιων του πως συγκρινεται σε σχεση με το C902?
5. Η φωτογραφικη περα απο το Face detect διαθετει και smile detection? Αν ναι δουλευει ικανοποιητικα?
6. Αν περασω καποια παιχνιδια java μεσω web, πως παιζονται? Βγαινει καποιου ειδους εικονικο joystick στην οθονη?
7. Ο mp3 player εχει καποια λειτουργια Playlist που παιζει τα πιο συχνα αναπαρηχθεντα αρχεια και τα προσφατα προστιθεμενα στην μνημη?Γιατι κατι τετοιο σαν να ειχα διαβασει παλιοτερα...
1)Πολυ δυνατη και καλη μπορω να πω. Πολυ καλητερη απο την
ενταση των ακουστηκων. Ναι ειναι τoυ ακουστικου.
2)Οχι γινεται μονο οταν τα βρει σκουρα.
3)Οχι εγω απο ebay το πηρα.
4)Δεν ξερω το C902
5)Οχι εχει μονο face detector
6)Aν δεν ειναι touch games βγαζει στο κατω μερος "βελακια" σε στυλ keyboard
7)Nαι εχει

jimdr6

no avatar
Mobile Member
Παράθεση:
... έκδοση του λογισμικού έχεις. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Το πήρα εχθές από το service. παρουσιάζει εκ νέου πρόβλημα με το bluetooth hands free. Όταν κάνω εξερχόμενη κλήση με ακούνε και ακούω σαν να μιλάω από τον Άρη. Στις εισερχόμενες αν απαντήσω από το κουμπί του τηλεφώνου το hands free νεκρώνει τελείως. έχω δοκιμάσει 4 διαφορετικά bluetooth hands free. Μπορεί παρακαλώ κάποιος να δοκιμάσει και να μου πεί αν έχει τα ίδια προβλήματα.
Δυστυχος δεν εχω bluetoοth εχω το F480XXHF7 (με ελληνικά) το τελευταιο.
Aλλα δεν θυμαμαι που το διαβασα αλλα εγραφε οτι εχουν ΟΛΑ γενικα τα bluetooth προβλημα με το samsung. Kαι ειναι γενικα προβλημα της samsung αυτο.
Για πεταμα δεν ειναι αλλα δεν αξιζει για 440

asikis

asikis's Avatar: Nokia Lumia 930
3G Member
Περιοχή: Αθηνα
Παράθεση από jimdr6 >
1)Πολυ δυνατη και καλη μπορω να πω. Πολυ καλητερη απο την
ενταση των ακουστηκων. Ναι ειναι τoυ ακουστικου.
2)Οχι γινεται μονο οταν τα βρει σκουρα.
3)Οχι εγω απο ebay το πηρα.
4)Δεν ξερω το C902
5)Οχι εχει μονο face detector
6)Aν δεν ειναι touch games βγαζει στο κατω μερος "βελακια" σε στυλ keyboard
7)Nαι εχει
Σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου. Μου κανει εντυπωση που δεν εχει smile detection γιατι στο site της Samsung εδω
http://www.samsung.com/uk/...SGH-F480XNCXEU
στα features αναφερει οτι εχει..
Τεσπα ειμαι σε διλημμα αλλα πρεπει πολυ συντομα να αποφασισω μεταξυ του 480 και του C902...
Και παλι σε ευχαριστω

kwstas_ofi

GSM Phase 2 Member
τελικα μολις μου ερθει λεω να το παω για αναβαθμιση να εχω το κεφαλι μου ησυχο!

jimdr6

no avatar
Mobile Member
Παράθεση:
Μου κανει εντυπωση που δεν εχει smile detection γιατι στο site της Samsung εδω
http://www.samsung.com/uk/...SGH-F480XNCXEU
στα features αναφερει οτι εχει..
Τεσπα ειμαι σε διλημμα αλλα πρεπει πολυ συντομα να αποφασισω μεταξυ του 480 και του C902...
Στα settings δεν υπαρχει σαν ρυθμιση. Μαλλον θα ειναι αυτοματο το smile detection για να το γραφει.

kwstas_ofi

GSM Phase 2 Member
Παράθεση από jimdr6 >
Στα settings δεν υπαρχει σαν ρυθμιση. Μαλλον θα ειναι αυτοματο το smile detection για να το γραφει.
να σε ρωτησω φιλε μου..

ταυτοτητα καλουντος οχι που λεει τι εννοει?

σορρυ αν σε εχω ζαλισει..

εκανα καλη επιλογη τι λες;;

jimdr6

no avatar
Mobile Member
Kωστα δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτο.
Εχει στις ρυθμισεις να φτιαξεις το id των ατομων που εχεις στο phonebook διαφορες πληροφοριες (γενεθλια.email, text κλπ)
Ισως εννοει να οτι δεν σου δειχνει αυτες τις πληροφοριες στην αναγνωριση κλησεων οταν σε καλουνε πραγματικα δεν ξερω. Παντως αναγνωριση κλησεων εχει κανονικα.
Γενικα εχει πολλες μικρες χαζομαριτσες να φτιαξεις αν θες.
Ποτε δεν εχω ασχοληθει με τις extra ρυθμισεις.

Φιλε μου πιστευω οτι ετσι οπως εχει γινει η κινητη καθε χρονο πρπει να αλλαζεις μοντελο. Οποτε πιστευω οτι το κινητο ειναι super. Του χρονου καποιο αλλο super κινητο θα δειχνει 10 φορες καλυτερο απο αυτο. Αρα θα σου ελεγα μην το ψαχνεις παραπανω.
Εγω να σου πω το μετανιωσα οταν το πηρα γιατι μετα απο λιγο βγηκε το iphone 3G.
Που ειναι πραγματικα αυτο που θελω mp3, games, camera, INTERNET και by the way και ενα τηλεφωνο. Kαι εχω Μac για να το Sync.
Αλλα τι να κανουμε δεν θα βαλω το κλαματα... του χρονου.
Eσυ θελεις ενα καλο κινητο με αρκετα settings και νομιζω το f480 θα σου αρεσει.
Και αν σου βγαλει προβλημα κανεις και το upgrade και εισαι μια χαρα.

kwstas_ofi

GSM Phase 2 Member
Παράθεση από jimdr6 >
Kωστα δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτο.
Εχει στις ρυθμισεις να φτιαξεις το id των ατομων που εχεις στο phonebook διαφορες πληροφοριες (γενεθλια.email, text κλπ)
Ισως εννοει να οτι δεν σου δειχνει αυτες τις πληροφοριες στην αναγνωριση κλησεων οταν σε καλουνε πραγματικα δεν ξερω. Παντως αναγνωριση κλησεων εχει κανονικα.
Γενικα εχει πολλες μικρες χαζομαριτσες να φτιαξεις αν θες.
Ποτε δεν εχω ασχοληθει με τις extra ρυθμισεις.

Φιλε μου πιστευω οτι ετσι οπως εχει γινει η κινητη καθε χρονο πρπει να αλλαζεις μοντελο. Οποτε πιστευω οτι το κινητο ειναι super. Του χρονου καποιο αλλο super κινητο θα δειχνει 10 φορες καλυτερο απο αυτο. Αρα θα σου ελεγα μην το ψαχνεις παραπανω.
Εγω να σου πω το μετανιωσα οταν το πηρα γιατι μετα απο λιγο βγηκε το iphone 3G.
Που ειναι πραγματικα αυτο που θελω mp3, games, camera, INTERNET και by the way και ενα τηλεφωνο. Kαι εχω Μac για να το Sync.
Αλλα τι να κανουμε δεν θα βαλω το κλαματα... του χρονου.
Eσυ θελεις ενα καλο κινητο με αρκετα settings και νομιζω το f480 θα σου αρεσει.
Και αν σου βγαλει προβλημα κανεις και το upgrade και εισαι μια χαρα.
σε ευχαριστω φιλε μου με ησυχασες!!!

παντως καλα θα ηταν αν αλλαζα καθε χρονο..καθε εξι με οχτω μηνες...

ατιμη κινητη τηλεφωνια!!

jimdr6

no avatar
Mobile Member
Για καθε 6 με 8 μηνες γραφαμε?!!!!!!!!!!!
Ποιο πολλους μηνες μου πηρε να σου απαντησω
σε ολες τις ερωτησεις σου!!!!
xaxaxa καλη τυχη φιλε

puzzle21

puzzle21's Avatar: LG D821 Nexus 5
3G Member
Παράθεση από jimdr6 >
Να σου πω την αληθεια εγω δεν το εχω χαρει και πολυ.
Και ο λογος ειναι οτι το ηθελα "και" για mp3 player αλλα ειναι δεν ειναι καθολου δυνατο.Σε εξωτερικο χωρο δεν ακους και πολλα στην πολη.

Στη φωτογραφικη αρκετες φορες μου βγαινουν θολες
ή κουνημενες αν δεν ειναι ακινητο το θεμα.

Και ειδικα ο browser(ιντερνετ) που το ηθελα δεν βολευει καθολου.
Πολυ αργος οταν φορτωνει (σε 3G) ασε που κανει και αρκετα failed.
Θα προτιμουσα εναν browser σαν του iphone αν τον εχεις δει!

Και σαν τηλεφωνο που αποτι καταλαβα το θελεις, πρεπει με το που θα το παρεις να κανεις upgrade to firmware διαφορετικα θα εχεις προβληματα στις κλησεις και στον ηχο. Μετα θα ειναι μια χαρα.
Κατα τα αλλα σαν κινητο εχει ολα που αυτα που θελεις.
Για 400 ευρω δεν νομιζω οτι αξιζει αλλα αυτη ειναι η αποψη μου.
Θα διαφωνησω απολυτα μαζι σου..ειναι ο πιο γρηγορος και απ τους πιο ευεληκτους browser που εχω δουλεψει..σε 3g η ταχυτητα του αψογη!!! και το χρησιμοποιω συχνα..

puzzle21

puzzle21's Avatar: LG D821 Nexus 5
3G Member
Επισης καποιος ανεφερε αν ανοιγει αρχεια word κτλ..εγω που εχω περασει ενα word το ανοιγει κανονικοτατα..
Οσο για το bluetooth εχω ενα samsung και δουλευει αψογα..το ειχα παρει απο πριν που ειχα το lgks20 και μεχρι να καταληξω στο bt samsung αλλαξα 3 σε 2 μερες..ολα τα αλλα ηταν μαπα..
Ωστοσο το τηλ δεν αξιζει τοσο τα λεφτα του..οπλυ ακριβο τελικα..ενταξει πολυ καλη φωτογραφικη..τα widgets θα τα βαρεθεις συντομα..απλα ειναι πολυ ομορφο κτλ..και ειναι και ολο touch χωρις να χρειαζεσαι γραφιδες κτλ..
Κι αν καποιος θελει τηλεφωνατα ας αφησει το iphone και ας παει προς samsung omnia..κι αυτο γιατι το iphone εχει πολλες ελειψεις..
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης