τι να κάνω για την καρέκλα που γδέρνει το πάτωμα

Κλειδωμένο Θέμα

members

no avatar
Banned
Περιοχή: Άγνωστη
έχετε καμια ιδέα τι μπορώ να κάνω για να μη γδέρνει η καρέκλα μου που έχει ρόδες το πάτωμα που είναι ξύλινο? έχω ένα χαλάκι λεπτό (αν είναι χοντρό δεν τσουλάει η καρέκλα) αλλά συνέχεια γλιστράει και φεύγει από τη θέση του

thanks

giankyr

giankyr's Avatar: HTC Desire
GPRS Member
Περιοχή: Δουβλίνο, Ιρλανδία
Αυτό το θέμα προβλημάτιζε την υπεύθυνη της οικογένειας για θέματα αυτού του είδους (με μια λέξη, mum :P) και μου έλεγε συνέχεια να πάω να κοιτάξω για ειδικές ρόδες για ξύλινο δάπεδο. Τις είχαν βάλει στο γραφείο που δουλεύει όταν μετακομίσαν σε ιδιόκτητο!

Φυσικά εγώ περίμενα κανένα χρόνο για να δω αν θα παρουσιαστεί φθορά στο καινούριο πάτωμα πριν κοιτάξω. Επειδή όμως δεν δημιούργησε πρόβλημα η καρέκλα μου, δεν έψαξα καν και έτσι δεν ξέρω λεπτομέρειες.

PCMan

PCMan's Avatar: Nokia N95
HSDPA Member
Περιοχή: Πτολεμαίδα
Και η δικιά μου καρέκλα μία απ τα ίδια.

Δεν το βάζω κάτω όμως, θα βγώ στον κάτω όροφο σύντομα

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Ferryman

Ferryman's Avatar: Nokia 6133
GPRS Member
Περιοχή: Δεν σου λέω!
Το Πλαισιο εχει ενα χαλακι για καρεκλες. Δεν φευγει.

ismini20

ismini20's Avatar: Sony Ericsson W810i
GPRS Member
Περιοχή: Αθήνα
Αυτό το χαλάκι του Πλαισίου είναι πολύ καλό, το έχω πάρει. Δεν βρήκα πουθενά κάτι παρόμοιο. Έχει 2 διαστάσεις να διαλέξεις και είναι έτσι κομμένο ώστε να ταιριάξει ακριβώς.
...And yet I know the worst is still to come...

Aplaz_

no avatar
GPRS Member
Περιοχή: somewhere..
Παράθεση από members >
έχετε καμια ιδέα τι μπορώ να κάνω για να μη γδέρνει η καρέκλα μου που έχει ρόδες το πάτωμα που είναι ξύλινο? έχω ένα χαλάκι λεπτό (αν είναι χοντρό δεν τσουλάει η καρέκλα) αλλά συνέχεια γλιστράει και φεύγει από τη θέση του

thanks
εχμ, μπορεις να βαλεις στα ποδια της καρεκλας κατι πραγματακια, δν θυμαμαι πως τα λενε, οταν το θυμηθω θα κανω edit
Ότι δεν σε σκοτώνει σε κάνει δυνατότερο
Όσο ζω μαθαίνω

sofi-k

sofi-k's Avatar: Sony Ericsson T715
HSDPA Member
Περιοχή: Καλαμάκι κοτόπουλο
Κι εγω καρεκλα με ροδακια εχω και ξυλινο πατωμα αλλα δεν το γδερνει.

Αλλαξε καρεκλα.

Aplaz_

no avatar
GPRS Member
Περιοχή: somewhere..
παντος ρε παιδια soz κιολας αλλα το να κανεις ολοκληρο thread με το θεμα: τι να κάνω για την καρέκλα που γδέρνει το πάτωμα
ειναι καπως.. δλδ να κανω και εγω ενα thread: τι να κανω για το περιοδικο που σκιστικε, πως να το κολλισω? με κολλα?

να ειμαστε κομπλε.. ρε mods μολις περνουν απαντηση τα παιδια καντε το ενα del να μην γεμιζει το forum με σαβουρες

φιλικα
Ότι δεν σε σκοτώνει σε κάνει δυνατότερο
Όσο ζω μαθαίνω

sofi-k

sofi-k's Avatar: Sony Ericsson T715
HSDPA Member
Περιοχή: Καλαμάκι κοτόπουλο
Παράθεση από Aplaz_ >
παντος ρε παιδια soz κιολας αλλα το να κανεις ολοκληρο thread με το θεμα: τι να κάνω για την καρέκλα που γδέρνει το πάτωμα
ειναι καπως.. δλδ να κανω και εγω ενα thread: τι να κανω για το περιοδικο που σκιστικε, πως να το κολλισω? με κολλα?

να ειμαστε κομπλε.. ρε mods μολις περνουν απαντηση τα παιδια καντε το ενα del να μην γεμιζει το forum με σαβουρες

φιλικα
Μα γιατι το λες αυτο; Παω να κανω τοπικ "Τι να κανω με το τραπεζι που κουνιεται..."

gaurosgate7

gaurosgate7's Avatar: Sony Ericsson T700
GPRS Member
Περιοχή: Άγνωστη
Παράθεση από Aplaz_ >

φιλικα
καλα ρε φιλε δεν το σκεφτεσαι το καημενο το πατωμα
ειναι κ ξυλινο
thread μπορει να κανει οποιοσδηποτε κ για οποιο θεμα θελει!δηλαδη αν εσυ δεν μπορουσες να περασεις μια κλωστη σε ενα βελονι να μην σε βοηθησουμε κ εμεις

DesertSMisSRaiN

DesertSMisSRaiN's Avatar: Apple iPhone 3GS
HSUPA Member
Περιοχή: Sinnersville
Από την ώρα που είδα τον τίτλο του θέματος έχω πεθάνει στο γέλιο. Ρε παιδιά, ΕΛΕΟΣ. Τι άκυρα threads είναι αυτά που ανοίγεται; Πηγαίντε σε έναν καρεκλά, σε έναν ξυλουργό, κάπου... Σε ένα forum για κινητά, ανοίγεις θέμα "τι να κάνω με την καρέκλα που γδέρνει το πάτωμα";;;

Εγώ αυτή τη στιμγή μπορώ να προτείνω και κάποια ακόμα σημαντικότατα θέματα όπως:

"Δεν πιάνει το τηλεκοντρόλ του air condition. Help!!!"
"Πώς να φτάσω μέχρι την τουαλέτα χωρίς να κουνηθώ από τη θέση μου;"
"Γιατί κάνει ζέστη;"
"Τι να κάνω με τον γείτονα που μου έριξε νερό ποτίζοντας τα φυτά του;"
"Να βάλω παντελόνι ή σορτσάκι απόψε;"

Μείζονα ζητήματα που ζητάνε λύση ΤΩΡΑ!!
"Our lives are not our own.
From womb to tomb, we are bound to others, past and present.
And by each crime and every kindness, we birth our future."

dexter_

no avatar
HSCSD Member
Περιοχή: Πάνω σε χαρταετό...
Παράθεση από Aplaz_ >
εχμ, μπορεις να βαλεις στα ποδια της καρεκλας κατι πραγματακια, δν θυμαμαι πως τα λενε, οταν το θυμηθω θα κανω edit
Δεν έχει πόδια οι καρέκλες αλλά ρόδες Αν βάλει αυτά τα "πραγματάκια" που λες, δε θα κυλάει η καρέκλα μετά

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

drillgr

drillgr's Avatar: Samsung GT-I9070 Galaxy S Advance
3G Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Δοκιμασε με καμια λυμα να "αγριεψεις" λιγο την επιφανεια απο τις ροδες για καλυτερη επαφη με το δαπεδο. Επισης ριξε λιγο λαδακι στον αξονα της καθε ροδας και στο συστημα περιστροφης της

Mercyful_Fate

Mercyful_Fate's Avatar: Apple iPhone
3G Member
Περιοχή: Aθήνα
Παράθεση από drillgr >
Δοκιμασε με καμια λυμα να "αγριεψεις" λιγο την επιφανεια απο τις ροδες για καλυτερη επαφη με το δαπεδο. Επισης ριξε λιγο λαδακι στον αξονα της καθε ροδας και στο συστημα περιστροφης της
Σιγά μη φορέσει και ζαντολάστιχα στην καρέκλα...

drillgr

drillgr's Avatar: Samsung GT-I9070 Galaxy S Advance
3G Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Οντως ακουγεται υπερβολικο αλλα ειναι πληρως λειτουργικο
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης