Vodafone Mobile Broadband

Απάντηση

karib

no avatar
HSDPA Member
Περιοχή: Άγνωστη
Εχω mac και προπληρωμενο mobile connect(οπως ειναι η παλαιοτερη ονομασια του σημερινου 'broadband'), και ενω κανονικα μπορω να συνδεθω και να σερφαρω, κατι γινεται με το ιδιο το προγραμμα για mac, και δεν μπορω να εχω προσβαση στο παραθυρο με τα sms. Και αυτο δυστυχως μου συμβαινει σε ολες τις τελευταιες εκδοσεις του λογισμικου, δεν ειναι οτι φταιει η παρουσα εκδοση. Υποπτευομαι πιθανη ασυμβατοτητα με τη συσκευη, εχω το huawei e200 usb modem, το εδινε η vodafone πριν λιγα χρονια.
Ομως, παλιοτερα, δεν ειχα αυτο το προβλημα, δηλαδη κανονικα εστελνα και λαμβανα sms.
Ιδου το μενου του προγραμματος, και η γκριζαρισμενη επιλογη για προσβαση στα sms
http://img442.imageshack.u.../1315/smsa.jpg

Μηπως ξερει κανεις τι προβλημα ειναι αυτο;

karib

no avatar
HSDPA Member
http://www.vodafone.gr/por...n?pageId=11085

"Ειδικότερα για τους συνδρομητές που χρησιμοποιούν το πρόγραμμα «internet ΟΛΗ ΜΕΡΑ» θα χρεωθούν με 1 ανά ημέρα χρήσης."

Χρησιμοποιω το προγραμμα vodafone ολη μερα, που χρεωνει 1 ευρω τη μερα.
Συμφωνα με την ανακοινωση δεν καταλαβα ποσο θα χρεωθω τη μεγαλη εβδομαδα.
Λεει για '1', αλλα τι, ευρω ή λεπτο?

antonispap40

antonispap40's Avatar: Apple iPhone 4
EDGE Member
Περιοχή: Σκούπα
Παράθεση από karib >
http://www.vodafone.gr/por...n?pageId=11085

"Ειδικότερα για τους συνδρομητές που χρησιμοποιούν το πρόγραμμα «internet ΟΛΗ ΜΕΡΑ» θα χρεωθούν με 1 ανά ημέρα χρήσης."

Χρησιμοποιω το προγραμμα vodafone ολη μερα, που χρεωνει 1 ευρω τη μερα.
Συμφωνα με την ανακοινωση δεν καταλαβα ποσο θα χρεωθω τη μεγαλη εβδομαδα.
Λεει για '1', αλλα τι, ευρω ή λεπτο?
Όταν ξεπεράσεις τα 500 mb που σου δίνει ως δώρο, τότε θα γυρίσει αυτόματα στο πρόγραμμα σου και θα σε χρεώνει με 1 ευρώ την ημέρα. Αν δηλαδή την Μεγάλη Εβδομάδα δεν ξεπεράσεις τα 500 mb δε θα σε χρεώσει, ενώ αν την Μ. Πέμπτη καταναλώσεις τα 500 mb τότε θα σε χρεώνει με 1 ευρώ την ημέρα, όπως γίνεται κανονικά δηλαδή.

rili2

no avatar
Mobile Newbie
Καλο!!!!!
δεν εχω ιδέα αν έχω πρόγραμμα για internet στο κινητό...πως το βρισκω ?

Vasileios

Vasileios's Avatar: Apple iPhone 4
Networks Moderator
Περιοχή: ΒΥΡΩΝΑΣ, Νέα Μάκρη,
Δεν χρειάζεται να έχεις πρόγραμμα .
Αυτη την εβδομάδα όλοι έχουν δωρεάν Internet στο κινητό μέχρι 16 Απριλίου 2012 .
Απλά έμπα στο Internet

Mythos

Mythos's Avatar: Samsung GT-I9195 Galaxy S4 mini LTE
GPRS Member
Περιοχή: Athens
Καλησπερα,
Για tablet πηρα την προσφορα του VMB 5GB με €15/μηνα για 4μηνες, και χωρις 12μηνη δεσμευση αφου δεν πηρα καποιο στικακι, κι εχω την επιλογη να διακοψω οποτε θελω (κατι που δεν γινοταν με την αντιστοιχη προσφορα της cosmote!)

Η εορταστικη προσφορα των 500ΜΒ ισχυει και για το VMB? Δηλαδη πρωτα θα καταλωθουν αυτα τα 500ΜΒ και μετα τα 5GB του λογαριασμου μου?
Επισης πως ελεγχω την καταναλωση? Υπαρχει εφαρμογη στο Google Market ??
Samsung Galaxy S4 Mini LTE (White)

JOHNMEGARYTHMOS

JOHNMEGARYTHMOS's Avatar: Nokia E52
HSDPA Member
Περιοχή: Κερατέα-Κηφισία (Αθήνα)
Παράθεση από Mythos >
Καλησπερα,
Για tablet πηρα την προσφορα του VMB 5GB με €15/μηνα για 4μηνες, και χωρις 12μηνη δεσμευση αφου δεν πηρα καποιο στικακι, κι εχω την επιλογη να διακοψω οποτε θελω (κατι που δεν γινοταν με την αντιστοιχη προσφορα της cosmote!)

Η εορταστικη προσφορα των 500ΜΒ ισχυει και για το VMB? Δηλαδη πρωτα θα καταλωθουν αυτα τα 500ΜΒ και μετα τα 5GB του λογαριασμου μου?
Επισης πως ελεγχω την καταναλωση? Υπαρχει εφαρμογη στο Google Market ??
απο οσο γραφει στο σιτε παρεχετε σε ολους εξαιροντας το stick της βονταφον που ειναι καρτοιντερνετ αρα ισχυει οπως ακριβως το λες δλδ καταναλωνει πρωτα τα 500 μβ ιντερνετ και μετα τα υπολοιπα.
και το κατω παρταλι τελειωσε για φετος!! θα μας λειψει η βιβιαν.. και οι ατακες της ολο το καλοκαιρι!! .

Palavoulis

Palavoulis's Avatar: BlackBerry Bold 9700
Mobile Member
Δεν υποστηρίζει Σμσ το καρτοιντερνετ γι αυτό και δεν μπορείς να το χρησιμοποιησεις. Μήπως παλιότερα που το χρησιμοποιουσες είχες σύνδεση?

Palavoulis

Palavoulis's Avatar: BlackBerry Bold 9700
Mobile Member
Για να ελέγχεις την καταναλωση του όγκου σου μπορείς να μπεις στην διεύθυνση
Www.Vodafone.gr/myvmb. Η με Σμσ στο 1223 από αυτόν τον αριθμό μπορείς να αγοράσεις και επιπρόσθετο πακέτο όταν σου τελιωσουν τα ΜΒ σου.

sakis697

sakis697's Avatar: Apple iPhone 5
EDGE Member
Περιοχή: thessaloniki
Εχω αυτο το στικακι, vodafone mobile broadband model k4505 αλλα οταν παω να κατεβασω driver απο το site για τον Mac κολλαει και κανει εγκατασταση.... το ξανα κατεβασα παλι τα ιδια... Σε win δουλευει κανονικα... εχουμε καμια λυση?
iPhone 5
HTC Sensation S-Off
HTC Desire S-Off

georgeIII

no avatar
GSM Phase 1 Member
καλησπερα!! Ειμαι συνδρομητης στο vodafone mobile internet στο προγραμμα 1 gb. Stickακι εχω το κ3656Ζ και το προβλημα που εχω ειναι οτι δεν μπορω να κανω βιντεοκληση ουτε με το skype ουτε με το msn. ξερετε τι μπορει να φταιει; Συνδεομαι σε 3G δυκτιο με ποιοτητα πολυ καλη εως εξαιρετικη.

georgemv

georgemv's Avatar: HTC Desire
EDGE Member
Περιοχή: Πάτρα
Παράθεση από georgeIII >
καλησπερα!! Ειμαι συνδρομητης στο vodafone mobile internet στο προγραμμα 1 gb. Stickακι εχω το κ3656Ζ και το προβλημα που εχω ειναι οτι δεν μπορω να κανω βιντεοκληση ουτε με το skype ουτε με το msn. ξερετε τι μπορει να φταιει; Συνδεομαι σε 3G δυκτιο με ποιοτητα πολυ καλη εως εξαιρετικη.
Από τη σελίδα της Vodafone
Παράθεση από Vodafone GR
H υπηρεσία Vodafone Mobile Broadband υποστηρίζει εφαρμογές Voice over IP (VoIP) μόνο στο πρόγραμμα VMB 10GB (εμπορικά διαθέσιμο από 03/03/2011)

georgeIII

no avatar
GSM Phase 1 Member
Παράθεση από georgemv >
Από τη σελίδα της Vodafone

Ευχαριστω!! Το να κανω βιντεοκληση μεσω msn και skype θεωρειται voip; νομιζα οτι θεωρειται ετσι μονο οταν περνω καποιο τηλεφωνο μεσω skype.

giothesuper

giothesuper's Avatar: Sony Ericsson Xperia Neo V
HSUPA Member
Περιοχή: ATHINA
Παράθεση από georgeIII >
Ευχαριστω!! Το να κανω βιντεοκληση μεσω msn και skype θεωρειται voip; νομιζα οτι θεωρειται ετσι μονο οταν περνω καποιο τηλεφωνο μεσω skype.
ναι θεωρειτε..και ποιανει και πολυ ογκο
Φιλικά Γιώργος

GIO......!!!!! ❼

georgeIII

no avatar
GSM Phase 1 Member
Παράθεση από giothesuper >
ναι θεωρειτε..και ποιανει και πολυ ογκο
ευχαριστω!!!
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης