Wind: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Απάντηση

timchrysoupoli

timchrysoupoli's Avatar: Sony Ericsson W890i
Mobile Newbie
Περιοχή: ΚΑΒΑΛΑ
Αν εχεις κανει αναβαθμιση πιστωσης δεν σε δεσμευει πλεον το συμβολαιο και μπορεις να κανεις οτι θελεις χωρις να πλιρωσεις κατι ως επιστροφη.
[SIGPIC][/SIGPIC]

kotsianis7

kotsianis7's Avatar: Samsung Galaxy Note 3
HSUPA Member
Περιοχή: Άγνωστη
Παράθεση από malcolmthe4 >
Χαιρεται,
εχω συνδεση flexy 20 και πηρα επιδωτηση - εκπτωη στο παγιο. Η επιδωτηση εγινε τελη σεπτεμβριου και θέλω να διακόψω την συνδεση μου και να κάνω φορητότητα τον αριθμό μου στο δίκτυο της Q για να βάλω την νέα προσφορα τους με τις συνδέσεις.
Γνωρίζετε τι θα πρέπει να πληρώσω στην WIND για να "σπ'ασω" το συμβόλαιο μου, δηλαδη τι πρέπει να δώσω λόγω τις έκπτωσης του ΠΑΓΙΟΥ ????

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Μόνο την έκπτωση που πήρες γι'αυτούς τους 3 μήνες.

terminal

terminal's Avatar: BlackBerry Curve 8900
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Atenas
Παράθεση από kotsianis7 >
Μόνο την έκπτωση που πήρες γι'αυτούς τους 3 μήνες.
οχι δεν ισχυει αυτο που λες παρ οτι βεβαια εχεις ενA δικαιο.στο συμβολαιο αναφερεται κατι τετοιο σαν ορος αλλα στην πραξη δεν ισχυει!!!!!(ε ξερεις τωρα:WIND)
οποτε προχωρας κανονικα με αιτηση φορητοτητας

malcolmthe4

malcolmthe4's Avatar: HTC Evo 3D
GPRS Member
Παράθεση από terminal >
οχι δεν ισχυει αυτο που λες παρ οτι βεβαια εχεις ενA δικαιο.στο συμβολαιο αναφερεται κατι τετοιο σαν ορος αλλα στην πραξη δεν ισχυει!!!!!(ε ξερεις τωρα:WIND)
οποτε προχωρας κανονικα με αιτηση φορητοτητας
Βασικα εχω μπερδευτει.Πηγα σημερα στο καταστημα της Γουιντ και αρχικα μου ειπε ο ενας υπαληλος οτι πρεπει να πληρώσω ολόκληρο το ποσο (50 €) που θα το επαιρνα συνολικα σαν εκπτωση παγιου . Στο καπακι ρωταω κ εναν ακομα του μαγαζιου και μου λεει οτι πρεπει να πληρωσω το ποσο των 3 μηνων....Τελος πηρα το 1260 και μου ειπαν οτι δεν πρεπει να πληρωσω τιποτα !!!!!
ελεος !!!!!!!!!!!!!!!!
τι ισχυει τελικα ?????
και σχετικα με το συμβολαιο ΚΙΟΥ και εκει δεν εχουν ιδεα τι γινεται....
Παντως δεν θα επρεπε να υπαρχει προβλημα για φορητοτητα απο Γουιντ σε ΚΙΟΥ ...οπως φαινεται και απο το σαητ της Κιου , υπαρχει ατυη η δυνατοτηα (φορητοτηα απο συνδεση γουιντ σε συμβολαιο κιου)

Τι ισχυει τελικα ρε παιδια!!!????

Eastwood

Eastwood's Avatar: Motorola ZN5
EDGE Member
Περιοχή: Καλαμαριά
Εφ'όσον έχεις πάρει την επιδότησή σου σε μορφή έκπτωσης στο πάγιο του κάθε μήνα δεν χρειάζεται να πληρώσεις τίποτα! Μπορείς να κάνεις φορητότητα οποιαδήποτε στιγμή.

Αυτό το έχω διαβάσει και εδώ στο φόρουμ και επίσης μου το είπαν όταν πριν κάποιους μήνες πήγα στο κατάστημα της Wind και έκανα ανανέωση του συμβολαίου μου παίρνοντας την επιδότηση σαν έκπτωση στο μηνιαίο πάγιο του λογαριασμού μου.

terminal

GSM Phase 2 Member
Βασικα εχω μπερδευτει.Πηγα σημερα στο καταστημα της Γουιντ και αρχικα μου ειπε ο ενας υπαληλος οτι πρεπει να πληρώσω ολόκληρο το ποσο (50 €) που θα το επαιρνα συνολικα σαν εκπτωση παγιου . Στο καπακι ρωταω κ εναν ακομα του μαγαζιου και μου λεει οτι πρεπει να πληρωσω το ποσο των 3 μηνων....Τελος πηρα το 1260 και μου ειπαν οτι δεν πρεπει να πληρωσω τιποτα !!!!!
ελεος !!!!!!!!!!!!!!!!
τι ισχυει τελικα ?????
και σχετικα με το συμβολαιο ΚΙΟΥ και εκει δεν εχουν ιδεα τι γινεται....
Παντως δεν θα επρεπε να υπαρχει προβλημα για φορητοτητα απο Γουιντ σε ΚΙΟΥ ...οπως φαινεται και απο το σαητ της Κιου , υπαρχει ατυη η δυνατοτηα (φορητοτηα απο συνδεση γουιντ σε συμβολαιο κιου)

Τι ισχυει τελικα ρε παιδια!!!????
σου λενε βλακειες!ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ!
Βεβαια για να λεμε ακριβως την αληθεια σαν ορος στο συμβολαιο της ανανεωσης σου υπαρχει (ειναι προτυπωμενος ορος ) ομως δεν εφαρμοζεται.στο λεω γιατι το εχω κανει. Να σου πω κι ενα κολπακι να πειστεις?
Πηγαινε σε ενα καταστημα και κανε το εξης σεναριο:
Γεια σας επειδη εχω κανει αιτημα φορητοτητας στην COSMOTE θα ηθελα να ενημερωθω για το ποσο που θα μου ζητηθει πισω οταν θα φυγω απο το δικτυο της WIND. Επειδη βεβαια μπορει να πεσεις σε στουρναρι και σου πει καμμια μ***** αλλαξε το σεναριο και πες ωραια ΑΝ εκανα διακοπη τι θα εδινα πισω!
η φορητοτητα σου παιζει κανονικα παντως συμφωνα με τους ορους που ισχυουν για ολες τις εταιρειες

Zorz

Zorz's Avatar: Ericsson 788
HSCSD Member
Περιοχή: Last train to London
Παράθεση από sv2evs >
Όσοι είμαστε χρήστες του παλιού και καλού απο ότι φαίνεται wind 1, γνωρίζεται αν υπάρχουν αλλαγές στο τρόπο χρέωσεης, στον ελάχιστο χρόνο ομιλίας κ.τ.λ ?
Θεωρητικά, ισχύει και για εμάς η ελάχιστη χρέωση των 45", όμως στον τελευταίο λογαριασμό (μέχρι αρχές 11ου) που ήρθε, δεν συνέβη αυτό. Οπότε μέχρι στιγμής μόνο το κόστος των SMS έχει αυξηθεί.
Motorola Razr i XT890 + Nokia 101.

Vasileios

Vasileios's Avatar: Apple iPhone 5
Networks Moderator
Περιοχή: ΒΥΡΩΝΑΣ, Νέα Μάκρη,
Από 5 νοεμβρίου ισχύουν τα 45 δευτερόλεπτα στην WIND

malcolmthe4

GPRS Member
Παράθεση από terminal >
σου λενε βλακειες!ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ!
Βεβαια για να λεμε ακριβως την αληθεια σαν ορος στο συμβολαιο της ανανεωσης σου υπαρχει (ειναι προτυπωμενος ορος ) ομως δεν εφαρμοζεται.στο λεω γιατι το εχω κανει. Να σου πω κι ενα κολπακι να πειστεις?
Πηγαινε σε ενα καταστημα και κανε το εξης σεναριο:
Γεια σας επειδη εχω κανει αιτημα φορητοτητας στην COSMOTE θα ηθελα να ενημερωθω για το ποσο που θα μου ζητηθει πισω οταν θα φυγω απο το δικτυο της WIND. Επειδη βεβαια μπορει να πεσεις σε στουρναρι και σου πει καμμια μ***** αλλαξε το σεναριο και πες ωραια ΑΝ εκανα διακοπη τι θα εδινα πισω!
η φορητοτητα σου παιζει κανονικα παντως συμφωνα με τους ορους που ισχυουν για ολες τις εταιρειες
Εχεις δικαιο τελικα.....Χαζομάρες λενε στα καταστηματα γουινωτ.Παλι πηρα τηλεφωνο στο 1260 και μου λενε οτι δεν θα πληρωσω τιποτα....
Σχετικα παντως με την φορητοτητα απο συμβολαιο γουιντ σε κιου,ολοι μου λενε οτι δεν γινεται.Πρεπει λεει να το κανω πρωτα καρτα και μετα συμβολαιο κιου....
τι να κανω τελικα?
Να κανω αιτηση μεσα απο το σαητ της κιου ????

tipota

no avatar
HSCSD Member
Παράθεση από Vasileios >
Από 5 νοεμβρίου ισχύουν τα 45 δευτερόλεπτα στην WIND
Αυτό ισχύει ως ελάχιστος χρόνος χρέωσης ή αν π.χ. μιλήσεις 46 δευτερόλεπτα, θα σου χρεώσουν ενάμιση λεπτό;

efi27

efi27's Avatar: Sony Ericsson Aino
Mobile Member
Περιοχή: ΚΑΒΑΛΑ
καλησπέρα. αν μιλήσεις 46 δεύτερα, θα χρεωθείς 46 δεύτερα...αν μιλήσεις όμως 10 δεύτερα , θα χρεωθείς 46.
Τους εχθρούς μου τους ξέρω..τους φίλους μου φοβάμαι!

terminal

GSM Phase 2 Member
Εχεις δικαιο τελικα.....Χαζομάρες λενε στα καταστηματα γουινωτ.Παλι πηρα τηλεφωνο στο 1260 και μου λενε οτι δεν θα πληρωσω τιποτα....
Σχετικα παντως με την φορητοτητα απο συμβολαιο γουιντ σε κιου,ολοι μου λενε οτι δεν γινεται.Πρεπει λεει να το κανω πρωτα καρτα και μετα συμβολαιο κιου....
τι να κανω τελικα?
Να κανω αιτηση μεσα απο το σαητ της κιου ????
Καλα ρε παιδακι ολοι πανω σου πεφτουν?????
χανεις 2 μηδεν απο τα αποδυτηρια!!!χαχαχαχα!
εννοειται οτι γινεται ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ Η ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ ΑΠΟ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΠΟ ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ ΜΟΡΦΗΣ ΣΥΝΔΕΣΗ!!! ΗΜΑΡΤΟΝ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΧΕΤΟΣΥΝΗ ΤΟΥΣ ΗΜΑΡΤΟΝ!ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΠΕΣ ΤΟΥΣ!
Να τους τα γραψουμε δηλαδη?οκ
Μπορουν να γινουν οι ακολουθες φορητοτητες αριθμων:
απο CU σε:
WIND F2G,Q-CARD,COSMOCARTA,FROG κτλ ..................................................ΗΜΑΡΤ ΟΝ ΠΕΣ ΤΟΥΣ ΗΜΑΡΤΟΝ!

Vasileios

Vasileios's Avatar: Apple iPhone 5
Networks Moderator
Περιοχή: ΒΥΡΩΝΑΣ, Νέα Μάκρη,
Δεν γίνεται φορητότητα από συμβόλαιο WIND σε συμβόλαιο με όρους Q, για τον απλούστατο λόγο ότι το συμβόλαιο με όρους Q ανήκει στην WIND και όχι στην Q .

malcolmthe4

GPRS Member
Παράθεση από terminal >
Καλα ρε παιδακι ολοι πανω σου πεφτουν?????
χανεις 2 μηδεν απο τα αποδυτηρια!!!χαχαχαχα!
εννοειται οτι γινεται ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ Η ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ ΑΠΟ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΠΟ ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ ΜΟΡΦΗΣ ΣΥΝΔΕΣΗ!!! ΗΜΑΡΤΟΝ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΧΕΤΟΣΥΝΗ ΤΟΥΣ ΗΜΑΡΤΟΝ!ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΠΕΣ ΤΟΥΣ!
Να τους τα γραψουμε δηλαδη?οκ
Μπορουν να γινουν οι ακολουθες φορητοτητες αριθμων:
απο CU σε:
WIND F2G,Q-CARD,COSMOCARTA,FROG κτλ ..................................................ΗΜΑΡΤ ΟΝ ΠΕΣ ΤΟΥΣ ΗΜΑΡΤΟΝ!
χαχαχχχχααααα
ασε φιλε, εχω παθει την πλακα μου.Τελικα εκανα αιτηση στο σαητ της κιου, εδωσα και μαηλ αλλα δεν μου εχει ερθει καμια επιβεβαιωση ακομα....περιμενω!
θα δειξει !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Παράθεση από Vasileios >
Δεν γίνεται φορητότητα από συμβόλαιο WIND σε συμβόλαιο με όρους Q, για τον απλούστατο λόγο ότι το συμβόλαιο με όρους Q ανήκει στην WIND και όχι στην Q .
Παντως και σε καταστημα γουιντ που πηγα μου ειπαν οτι ειναι ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ Q !!!!
Μου λενε οτι δεν εχει σχεση με γουιντ....δλδ δεν ειναι συμβολαιο γουιντ αλλα κιου !!!!!!
ειληκρινα δεν ξερω, αλλα απ οτι καταλαβα ουε και οι ιδιοι...
Τελευταία τροποποίηση από Petros the Great: 20 Νοέ. 2009, 20:49. Αιτιολογία: Συνένωση μηνυμάτων. ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΗΝ ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ.

lathos

no avatar
GSM Phase 2 Member
Παντως και σε καταστημα γουιντ που πηγα μου ειπαν οτι ειναι ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ Q !!!!
Μου λενε οτι δεν εχει σχεση με γουιντ....δλδ δεν ειναι συμβολαιο γουιντ αλλα κιου !!!!!!
ειληκρινα δεν ξερω, αλλα απ οτι καταλαβα ουε και οι ιδιοι...
παιδια γινεται απο συμβολαιο wind να πας σε συμβολαιο q. ρωτησα σημερα σε καταστημα γουιντ και μου ειπανε γινεται
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης