Jump to content

Μπιλιάρδο-Τραπεζαρία


hasiotis_john
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά , ενδιαφέρομαι να πάρω ένα μπιλιάρδο που να μετατρέπεται σε τραπεζαρία .... για λόγους χώρου φυσικά , αλλά και αισθητικής!

Βρήκα ένα από μια Γαλλική εταιρία και έμεινα άφωνος...ΤΕΛΕΙΟ! Δείτε εδώ , δείτε το βίντεο που έχει στη μέση της σελίδας!

Και κάτι άλλο που είδα σε ένα άλλο site (ξένο):

http://www.libraryonwire.com/ebay/6.JPGhttp://www.libraryonwire.com/ebay/1.JPGhttp://www.libraryonwire.com/ebay/5.JPG

 

Άν ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω κάποιον στην Ελλάδα που να φτιάχνει τέτοια τραπέζια , ή αν κάποιος έχει αγοράσει κάτι παρόμοιο ας μου πει.. !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Πολύ καλό :)

Να σου πω απο "πιτσιρικάς" σκεφτόμουν να κάνω κάτι τέτοιο...

Επικοινώσες με την εταιρία που παραθέτεις μήπως μπορούν να σου στείλουν στην Ελλάδα?:worry:

 

*μακάρι να υπάρχει κάποιος στην Ελλάδα που να μπορείς να φτιάξει κάτι τέτοιο αλλά το κόστος θα το προβλέπω....υψηλό! :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι δεν μου αρεσε καθολου αυτη η ιδεα...:X

της τραπεζαριας-μπιλιαρδο...

αν ειναι να παρεις να το κανεις σωστα...

υπερυψωμενη γωνια και με φωτισμο πανω απο το τραπεζι χαμηλα στην μεση του..:p

αν και εμενα δεν μου αρεσει το μπιλιαρδο μ αρεσι διακοσμητικα εστω...τι να πει κανεις:lol:

Link to comment
Share on other sites

καλη φαση!

παω να παω την μαμα μου να ακυρωσει την τραπεζαρια που παρηγγειλε!

 

αλλα φιλε hasioti θα ειναι καλο μπιλιαρδο??

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

καλη φαση!

παω να παω την μαμα μου να ακυρωσει την τραπεζαρια που παρηγγειλε!

 

αλλα φιλε hasioti θα ειναι καλο μπιλιαρδο??

 

 

Κοίτα για να λέμε την αλήθεια είναι λίγο μικρό αλλά καλή η ιδέα αν έχεις πρόβλημα χώρου και θες να κάνεις το κέφι σου :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

file hasioti tha einai arketa mikro gia mpiliardo kai arketa megalo gia trapezi.......

 

tha exeis texnika provlimata adelfe...

 

ase pou (xoris na ksero tin ilikia sou!) ayto to vale vgale tin epifaneia trapeziou tha dimiourgisei provlimata an eisai ligo atsoumpalos san emena paradeigmatos xarin....

 

oso gia ayto sto video to theoro arketa proxeiro...

 

nomizo omos oti tha vreis kai stin ellada tetoio mpiliardo!

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

file hasioti tha einai arketa mikro gia mpiliardo kai arketa megalo gia trapezi.......

 

tha exeis texnika provlimata adelfe...

 

ase pou (xoris na ksero tin ilikia sou!) ayto to vale vgale tin epifaneia trapeziou tha dimiourgisei provlimata an eisai ligo atsoumpalos san emena paradeigmatos xarin....

 

oso gia ayto sto video to theoro arketa proxeiro...

 

nomizo omos oti tha vreis kai stin ellada tetoio mpiliardo!

 

... δεν ξέρω αν είναι πρόχειρο αλλά κάνει μόνο 15.000 ευρώ- μόλις τώρα έμαθα την τιμή :blink: :X ! Οπότε το ξεχνάμε αυτό:p -

Θα το ψάξω καλύτερα και θα σας πω- θα πάρω σβάρνα 2-3 καλά μπιλιαρδάδικα που ξέρω και θα ρωτήσω και εκεί! Πάντως αν έχει επιπτώσεις στην ποιότητα του παιχνιδιού , τότε σίγουρα θα πάρω ένα κανονικό μπιλιάρδο!

Link to comment
Share on other sites

Αν και πανάκριβο....προσωπικά δεν θα το έπαιρνα, θα πήγαινα στο μπιλιαρδάδικο της γειτονιάς χα χα, ομολογώ οτι αισθητικά είναι πάρα πολύ καλό για convertable τρπάεζι!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

... δεν ξέρω αν είναι πρόχειρο αλλά κάνει μόνο 15.000 ευρώ- μόλις τώρα έμαθα την τιμή :blink: :X ! Οπότε το ξεχνάμε αυτό:p -

Θα το ψάξω καλύτερα και θα σας πω- θα πάρω σβάρνα 2-3 καλά μπιλιαρδάδικα που ξέρω και θα ρωτήσω και εκεί! Πάντως αν έχει επιπτώσεις στην ποιότητα του παιχνιδιού , τότε σίγουρα θα πάρω ένα κανονικό μπιλιάρδο!

 

Καλύτερα να τα δώσεις στο μπιλιαρδάδικο της γειτονίας! 15.000 €:cry:

Link to comment
Share on other sites

παντως με 15.000ευρω παιρνεις αμαξι!

αν μαθεις τιμη για κανονικο μπιλιαρδο,οπως εξω στα μαγαζια...

να μου πεις και μενα ποσο κανει.με ενδιαφερει παρα πολυ.

ακομα και αν κλεισει το θεμα,να μου στειλεις πμ!!!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Apo ta kalutera billards sto eidos tous einai ta brunswick gia times brhka to parakatw link http://www.brunswick-billiards.com/index.php?t=catalogs/tables_list&ids=all

to gold crown 8ewreitai apo ta korufaia kai synama oikonomika ;)

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με 6,000 πήρα καινούριο Riley Snooker αλλά ήρθε απο Αγγλία..

Στο εδώ αντιπρόσωπο είχε 9000... :X

Αλλά πρέπει να έχεις μεγάλο χώρο..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Παίδες , βρήκα τελικά αυτό το μαγαζί (το είχα και δίπλα μου και δεν το ήξερα:p , στο Ηράκλειο είναι αλλά κάνει μεταφορές σε όλη την Ελλάδα) ~ http://www.poolbilliards.gr/mpiliardo_gia_spiti.html

Να σας πω και τιμές για να ξέρετε ...

212 Χ 113: €1500

243 Χ 132: €1700

260 Χ 140: €1900

Τα μπιλιάρδα προσφέρονται με:

• 2 στέκες

• 1 τρίγωνο

• 1 σετ μπίλιες

• 1 στεκοθήκη τεσσάρων θέσεων

κιμωλίες και καπάκια για τις στέκες

 

Άρα μαζί με καρέκλες θα βγει , ανάλογα με το μέγεθος, από 2000 μέχρι 2500 euros!

Είναι κατασκευασμένα από MDF με καπλαμά δεσποτάκι, σποντολάστιχα και τσόχα επαγγελματικών προδιαγραφών.

 

Βάφονται σε οποιοδήποτε χρώμα επιθυμεί ο πελάτης.

 

Η αποστολή γίνεται το περισσότερο σε 15 ημέρες από την παραγγελία, η παράδοση εξαρτάται από τη μεταφορική εταιρεία.

 

Για παραγγελίες εντός Κρήτης η παράδοση γίνεται από εμάς.

 

Το μοντάρισμα και η μεταφορά γίνονται εύκολα. Το μπιλιάρδο αποστέλλεται σε κομμάτια με έτοιμη ντυμένη την τσόχα και απαιτείται μονάχα ένα βιδωτικό μπαταρίας ή ηλεκτρικό για το μοντάρισμα.

 

Τα πόδια έχουν ρεγουλατόρους για εύκολο αλφάδιασμα.

 

Για αποστολές στην Αττική προτείνουμε να παρακάμψουμε τη μεταφορική εταιρεία και να το παραλάβει ο πελάτης από το καράβι στον Πειραιά. Με αυτόν τον τρόπο τα μεταφορικά γίνονται μηδαμινά.

 

Θα πάω και απο κοντά να ρίξω και μερικές στεκιές για να σας πω ποιότητα , αν και ψιλοκαλά μου φαίνονται ( όχι σε επαγγελματικό επίπεδο φυσικά , αλλά για το σπίτι είναι μια χαρά ) ... θα σας ενημερώσω!

Link to comment
Share on other sites

Καλά ε,τέλειο είναι!Ειδικά το ακριβό με τον μηχανισμό.:rolleyes: Έχω τρέλα με το μπιλιάρδο αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να εξασκήσω το ταλέντο μου(:lol: ) γιατί δεν υπάρχει στη γειτονιά μου μπιλιαρδάδικο.Ούτε ξέρω που έχει στη Θεσσαλονίκη μπιλιαρδάδικα.Πάντως είσαι πολύ τυχερός που μπορείς να αγοράσεις ένα τέτοιο..:(
Link to comment
Share on other sites

Καλά ε,τέλειο είναι!Ειδικά το ακριβό με τον μηχανισμό.:rolleyes: Έχω τρέλα με το μπιλιάρδο αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να εξασκήσω το ταλέντο μου(:lol: ) γιατί δεν υπάρχει στη γειτονιά μου μπιλιαρδάδικο.Ούτε ξέρω που έχει στη Θεσσαλονίκη μπιλιαρδάδικα.Πάντως είσαι πολύ τυχερός που μπορείς να αγοράσεις ένα τέτοιο..:(

εχει σε ολα τα εμπορικα κεντρα και στον Ευοσμο παραλληλα με τον περιφερειακο :wink: θα σε παρω μαζι καμια φορα :happy:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Καλά ε,τέλειο είναι!Ειδικά το ακριβό με τον μηχανισμό.:rolleyes: Έχω τρέλα με το μπιλιάρδο αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να εξασκήσω το ταλέντο μου(:lol: ) γιατί δεν υπάρχει στη γειτονιά μου μπιλιαρδάδικο.Ούτε ξέρω που έχει στη Θεσσαλονίκη μπιλιαρδάδικα.Πάντως είσαι πολύ τυχερός που μπορείς να αγοράσεις ένα τέτοιο..:(

 

Μην ανησυχείς βρε annie_ , όταν θα έρθεις διακοπές Κρήτη , θα σε καλέσω για μια παρτίδα ... αρκεί να μην μου σκίσεις την τσόχα :( :p :)

Υγ. .... billakosss , είμαστε ληγούρια , αμέσως να κάνουμε καμάκι!:lol: :p

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέον σαν ιδέα αλλά εγώ προσωπικά (τουλάχιστον το συγκεκριμένο) το βρίσκω εξαιρετικά κιτς και κακόγουστο...:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με 6,000 πήρα καινούριο Riley Snooker αλλά ήρθε απο Αγγλία..

Στο εδώ αντιπρόσωπο είχε 9000... :X

Αλλά πρέπει να έχεις μεγάλο χώρο..

 

Να σε ρωτήσω φίλε , πόσο σου πήρε στα μεταφορικά? Έκανα μια "βόλτα" σε ξένα site και βλέπω πολύ καλές τιμές! Αλλά φαντάζομαι με μεταφορικά , θα βγαίνει παραπάνω από ότι εδώ!

Μπορεί να είναι λίγο "κιτς" bored01 , αλλά αν δεν έχεις και πολύ χώρο στο σαλόνι , τι άλλο να κάνεις?:(

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω φίλε , πόσο σου πήρε στα μεταφορικά? Έκανα μια "βόλτα" σε ξένα site και βλέπω πολύ καλές τιμές! Αλλά φαντάζομαι με μεταφορικά , θα βγαίνει παραπάνω από ότι εδώ!

Μπορεί να είναι λίγο "κιτς" bored01 , αλλά αν δεν έχεις και πολύ χώρο στο σαλόνι , τι άλλο να κάνεις?:(

 

Εγώ στη θέση σου θα έψαχνα κανένα επιπλοποιό-ξυλουργό να μου το φτιάξει όπως θέλω. Και ήξερα ****το έναν τύπο στο κέντρο που είχε εργαστήριο και έκανε πραγματικά φοβερά κομμάτια αλλά έχω χάσει και όνομα και τηλέφωνο.:(

Link to comment
Share on other sites

http://www.libraryonwire.com/

http://pg.photos.yahoo.com/ph/artonikidis/album?.dir=dc13re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

<<Χρειάστηκα

3 καδρόνια των 3m απο το praktiker :€30,00

1 επιφάνεια MDF από ένα ξυλάδικο: €35,00

6 σπόντες απο καουτσουκ από ένα μαγαζί με ανταλλακτικά για μπιλιάρδα :€50,00

1 σετ πετσάκια για τα pockets από το ίδιο μαγαζι: €5,00

1 τσόχα για μπιλιάρδο από το ίδιο μαγαζι €40,00

Το παλιό μου τραπέζι : Δωρέαν

3 φύλλα μελαμίνης λεπτά μαύρα για την κάλυψη όταν γίνεται τραπεζαρία: €30,00

κόλλες, συραπτικά, μπογιές, βίδες κλπ: €20,00

συνολο γύρω στα €210,00

 

Εργαλεία που χρειάστηκα: Σέγα, τρυπάνι, κατσαβίδια, υπομονή και αγάπη

>>mallon ellhnas to ftiaxe to site k to book.

-Οι διαστάσεις ένος -μαλλον για αμερικανικο εννοει-μπιλιάρδου άρχίζουν απο 2,40μ μήκος.Τα μπιλιάρδα που εχετε συνηθίσει να παιζετε είναι τα 2,80μ η 3.10μ.

Οι ακριβεις διαστάσεις(εξωτερικές)διαφέρουν λιγο ανάλογα με τον κατασκευαστή ενω οι εσωτερικές είναι ακριβώς ίδιες.

2,80=(2,54 Χ 1,27)και 3,10=(2,84 Χ 1,42).

Προσθεστε σε αυτές τις διαστάσεις και 1,50μ περιμετρικά (3μ στο πλάτος και αλλα 3μ στο μήκος) και θα δείτε πόσο χώρο χρειάζεστε.

Τα μεγάλα Γαλλικά μπιλιάρδα των διεθνών συναντήσεων είναι κατασκευασμένα από μαόνι ή άλλο ξηρό ξύλο και έχουν μήκος από 2.10 μέχρι 3.90 μ. και πλάτος από 1.05 μέχρι 1.90 μ.

 

ΤΟ ύψος τους από το έδαφος είναι από 0.85 έως 0.88 μ. Τα συνήθη μικρά μπιλιάρδα των καφενείων έχουν μήκος 2.40 μ. και πλάτος 1.25 μ. και στηρίζονται σε τέσσερα πόδια.

 

ΟΙ διαστάσεις του Αγγλικού μπιλιάρδου είναι τυποποιημένες: μήκος 3.60 μ., πλάτος 1.87 μ. και ύψος 0.86 μ.>>

 

http://www.google.gr/search?hl=el&q=%CE%BC%CF%80%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%81%CE%B4%CE%BF&btnG=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7+Google&meta= εδω θα βρειτε 2-3 gr site π ασχολουνται κ δινουν πληροφοριες για το αθλημα

Link to comment
Share on other sites

:hypno: φοβερή δουλειά φίλε! Όρεξη να έχεις και δημιουργείς ότι θέλεις!!!
Link to comment
Share on other sites

εχει σε ολα τα εμπορικα κεντρα και στον Ευοσμο παραλληλα με τον περιφερειακο θα σε παρω μαζι καμια φορα :happy:

 

Είχε στο εμπορικό στο Odeon στο κέντρο αλλά έχει κανά 2 χρόνια που έκλεισε..:(

Το θέμα είναι να έχεις αυτοκίνητο,μετά μπορείς να πάς παντού!Το Σεπτέμβριο θα δώσω για δίπλωμα και μετα σίγουρα θα πηγαίνω!:p

 

Μην ανησυχείς βρε annie_ , όταν θα έρθεις διακοπές Κρήτη , θα σε καλέσω για μια παρτίδα ... αρκεί να μην μου σκίσεις την τσόχα

Υγ. .... billakosss , είμαστε ληγούρια , αμέσως να κάνουμε καμάκι!

 

 

Ωραία να κανονίσουμε!:lol: Είπαμε δεν είμαι και τόσο χάλια..!:O Όχι και τέλεια αλλά παίζω αρκετά καλά !:D

 

Κage εσύ το έφτιαξες:blink: ;

Καλά είναι τέλειο!Όντως θέλει πολύ δουλειά και υπομονή.Μπράβο!:p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...