Jump to content

Πως θα ξεκλειδώσω το Mio C220;


giorgospilot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!!!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΩ ΤΟ MIO C220 ΚΑΙ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΤΟ DESTINATOR 6???

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 158
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έχω κάνει. Υπάρχουν δύο τρόποι:

 

1) Με αυτοεκτελούμενο αρχείο στην SD

2) Με εγκατάσταση του destinator στην μνήμη του pna

 

Αν ενδιαφέρεσαι θα στο στείλω με e-mail.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα το Μio c 220 και μετά λύπης μου διαπίστωσα ότι οι χάρτες miomap είναι χάλια! "kananas_allos" εσύ που έχεις ξεκλιδώσει το mio έχεις κάποιο πρόβλημα με το destinator? Θα μπορούσες να μου στεέλεις ενα pm με τον τρόπο που το έκανες?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εγω εχω το C510 και θελω να βαλω αλλους χαρτες,ξερεις κανεις την διαδικασια?

Γιατι οι χαρτες ειναι χαλια δεν εχει ουτε τη Νεα Μακρη!

Ευχαριστω εκ των προτερων! !!!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

http://mio.digiwalker.googlepages.com/unlockmio

 

Εξαιρετική ιστοσελίδα. Εγώ τα κατάφερα με την 2η μέθοδο αλλά έτσι όπως την βρήκα από άλλα site. Έτσι ξεκλειδώθηκε το Μιο αλλά δεν μπορείς να εγκαταστήσεις τα πάντα σαν να ήταν κανονικό pda.

 

Θα τα ελέγξω και θα σας ενημερώσω το βράδι...

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ...ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΩ ΤΟ C220 ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΡΟΠΟ...!!!ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΟ DESTINATOR 6 ΓΙΑ WINDOWS CE...ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΜΟΥ Τ ΣΤΕΙΛΕΙ ΜΕ PM ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ ΕΛΛΑΔΟΣ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ παιδιά αλλά μην το ψάχνετε και πολυ...το mio c220 δεν παίρνει με τίποτα destinator πρόγραμμα...μόνο τα pda's με λειτουργικό windows mobile 5.0 mporoun...:O
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω άτομο που έχει το mio c220, το έχει ξεκλειδώσει και με ένα πρόγραμμα ( νομίζω activesynch) εγκατέστησε το destinator 6 και λειτούργει άψογα!!
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ παιδιά αλλά μην το ψάχνετε και πολυ...το mio c220 δεν παίρνει με τίποτα destinator πρόγραμμα...μόνο τα pda's με λειτουργικό windows mobile 5.0 mporoun...:O

 

Φοβερό. Αφού ήδη είπα ότι το έχω εγκαταστήσει και δουλεύει μαζί με mp3/xvid/jpg player κ.α.!

 

Εξάλλου το λειτουργικό του είναι Windows CE 5.0!

Link to comment
Share on other sites

Το λειτουργικό του mio c220 δεν είναι windows mobile 5.0 alla windows core 5.0.

 

To activesynch είναι πρόγραμμα συγχρονισμου μεταξύ υπολογιστή και pda's pna's.Kai me αυτό μπορείς να εγκαθιστάς χάρτες destinator .Αλλά το actice synch δουλεύει μόνο με windows mobile 5.o....Το mio den το αναγνωρίζει...γιάυτο η καλύτερη συσκευή που υπάρχει και που τα κάνει ολοκληρωτικά όλα είναι το P550 της mio...που έχει ήδη windows mobile 5.0.

Link to comment
Share on other sites

Για να το πιστέψω ας στείλει όποιος το έχει κάνει μια φώτο με το destinator στο mio C220 . Δεν με ενδιαφέρει να μοθ πέι τον τρόπο που το έσπασε αλλα μου αρκεί πως μπορεί πραγματικά να γίνει...Ασχολούμαι καιρό με το mio kai δεν υπάρχει περίπτωση να ισχύει κάτι τέτοιο.Μια φώτο θα λύσει τις απορίες όλων μας...:)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συγγνώμη για την παραμέληση του θέματος αλλά συμμετέχω σε αρκετά φόρουμ (insomnia, thegreekz, adslgr κ.α.) και έχω απαντήσει το ίδιο θέμα τόσες φορές που έχω πελαγώσει!

 

Όποιος θέλει βοήθεια ας μου πει.

 

Όσο για τη φωτογραφία, ευχαρίστως θα την τραβούσα εάν το είχα ακόμα. Το πούλησα και αγόρα το P350 για να έχω μεγαλύτερη ευκολία στην εγκατάσταση διάφορων εφαρμογών. Θα ζητήσω όμως από κάποιους άλλους που τους έχω βοηθήσει να το κάνουν, έτσι για την απόδειξη του πράγματος.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλείδωμα του Mio C220

 

• Τρέξε το Mio C250 Transfer Hack

• Συνδέεις το Mio C220 μέσω USB

• Στο δεξί παράθυρο του Mio Transfer Hack πηγαίνεις στο φάκελο My Flash Disk.

• Εκεί δημιουργείς τον φάκελο script (γιατί το πρόγραμμα δεν αντιγράφει φακέλους, μόνο αρχεία) και αντιγράφεις μέσα του τα περιεχόμενα του φακέλου script που σου έστειλα

• Πηγαίνεις στον φάκελο My Flash Disk->Miomap, όπου βρίσκεις άλλον έναν φάκελο MioMap, τον οποίο μετονομάζεις σε MioMap2.

• Δημιουργείς έναν φάκελο MioMap και αντιγράφεις σε αυτόν τα περιεχόμενα του MioMap που σου έστειλα

 

Η τελική δομή μέσα στο φάκελο My Flash Disk του Mio C220 πρέπει να είναι:

My Flash Disk -> Script

My Flash Disk -> MioMap -> MioMap

My Flash Disk -> MioMap -> MioMap2

 

• Κάνεις επανεκκίνηση στο Mio και σου εμφανίζεται ο Windows Explorer

• Πηγαίνεις στον φάκελο MioMap > MioMap και τρέχεις το Autopatcher.exe (αυτό το κάνεις μόνο μια φορά εκτός και αν κάνεις hard reset)

• Είσαι έτοιμος για να τρέξεις το Destinator που θα βρίσκεις μέσω του Windows Explorer εκτός και αν φτιάξεις συντόμευση στην επιφάνεια εργασίας.

 

Σημείωση: Αν το Mio C250 Transfer Hack δεν σου επιτρέπει την μετονομασία του εσωτερικού φακέλου MioMap (MioMap > MioMap) θα μετονομάσεις τον ανώτερό του (π.χ. σε MioMap3) και θα κάνεις επανεκκίνηση. Όταν σου βγάλει το μήνυμα σφάλματος θα προσπαθήσεις πάλι, όμως μην ξεχάσεις να αλλάξεις το όνομα του ανώτερου φακέλου πάλι σε MioMap (βλ. παραπάνω διάταξη)

 

Καλή επιτυχία!

 

Όποιος δεν μπορεί να βρει τα αναφερόμενα προγράμματα ας μου στείλει PM με το e-mail του, γιατί δεν μπορώ να τα επισυνάψω εδώ λόγω μεγέθους (3,6 ΜΒ).

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα. Πολυ ωραια. Μηπως θα μπορουσα κι εγω να μαθω πως και που θα βρω ολα τα απαραιτητα για Dest 7 ? Εχω και γω MIO C200

 

Thanx παιδια.

We Scare ... Because We Care ... !
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα μια sd card και ότι destinator έχω βρει μέχρι στιγμής το έχω βάλει στην κάρτα και όταν πάω να τρέξω το exe μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να το εγκαταστήσει.....επιπλέον εγκατέστησα ένα φάκελο στην flash memory και δεν μπορώ να τον σβήσω με τίποτα..

 

Χρειάζομαι επειγόντως έναν browser εκτός από τον mio transfer hack c250 (γιατί ούτε με αυτό μου σβήνει τον φάκελο που είναι στην flash...και στον φάκελο miomap αν θυμάμαι καλά) και ένα destinator που να δουλεύει στάνταρ με το c220...

 

Σας ευχαριστώ πολύ όλους!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...