Jump to content

Μεταχειρισμένα ρούχα


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξερει κανενας που μπορω να πουλησω καποια ρουχα που πλεον δεν μου κανουν , εχω πεσει σε νουμερο και μου εμειναν αρκετα ρουχα στο ντουλαπι και μου κοστισαν και ενα καρο λεφτα:mad:

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας που μπορω να πουλησω καποια ρουχα που πλεον δεν μου κανουν , εχω πεσει σε νουμερο και μου εμειναν αρκετα ρουχα στο ντουλαπι και μου κοστισαν και ενα καρο λεφτα:mad:

Δωστα σε φιλους ξαδερφια.αλλιως βγες με εναν παγκο εξω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κάτι εγω που έχει μικρή μόνο σχέση με το παρόν thread:

παλιότερα έβλεπα κάτι κάδους για μεταχειρισμένα ρούχα που πήγαιναν σε αναπτυσσόμενες χώρες.Πλέον δε βλεπω να συνεχίζεται αυτή η προσπάθεια . Μπορεί κανείς να μου πει τι άλλο μπορώ να κάνω ή αν υπάρχουν κάπου αντίστοιχοι κάδοι για να δώσω κάποια ρούχα που δε φοράω πλέον

Link to comment
Share on other sites

kiomos paidia isos na mhn gnwrizete oti auto to "spor"einai poly diadedomeno sthn amerikh kai apoti katalava pame na to plasaroume kai sthn ellada:lol:

distixos h eythxos omws den yparxei pote periptosh na perasei ayto pote edw!eipame sthn ellada zoume!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας που μπορω να πουλησω καποια ρουχα που πλεον δεν μου κανουν , εχω πεσει σε νουμερο και μου εμειναν αρκετα ρουχα στο ντουλαπι και μου κοστισαν και ενα καρο λεφτα:mad:
sto ebay fusika:)
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κάτι εγω που έχει μικρή μόνο σχέση με το παρόν thread:

παλιότερα έβλεπα κάτι κάδους για μεταχειρισμένα ρούχα που πήγαιναν σε αναπτυσσόμενες χώρες.Πλέον δε βλεπω να συνεχίζεται αυτή η προσπάθεια . Μπορεί κανείς να μου πει τι άλλο μπορώ να κάνω ή αν υπάρχουν κάπου αντίστοιχοι κάδοι για να δώσω κάποια ρούχα που δε φοράω πλέον

...μετα ηρθαν οι αλβανοι με τα "μανα ρουχα παλια"(στην θεσσαλονικη εχουμε γεμισει και περνανε ουλαχιστον 3 καθε πρωι) και τα επερναν απο τους καδους (ετσι δεν ειχαν πλεον λογο υπαρξης) για να τα πουλησουν στην αλβανια σε μαγαζια σεκοντ χαντ.

 

αν δεν εχετε εκει τετοια ατομα που τα μαζευουν,μπορεις να τα δωσεις σε γνωστους σου.θα σου ελεγα να τα δωρισεις σε καποιο ιδρυμα αλλα να ξερεις οτι μπορει να μη τα δεχτουν.πριν κανα 2 χρονια ειχα ενα δερματινο που δεν μου αρεσε και ενα παλτο που δεν προκειται να φορουσα ποτε μου..επειδη ηταν ολοκαινουργια(κανα δυο φορες να τα ειχα βαλει) τα πηγα σε εναν οργανισμο να τα δωρισω αλλα μου ειπε η υπευθυνη οτι δεχονται μονο καινουργια...

τα χαρισα κι εγω σε μια γειτονισσα και ηρεμησα(γιατι να τα πεταξω δε μου πηγαινε η καρδια...)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

καλα θα τα δωρισω σε φιλους και γνωστους αν και θα με πιανει το παραπονο να βλεπω τα replay kai τα seven να κανουν περιπατο:cry:

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπαν και παραπάνω, βάλτα σε κανα ebay, fleamarket κλπ

 

Αν και πρέπει να υπάρχουν και second hand μαγαζιά, αλλά τώρα εκεί που είσαι δεν ξέρω...:p

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

συνηθως οι φιλανθρωπικες οργανωσεις θελουν αμεταχειριστα ρουχα ,αρχισα την διανομη σημερα και εφυγαν σαν δωρα σε κατι γνωστους,θα αδειασουν τα ντουλαπια για κανα ρουχο που θα παρω στις γιορτες

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν μαγαζια που να περνουν second hand ρουχα στη θεσσαλονικη?

εχω την εντυπωση πως τα αγοραζουν με το κιλο απο χωρες του εξωτερικου...δεν πιστευω να πηγαινει ο καθενας με τα ρουχαλακια του και να τα αγοραζουν ετσι,ενα ενα..:confused:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Ξέρεις κανείς κανά μη κερδοσκοπικό οργανισμό, που να θέλει ρούχα μεταχειρισμένα σε καλή κατάσταση? Τώρα που'ρχονται άγιες μέρες...:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...