Jump to content

Εγκατάλειψη θύματος σε τροχαίο !!!


sercreep
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παράθεση από άλλο forum!!! Αν κάποιος γνωρίζει το οτιδήποτε για τον ΔΟΛΟΦΟΝΟ ας ενημερώσει!

 

http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtopic-t-8038.html

 

Καλημέρα

Εχθές τις πρώτες πρωινές ώρες ο αδελφός μου έφυγε για το μεγάλο ταξίδι ……για την « Γειτονιά των Αγγέλων »

 

Εχθές στης 17/11 περίπου στις 00΄30 στην Πέτρου Ράλλη στο ύψος της Αγ.Αννης

Ένα CITROEN SAXO KOKKINO τον διαμέλισε και τον εγκατέλειψε.

 

Επειδή λόγω της κατάστασης δεν μπορώ να γράψω περισσότερα και για να προλάβω

Οποίον φίλο θέλει να βοηθήσει ( γιατί δεν αποκλείεται ο εγκληματίας να προσπαθήσει να το φτιάξει από Δευτέρα πρωί) το KOKKINO SAXO είναι χτυπημένο εμπρός από τα μέχρι τώρα στοιχεία –κομμάτια του αυτοκίνητου έχουν βρεθεί .

 

Οποίος μπορεί να βοηθήσει θα είναι πολύτιμο και οποίος μπορεί να το προώθηση σε άλλα sites που να το διαβάζουν φαναρτζήδες ή αυτοί που πουλάνε ανταλλακτικά

Τον παρακαλώ πολύ να το κάνει γιατί εγώ δεν μπορώ.

 

Δυο αγγελούδια σε λίγη ώρα από τώρα θα ακούσουν το μεγάλο μυστικό που δεν το λέμε εδώ και 28 ώρες…………….

 

Αντίο αγαπημένε μου αδελφέ……

 

Ίσως να είναι λάθος η κατηγορία αλλά τώρα που είναι φρέσκο να το δουν όσο περισσότεροι γίνεται για αυτά τα 2 αγγελούδια...

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από άλλο forum!!! Αν κάποιος γνωρίζει το οτιδήποτε για τον ΔΟΛΟΦΟΝΟ ας ενημερώσει!

 

http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtopic-t-8038.html

 

 

 

Ίσως να είναι λάθος η κατηγορία αλλά τώρα που είναι φρέσκο να το δουν όσο περισσότεροι γίνεται για αυτά τα 2 αγγελούδια...

 

το θέμα μόλις το δημοσίευσα και εδώ

http://ndiama.forumotion.com/index.htm

;):(πραγματικά κρίμα ειληκρινά λοιπάμε όταν βλέπω κάτι τέτοια!!!:(

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

:cry::mad::angry: .... ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!! Μακάρι να βρεθεί αυτός (αυτή) που το έκανε και να του κάνουν το ίδιο! Ήδη το προώθησα στο citroen.gr ... παιδιά στείλτε και σεις! ή προωθείστε την σελίδα όπου μπορείτε Δεν νομίζω να κάνει πλάκα το παλικάρι (έλεος δηλαδή αν ναι - έχει στείλει και 107 μηνύματα στο φόρουμ εκεί , δεν φαίνεται να είναι από αυτούς που γράφονται κάπου για να πουν μια μαλ....α) ...
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να τραυματίζει κανείς και τελικά να σκοτώνει (άθελα προφανώς) και να τον παρατάει αβοήθητο. Πως ζει μετά.

Είναι πολύ άδικο να χάνεις τη ζωή σου επειδή κάποιοι έχουν κάλο στον εγκέφαλο.

 

Νομίζω ότι το θέμα δεν είναι να πιαστεί και να τιμωρηθεί ο συγκεκριμένος οδηγός. Ελπίζω να ζήσει και να πεθάνει μέσα στις τύψεις (κυρίως διότι την έκανε). Πρέπει να συνειδητοποιήσουμε όλοι εμείς οι οδηγοί ότι δεν είμαστε μόνοι μας στο δρόμο. Μπορεί όταν κάνουμε κόλπα, κόντρες και άλλες μαγκές, οδηγούμε επί την επήρεια αλκοόλ κτλ να αψηφούμε το κίνδυνο, να λέμε δεν θα μου συμβεί κάτι, η αδρεναλίνη είναι ωραία, αλλά οι συνάνθρωποι μας δε φταίνε σε τίποτα. Δεν έχουμε το δικαίωμα να διακινδυνεύουμε την ζωή τους. Τι θα πούμε ύστερα στα παιδιά τους, στους γονείς στα αδέρφια? «ε, ξέρετε ήπια λίγο παραπάνω, συμβαίνουν αυτά»

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να βρεθεί ο αληταράς. Και να τιμωρηθεί όπως του αξίζει...Δυστυχώς, όσοι έχουμε χάσει ανθρώπους στην άσφαλτο εξαιτίας άλλων ξέρουμε ότι καμιά δικαιοσύνη δεν είναι αρκετή. Κουράγιο στην οικογένεια του παιδιού.
[sIGPIC][/sIGPIC]"If I had a dollar bill for every time I've been wrong, I'd be a self-made millionaire"
Link to comment
Share on other sites

Παρακάτω είναι απάντηση του παιδιού για όλη την προσπάθεια που έχει γίνει από όλους μας - ομολογώ , τόσα χρόνια που "τριγυρνάω" στο ίντερνετ δεν έχω ξαναδεί τόσο μεγάλη κινητοποίηση σε τέτοιο περιστατικό.... έχει πάει σχεδόν σε όλα τα site με αμάξια και συνεργεία , αλλά και όχι μόνο! Μπράβο σε όλους και μακάρι να βρεθεί ο(η) ένοχος και να τιμωρηθεί παραδειγματικά....

 

 

Κύριοι καλή σας μέρα.

 

Λίγο πριν φύγω για το χωριό Μοναστηράκι Αλεξανδρούπολης για την τελευταία πράξη του δράματος θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για την μέχρι τώρα πολύτιμη προσπάθεια που κάνετε.

 

Σε όσους ξέρω και όσους δεν ξέρω ένα ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

Ο αδελφός μου ΗΤΑΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ , ήταν πάντα ελεύθερος από μικρό παιδί δεν έμπαινε σε μέτρα ,αν και Αθηναίοι σχεδόν τρεις γενιές αυτός κορόιδεψε την φυλακή της Αθήνας και έφυγε μακριά , πήγε σε αυτό το χωριό σχεδόν από το πουθενά για να μεγαλώσουν τα παιδιά του και να παίζουν ελευθέρα στους δρόμους , και να μεγαλώνει φασιανούς και πέρδικες , και ότι άλλο έκανε ευτυχισμένη την ζωή του και των παιδιών του.

 

Από μικρό παιδί ήταν ερωτευμένος με το τιμόνι και ήταν οδηγός στις νταλίκες και ανεβοκατέβαινε Αλεξανδρούπολη – Αθήνα , την Παρασκευή το βράδυ φόρτωσε από τα πρακτορεία και κοιμήθηκε μέσα στο φορτηγό , η γυναίκα του το ξύπνησε με το τηλέφωνο τα μεσάνυχτα και αυτός ευσυνείδητος όπως πάντα κατέβηκε να ξανά ελέγξει το φορτηγό , τα λάστιχα , τα δεσίματα του φορτίου πριν βγει από την Π.Ραλλη στην Εθνική οδό – ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΑΘΩΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ – έτσι μου έλεγε

 

Μαρτυρία του αυτοκίνητου που εκείνη την ώρα ήταν στην αριστερή λωρίδα με 70 χιλ. ήταν ότι ο ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑΣ ΕΡΧΟΝΤΑΝ ΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ και δεν του έφταναν 2 λωρίδες μεσαίες κενές μέχρι το φορτηγό και ίσως στην προσπάθεια του να προσπέραση από δεξιά έχασε τον έλεγχο………………………….

Από το πίσω μέρος της ρεμούλκας ο αδελφός μου βρέθηκε τουλάχιστον 20 μέτρα μπροστά από το εμπρός μέρος του τρακτορα………………..

 

……………στις 4 το πρωί στο Τζανειο του Πειραιά δεν μπορούσα να τον αναγνωρίσω …. άνοιξα τα βλέφαρα του για να δω τα γαλανά του μάτια για να σιγουρευτώ…και μετά του τα ξανάκλεισα

 

Άλλη μια φορά ευχαριστώ

 

_________________

ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ

Link to comment
Share on other sites

Το έστειλα όπου μπορούσα,ακόμα και στη σύνταξη του Σκάι,ελπίζω να κάνουν όλοι το ίδιο και να σταματήσουμε σε αυτή τη χώρα να αδιαφορούμε για όλα:(:(
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

piga na to dimosieuso ki ego se ena site pou isos einai arketa katallilo, to http://www.saxosportclub.gr , pou eimai kairo grammenos, alla eida oti idi iparxei.. ante na doume mipos vrethei o alitaras!
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Παρακάτω είναι απάντηση του παιδιού για όλη την προσπάθεια που έχει γίνει από όλους μας - ομολογώ , τόσα χρόνια που "τριγυρνάω" στο ίντερνετ δεν έχω ξαναδεί τόσο μεγάλη κινητοποίηση σε τέτοιο περιστατικό.... έχει πάει σχεδόν σε όλα τα site με αμάξια και συνεργεία , αλλά και όχι μόνο! Μπράβο σε όλους και μακάρι να βρεθεί ο(η) ένοχος και να τιμωρηθεί παραδειγματικά....

Και εγώ έχω συγκινηθεί απίστευτα με την απήχηση του θέματος!

Όπως και όσο μπόρεσε ο καθένας μας βοήθησε και αυτό δείχνει πως υπάρχει ακόμα ΑΝΘΡΩΠΙΑ γύρω μας εν αντιθέση με αυτόν τον άναδρο δολοφόνο που μακάρι να τον δολοφονήσουν οι τύψεις του!

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

To τραγικο ειναι οτι τα περισσοτερα θυματα τροχαιου, εαν δεν ειχαν παρατηθει, θα μπορουσαν καλλιστα να ειχαν σωθει ή εστω θα ειχαν πολλες πιθανοτητες να παλαιψουν για την ζωη τους.

Ακομα και διαμελισμο εαν εχουν υποστει.

Ειναι απαραδεκτο ολο αυτο το σκηνικο.

Link to comment
Share on other sites

κριμα πραγματικα,μολις διαβασα το τελευταιο ποστ του ατυχου αδελφου αισθανθηκα ενα μεγαλο σφιξημο στην καρδια..τοσο για τις <φριχτες> στιγμες που θα ζει τωρα ο ιδιος και η οικογενεια του αλλα πιο πολυ για τα ατυχα παιδακια!μακαρι να βρεθει ο ενοχος!
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα για αυτόν και την οικογένεια του!Συλληπητήρια!

 

Διάβασα και τα 2 Post και το φαντάστηκα το όλο θέμα και το μόνο που έχω να πω είναι ότι με έπιασε ένας πόνος στην καρδιά,μια στενοχώρια για έναν συνάνθρωπο που δυστυχώς το έφερε έτσι η μοίρα να μας αφήσει νωρίτερα!!!!

 

Για το όλο συμβάν ΜΑΚΑΡΙ να βρεθεί αλλά αφού δεν έχει γίνει μέχρι τώρα το βλέπω πολύ δύσκολο!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

ANAΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΑΠΟ ΤΟ http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtopic-t-8038.html

 

 

Καλημέρα

Εχθές τις πρώτες πρωινές ώρες ο αδελφός μου έφυγε για το μεγάλο ταξίδι ……για την « Γειτονιά των Αγγέλων »

 

Εχθές στης 17/11 περίπου στις 00΄30 στην Πέτρου Ράλλη στο ύψος της Αγ.Αννης

[ edit mod 21/11 13:20 ] Ένα CITROEN SAXO KOKKINO τον διαμέλισε και τον εγκατέλειψε.

 

ΕΙΝΑΙ CITROEN C3 model 2003 ΚΑΙ ΟΧΙ SAXO,ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΚΟΚΚΙΝΟ ΠΡΟΣ ΚΕΡΑΜΥΔΙ.

 

 

Επειδή λόγω της κατάστασης δεν μπορώ να γράψω περισσότερα και για να προλάβω

Οποίον φίλο θέλει να βοηθήσει ( γιατί δεν αποκλείεται ο εγκληματίας να προσπαθήσει να το φτιάξει από Δευτέρα πρωί) το KOKKINO SAXO είναι χτυπημένο εμπρός από τα μέχρι τώρα στοιχεία –κομμάτια του αυτοκίνητου έχουν βρεθεί .

 

Οποίος μπορεί να βοηθήσει θα είναι πολύτιμο και οποίος μπορεί να το προώθηση σε άλλα sites που να το διαβάζουν φαναρτζήδες η αυτοί που πουλάνε ανταλλακτικά

Τον παρακαλώ πολύ να το κάνει γιατί εγώ δεν μπορώ.

 

Δυο αγγελούδια σε λίγη ώρα από τώρα θα ακούσουν το μεγάλο μυστικό που δεν το λέμε εδώ και 28 ώρες…………….

 

Αντίο αγαπημένε μου αδελφέ……..

Samsung Nexus S - LG Nexus 4 - LG Nexus 5 - OnePlus 5 - LG G-Tab 8.3
Link to comment
Share on other sites

^πρωτα απο ολα τα συλλυπητηρια μου:cry::(!&ελπιζω να βρεθει ο δολοφονος γιατι τετοιοι ανθρωποι δεν αξιζουν να κυκλοφορουν αναμεσα μας:mad:..δευτερον τελικα ηταν saxo η c3?γιατι μπερδευτικα!..
[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς παρεξήγηση αλλά μετά από τόσες μέρες και με λάθος αυτοκίνητο να ψάχνει όλος ο κόσμος πολύ φοβάμαι ότι δεν θα βρεθεί ποτέ ο ένοχος...
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις αναφέρθηκε το γεγονός (ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ μάλιστα) στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του Alpha .. μάλιστα τόνισε ότι γίνεται χαμός στο διαδίκτυο και είπε ότι θα καλεστούν για κατάθεση ΟΛΟΙ οι οδηγοί των αμαξιών του ίδιου τύπου που βρέθηκε και το κομμάτι....

Μάλιστα διαβάστηκαν και αποσπάσματα από τα 2 κείμενα που έγραψε το παιδί για τον αδερφό του ... Πάντως από την αστυνομία λένε ότι είναι θέμα χρόνου (και τιμής πλέον) να βρεθεί ο ασυνείδητος(η) οδηγός! Μακάρι....

Υ.γ. ΜΠΡΑΒΟ στο κανάλι που ενδιαφέρθηκε για το θέμα... δεν ξέρω τι κάναν και τα άλλα!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αναφέρθηκε το γεγονός (ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ μάλιστα) στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του Alpha .. μάλιστα τόνισε ότι γίνεται χαμός στο διαδίκτυο και είπε ότι θα καλεστούν για κατάθεση ΟΛΟΙ οι οδηγοί των αμαξιών του ίδιου τύπου που βρέθηκε και το κομμάτι....

Μάλιστα διαβάστηκαν και τα 2 κείμενα που έγραψε το παιδί για τον αδερφό του ... Πάντως από την αστυνομία λένε ότι είναι θέμα χρόνου (και τιμής πλέον) να βρεθεί ο ασυνείδητος(η) οδηγός! Μακάρι....

Υ.γ. ΜΠΡΑΒΟ στο κανάλι που ενδιαφέρθηκε για το θέμα... δεν ξέρω τι κάναν και τα άλλα!

 

Η αστυνομία να αφήσει τα "θέματα τιμής" και να κάνει σωστά τη δουλειά της σε κάθε περίπτωση εγκατάλειψης.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Η αστυνομία να αφήσει τα "θέματα τιμής" και να κάνει σωστά τη δουλειά της σε κάθε περίπτωση εγκατάλειψης.:mad:

 

Άσχετο με το θέμα αυτό που λες nickola... σόρυ κιόλας - αν θες να κάνεις παράπονα για την αστυνομία κάνε άλλο θέμα!

Όσο για το "θέμα τιμής" ..πιο πολύ το κανάλι έβαλε την ετικέτα στο θέμα - μιας και έδειξε μερικές συνεντεύξεις από τυχαίους και όλοι ήταν (φυσικά) εξαγριωμένοι και είπαν οι ίδιοι ότι είναι θέμα τιμής και δικαίωσης (όσο φυσικά είναι δυνατόν) για την οικογένεια και τους συγγενείς... anyway!

Link to comment
Share on other sites

Έγινε ταυτοποίηση των αντικειμένων που βρέθηκαν στον τόπο του "εγκλήματος" και το αμάξι είναι CITROEN C3 μοντέλο 2003 και όχι Saxo!
The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Όπως τα είπε ο Λαζόπουλος προχτές..σε αυτή την χώρα πρέπει τα πράγματα να φτάσουν στο αμήν για να αρχίσουν να δουλεύουν όπως πρέπει..Είτε αυτό λέγεται αστυνομία είτε οτιδήποτε.Και εμείς οι ίδιοι,μας έπιασε η στεναχώρια το φιλότιμο και η πρεμούρα για να βρεθεί ο δολοφόνος μόνο και μόνο επειδή υπήρξε όλη αυτή η συντονισμένη κίνηση από τον αδερφό του παιδιού.Για όλα τα άλλα θύματα που σκοτώνονται καθημερινά στους δρόμους μας ένοιαξε ποτέ;Κάναμε κάτι σαν πολίτες;Ευαισθητοποιηθήκαμε ποτέ;Προσπαθήσαμε να γίνουμε καλύτεροι;Πάντα περιμένουμε να φτάσουμε στο έσχατο σημείο και τότε να ταρακουνηθούμε.

Με όλο το σεβασμό στο παιδί που χάθηκε άδοξα και στην οικογένειά του,αλλά αυτά θα έπρεπε να μας απασχολούν κάθε φορά κάθε λεπτό που κάποιος σκοτώνεται για το τίποτα από κάποιον άλλο σε τροχαία δυστυχήματα...

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα είπε ο Λαζόπουλος προχτές..σε αυτή την χώρα πρέπει τα πράγματα να φτάσουν στο αμήν για να αρχίσουν να δουλεύουν όπως πρέπει..Είτε αυτό λέγεται αστυνομία είτε οτιδήποτε.Και εμείς οι ίδιοι,μας έπιασε η στεναχώρια το φιλότιμο και η πρεμούρα για να βρεθεί ο δολοφόνος μόνο και μόνο επειδή υπήρξε όλη αυτή η συντονισμένη κίνηση από τον αδερφό του παιδιού.Για όλα τα άλλα θύματα που σκοτώνονται καθημερινά στους δρόμους μας ένοιαξε ποτέ;Κάναμε κάτι σαν πολίτες;Ευαισθητοποιηθήκαμε ποτέ;Προσπαθήσαμε να γίνουμε καλύτεροι;Πάντα περιμένουμε να φτάσουμε στο έσχατο σημείο και τότε να ταρακουνηθούμε.

Με όλο το σεβασμό στο παιδί που χάθηκε άδοξα και στην οικογένειά του,αλλά αυτά θα έπρεπε να μας απασχολούν κάθε φορά κάθε λεπτό που κάποιος σκοτώνεται για το τίποτα από κάποιον άλλο σε τροχαία δυστυχήματα...

Δυστυχώς έχεις απόλυτο δίκιο :(

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...