Καταστήματα Γερμανός και Cosmote

Απάντηση

getolika

getolika's Avatar: BlackBerry Bold 9780
EDGE Member
Περιοχή: Στρουμφοχωριό
Μετά την αγορά της Γερμανός από την cosmote η προώθηση και προβολή πλέον της τελευταίας στα καταστήματα αυτά είναι κάτι παραπάνω από εμφανής.
Σήμερα πήγα να πληρώσω το λογαριασμό της ΤΙΜ(200ευρώ) σε Γερμανό στο Βόλο και η υπάλληλος με ρώτησε σε ποιο πρόγραμμα είμαι(και έχω υψηλό λογαριασμό),αν είμαι ευχαριστημένος από την εταιρεία και γιατί δεν κάνω μια φορητότητα στην Cosmote που όπως με διαβεβαίωσε "έχει καλύτερο σήμα και χρεώσεις"!!!
Απορώ γιατί η ΤΙΜ περιμενει την επίσημη ημερομηνία διακοπής συνεργασίας ,όπως είχε παλαιότερα ανακοινωθεί, και δε διακόπτει άμεσα την συνεργασία

elias_ps

elias_ps's Avatar: Nokia Lumia 920
3G Member
Περιοχή: Βόλος
Γιατί πολύ απλά η TIM δεν είναι vodafone.

sideras1985

sideras1985's Avatar: Motorola V1050
Banned
Περιοχή: Άγνωστη
Στειλτο με Email αυτο που λες στην ΤΙΜ και ισως να το λαβουν σοβαρα υποψιν!

getolika

getolika's Avatar: BlackBerry Bold 9780
EDGE Member
Περιοχή: Στρουμφοχωριό
Παράθεση από sideras1985 >
Στειλτο με Email αυτο που λες στην ΤΙΜ και ισως να το λαβουν σοβαρα υποψιν!
Τελικά τους ενημέρωσα γραπτώς.Ενδιαφέρομαι να δω κατά πόσο θα τους απασχολήσει το θέμα.

HEO

HEO's Avatar: Samsung GT-B2100
3G Member
Περιοχή: Αθηνα Ιλιον, Βασιλεία Ρωμαίων - Los Gatos, California US
Παράθεση από getolika >
Απορώ γιατί η ΤΙΜ περιμενει την επίσημη ημερομηνία διακοπής συνεργασίας ,όπως είχε παλαιότερα ανακοινωθεί, και δε διακόπτει άμεσα την συνεργασία

Το μεγαλο ψαρι τρωει το μικρο...ειδικα οταν το μικρο ψαρι ειναι ΚΑΙ ηλιθιο.... .....
Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή
Παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή

Iced_earth

Iced_earth's Avatar: Nokia 6080
GSM Phase 2 Member
Kαι σε κανα χρονο βλεπω να γινονται αποκλειστικα καταστηματα cosmote , θα γινουν πρασινα ολα

elephant

elephant's Avatar: Sony Xperia L
EDGE Member
Περιοχή: Αθήνα
Παράθεση από getolika >
Μετά την αγορά της Γερμανός από την cosmote η προώθηση και προβολή πλέον της τελευταίας στα καταστήματα αυτά είναι κάτι παραπάνω από εμφανής.
Σήμερα πήγα να πληρώσω το λογαριασμό της ΤΙΜ(200ευρώ) σε Γερμανό στο Βόλο και η υπάλληλος με ρώτησε σε ποιο πρόγραμμα είμαι(και έχω υψηλό λογαριασμό),αν είμαι ευχαριστημένος από την εταιρεία και γιατί δεν κάνω μια φορητότητα στην Cosmote που όπως με διαβεβαίωσε "έχει καλύτερο σήμα και χρεώσεις"!!!
Και λογικό είναι να κάνουν έτσι στο Γερμανό αφού είναι εταιρεία του ομίλου Οτέ.
Εγώ πάλι θυμάμαι ότι στο Γερμανό προ πολλών ετών, όταν ήταν Cosmote και Telestet, ήταν ξεκάθαρη η γραμμή να προσανατολίζουν τους αδαείς πελάτες στην δεύτερη, επικαλούμενοι καλύτερες χρεώσεις κτλ. Και επειδή παρακολουθούσα πάντα τις χρεώσεις, ειδικά εκείνη την εποχή η Cote ήταν μακράν φθηνότερη τόσο σε συμβόλαια όσο και σε καρτοκινητή.
Τότε όμως ο Γερμανός ήταν κύρια αλυσίδα προώθησης της Τελεστέτ.
Συνεπώς, μη σου κάνει εντύπωση.
Εξάλλου το συμβόλαιο συνεργασίας Tim-Γερμανού λήγει 1η Μαΐου 2007.
Από κει και μετά το δίκτυο γίνεται full πράσινο.

Giorgosk80

Giorgosk80's Avatar: Apple iPhone 5s
3G Member
Περιοχή: Αθήνα.
Παράθεση από getolika >
Τελικά τους ενημέρωσα γραπτώς.Ενδιαφέρομαι να δω κατά πόσο θα τους απασχολήσει το θέμα.
Ναι σιγα...Αφου δεν μπορουν να κανουν κατι... Η τιμ θα μπορουσαμε να πουμε οτι τυπικα ειναι πλεον στον Γερμανο...(Ετσι ειναι τα πραγματα..πριν ενα χρονο ο Γερμανος εσπρωχνε την Τιμ σε οποιον πηγενε στα καταστηματα τους..τωρα οχι..)

peiraiotakos

peiraiotakos's Avatar: Sony Ericsson P910
GPRS Member
Περιοχή: Πειραιάς

parapliroforisi apo ton germano.

megali parapliroforisi pros to katanalotiko koino... apo diafimisis tou germanou..

sigkekrimena anaferi oti ta paketa sindesis what's up apo 19.90euros pou kostizoun ta dini se prosfora mono me 5euro kai arxiko xrono omilias 5euro.

ela omos poy den einai etsi....!!!

sou dinoun to paketaki ton 19.90 me 5euro,ela moy omos poy ta 5euro sta dini me dosis..!!!!
arxikos xronos omilias 1euro gia 5mines. (kai stin diafimisi mas lei me 5euro xrono omilias..)auto den moy to anefere to katastima,,oyte to anagrafi pano stin siskeyasia..(enimero8ika apo tin eksipiretisi pelaton tis kosmote,epita apo sxetiki erotisi..)

megali lipon parapliroforisi (eksepitides profanos..)
to sosto ine na elege me arxiko xrono omilias 1 euro gia tous 5 protous mines.!!

http://www.e-germanos.gr/e...9&category=102
Τελευταία τροποποίηση από peiraiotakos: 21 Μάρ. 2007, 16:21.

elephant

elephant's Avatar: Sony Xperia L
EDGE Member
Το ότι το παίρνεις όμως αντί για €20 μόνο €5 είναι κάτι.

soublaki-3

soublaki-3's Avatar: Alcatel One Touch  890
Banned
Παράθεση από Iced_earth >
Kαι σε κανα χρονο βλεπω να γινονται αποκλειστικα καταστηματα cosmote , θα γινουν πρασινα ολα
Λαχανί εννοείς.

gmmour

gmmour's Avatar: Apple iPhone 4
3G Member
Περιοχή: Αθήνα, κέντρο
Παράθεση από soublaki-3 >
Λαχανί εννοείς.
Μπα, ο Γερμανός είναι πολύ γνωστό όνομα και δεν νομίζω να συνδέσουν το όνομά τους και φανερά με ένα μόνο δίκτυο κινητής!

Το πολύ πολύ να κάνουν πιο εμφανές το σήμα της Cosmote στα μαγαζιά ή κάτι τέτοιο ώστε οι πελάτες που θα θέλουν να εξυπηρετηθούν σε αποκλειστικό κατάστημα Cosmote, να ξέρουν ότι αυτό είναι ο Γερμανός και οι πελάτες που θέλουν να πάνε στον Γερμανό επειδή είναι "Ο" Γερμανός να πάνε πάλι εκεί χωρίς να χαλάσει στο μυαλό τους η εικόνα που έχουν για τον Γερμανό (την πρώτη εγκαθιδρυμένη στο μυαλό του απλού καταναλωτή, αλυσίδα κινητής τηλεφωνίας)!

chris_2005

chris_2005's Avatar: Apple iPhone 3GS
HSDPA Member
Εμένα πάντως -το είπα και αλλού- για σπάσιμο στην COSMOTE μου κάνει η μη-αποχώρηση της ΤΙΜ από το δίκτυο. Αλλιώς δεν εξηγείται... Και ίσως γι αυτό να ξεκίνησε και όλη αυτή τη διαδικασία με την πρόταση φορητότητας σε όλους τους πελάτες που πηγαίνουν εκεί και ανήκουν σε άλλο δίκτυο...

elias_ps

elias_ps's Avatar: Nokia Lumia 920
3G Member
Περιοχή: Βόλος
9μέρες έμειναν, 1 Μάη οριστικό διαζύγιο TIM με Γερμανό.

soublaki-3

soublaki-3's Avatar: Alcatel One Touch  890
Banned
Παράθεση από elias_ps >
9μέρες έμειναν, 1 Μάη οριστικό διαζύγιο TIM με Γερμανό.
Μάλλον δεν έχεις έγκυρες πηγές...Εκείνη τη μέρα είναι αργία...
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης