MMS in cosmote

Απάντηση

OverClocker

OverClocker's Avatar: Siemens SL45i
Banned
Περιοχή: Αγία Παρασκευή
Θα λαμβάνεις MMS μέσω wap απλά θα είναι λίγο πιο αργό

OverClocker

OverClocker's Avatar: Siemens SL45i
Banned
Περιοχή: Αγία Παρασκευή
Παράθεση:
Αρχικό Μήνυμα από τον dreamacid

Mporei na mou pei kapoios tis rithmiseis gia MMS na tis kanw manual?
1 To noumero tou kentrou minimatwn sto minimata-eikona-epiloges-kentro (exw http://195.167.65.220:8002
2 sto minimata-eikona-epiloges-periorism-oikeio diktio k diktio periagwgwn
3 sindesi-epiloges-wap-profilwap-neo profil mms-gprs->epexergasia\dieuthinsi mesw IP kai sto proigmenes\homepage
\user ID kwdikos
\asfaleia \emfanisi eikonas
To deuter.logariasmo stin epilogi mms-gprs einai gkriza k leei "prosorina mi diathesimo"

An k de nomizw na vgalei kaneis akri ap'ola auta, otan kan to help desk tis cote den xerei autes tis rithmiseis!!!!!!!!
Αυτά πρέπει να τα δίξεις σε κάποιον που έχει Τ610

fabo114

fabo114's Avatar: BlackBerry Curve 8520
HSDPA Member
Περιοχή: Château de Versailles
Και ενας φιλος μου που εχει συνδεση κοτε τωρα τελευται εχει προβλημα.
Στελνει κανονικα οπουδηποτε αλλα οταν του στελνουν του βγαζει την ειδοποιηση (οχι παντα) και οταν παει να κατεβασει (ενω το gprs εχει σημα) του λεει σφαλμα με την επικοινωνια με το server....Μυστηρια πραγματα.........καμια βοηθεια?Πηρε και στην κοτε αλλα τοσα ξερουν κι εκει.......

nikia9

nikia9's Avatar: Nokia 3650
Mobile Member
Περιοχή: athina
Wirelessly posted (Nokia3510i/1.0 (04.01) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα από τον/την dreamacid
Mporei kapoios na mou pei ti prepei na kanw gia na energopoiisw ta MMS sto neo t610 mou me sindesi stin cosmote??????
Stile to sms mms afise ena keno k meta grapse e k stilto sto 1651. Apothikeuse tis rithmisis k perimene na energopiithi.

Terminator

Terminator's Avatar:  Pocket Loox N500
GPRS Member
Περιοχή: Αθήνα
Μήπως κάποιος ξέρει τις χειροκίνητες ρυθμίσεις mms γιά sagem myx6 (το έχω πάρει vodafone live και έχω βάλει μέσα cosmote)

Nikos

Nikos's Avatar: OnePlus One
3G Member
Περιοχή: Ηλιούπολη
Παράθεση:
Αρχικό Μήνυμα από τον OverClocker

Μου έστειλαν χτές MMS και δεν ήρθε ... ποτέ. Δεν έχω ενεργοποιήσει ούτε GPRS ούτε WAP (αυτό θέλει ενεργοποίηση ??). Τι κάνω ?? Έχουν κάποια χρέωση αυτά ?

bbbb

bbbb's Avatar: HTC HD2
4G Member
Περιοχή: Κοζάνη
Wirelessly posted (SIE-S45/10 UP.Browser/5.0.1.1.102 (GUI))

kserete ti ri8miseis prepei na valo gia ta mms sto samsung v200?

v@gelis

v@gelis's Avatar: Sony Ericsson P800
HSUPA Member
Παράθεση:
Αρχικό Μήνυμα από τον OverClocker

mms mesw wap?
ti lete re paidia????
kanonika mesw gprs 8a dexetai/stelnei,apla to APN gia ta mms einai diaforetiko apo ayto gia prosvash se wap over gprs h internet over gprs h pio apla o filos einai ok afou epelexe tis ry8miseis pou exei proegkatesthmenes to siemens(kai do8entos oti exei zhthsei energopoihsh apo thn cosmote eite me mhnyma,eite me thlefwnhma)

Nikos

3G Member
Δεν έχω ρυθμίσει τίποτα, αν ακι η σελίδα της Cosmote δεν αναφέρει πουθενά ρυθμίσεις για Siemens. Πέρα από αυτό, το MMS ήρθε τελικά μετά από μια μέρα, αλλά δεν ήρθε το MMS αλλά ένα SMS που έλεγε ότι έχω MMS στη θυρίδα με αριθμό και κωδικό, και μετά μπήκα μέσω Internet και το είδα. Υπάρχει τρόπος να μην γίνεται αυτό, αλλά να μου έρχεται το MMS στο κινητό απ' ευθείας? Έστω και αν πληρώνω ?
Currently: OnePlus One Sandstone Black 64GB

v@gelis

HSUPA Member
Παράθεση:
Αρχικό Μήνυμα από τον Nikos

Δεν έχω ρυθμίσει τίποτα, αν ακι η σελίδα της Cosmote δεν αναφέρει πουθενά ρυθμίσεις για Siemens. Πέρα από αυτό, το MMS ήρθε τελικά μετά από μια μέρα, αλλά δεν ήρθε το MMS αλλά ένα SMS που έλεγε ότι έχω MMS στη θυρίδα με αριθμό και κωδικό, και μετά μπήκα μέσω Internet και το είδα. Υπάρχει τρόπος να μην γίνεται αυτό, αλλά να μου έρχεται το MMS στο κινητό απ' ευθείας? Έστω και αν πληρώνω ?

fysika kai ginetai,allwste ayto einai to nohma(kai de xrewnesai gia ta mms pou dexesai).
poio kinhto siemens exeis?ta teleytaia montela(ta 55aria,pou yposthrizoun mms, exoun tis ry8miseis proegkatesthmenes kai apla epilegeis thn etaireia pou exeis syndesh(sthn prokeimenh cosmote).
epeita prepei na energopoihseis thn yphresia,stelnontas to mhnyma MMS sto 1651(8a sou er8ei epivevaiwsh gia thn energopoihsh) kai epeita eisai ok,mporeis na dexteis(dwrean) kai na steileis(0,37 euro/MMS+ FPA).

Nikos

3G Member
Παράθεση:
Αρχικό Μήνυμα από τον v@gelis

fysika kai ginetai,allwste ayto einai to nohma(kai de xrewnesai gia ta mms pou dexesai).
poio kinhto siemens exeis?ta teleytaia montela(ta 55aria,pou yposthrizoun mms, exoun tis ry8miseis proegkatesthmenes kai apla epilegeis thn etaireia pou exeis syndesh(sthn prokeimenh cosmote).
epeita prepei na energopoihseis thn yphresia,stelnontas to mhnyma MMS sto 1651(8a sou er8ei epivevaiwsh gia thn energopoihsh) kai epeita eisai ok,mporeis na dexteis(dwrean) kai na steileis(0,37 euro/MMS+ FPA).
Έχω το Siemens Μ55. Για τα MMS όντως έχει προκαθορισμένες τις ρυθμίσεις, έχω επιλέξει Cosmote MMS. Για το GPRS πρέπει να κάνω κάτι? Δεν το έχω ενεργοποιήσει, αν και το κινητό έχει και για το GPRS έτοιμες τις ρυθμίσεις. Απλά φοβάμαι λίγο να παίζω με αυτά μη χρεωθώ απο το πουθενά τζάμπα

v@gelis

HSUPA Member
Παράθεση:

Έχω το Siemens Μ55. Για τα MMS όντως έχει προκαθορισμένες τις ρυθμίσεις, έχω επιλέξει Cosmote MMS. Για το GPRS πρέπει να κάνω κάτι? Δεν το έχω ενεργοποιήσει, αν και το κινητό έχει και για το GPRS έτοιμες τις ρυθμίσεις. Απλά φοβάμαι λίγο να παίζω με αυτά μη χρεωθώ απο το πουθενά τζάμπα

oxi gia to gprs de xreiazetai na kaneis kati,alla PREPEI na steileis to mhnyma sto 1651 h na pareis thlefwno gia na sou energopoihsoun thn yphresia MMS.
meta eisai ok

Nikos

3G Member
Παράθεση:
Αρχικό Μήνυμα από τον v@gelis

oxi gia to gprs de xreiazetai na kaneis kati,alla PREPEI na steileis to mhnyma sto 1651 h na pareis thlefwno gia na sou energopoihsoun thn yphresia MMS.
meta eisai ok
'Εστειλα το μήνυμα (MMS στο 1651) και ήρθε η επιβεβαίωση (5 η ώρα το πρωί ). Τάρα μου λέει να πάρω τηλ. στο 1212 ή 1313 (εξυπηρέτηση πελατών είναι αυτή?) για να αποκτήσω λέει το προσωπικό άλμπουμ. Τι είναι αυτό? Χρειάζεται? Το GPRS το ξεχνάω? Γιατί κάπου διάβασα ότι είναι απαραίτητο για τα MMS.

Συγγνώμη παιδιά που σας ζαλίζω αλλά είμαι άσχετος με αυτά

cv1

cv1's Avatar: Nokia 7250i
Mobile Newbie
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Παράθεση:
Αρχικό Μήνυμα από τον bbbb

Wirelessly posted (SIE-S45/10 UP.Browser/5.0.1.1.102 (GUI))

kserete ti ri8miseis prepei na valo gia ta mms sto samsung v200?
ειναι ηδη εγκατεστημένες και για τα τρία δίκτυα, απλά πρέπει να επιλέξεις το δίκτυο της Cosmote στις ρυθμίσεις MMS.

cv1

cv1's Avatar: Nokia 7250i
Mobile Newbie
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Παράθεση:

'Εστειλα το μήνυμα (MMS στο 1651) και ήρθε η επιβεβαίωση (5 η ώρα το πρωί ). Τάρα μου λέει να πάρω τηλ. στο 1212 ή 1313 (εξυπηρέτηση πελατών είναι αυτή?) για να αποκτήσω λέει το προσωπικό άλμπουμ. Τι είναι αυτό? Χρειάζεται? Το GPRS το ξεχνάω? Γιατί κάπου διάβασα ότι είναι απαραίτητο για τα MMS.

Συγγνώμη παιδιά που σας ζαλίζω αλλά είμαι άσχετος με αυτά
Μπορούμε να στείλουμε και να λάβουμε MMS μέσω του Cosmote homepage.

"Ψιλοάχρηστο νομίζω είναι"
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης