Jump to content

Ξεκλείδωμα RYE Traveler 4302 (PNA)


vagelis_drama
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πει εαν μπορώ να ξεκλειδώσω το pna rye traveler 4302 με windows ce 4,2 που έχω αγοράσει?

ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 53
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε δε μπορουσα στο σιτε της ngi να σου μιλησω.

πεςμου αν μπορεις να δεις τη SD h einai klidomeno me to logismiko poy exei.

an th blepeis tha se ftiaxo kala.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα (καθότι καινούριος)

 

Αγόρασα πριν 12 μέρες το Rye 4302 από το electroworld στην Πειραιώς.

Επειδή είμαι εντελώς πρωτάρης στα GPS, έχω φάει τα μούτρα μου...Επιχείρησα να το ενεργοποιήσω σε νησί που βρέθηκα για διακοπές και δεν μπόρεσα να κάνω τίποτα, γιατί ενώ η αρχική οθόνη είναι στα ελληνικά, μόλις μπεις στην πλοήγηση βγάζει μια γλώσσα που δεν καταλαβαίνω (κάτι σκανδιναβικό μου φαίνεται...). Μου είναι αδύνατο να βρω πώς σκατά δουλεύει....

Επίσης δεν μου δώθηκε μαζί sd κάρτα με χάρτες, υποτίθεται ότι είναι προ-φορτωμένοι...αλλά πάλι δεν καταφέρνω να βρω τίποτα, λόγω της ακατανόητης γλώσσας που μου βγάζει....

ΒΟΗΘΕΙΑ! Τι να κάνω; Ξέρει κανείς να μου δώσει οδηγίες; Κι αν όχι, μπορώ να το επιστρέψω και να πάρω άλλο, άλλης εταιρίας, παρότι ανοιγμένο και μη ελατωματικό;Βοηθείστε ρε παιδιά, γιατί η πιστωτική μου φορτώθηκε με 300 ευρώ σε 6 άτοκες και θέλω τουλάχιστον να έχω κάτι που δουλεύει...(και μπορώ να χειριστώ).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα πριν από τα Χριστούγεννα το RYE 4302 από τον Κωτσόβολο στα €299.

To συγκεκριμένο μηχάνημα έχει πλήρη σειρά αξεσουάρ και Bluetooth.

Επιπλέον το λογισμικό και οι χάρτες είναι σε πολύ καλό επίπεδο αν και έχω εντοπίσει αρκετά μικρολαθάκια μέσα στην Αθήνα και ιδιαίτερα στη Γλυφάδα.

Το σίγουρο είναι ότι μπορείς να βάλεις όποιο πρόγραμμα πλοήγησης θέλεις αφού είναι το μοναδικό μηχάνημα που σου δίνει τη δυνατότητα να τρέξεις μέσα από το menu ΠΛΟΗΓΟΣ όποιο exe αρχείο θέλεις.

Εμένα μέχρι στιγμής με καλύπτει απόλυτα αφού με αυτές τις προδιαγραφές και την πολύ χαμηλή τιμή είναι ότι καλύτερο. Αν πάντως θέλεις να βάλεις άλλο πρόγραμμα σου προτείνω destinator αφού απ΄ όσο γνωρίζω η εταιρία που πουλάει τα RYE δίνει και τους χάρτες για το i-Go.

Τώρα για τον παραπάνω φίλο ranas που λέει για άθλιο μηχάνημα μάλλον έχει μαύρα μεσάνυχτα στην καλύτερη των περιπτώσεων αφού το συγκεκριμένο μοντέλο είναι ένα από τα πιο αξιόπιστα μηχανάκια της αγοράς.

Όσο για το χάρτη προσωπική μου άποψη έχοντας δεί και το destinator του αδερφού μου και i-Go μπορώ να πω ότι οι διαφορές στους χάρτες είναι πλέον πολύ μικρή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα απαραιτήτως ότι το μηχάνημα δεν είναι καλό...Είπα ότι είμαι απελπισμένος γιατί, ως πρωτάρης και εφόσον η γλώσσα που χρησιμοποιεί πέραν των Ελληνικών είναι ακατανόητη, δεν έχω καταφέρει να το "βάλω μπρος"...

Αν μπορείς φίλε δώσε μου λίγες from A to B οδηγίες...Πώς ξεκινάμε κοινώς για να το κάνουμε να δουλέψει...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα και εγώ.

Κάνε τα εξής:

Μόλις εμφανιστεί η αρχική κόκκινη οθόνη με τη γλώσσα που δεν καταλαβαίνεις πάτα πάνω στη λέξη που βρίσκεται τέρμα κάτω δεξιά.

Θα βγάλει μία οθόνη που η μισή είναι γκρίζα και δείχνει το χάρτη και στο κάτω μέρος είναι σε μαύρο φόντο διάφορες οδηγίες.

Πάτα πάνω σε κάποιο σημείο της γκρίζας οθόνης. Θα σε βγάλει σε ένα μενού με 6 πλήκτρα. Θα πατήσεις πάνω στο κάτω αριστερό πλήκτρο που μοιάζει με γρανάζι.

Στο μενού που θα δεις μετά έχει κάτω δεξιά κάτι βελάκια. Θα πατήσεις δύο φορές το κάτω δεξί βελάκι και στην οθόνη που θα εμφανιστεί θα δεις στο κάτω αριστερό μέρος ένα πλήκτρο με μια σημαία. Πάτα πάνω και θα σου εμφανίσει όλες τις γλώσσες που έχει το πρόγραμμα και φυσικά επέλεξε τα Ελληνικά.

Εάν έχεις κάποιο πρόβλημα πάρε στην τεχνική υποστήριξη. Είναι πολύ εξυπηρετικοί και μου έδωσαν άμεσα λύση.

Συμφωνώ απόλυτα με τον skippy.

Το RYE 4302 είναι άψογο από πλευρά hardware με το καλύτερο σήμα GPS. Σκέψου ότι το βάζω στο κιβώτιο ταχυτήτων και μου πιάνει τουλάχιστον 10 δορυφόρους ανάλογα βέβαια και με την περιοχή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα πριν από τα Χριστούγεννα το RYE 4302 από τον Κωτσόβολο στα €299.

To συγκεκριμένο μηχάνημα έχει πλήρη σειρά αξεσουάρ και Bluetooth.

Επιπλέον το λογισμικό και οι χάρτες είναι σε πολύ καλό επίπεδο αν και έχω εντοπίσει αρκετά μικρολαθάκια μέσα στην Αθήνα και ιδιαίτερα στη Γλυφάδα.

Το σίγουρο είναι ότι μπορείς να βάλεις όποιο πρόγραμμα πλοήγησης θέλεις αφού είναι το μοναδικό μηχάνημα που σου δίνει τη δυνατότητα να τρέξεις μέσα από το menu ΠΛΟΗΓΟΣ όποιο exe αρχείο θέλεις.

Εμένα μέχρι στιγμής με καλύπτει απόλυτα αφού με αυτές τις προδιαγραφές και την πολύ χαμηλή τιμή είναι ότι καλύτερο. Αν πάντως θέλεις να βάλεις άλλο πρόγραμμα σου προτείνω destinator αφού απ΄ όσο γνωρίζω η εταιρία που πουλάει τα RYE δίνει και τους χάρτες για το i-Go.

Τώρα για τον παραπάνω φίλο ranas που λέει για άθλιο μηχάνημα μάλλον έχει μαύρα μεσάνυχτα στην καλύτερη των περιπτώσεων αφού το συγκεκριμένο μοντέλο είναι ένα από τα πιο αξιόπιστα μηχανάκια της αγοράς.

Όσο για το χάρτη προσωπική μου άποψη έχοντας δεί και το destinator του αδερφού μου και i-Go μπορώ να πω ότι οι διαφορές στους χάρτες είναι πλέον πολύ μικρή.

 

 

Όταν δηλαδή σε μία πορεία 1χλμ. μέσα στην Αθήνα με βάζει σε 10 λάθους μονοδρομήσεις από τους 20 έχω μάυρα μεσάνυχτα??? Για εξήγησέ μου δηλαδή για να καταλάβω κι εγώ για ποιό λόγο κοιμάμαι. Αν θέλεις να σου γράψω αναλυτικά την πορεία και τις ανάποδες. Γράφω για το πρόβλημα των χαρτών, αν εσένα σε ικανοποιεί μπράβο σου και δεν με ενδιαφέρει....

Link to comment
Share on other sites

ax re paidia posa exete na mathete akoma...kai posa exete na plhrosete gia na mathete...

agorasa 6 syskeyes mio c230 apo ebay gia filous moy enanti 132 eos 157 eyro me ta metaforika mazi. ekana unlock tis syskeyes me ena programma poy exo kai ebala to dest7 edition 588 me ton q480.

an mporeite na katalabete...tha stamathsete na milate gia rya sia mia kai to kako synapanthma.

opoios xreiastei bohthia sth diathesh tou

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ ranas το θέμα χάρτες σηκώνει πολύ συζήτηση. Προσωπικά στην περιοχή που το δουλεύω οι χάρτες είναι σε καλό επίπεδο μα σίγουρα υπάρχουν αρκετά μικρολαθάκια. Αν εκεί που το δοκίμασες υπήρχαν τόσα πολλά προβλήματα τότε τι να πω. Εμένα δεν χρειάζεται να μου εξηγήσεις τίποτα.

Όσον αφορά τα μαύρα μεσάνυχτα αυτό πηγαίνει χωρίς παρεξήγηση για το θέμα του hardware. Το RYE 4302 σαφώς είναι ο καλύτερος συνδυασμός hardware/τιμής που έχω δει μέχρι σήμερα.

Επεξεργαστής 400ης και ταχύτατος, GPS 20κάναλο το οποίο συνδυάζεται με τον επεξεργαστή άψογα (εγώ πιάνω εννέα-δέκα δορυφόρους το λιγότερο) και πάνω από όλα Bluetooth, AV input που δεν έχει κανένα άλλο μηχάνημα καθώς και πλήρη σειρά αξεσουάρ (2 φορτιστές), αποσπώμενη μπαταρία, ακουστικά.

Ένα πλήρες μηχάνημα.

Και το καλύτερο είναι ότι μπορώ να του φορτώσω άμεσα ότι πρόγραμμα θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ ranas το θέμα χάρτες σηκώνει πολύ συζήτηση. Προσωπικά στην περιοχή που το δουλεύω οι χάρτες είναι σε καλό επίπεδο μα σίγουρα υπάρχουν αρκετά μικρολαθάκια. Αν εκεί που το δοκίμασες υπήρχαν τόσα πολλά προβλήματα τότε τι να πω. Εμένα δεν χρειάζεται να μου εξηγήσεις τίποτα.

Όσον αφορά τα μαύρα μεσάνυχτα αυτό πηγαίνει χωρίς παρεξήγηση για το θέμα του hardware. Το RYE 4302 σαφώς είναι ο καλύτερος συνδυασμός hardware/τιμής που έχω δει μέχρι σήμερα.

Επεξεργαστής 400ης και ταχύτατος, GPS 20κάναλο το οποίο συνδυάζεται με τον επεξεργαστή άψογα (εγώ πιάνω εννέα-δέκα δορυφόρους το λιγότερο) και πάνω από όλα Bluetooth, AV input που δεν έχει κανένα άλλο μηχάνημα καθώς και πλήρη σειρά αξεσουάρ (2 φορτιστές), αποσπώμενη μπαταρία, ακουστικά.

Ένα πλήρες μηχάνημα.

Και το καλύτερο είναι ότι μπορώ να του φορτώσω άμεσα ότι πρόγραμμα θέλω.

 

Εκτιμώ την απάντησή σου αλλά το μήνυμά σου μοιάζει πολύ ''διαφημιστικό''...:O. Όσο αφορά για την φτηνότερη συσκευή σε αυτά τα χαρακτηριστικά μάλλον δεν ψάχνεσε πολύ:) Τέλος πάντων εγώ ανέφερα την άποψή μου για την λειτουργία και μου έγραψες για τα χαρακτηριστικά του και την τιμή. Αυτά τα ήξερα κι εγώ. Γι'αυτό το λόγο αγόρασα αρχικά :lol:

Link to comment
Share on other sites

file skippy to mixanima einai kalo, alla oi xartes poly xalia. eimai pwlitis kai exw perioxi apo serres mexri orestiada, diladi oli ti boreia ellada. dokimasa na balw destinator gia pna alla tipota. episis dokimasa na balw kai mio map alla tipota. den einai mono oti exei problima stis kateythinsis twn odwn alla loipoun kai oloklires diadromes. domoi pou yparxoun edw kai 10 xronia apousiasoun. dokimasa na paw apo mia diadromi se alloi alla olo se monodroumous me ebgaze kai ekana kyklous. drama sou lew.... ase pou kathisterisa kai sta rantebou mou. makari na brw ena trop na balw allo litourgiko plohgisis

 

φιλε δε μπορουσα στο σιτε της ngi να σου μιλησω.

πεςμου αν μπορεις να δεις τη SD h einai klidomeno me to logismiko poy exei.

an th blepeis tha se ftiaxo kala.

file miogps, se eyxaristw gia tin apokrisi sou. tin karta sd tin blepw. ti mporw na kanw?

 

Εγώ αγόρασα πριν από τα Χριστούγεννα το RYE 4302 από τον Κωτσόβολο στα €299.

To συγκεκριμένο μηχάνημα έχει πλήρη σειρά αξεσουάρ και Bluetooth.

Επιπλέον το λογισμικό και οι χάρτες είναι σε πολύ καλό επίπεδο αν και έχω εντοπίσει αρκετά μικρολαθάκια μέσα στην Αθήνα και ιδιαίτερα στη Γλυφάδα.

Το σίγουρο είναι ότι μπορείς να βάλεις όποιο πρόγραμμα πλοήγησης θέλεις αφού είναι το μοναδικό μηχάνημα που σου δίνει τη δυνατότητα να τρέξεις μέσα από το menu ΠΛΟΗΓΟΣ όποιο exe αρχείο θέλεις.

Εμένα μέχρι στιγμής με καλύπτει απόλυτα αφού με αυτές τις προδιαγραφές και την πολύ χαμηλή τιμή είναι ότι καλύτερο. Αν πάντως θέλεις να βάλεις άλλο πρόγραμμα σου προτείνω destinator αφού απ΄ όσο γνωρίζω η εταιρία που πουλάει τα RYE δίνει και τους χάρτες για το i-Go.

Τώρα για τον παραπάνω φίλο ranas που λέει για άθλιο μηχάνημα μάλλον έχει μαύρα μεσάνυχτα στην καλύτερη των περιπτώσεων αφού το συγκεκριμένο μοντέλο είναι ένα από τα πιο αξιόπιστα μηχανάκια της αγοράς.

Όσο για το χάρτη προσωπική μου άποψη έχοντας δεί και το destinator του αδερφού μου και i-Go μπορώ να πω ότι οι διαφορές στους χάρτες είναι πλέον πολύ μικρή.

εχεις τρεξει εσύ αλλά προγραμμά? εαν ναι πως? εγω προσπαθησα και δεν μπόρεσα

Link to comment
Share on other sites

thanks kai kali xronia miogps...

mallon tha xreiasto kai ego tin voithia sou file

evala stin sd tou mio c250 to programa sou alla den trexei

mesa apo ton filemance2 117 pou exo...

paei kapou to myalo sou...

trexo to destinator 6 alla thelo na trexo kai to 7...

 

 

 

 

Σε ευχαριστω πολύ. το έκανα και είναι φοβερο. καμια σχεση με το sygic drive και τους χαρτες της creative. πολυ ενημερωμενοι χαρτες. ειχες δικιο. μηπως ξέρεις που μπορώ να βρω χάρτες για βουλγαρία?
Link to comment
Share on other sites

apoklietai kati lathos kaneis. ti window exei?

 

Microsoft Windows CE v5.0 kai an den kano lathos einai core edition

http://www.mio-tech.be/en/gps-navigation-device-Mio-C250-specifications.htm

 

nai ton telefteo fakelo evala...

den ksero gmt...

to dest 6 to trexei mesa apo to mobilenavigator

me to dest to 7 kolisa...:)

Link to comment
Share on other sites

niko de exei mobile navigator aytopousoudosa mhpos ephreazetai apo to 6?

einai 1000% tsekarismeno oti kanei toxo balei se kamia 12aria mhxanhmata .einai xakarismeno.kati kaneis parapano. de theli tipota copy paste sthn sd kai run.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

tha to ksanatsekaro...

pantos mipos itan ola c230?

vlepo pos exoun allo leitourgiko...

...Microsoft Windows CE .Net 5

itan kanena apo afta ta 12 to mio c220 i 250?

se efxaristo poly

 

 

 

 

 

niko de exei mobile navigator aytopousoudosa mhpos ephreazetai apo to 6?

einai 1000% tsekarismeno oti kanei toxo balei se kamia 12aria mhxanhmata .einai xakarismeno.kati kaneis parapano. de theli tipota copy paste sthn sd kai run.

Link to comment
Share on other sites

:) ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ miogps ΕΙΣΑΙ ΑΡΧΗΓΟΣ. ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ΤΟ ΘΕΛΩ ΓΙΑ ΣΟΦΙΑ ΓΙΑΤΙ ΖΕΙ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΧΑΘΗΚΑ ΕΝΤΕΛΩΣ.

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΦΙΛΕ, ΜΕ ΕΣΩΣΕΣ....

Link to comment
Share on other sites

:) ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ miogps ΕΙΣΑΙ ΑΡΧΗΓΟΣ. ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ΤΟ ΘΕΛΩ ΓΙΑ ΣΟΦΙΑ ΓΙΑΤΙ ΖΕΙ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΧΑΘΗΚΑ ΕΝΤΕΛΩΣ.

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΦΙΛΕ, ΜΕ ΕΣΩΣΕΣ....

file baggelh oti xreiasteis sth diathesh soy. molis exoikiothis me to dest tha baloyme kai to igo einai pio paixnidiariko me pio dynatoys poi

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

file baggelh oti xreiasteis sth diathesh soy. molis exoikiothis me to dest tha baloyme kai to igo einai pio paixnidiariko me pio dynatoys poi

Καλημερα φιλε miogps, και εγω ειμαι στη διαθεση σου για οτι χρειαστεις και εαν σε έρθεισς καποια στιγμη απο Δραμα ξανα θα χαρω να πιουμε ενα καφε. Ετσι εχω ακούσει και εγω ότι το igo ειναι απο τα καλύτερα. Αν και το destinator που μου έδωσες δεν εχει καμία σχέση μετο sygic drive και τους χάρτες της creative που ισχυρίζετε ότι έχει τους καλύτερους χάρτες για την Ελλάδα.

Σε ευχαριστω και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το ασχετο που θα πω αλλα θελω τα φωτα σας. Για να μην χαλασω τη ροη του θεματος ας μου στειλει οποιος ειναι pm.

Σκεφτομαι να αγορασω http://www.pixmania.com/gr/gr/658407/art/takara/gps-gp10-aon-oc.html#

. Απ' ειδα στο http://www.takara.fr/internet/produit.php?id=97

Exει Destinator TK5. Μηπως ξερει κανεις σιγουρα αν το παρω αν θα μπορω να περασω τους Ελληνικους ΧΑρτες Destinator απο το link που δινεται παραπανω? Thanx προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα αντίθετα από τους όρους χρήσης, αφαιρέθηκαν.

Θα παρακαλέσω να μην δημοσιευθούν ξανά links ανάλογου περιεχομένου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

file baggelh oti xreiasteis sth diathesh soy. molis exoikiothis me to dest tha baloyme kai to igo einai pio paixnidiariko me pio dynatoys poi

ειδα το μηνυμα στο άλλο site :) πραγματικά έχει γέλιο :) ελπιζω να βρήκε άκρη όπως με βοήθησες εμένα. είδα ότι το igo και από ότι λένε είναι καλύτερο από το destinator. εσύ το έχεις δοκιμάσει? χτες προσπάθησα να βάλω και miomap 3.3 για PNA αλλά δεν τα κατάφερα. γνωριζεις κάτι επ'αυτού?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...