Jump to content

MAD TV


TrobocopR
 Κοινοποίηση

Tι γνώμη έχετε για το MAD?  

155 members have voted

  1. 1. Tι γνώμη έχετε για το MAD?

    • Εξαιρετικό κανάλι, έχει τα πάντα, το βλέπω ανελλιπώς :up:
      7
    • Πολύ καλό κανάλι, πολλές επιλογές, πολλοί καλοί παρουσιαστές :cool:
      13
    • Μια μουσική όαση στο χάος της ελληνικής τηλεόρασης :rolleyes:
      10
    • Είναι μονόδρομος για κάποια σπάνια ακούσματα, μόνη της η χρονομηχανή αξίζει! :geek:
      8
    • Το βλέπω για την ξένη μουσική και συνεντεύξεις ξένων καλλιτεχνών :music:
      8
    • Βασικά δεν υπάρχει και επιλογή, καλώς, κακώς, ουσιαστικά μόνο αυτό υπάρχει :whistle:
      29
    • Δυστυχώς το MAD πλέον προωθεί συγκεκριμένα πράγματα, και όχι ποιοτική μουσική :o
      18
    • Έχει χαλάσει πολύ από τότε που φτιάχτηκε, αλλιώς το θυμάμαι :mad:
      17
    • Πλέον περισσότερες διαφημήσεις βλέπουμε παρά μουσική, και τι μουσική, ε; :down:
      19
    • Χάλια μουσική, πουλημένοι παρουσιαστές, τετραψήφια sms παντού, δεν είναι κανάλι...είναι κατάστημα :angry:
      26


Recommended Posts

Ένα θέμα για το ιδιόρρυθμο αυτό μουσικό κανάλι.... Τι λέτε;

Εγώ πλέον το βλέπω μόνο για τα μουσικά του αφιερώματα...

 

Ελπίζω να κάλυψα όσο το δυνατόν περισσότερο κόσμο με τις επιλογές....

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω από το poll τις επιλογές 3,6,7 και 9....

Σίγουρα αξίζει που και που για να ξεφεύγουμε και από την μονοτονία των άλλων καναλιών,ειδικά τώρα τελευταία που έχουμε πήξει στα πολιτικά όλη μέρα...

Από την άλλη πραγματικά καταντάνε κουραστικές ώρες ώρες οι διαφημίσεις όπως και το γεγονός ότι προωθούνται και προβάλλονται συνεχώς συγκεκριμένα κομμάτια αμφιβόλου ποιότητας...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος a_aris (27 Ιαν. 2004 , 11:28)

 

Αν έβαζες και μια επιλογή: "Δεν υπάρχει τέτοιο πράμα εδώ που ζούμε :mad: " θα κάλυπτες τον περισσότερο κόσμο...

 

 

Προσυπογράφω :mad:

 

Αν και κάτι λίγες φορέσ που το έχω δει αδιάφορο μου φάνηκε :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7 (27 Ιαν. 2004 , 13:02)

 

Προσυπογράφω :mad:

 

Αν και κάτι λίγες φορέσ που το έχω δει αδιάφορο μου φάνηκε :o

 

 

Mα ποιο είναι το "Δεν υπάρχει τέτοιο πράμα εδώ που ζούμε εδώ που ζούμε" ρε παιδιά? :worry: :blink:

 

Αν εννοείτε ότι δεν πιάνετε MAD τι να κάνουμε... :confused: ας απαντήσουν αυτοί που πιάνουν :o μην κολλάτε σε λεπτομέρειες :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Trobocop® (27 Ιαν. 2004 , 13:05)

Αν εννοείτε ότι δεν πιάνετε MAD τι να κάνουμε... :confused: ας απαντήσουν αυτοί που πιάνουν :o μην κολλάτε σε λεπτομέρειες :whistle:

 

 

Υup! Αυτό ακριβώς εννοούμε :(

Οι κάτοικοι της Β. Ελλάδος για μια ακόμη φορά κατούρησαν στο πηγάδι! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7 (27 Ιαν. 2004 , 13:14)

 

Υup! Αυτό ακριβώς εννοούμε :(

Οι κάτοικοι της Β. Ελλάδος για μια ακόμη φορά κατούρησαν στο πηγάδι! :wacko:

 

 

OK, δεν το είχα σκεφτεί, όμως απ' όσο ξέρω σε πολλές περιοχές κάποια τοπικά κανάλια κάνουν αναμετάδοση :o Στην Ηλεία για παράδειγμα κάνει αναμετάδοση η ΟΡΤ... Τέλος πάντων... όπως είπα, ας απαντήσουν αυτοί που ξέρουν, δυστυχώς έχω βάλει και 10 επιλογές, αν έβαζα 9 θα ζήταγα να προστεθεί και αυτή, δεν λέει να ζητήσω να αφαιρεθεί μια... Εντάξει ρε παιδιά, δεν χάθηκε ο κόσμος! :o

Link to comment
Share on other sites

βλέπω καμία φορά... πολύ καλό είναι... ειδικά από την στιγμή που δεν υπάρχει MTV σε ελεύθερο όπως παλία παρά μόνο με Nova...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος a_aris (27 Ιαν. 2004 , 11:28)

 

Αν έβαζες και μια επιλογή: "Δεν υπάρχει τέτοιο πράμα εδώ που ζούμε :mad: " θα κάλυπτες τον περισσότερο κόσμο...

 

 

Σε ποια περιοχή βρίσκεσαι?

 

Αν είσαι στη Θεσσαλονίκη... κοίτα στο "TV ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ" αν και δεν πρέπει να "καλύπτει" την πόλη της Θεσ/κης.

 

Όσον αφορά το Satellite, προς το παρόν μόνο μέσω ΕUTELSAT... :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος a_aris (27 Ιαν. 2004 , 11:28)

 

Αν έβαζες και μια επιλογή: "Δεν υπάρχει τέτοιο πράμα εδώ που ζούμε :mad: " θα κάλυπτες τον περισσότερο κόσμο...

 

 

Σωστος ο παιχτης !!!

 

Ρε συ trobocopR που θα βρεθει το mad στην κυπρο χωρις δορυφορικη??? :blink: :whistle:

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε, ναί. Τώρα, καθόλου. Το έχω στην θέση 22 στην τηλεόραση, ενώ παλιά το είχα στην πρώτη 9άδα όπου το ζάπινγκ είναι συχνώτερο και άμεσο.
Link to comment
Share on other sites

VIDEOMIX ριξε μας και το....top10 σου στα καναλια να το ξερουμε!

 

Καλο καναλι παιδια, το εχω στο ch9 της τηλεορασης μου, και διπλα του στο 10 ΗΤΑΝ το ΜΤV!!!! Θελω το ΜΤV πισωωωωωωω!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δε συγκρίνεται με το MTV :cry:

 

Το Mad είναι πολύ δήθεν κατά τη γνώμη μου (οι παρουσιαστές/στριες είναι δήθεν δηλαδή) και μόνο καμία χρονομηχανή αξίζει ή κανένα videoclip και αλλαγή καναλιού μόλις τελειώσει :whistle:

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

me doryforiko piato se astra kai hotbird kai spasmenh karta vlepw oxi 1 oxi 2 alla 4 kai kamia fora 5 MTV diaforetika kai 2 VH-1 diaforetika syn 5-6 alla mousika kanalia apo diafores xwres...

ti na mou pei to MAD pou paizei olh mera Kokkinou kai Vandh kai pou gia na deis kana video klip prepei na fs sth mourh ta misa ellhnika hitakia sth mapa??

MAD gia ton aplo lao kalo einai ...

oi pio psagmenoi psaxnoun sta doryforika...

ANTREA KOYRH 3ypna... to kanali sou to pairnei o kathforos... pas na vgaleis ta spasmena me spastikes diafhmiseis gia logos kai ringtones kai me mynhmata typou 4xxx ...

2-3 ekpompes a3izoun kai pali se MTV kai VH-1 yparxoun ta idia kai 3 fores kalytera...

Link to comment
Share on other sites

emena pali den maresi katholou..

den ksero giati alla kapioi ali filoi mou trelenonte gia auto..

mipos ime ligo anapodos?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

pshfisa to teleytaio :D to kanali to petyxa gia ligo giati xanetai kai apogohteythka... typou steilte sto xxxx to apo ta 2 song 8elete na akousete... ELEOS yparxei kaneis pou 8a to kanei ayto? oi parousiastes exoyn kavalhsei ena kalami naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa terastio kai to programma sux :( krima pantws
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nikkosnet (27 Ιαν. 2004 , 22:16)

 

VIDEOMIX ριξε μας και το....top10 σου στα καναλια να το ξερουμε!

 

Καλο καναλι παιδια, το εχω στο ch9 της τηλεορασης μου, και διπλα του στο 10 ΗΤΑΝ το ΜΤV!!!! Θελω το ΜΤV πισωωωωωωω!!!!!!!!

 

0 εχtra3

1 ετ1

2 mtv πρίν, τώρα τηλεάστυ

3 ΑΝΤ1

4 10channel

5 ALTER

6 NET

7 MEGA

8 ALPHA

9 STAR

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος a_aris (27 Ιαν. 2004 , 11:28)

 

Αν έβαζες και μια επιλογή: "Δεν υπάρχει τέτοιο πράμα εδώ που ζούμε :mad: " θα κάλυπτες τον περισσότερο κόσμο...

 

 

Σωστός! :p Δεν έχουμε και όλοι δορυφορική! :cry:

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος xraysr0x (28 Ιαν. 2004 , 21:05)

 

Σωστός! :p Δεν έχουμε και όλοι δορυφορική! :cry:

 

 

Τέταρτο ποστ για ένα ανύπαρκτο ζήτημα... Φίλοι μου είναι απλό: Δεν ξέρετε/δεν γνωρίζετε/δεν πιάνετε το κανάλι==>δεν απαντάτε/δεν πατατιάζει το εκάστοτε thread/ΔΕΝ-ΔΕΝ-ΔΕΝ χάθηκε ο κόσμος! ;) :o :rolleyes:

 

Για καλό τα είπα τα παραπάνω, όχι για κακό :)

 

Φιλικά, ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

xalkidiki pantws opws eipe k kapoios pio prin to bazei kapoies wres to TV-XALKIDIKI (X-TV) kai stis serres se ena kanali alla den thymamai poio...
Link to comment
Share on other sites

Μερικοί νιώθετε κάθε θέμα να σας καλεί : "Απάντησε και σε μένα" και απαντάτε σε όποιο θέμα βρείτε μπροστά σας,ανεξάρτητα αν σας ενδιαφέρει! Το έχω δει να συμβαίνει άπειρες φορές,και από συγκεκριμένα άτομα ...

 

Το θέμα λοιπόν λέει αν σας αρέσει το mad,όχι αν το πιάνετε!!Και το τόνισε και ο Trobocop® που έφτιαξε το θέμα τόσες φορές. Λίγος σεβασμός δε βλάπτει.

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7 (27 Ιαν. 2004 , 13:14)

 

Υup! Αυτό ακριβώς εννοούμε :(

Οι κάτοικοι της Β. Ελλάδος για μια ακόμη φορά κατούρησαν στο πηγάδι! :wacko:

 

ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ 5 τελευταίες επιλογές. :rolleyes:

 

 

Όσον αφορά αυτό που ανέφερε ο Bayern. Aπαντώ:

 

Δεν κατούρησαν στο πηγάδι οι κάτοικοι. Αλλά οι καναλάρχες της Β.Ελλάδας την είχαν δει κάπως.... και αναγκαστικά το MAD διέκοψε τη συνεργασία μαζί τους.

 

Τους είχε δώσει το δικαίωμα ο Κουρής να αναμεταδίδουν το πρόγραμμα του MAD (μιας και οι συχνότητες είχαν καταληφθεί στη Θεσσαλονίκη). Και οι εν λόγω κύριοι... εκτός από το λογότυπο τους, είχαν γεμίσει την οθόνη (πάνω κάτω, δεξιά αριστερά με 090 από μέντιουμ-τηλεκαφετζούδες και υπηρεσίες γνωριμιών). :mad: Στην τελική... δεν έβλεπες MAD στην TV σου, αλλά έναν 090 τηλεφωνικό κατάλογο.

 

Οπότε για να διασφαλιστεί το προϊόν, αναγκαστικά τους απαγόρεψε την μετάδοση. Όταν καθαρίσει το τηλεοπτικό τοπίο... ίσως να ξαναεμφανιστεί στα UHF της Β.Ελλάδας.

 

Αυτά τα λίγα, για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους.

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...