Jump to content

Sex and the City (HBO)


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελευταία προβαλλόταν στο alter την Πέμπτη μετά το Μητσικώστα,δηλαδή κατά τις 22.20.

"Λίγο νωρίς δεν είναι για αυτή τη σειρά;" σκεφτόμουν.

Και λόγω επέμβασης του καλού μας ραδιοτηλεοπτικού συμβουλίου,μεταφέρθηκε. Στη 01.00 αλλά έχουμε συνηθίσει πια.

Οπως έχουμε συνηθίσει (βλέπε Friends) τις συνεχές επαναλήψεις και το ανακάτεμα των επεισοδίων.

 

Και μία απορία. Πόσο καιρό παίζεται στην Ελλάδα και ποιες περιόδους έχει δείξει περίπου; :confused:

 

Αρέσει και στους άντρες (μηπως και μας καταλάβουν ποτέ :p ) ή το βρίσκουν μη ρεαλιστικό;

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 147
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Sex and the city e? Loipon egw to evlepa auto kamia fora sto Filmnet pou to deixnei nomizw polu kairo twra. To eixa dei kai tis proalles!

Vgazei gelio pou kai pou!

 

Auti pou aksizei einai i Samantha!!! H gunaika einai super leme!

 

Den kserw an katalava kalutera tis gunaikes apo auta pou eida stin seira! 1 mono katalava: Ta papoutsia gia tis gunaikes einai latreia!!!!!!!!

 

Den kserw vevaia an antapokrinetai kai polu stin elliniki pragmatikotita....

Black black heart why would you offer more

Why would you make it easier on me to satisfy

I'm on fire I'm rotting to the core

I'm eating all your kings and queens

All your sex and your diamonds.

Link to comment
Share on other sites

To s.a.t.c είναι πραγματικά απο τις σειρές που πρέπει να δεις απο την αρχή μέχρι το τέλος με τη σειρά για να καταλάβεις το πόσο έξυπνη είναι... Δυστυχώς το άλτερ θα σας σπάσει τα νεύρα , δε θα καταλάβετε τι έχει γίνει μιας και τη μια παίζει πρώτη σαιζόν την άλλη τέταρτη!!

 

Δυστυχώς η σειρά δε συγκέντρωσε τηλεθέαση στην Ελλάδα μέσω της τηλεόρασης.Αντιθέτως έσπασε κάθε ρεκόρ στα βίντεο κλαμπ !!!!

 

Πάντως λέει.Εχει πλάκα.εντάξει το ότι ειναι 4 γυναίκες είναι λίγο υπερβολικό μιας και υστεριάζονται συχνά άνευ λόγωου και αιτίας αλλά είναι ρεαλιστικό. Μη νομίζετε..Και εμείς τα ίδια κάνουμε μεταξύ μας, τα ίδια συζητάμε (και χειρότερα...! )

 

Πάντως dvd rulz! Εχω όλες τις σαιζόν

:X
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος zaza ( 3 Φεβ. 2004 , 19:38)

Den kserw vevaia an antapokrinetai kai polu stin elliniki pragmatikotita....

Ίσως γι'αυτό υπάρχει απόψε και η ελληνική version στη ΝΕΤ! :)

 

Υ.Γ. ...αν δεν κάνω λάθος, γιατί και τα 2 ελάχιστα τα έχω δει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος csk4023 ( 3 Φεβ. 2004 , 19:45)

 

Ίσως γι'αυτό υπάρχει απόψε και η ελληνική version στη ΝΕΤ! :)

 

Υ.Γ. ...αν δεν κάνω λάθος, γιατί και τα 2 ελάχιστα τα έχω δει.

 

 

Em fusika den tha to antigrafame emeis oi ellines? Den to exw dei pote, alla exw akousei pos einai polu....."ligi" i elliniki version

Black black heart why would you offer more

Why would you make it easier on me to satisfy

I'm on fire I'm rotting to the core

I'm eating all your kings and queens

All your sex and your diamonds.

Link to comment
Share on other sites

Από το λίγο που -όπως είπα- έχω δει, μου φαίνεται ότι απλώς "τρώγεται"...

Πάντως δεν έχει το χάλι που είχε η ελληνική version του Friends στον ΑΝΤ1 πριν μερικά χρόνια!!!... :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

το παρακολουθουσα παλια οταν το χε καθε σαββατο γυρω στις 12 (για Κυπρο μιλω) .... ωραια σειρα γεματη γελιο και ωραες φασεις.....

αν μη τι αλλο μαθαινεις και τα γουστα των σημμερινων γυναικων :p :D :whistle:

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SuRfeRCy ( 3 Φεβ. 2004 , 20:12)

 

το παρακολουθουσα παλια οταν το χε καθε σαββατο γυρω στις 12 (για Κυπρο μιλω) .... ωραια σειρα γεματη γελιο και ωραες φασεις.....

αν μη τι αλλο μαθαινεις και τα γουστα των σημμερινων γυναικων :p :D :whistle:

 

Μικρό παιδί να βλέπει τέτοια αισχρά πράγματα

πλάκα κάνω φίλε,και εγώ το έβλεπα παλιά :) ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος csk4023 ( 3 Φεβ. 2004 , 20:09)

 

Από το λίγο που -όπως είπα- έχω δει, μου φαίνεται ότι απλώς "τρώγεται"...

 

Θα συμφωνήσω. Μέτρια πράγματα και το original και η κόπια το ελληνικό. Άσε που μου φαίνονται και λίγο υπερβολικά. :worry:

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΙ όμως η πρωταγωνίστρια... Οχι η κουκλάρα, αλλά να κουβαλάει μια... προστυχιά!!! ;)
I see stupid people...
Link to comment
Share on other sites

Καλά, εξαιτίας του ΕΣΡ μεταφέρθηκε η σειρά στις 1+ το βράδυ? και νόμιζα πως είναι καθαρά έργο άλτερ, εφόσον την έκανε και καθημερινή...

Προσωπικά είμαι μέγας φαν, 'ξηγήθηκε και το πλέη που έβγαλε τις κασετίνες στη μισή και βάλε τιμή και τις παρήγγειλα όλες :rolleyes:

Η ελληνική βερσιόν απ'την άλλη, παρότι είναι συμπαθητική, με κουράζει κάπως γιατί είναι όντως γυρισμένη για ν'αρέσει μόνο σε γυναίκες :wacko: (καμία σχέση δηλαδή με την ορίτζιναλ... :))

 

Επίσης, συγχαρητήρια στους φωστήρες του άλτερ που φροντίζουν για τ'αυτιά μας και βάλαν στους τίτλους της σειράς το μεγάλο αυτό άσμα των σίλβερ :wacko: Αυτό θα πει μάρκετινγκ :rotfl:

 

ΥΓ. Αυτή τη στιγμή παίζει το #38 (3η σειρά). Αύριο, κανείς δε ξέρει... :happy:

Link to comment
Share on other sites

Και λεγα δεν θα κάνανε και γιαυτη τη σειρά;; Απο τις αγαπημένες μου! έχω όλους τους κύκλους στον Η/Υ απο τον 1 μέχρι τα προτελευταία επεισόδια που δείχνει στην αμερική.. Η Κάρρυ άψογη στον 6ο και τελευταιο δυστυχώς κύκλο της σειρας =( .. Κέρδισε και μια χρυσή σφαίρα! ;)
It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jog ( 3 Φεβ. 2004 , 20:15)

 

Μικρό παιδί να βλέπει τέτοια αισχρά πράγματα

πλάκα κάνω φίλε,και εγώ το έβλεπα παλιά :) ;)

 

 

χεχε μηπος, λεμε τωρα, μηπος ειμαι καπος μεγαλυτερος απο σενα παππουλι??? :p :cool: :whistle:

 

Στο θεμα μας τωρα....εμενα προσωπικα δεν μου αρεσει και τοσο πολυ η Σαρα Τζεσικα Περκερ και τοσο πολυ ( αν και πολλοι την θεωρουν θεα....) ασχετος του οτι ειναι αψογη στον ρολο της....

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

btw..Οσοι βλέπετε την εκτη σεζόν.. μας τα #))#@) με τον Ρώσσο.. =(

 

http://www.hbo.com/city/img/episode/season06/ep83_carrie_street_flowers.jpg

 

Δεν σαρέσει η Τζέσικα;.. κρίμα! :whistle: σκετη κούκλα είναι..

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου αρέσει εμένα και στις 2 σειρές είναι ότι έχουν "πιάσει" 4 διαφορετικούς χαρακτήρες γυναικών και τις έχουν βάλει να κάνουν παρέα :p

 

Αρκετές φορές υπερβάλλουν,ειδικά το Sex and the city,σε θέματα όπως το sex αλλά τις περισσότερες φορές μου κάνει φοβερή εντύπωση το πόσο καλά αναπαριστούν το χαμό που γίνεται στο μυαλό μιας γυναίκας :lol:

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nelly ( 3 Φεβ. 2004 , 18:59)

 

 

 

Αρέσει και στους άντρες (μηπως και μας καταλάβουν ποτέ :p ) ή το βρίσκουν μη ρεαλιστικό;

 

τς τσ τσ τσ... :whistle:

Dust in the wind

 

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/snatch13/15577/183644/0/pao13.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nelly ( 4 Φεβ. 2004 , 18:28)

 

 

 

Αρκετές φορές υπερβάλλουν,ειδικά το Sex and the city,σε θέματα όπως το sex αλλά τις περισσότερες φορές μου κάνει φοβερή εντύπωση το πόσο καλά αναπαριστούν το χαμό που γίνεται στο μυαλό μιας γυναίκας :lol:

 

 

Sumfwnw apolutwsssssssss.......... :whistle: :)

Black black heart why would you offer more

Why would you make it easier on me to satisfy

I'm on fire I'm rotting to the core

I'm eating all your kings and queens

All your sex and your diamonds.

Link to comment
Share on other sites

Tpt idiaitero gia mena! 2-3 fores to eida! Metriotato! Den ksero an isxyei ayto pou eipe o mplip oti prepei na thn deis apo thn arxh, alla mou fanhke psiloksenerwto kai to humour tou poly oti nanai! Merikes fores einai ekneyristiko!

:down:

Link to comment
Share on other sites

8a diafwnhsw.Apo tis agaphmenes mou ksenes seires,isws merikes fores na fainete pws ginonte ysterikes enw exoun apla problhmata alla stin telikh oloi to kanoume auto.Poly humor kai xwris (sxedon) taboo...isws gi'auto na min aresei se merikous
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nantia ( 5 Φεβ. 2004 , 14:43)

 

emena 8a mou pei kaneis giati anakateythke to ESR?????? :o

 

 

 

αμα δεις σε κάποια επεισόδια το λεξιλόγιο που χρησιμοποιούνε οι τύπισσες , θα καταλάβεις άνετα το γιατί ... ! :rolleyes:

:X
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nantia ( 5 Φεβ. 2004 , 14:43)

 

emena 8a mou pei kaneis giati anakateythke to ESR?????? :o

 

 

Episis kapoies skines pou eida prosfata (alla sto Filmnet) perieixan gumno. Sugekrimena i Samantha kalssika edeixne to stithos tis kai ta opisthia tis :p :) :)

 

kai edeixne ton gomeno tis ( nai nai erwteutike kai auti kai egine monogamiki toulaxiston gia ta teleutaia auta epeisodia) teleiws dumno! Auti i skini den kserw an provlithike stin Ellada sto Alter, alla mallon oxi afou to edeixne to Filmnet,alla den pisteuw na paiksei kai pote sto Alter to sugekrimeno epeisodio! Allwste den tha katalavoume oti leipei kati giati etsi pou ta deixnoun prepei an murisei kaneis ta nuxia tou...... :whistle:

Black black heart why would you offer more

Why would you make it easier on me to satisfy

I'm on fire I'm rotting to the core

I'm eating all your kings and queens

All your sex and your diamonds.

Link to comment
Share on other sites

Den pane kala sto Alter!!! To exoun simera stis 01:45!!!!!

 

Giati arage den to vlepei sxedon kaneis????

Black black heart why would you offer more

Why would you make it easier on me to satisfy

I'm on fire I'm rotting to the core

I'm eating all your kings and queens

All your sex and your diamonds.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...