Όργανα γυμναστικής - Γυμναστική κατ'οίκον

Απάντηση

gsa1967

gsa1967's Avatar: Samsung Galaxy Note 3
HSUPA Member
Περιοχή: Νέα Σμύρνη
Παράθεση από kikipap >
Το σκέφτηκα κι εγώ αυτό το μοντέλο της Kettler αλλά διάβασα ότι η μέγιστη ισχύς peak πρέπει να είναι διπλάσια από την ισχύ του ηλεκτρικού μοτέρ και σε αυτό το μοντέλο δεν είναι! Είναι κάποιος που το γνωρίζει αυτό?
δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο.
καλο ειναι να πας να ανεβεις πανω και να δεις ποσο καλος και αποροφητικος ειναι για τους κραδασμους ο ταπητας.
ετσι εγω πηρα τον marathon, ειναι αλλου σε σχεση με τους αλλους.

corkala

corkala's Avatar: Apple iPhone 3G
HSCSD Member
Περιοχή: Athens
Να ρωτησω κατι εσας που ξερετε.. Για καυση λιπους που ειπε καποιος παραπανω τι ειδους προγραμμα τρεξιματος θελει? Κατι μου ειχαν πει οτι πρεπει να κρατας καποιους συγκεκριμενους παλμους κτλ. ΤΙ παιζει λιγο στο διαδικαστικο λοιπον?

kikipap

no avatar
Mobile Newbie
Περιοχή: Άγνωστη
Λοιπόν πήγα σήμερα στο INTERSPORT και είδα τον διάδρομο ENERGETICS POWER RUN 9.0 HRC τον οποίο έχει σε προσφορά και θέλω τη γνώμη σας για τα χαρακτηριστικά του:
Ισχύς ηλεκτρικού μοτέρ 2,25Ηρ
Μέγιστη ισχύς 3,25Ηρ
Μέγιστη ταχύτητα 16km/h
Προσαρμογή κλίσης ως 12%
Αντικραδασμικός
Διαστάσεις ιμάντα 130x45cm
Μέγιστο βάρος χρήστη 120kg
Μέτρηση χρόνου,απόστασης,ταχύτητας,καύσ ς θερμίδων,καρδ.παλμών
Προέλευση:Ελβετία και Κατασκευή:Κίνα
Εγγύηση:3 χρόνια

gsa1967

HSUPA Member
Παράθεση από kikipap >
Λοιπόν πήγα σήμερα στο INTERSPORT και είδα τον διάδρομο ENERGETICS POWER RUN 9.0 HRC τον οποίο έχει σε προσφορά και θέλω τη γνώμη σας για τα χαρακτηριστικά του:
Μέγιστη ισχύς 3,25Ηρ
Μέγιστη ταχύτητα 16km/h
Προσαρμογή κλίσης ως 12%
Αντικραδασμικός
ετρεξες πανω να δεις πως ειναι?
να ξερεις με τα κινεζικα το εξης: αν σταματησει το εργοστασιο να παραγει το μοντελο , ανταλλακτικα γιοκ.
για αυτο σου ειπα παρε ευρωπαικο διαδρομο.

kikipap

no avatar
Mobile Newbie
Παράθεση από gsa1967 >
ετρεξες πανω να δεις πως ειναι?
να ξερεις με τα κινεζικα το εξης: αν σταματησει το εργοστασιο να παραγει το μοντελο , ανταλλακτικα γιοκ.
για αυτο σου ειπα παρε ευρωπαικο διαδρομο.
Ευχαριστώ πάρα πολύ που ασχολείστε με το θέμα μου!
Έχω άλλη μία απορία τώρα!Όσα μοντέλα είδα είτε Kettler είτε άλλης εταιρείας Ευρωπαϊκής όλα σχεδόν κατασκευάζονται στην Κίνα ή στην Ταϊβάν. Ο παραπάνω διάδρομος της Intersport έχει προέλευση Ελβετία αλλά κατασκευή στην Κίνα οπότε αν χρειαστώ ανταλλακτικά κι έχει κλείσει το εργοστάσιο στην Κίνα δεν είναι υποχρεωμένη από Ελβετία να με εξυπηρετήσουν? Και ποιά μοντέλα τελικά κατασκευάζονται Ευρώπη? Ακόμα και η Kettler τα κατασκευάζει στην Ταϊβάν!

gsa1967

HSUPA Member
Παράθεση από kikipap >
Ευχαριστώ πάρα πολύ που ασχολείστε με το θέμα μου!
Έχω άλλη μία απορία τώρα!Όσα μοντέλα είδα είτε Kettler είτε άλλης εταιρείας Ευρωπαϊκής όλα σχεδόν κατασκευάζονται στην Κίνα ή στην Ταϊβάν. Ο παραπάνω διάδρομος της Intersport έχει προέλευση Ελβετία αλλά κατασκευή στην Κίνα οπότε αν χρειαστώ ανταλλακτικά κι έχει κλείσει το εργοστάσιο στην Κίνα δεν είναι υποχρεωμένη από Ελβετία να με εξυπηρετήσουν? Και ποιά μοντέλα τελικά κατασκευάζονται Ευρώπη? Ακόμα και η Kettler τα κατασκευάζει στην Ταϊβάν!
κεττλερ εχει γερμανικα και κινεζικα. ξερω τι σου λεω.
ο γερμανικος ο διαδρομος μπορει να κανει πχ 2500Ε και ο αντιστοιχος απο κινα τα μισα λεφτα.
δες ομως τι ραουλα εχει ο γερμανικος και τι ταπητα, και δες ο κινεζικος.
σε αυτη την περιπτωση ειναι οτι πληρωνεις , παιρνεις.

NaGR

NaGR's Avatar: Samsung SGH-E900
HSCSD Member
Περιοχή: athens
αυτή η πρσοφορά http://www.bbclub.gr/fitne...w&cat=3&id=553 πως σας φαίνεται?
γενικά υπάρχει κάποια μαρτυρία για την τεχνική υποστήριξη της axxon?

atrias

atrias's Avatar: Sony Ericsson P900
HSCSD Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Παράθεση από kikipap >
Μέγιστη ισχύς 3,25Ηρ
Μέγιστη ταχύτητα 16km/h
Προσαρμογή κλίσης ως 12%
Αντικραδασμικός
ενδιαφέρομαι κι εγώ για τον συγκεκριμένο διάδρομο
από τα όσα διάβασα παραπάνω φαίνεται να ανταποκρίνεται στα χαρακτηριστικά που "πρέπει" να έχει ένας διάδρομος
όσως αφορά την εγγύηση μου είπαν από τα Intersport ότι επειδή είναι μοντέλο που κατασκευάζεται για την αλυσίδα τους μόνο αναλαμβάνουν οι ίδιοι πλήρως την επισκευή σε περίπτωση βλάβης, είτε στο σπίτι αν είναι κάτι απλό, είτε το παίρνουν με δικό τους μέσω και το φέρνουν πίσω.

seventh_heaven

seventh_heaven's Avatar: HTC Desire
Honored Member
Περιοχή: Αθήνα
Επειδή ενδιαφέρομαι αυτή την περίοδο να αγοράσω ένα διάδρομο για το σπίτι, είδα κι εγώ την προσφορά της Intersport η οποία κατά τα φαινόμενα είναι δελεαστική.

Από την άλλη, πήγα και είδα από κοντά το διάδρομο NEREAS της εταιρίας Active Line o οποίος φαίνεται να έχει λίγο υποδέεστερα χαρακτηριστικά, αλλά από την άλλη να δίνει και 10 χρόνια εγγύηση σε όλα τα μέρη μέσω της αντιπροσωπείας στην Ελλάδα (Diamond Fitness).

Πολύ μπέρδεμα και άκρη δε βλέπω (και φανταστείτε ότι δεν έχω προλάβει ακόμα να πάω και σε άλλα καταστήματα για να δω τι παίζει). Εσείς θα αγοράζατε ένα διάδρομο από ένα κατάστημα όχι αμιγώς με όργανα γυμναστικής ή θα προτιμούσατε τους experts; (Εννοείται πως αν κάποιος έχει ήδη το διάδρομο Energetics της Intersport είναι ευπρόσδεκτος να βοθήσει).
seventh_heaven

gsa1967

HSUPA Member
Παράθεση από seventh_heaven >
Επειδή ενδιαφέρομαι αυτή την περίοδο να αγοράσω ένα διάδρομο για το σπίτι, είδα κι εγώ την προσφορά της Intersport η οποία κατά τα φαινόμενα είναι δελεαστική.

Από την άλλη, πήγα και είδα από κοντά το διάδρομο NEREAS της εταιρίας Active Line o οποίος φαίνεται να έχει λίγο υποδέεστερα χαρακτηριστικά, αλλά από την άλλη να δίνει και 10 χρόνια εγγύηση σε όλα τα μέρη μέσω της αντιπροσωπείας στην Ελλάδα (Diamond Fitness).

Πολύ μπέρδεμα και άκρη δε βλέπω (και φανταστείτε ότι δεν έχω προλάβει ακόμα να πάω και σε άλλα καταστήματα για να δω τι παίζει). Εσείς θα αγοράζατε ένα διάδρομο από ένα κατάστημα όχι αμιγώς με όργανα γυμναστικής ή θα προτιμούσατε τους experts; (Εννοείται πως αν κάποιος έχει ήδη το διάδρομο Energetics της Intersport είναι ευπρόσδεκτος να βοθήσει).
κορυφη διαδρομοι ειναι της kettler, εχω και ξερω. να ειναι ομως γερμανικος και οχι κινεζικος.

seventh_heaven

seventh_heaven's Avatar: HTC Desire
Honored Member
Περιοχή: Αθήνα
Ποιο μοντέλο της Kettler έχεις; Γενικά για Kettler έχω ακούσει κι από αλλού.

Καμιά γνώμη για τους διαδρόμους της Nordictrack ή της Proform που φέρνουν τα X-treme stores; Πήγα και είδα από κοντά κάποια μοντέλα και μου έκαναν καλή εντύπωση...
seventh_heaven

gsa1967

HSUPA Member
Παράθεση από seventh_heaven >
Ποιο μοντέλο της Kettler έχεις; Γενικά για Kettler έχω ακούσει κι από αλλού.

Καμιά γνώμη για τους διαδρόμους της Nordictrack ή της Proform που φέρνουν τα X-treme stores; Πήγα και είδα από κοντά κάποια μοντέλα και μου έκαναν καλή εντύπωση...
τον marathon. πολυ καλος αντικραδασμικος ταπητας.

sagiadinos

no avatar
GPRS Member

Διάδρομοι Γυμναστικής

Γεια σε όλο το φορουμ. Θα ήθελα να ρωτήσω παιδιά , αν ξερει κάποιος να με βοηθήσει, πού μπορώ να βρώ ένα πάτωμα(όχι ιμάντα) από έναν διάδρομο γυμναστικής alpine mi 310.Τον έχω δύο χρόνια και από τη χρήση έχει φαγωθεί το πάτωμα(κάτω απ΄τον περιστρεφόμενο ιμάντα). Υπ΄όψιν ότι βρίσκομαι στην επαρχία και εδώ δεν μπορώ να βρώ τίποτα. Ευχαριστώ.

gsa1967

HSUPA Member
Παράθεση από sagiadinos >
Γεια σε όλο το φορουμ. Θα ήθελα να ρωτήσω παιδιά , αν ξερει κάποιος να με βοηθήσει, πού μπορώ να βρώ ένα πάτωμα(όχι ιμάντα) από έναν διάδρομο γυμναστικής alpine mi 310.Τον έχω δύο χρόνια και από τη χρήση έχει φαγωθεί το πάτωμα(κάτω απ΄τον περιστρεφόμενο ιμάντα). Υπ΄όψιν ότι βρίσκομαι στην επαρχία και εδώ δεν μπορώ να βρώ τίποτα. Ευχαριστώ.
παρε το 210-9536512 απο τις 8.30-4.30 η εταιρεια ειναι η κετλερ(Λεος ΑΕ) που τα φερνει . δουλευει εκει η γυναικα μου .

sagiadinos

no avatar
GPRS Member
Παράθεση από gsa1967 >
παρε το 210-9536512 απο τις 8.30-4.30 η εταιρεια ειναι η κετλερ(Λεος ΑΕ) που τα φερνει . δουλευει εκει η γυναικα μου .
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης