Επαγγέλματα για φοιτητές

Απάντηση

andreas1022

andreas1022's Avatar: Apple iPhone 5s
HSDPA Member
Περιοχή: Αθηνα
Σκεφτομαι και γω εδω στην Πατρα που σπουδαζω να βρω καμα δουλεια...χαζευα σε κατι σαιτ τυπου με 5 ωρες τη βδομαδα απο το σπιτι σου βγαζεις απο 500 μεχρι 2500 Ε...αυτα ισχυουν?γιατι εχουν και σαιτ κ καλα με πληροφοριες..

limplixos

limplixos's Avatar: Sony Ericsson K800i
Mobile Member
Περιοχή: Άγνωστη
Παράθεση από andreas1022 >
Σκεφτομαι και γω εδω στην Πατρα που σπουδαζω να βρω καμα δουλεια...χαζευα σε κατι σαιτ τυπου με 5 ωρες τη βδομαδα απο το σπιτι σου βγαζεις απο 500 μεχρι 2500 Ε...αυτα ισχυουν?γιατι εχουν και σαιτ κ καλα με πληροφοριες..
Ειλικρινά μην κάνεις τον κόπο.... Από αυτές τις σελίδες μπορείς να βγάλεις ελάχιστα χρήματα αναλογικά με τις ώρες εργασίας σου.

taketrance

taketrance's Avatar: Samsung GT-S8500 Wave
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Οι κλασικοτερες δουλειες για αυτες τις περιστασεις ειναι σερβιτορος/α...
Εγω προσωπικα επειδη τον δισκο δεν τον μπορω καθολου ,εκατσε τυχαια πριν 2 χρονια το καλοκαιρι οταν ειχα τελειωσει το 1ο ετος της σχολης , χωρις προυπηρεσια χωρις τιποτα να παω σε μεγαλη εταιρια call center την Teleperformance ,στην Καλλιθεα και συγκεκριμενα στο τμημα εξυπηρετησης/τεχνικης υποστηριξης ΟΤΕ Conn-X (τη δουλεια που κανουν και τα παιδια απο τις φοιτητικες προκυρηξεις δηλαδη αλλα σε αλλες εγκαταστασεις ) . Επειδη συνηθισα εκει και το επαγγελμα και γενικα τη φαση , οι επομενες 2 δουλειες μου ηταν σε αναλογη θεση σε εταιριες τηλεπικοινωνιων ,σε 1 εκ των οποιων εργαζομαι κι ακομα . Δυστυχως λογω φοιτητικων υποχρεωσεων δεν μπορεσα να στεριωσω σε καμια , γιατι ημουν πληρη απασχοληση και δυστυχως κατι τετοιο προβλεπεται και τωρα οπως μου φαινεται δυστυχως....
Αν και προσωπικα μετα απο ολα οσα εχω ακουσει και με ολα τα ατομα που εχω μιλησει νομιζω πως δεν ειμαι σε θεση για να κανω αυτη τη δουλεια για πολυ ακομα ,εχει αρκετα πλεονεκτηματα (ενα εκ των οποιων ειναι κι ο μισθος , στανταρντ χρηματα φυσικα καθε τελος του μηνα οχι οπως σε καφετεριες κλπ που μπορει να σου λεει οτι θελει το αφεντικο , και φτανει και καθε μηνα σχεδον πανω απο το βασικο με μπονους αποδοτικοτητας ) . Αν βρειτε ευκαιριες σε call centers παρομοια μην την χασετε γιατι γενικα ειναι καλη αποκατασταση ,τουλαχιστον στην δικη μας περιπτωση/ηλικια .

Μπορειτε να τσεκαρετε συχνα kariera.gr + skywalker.gr αν θελετε να δειτε τι παιζει.

Starenios

no avatar
HSDPA Member
Περιοχή: Οπου με θέλουν
Δυστυχώς το kariera.gr και το skywalker.gr η προσφορά εργασίας είναι για πολλά πτυχία πλέον,πολλές ώρες δουλειάς ....και μισθολογικά

Nagata

Nagata's Avatar: HTC One
a.k.a autopost mod-droid
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Δυστυχώς και οι δουλειές για τους φοιτητές είναι ελάχιστες, ακόμη και στις καφετέριες που έχουν γεμίσει με σερβιτόρους φοιτητές και τους ελαττώνουν τα μεροκάματα.

zyp3r

zyp3r's Avatar: Lenovo IdeaPhone K900
HSDPA Member
Σε δουλεια οπου υπαρχει ασφαλιση ΙΚΑ μπορει να δουλεψει φοιτητης???Γιατι για ενα διαστημα ακουγα πως κατι τετοιο δεν μπορει να γινει λογω της ιδιοτητας του φοιτητη...

Format,συναρμολογηση και αλλαγη Hardware H/Y μονο 15 ευρω.Πληροφοριες με πμ.

pan82

pan82's Avatar: Jiayu G4
HSDPA Member
Περιοχή: Αθήνα
Παράθεση από zyp3r >
Σε δουλεια οπου υπαρχει ασφαλιση ΙΚΑ μπορει να δουλεψει φοιτητης???Γιατι για ενα διαστημα ακουγα πως κατι τετοιο δεν μπορει να γινει λογω της ιδιοτητας του φοιτητη...
μπορείς κανονικά, που κολλάει το ένα με το άλλο, επειδή εισαι φοιτητής πρέπει να δουλέυεις μαύρα; ποτέ δεν ίσχυε αυτό που λες, τόσα χρόνια όντως φοιτητής δούλευα κανονικά και με ασφάλιση ΙΚΑ
Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...
Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...
Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

George Bernard Shaw

NoNaMe3

NoNaMe3's Avatar: Nokia N73
GSM Phase 1 Member
Περιοχή: Στην κοσμάρα μου
Μήπως άκουσες ότι δεν μπορείς να πάρεις επίδομα ανεργίας όταν είσαι φοιτητής;
"I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti"

slash7

slash7's Avatar: HTC One
3G Member
Παράθεση από NoNaMe3 >
Μήπως άκουσες ότι δεν μπορείς να πάρεις επίδομα ανεργίας όταν είσαι φοιτητής;
Ουτε αυτο ισχυει φιλε μου γιατι εγω μπηκα μολις προχθες.

Παιδια κακα τα ψεματα, ο δισκος σωζει. Ειναι μια δουλει απου στην Ελλαδα δεν θα πεσει γιατι ο Ελληνας δεν μπορει χωρις τον καφε του. Το κακο ειναι οτι εισαι αρμαιο του εργοδοτη ο οποιος μπορει να σε καθυστερησει στην πληρωμη σου αλλα ακομα και στο ΙΚΑ αμα εισαι επειδη μπανεις οχι μισθωτος αλλα μεροκαματο εισαι και παλι πολυ χαμενος.

Άρης

zyp3r

zyp3r's Avatar: Lenovo IdeaPhone K900
HSDPA Member
Nαι αλλα αν δεν εισαι κοπελα η αν δεν εχεις κονε μεχρι και εκει δυσκολα βρισκεις πλεον γιατι οι θεσεις εχουν καβατζοθει για τα καλα.

Format,συναρμολογηση και αλλαγη Hardware H/Y μονο 15 ευρω.Πληροφοριες με πμ.

ccinderella

ccinderella's Avatar: Apple iPhone 5
3G Member
ολοι οσοι απολυθηκαν εχουν πεσει σε καφετεριες και ταβερνες.
εκει που τα αφεντικα σε παρακαλαγαν τωρα παρακαλας εσυ.

magda_k

magda_k's Avatar: Apple iPhone 3GS
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Ο κοσμος μου
Παιδια και γω ψαχνω εδω και 1,5 μηνα αλλα δε βρισκω κατι.Μου εμειναν 4 μαθηματα,εκ των οποιων τα 2 στατιστικη αλλα αλλο θεμα αυτοοο,και τελειωνω δασκαλα ειδικης αγωγης.Το ιδανικότερο για μένα θα ήταν φύλαξη παιδιών ή ιδιαίτερα αλλά δε βρισκω τιποτα.Τι αλλο θα μπορουσα να κανω ρε παιδια!πραγματικα αν έχετε κατι κατα νου..Σε ιντερνετ καφε?σε καφετερια δυσκολο γιατι δεν τα παω καλα με τους δισκους.Για θεσσαλονικη μιαλω!
Η ταπεινοτητα σε κανει να αγαπησεις και να σεβαστεις το διπλανο σου..

siciliano

siciliano's Avatar: Samsung GT-S8500 Wave
EDGE Member
Περιοχή: myphone
Παράθεση από magda_k >
Παιδια και γω ψαχνω εδω και 1,5 μηνα αλλα δε βρισκω κατι.Μου εμειναν 4 μαθηματα,εκ των οποιων τα 2 στατιστικη αλλα αλλο θεμα αυτοοο,και τελειωνω δασκαλα ειδικης αγωγης.Το ιδανικότερο για μένα θα ήταν φύλαξη παιδιών ή ιδιαίτερα αλλά δε βρισκω τιποτα.Τι αλλο θα μπορουσα να κανω ρε παιδια!πραγματικα αν έχετε κατι κατα νου..Σε ιντερνετ καφε?σε καφετερια δυσκολο γιατι δεν τα παω καλα με τους δισκους.Για θεσσαλονικη μιαλω!
Σχετική αγγελία με το τηλέφωνο σου από κάτω, σε στάσεις ΟΑΣΘ, κοντά σε σχολεία - νηπιαγωγεία, σε ακτίνα από το σπίτι σου που να σε βολεύει και αναμένεις στο τηλέφωνο.

dum spiro, spero...

magda_k

magda_k's Avatar: Apple iPhone 3GS
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Ο κοσμος μου
Μωρε έβαλα έξω από σχολεία νηπιαγωγεία..δεν ξέρω αν υπάρχουν ακόμα βέβαια.Σε στάσεις η αλήθεια είναι δεν έβαλα γιατί σκέφτηκα ότι γίνεται χαμός και ποιο να πρωτοδουν αλλά λάθος μ
Η ταπεινοτητα σε κανει να αγαπησεις και να σεβαστεις το διπλανο σου..

siciliano

siciliano's Avatar: Samsung GT-S8500 Wave
EDGE Member
Περιοχή: myphone
Παράθεση από magda_k >
Μωρε έβαλα έξω από σχολεία νηπιαγωγεία..δεν ξέρω αν υπάρχουν ακόμα βέβαια.Σε στάσεις η αλήθεια είναι δεν έβαλα γιατί σκέφτηκα ότι γίνεται χαμός και ποιο να πρωτοδουν αλλά λάθος μ
Εμμ, εκεί που περιμένουν το αστικό και δεν έχουν τι να κάνουν... (Έβαλες το τηλέφωνο σε λωρίδες που κόβονται?)
Πάντως για φύλαξη παιδιού με αγγελία, είναι λίγο δύσκολο. Τις περισσότερες φορές γίνεται μέσω γνωστών και φιλενάδων, ψάχνουν δηλαδή για δοκιμασμένες.
Αλλά, κάπως πρέπει να γίνει η αρχή...
Δοκίμασε καρτέλες ή κάποια άλλη υπηρεσία π.χ. ιδιαίτερα.

dum spiro, spero...
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης