Jump to content

Ξενοδοχεία στην Ελλάδα: Γνώμες και προτάσεις


Hunter
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aγαπητοί μου φίλοι , για λόγους επιχειρηματικούς θέλω να κάνω έναν διαγωνισμό με ένα από τα δώρα να είναι ένα τριήμερο στο Πήλιο.

 

Ωραία όλα αυτά μου λέτε , αλλά έλα που δυστυχώς δεν έχω ιδέα από την πανέμορφη αυτή περιοχή.

 

σας ζητάω λοιπόν την βοήθεια σας για να επιλέξω ένα καλό ξενοδοχείο για το τριήμερο αυτό , κάτι που θα είναι ξεχωριστό για το ζευγάρι που θα κερδίσει

 

 

Σας Ευχαριστώ

 

ΥΓ , το τριήμερο είναι για τα Χριστούγεννα

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 77
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

eixa paei sto phlio prin 3 xronia se ena ekei pera...4 asterwn me tzakoyzi gymnasthrio pisina aithoysa psyxagwgias kai de symazeyetai!poly kalo hotel!A!!thymithka portaria nomizw legetai...para ma para poly kalo file moy kai me polles aneseis...ax kati bradies sto phlio... :D
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Hunter

 

Aγαπητοί μου φίλοι , για λόγους επιχειρηματικούς θέλω να κάνω έναν διαγωνισμό με ένα από τα δώρα να είναι ένα τριήμερο στο Πήλιο.

 

Ωραία όλα αυτά μου λέτε , αλλά έλα που δυστυχώς δεν έχω ιδέα από την πανέμορφη αυτή περιοχή.

 

σας ζητάω λοιπόν την βοήθεια σας για να επιλέξω ένα καλό ξενοδοχείο για το τριήμερο αυτό , κάτι που θα είναι ξεχωριστό για το ζευγάρι που θα κερδίσει

 

 

Σας Ευχαριστώ

 

ΥΓ , το τριήμερο είναι για τα Χριστούγεννα

 

http://www.pelion.com.gr

ριξε μια ματια και σιγουρα θα βρεις κατι.Σε ποιο χωριο ομως απ τα τοσα που υπαρχουν?? εγω θα σου προτεινα τα Χανια,μιας και ειναι και κοντα στο χιονοδρομικο και τα ξενοδοχεια του ειναι λπληρως εξοπλισμενα.Τωρα αν θες καπου πιο ησυχα ωραια ειναι η Πορταρια.Αν θες να συνδιασεις και βουνο και θαλασσα, Αη Γιαννης και Χορευτο ειναι πολυ καλες επιλογες.Στον Αη Γιαννη ειδικα υπαρχει ενα φοβερο ξενοδοχειο το EDEN.Με φοβερη θεα και αψογη εξυπηρετηση.Στα Χανια το πιο γνωστο ειναι το "ΤΑΣΙΑ" που κανει καταπληκτικο σπετσοφαι :p

Και η Ζαγορα ειναι καλη επιλογη αλλα νομιζω οτι μιας και θα ειναι Χριστουγεννα τα Χανια ειναι το πιο καταλληλο μερος μιας και ειναι ακριβως κατω απ το χιονοδρομικο συνεπως θα εχει χιονι πιο ευκολα απ τα αλλα χωρια,ειναι κοντα στον Βολο και ειναι το περασμα αναμεσα σε ανατολικο και δυτικο Πηλιο μιας και βρισκετε περιπου στην μεση οποτε θα ειναι καλο σημειο εξορμησης για εκδρομες στα γυρω χωρια.Μια συμβουλη: Kανε οσο το δυνατον πιο γρηγορα μπορεις την επιλογη σου για να μπορεσεις να βρεις δωματιο ελευθερο.Τα Χριστουγεννα για το Πηλιο ειναι οτι ο Αυγουστος για την Μυκονο.Π Α Ν Ι Κ Ο Σ :)

Dust in the wind

 

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/snatch13/15577/183644/0/pao13.gif

Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι για Χριστούγεννα προτείνω σίγουρα Χάνια! Εκεί όπως είπε και ο Snatch το πιο γνωστό είναι το Τασία, (νομίζω το έχει ο ιδιοκτήτης τοπικού τηλεοπτικού καναλιού, αυτό λέει πολλά! :p )!

Κάποιοι φίλοι μου είχαν πάει σε ένα άλλο που λεγόταν αν θυμάμαι καλά Μανθος ή κάπως έτσι! Απο τις περιγραφές ήταν πολύ καλό και κοντά στις Αγριόλευκες το γνωστό χιονοδρομικό κέντρο!

 

Χριστουγεννα φυσικά θα γίνεται πανικός! Πέρυσι θυμάμαι, είχε και νυχτερινό σκι! Είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!!!! :cool:

Ποτα, δυνατή μουσική, σκι....

Link to comment
Share on other sites

Πέρσυ πήγαμε στα Χάνια στο Hotel Hania (με το που μπαίνεις στο χωριό το πρώτο ξενοδοχείο στο δεξί σου χέρι).

 

Απλό, χωρίς να είναι λουξ με τρελές ανέσεις. Καθαρό και άνετο. Ζεστό σαλόνι για παιχνίδια :D

[sIGPIC][/sIGPIC]...μα πως να μην ξεχάσεις την αυλή σου και την παλιά τη γνώμη καθενός όσους κρυφά περπάτησαν μαζί σου να σημαδεύουν πάλι τη ζωή σου και να 'σαι το πουλί κι ο κυνηγός στις μαύρες λαγκαδιές του παραδείσου...

Μάνος Ελευθερίου Ακούστε το

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Φίλε ξέρω rooms to let όπου μείναμε με την οικογένειά μου.Αν σε ενδιαφέρει πες μου,έχω και τηλέφωνα και είναι εξυπηρετικότατοι!
Link to comment
Share on other sites

Sthn Portaria emeina perysi to pasxa me timh: 40 eyro to diklino!!! se arketa kala domatia ...........Vevaia ekana ekdromi k apo thn piso meria toy voynoy pros zagora ,poy thymisei poly xorio kai den einai katholoy toyristiko!!!Tzami........vevaia na soy po oti i portaria apo to sale(An xionisei EPITELOYS) einai mono 10 Lepta!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Egw emena sthn portaria sto ksenodoxeio kai itan tzami....2klino....ola poly kala kai kaname kai to mpanaki sth pisina mas kai kaname kai th saouna mas kai oti allo theleis!

 

Mporeis kai aneta na ksypnas to prwi gia boltoyla i mia diadromi sto xionodromiko!

 

Opou kai na pas omws sigoyra kala tha peraseis....

Link to comment
Share on other sites

εγώ προτιμώ την πλευρά του αιγαίου. Τσαγκαράδα και μούρεσι το χειμώνα, νταμούχαρι το καλοκαίρι. Οι αποστάσεις άλλωστε είναι πολύ μικρές... και η πορταριά και η μακρυνίτσα είναι πολύ τουριστικές άσε που ανεβαίνει όλος ο Βόλος τα σαββατοκύριακα και γίνεται το αδιαχώρητο.

Αν πάς, ωραία πολύ είναι η "Γαρδένια" στο Μούρεσι χαμηλά. με κόστος 80έουρος, όλες τις εποχές (χριστούγενα ή απλό σκ). Στουντιο, με κουζίνα, πέτρινα, πολύ όμορφα και κάποια με τζάκι, και φοβερή θέα.

 

http://www.gardenia-studios.gr/Accomodation_Gr.html

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάει στο Portaria Hotel στην Πορταριά το οποίο είναι πολύ καλό (με βεράντα με θέα τον Παγασητικό, εσωτερική και εξωτερική πισίνα, γυμναστήριο κ.ά.) αλλά σχετικά ακριβό. Επίσης έχω πάει στο Aleca's House στην Τσαγκαράδα που επίσης είναι πολύ καλό (δεν θυμάμαι τιμές). Φίλοι έχουν πάει στον ξενώνα Αμάλθεια (επίσης στην Τσαγκαράδα, με δωμάτια με τζάκι κλπ), και μου έχουν πει τα καλύτερα λόγια (βέβαια είχαν πάει μαζί με "παρέα").

Live Another Day,

Climb A Little Higher,

Find Another Reason To Stay...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κοίτα και προς Μακρυνίτσα πλευρά... ;) :cool: Είναι 2 χιλιόμετρα από την Πορταριά αλλά σαν ομορφιά (προσωπική άποψη)δεν το συγκρίνω με κανένα άλλο χωριό του Πηλίου! Έχει μια πανέμορφη στην κυριολεξία πλατεία με μια εξίσου πανέμορφη θέα προς τον Παγασητικό κόλπο και την πόλη του Βόλου! Είχαμε μείνει σε ένα παραδοσιακό αρχοντικό με δίκλινο κρεββάτι όπου είχε και αυτόνομη θέρμανση με λουτρό. "Θεοδώρα" λέγεται. Η χλιδή σε όλο της το μεγαλείο λέμε :lol: :happy: Μόνο που έκανε 60 Ευρώ. :rolleyes: Και μη συζητήσω για High season...

 

Μην ξεχάσεις να πας στο δάσος των Κενταύρων όπου κάνεις μια φανταστική πεζοπορία και φυσικά τα σιροπιαστά γλυκά μέσα στα δοχεία.

Εννοείται πως πρέπει να κάνεις και το κύκλο του Πήλιου :)

 

Πάρε κι ένα link :) Μακρινίτσα

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Πρέπει να επισκεφτώ την Πάτρα μέσα στο επόμενο δεκαπενθήμερο και μιας και είναι η εποχή του καρναβαλιού, αποφάσισα να καθήσω λίγο παραπάνω εκείνες τις μέρες:D . Δυστυχώς όμως έχω μείνει ξεκρέμαστος όσον αφορά τη διαμονή:( . Έτσι ψάχνω κάποιο ξενοδοχείο που να μην είναι μέσα στη χλιδή, αλλά ούτε και στάβλος:O . Θα προτιμούσα μονόκλινο αλλά περιμένω ότι δεν θα έχει λόγω της Καθαράς Δευτέρας και ότι ευκολότερα θα έβρισκα κάποιο δίκλινο.

Νόμιζα ότι με 120€/νύχτα θα μπορέσω να βρω εύκολα αλλά από μερικά τηλέφωνα που έχω κάνει, ακούω κάτι εξωφρενικές τιμές για ξενοδοχεία Β κατηγορίας.

 

Anyway ακούω προτάσεις από ξενοδοχεία που έχετε επισκεφτεί και έχετε μείνει ικανοποιημένοι περίπου σε αυτή την τιμή. Τουλάχιστον ας έχω κάποιες συστάσεις:cool:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχω κάνει και μόνος μου αλλά δεν έχει αξιολογήσεις:(... Έχω πάρει κάποια τηλέφωνα αλλά καμία άποψη για το Ατλάντα και το MEDITERRANEE?
Link to comment
Share on other sites

τι τιμες βρηκες?

γνωμη μ μιας κ διαθετεις τα 120ε πηγαινε απεναντι αντιρριο ή Ναυπακτο σιγουρα μισοτιμης αλλα θα πληρωνεις 5ε για καραβι η 10ε για γεφυρα καθε φορα.γενικα εκτος πατρας αχαια,κουκουλι,αγ.ανδρεα,αγ.βασιλη κτλ...

Link to comment
Share on other sites

170€ για Β, 140 για Γ και 110 σε αυτό το Ατλαντα που είπα παραπάνω.

Όμως τα 120 είναι το ανώτατο όριο.

Το πρόβλημα είναι ότι έχει και δέσμευση σε όλα τουλάχιστον 3 νύχτες αλλά εγώ θέλω να μείνω 2.

Αλλά χωρίς να ξέρω τι είναι το καθένα, δεν μπορώ να παω... Αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει, έστω και με ΡΜ...

 

Ναύπακτος και Αντίριο απορρίπτονται καθώς θα είμαι χωρίς αμάξι. Γενικά μόνο κέντρο Πάτρας μπορώ να μείνω..

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχουμε γεμίσει από διάφορα ανάλογα θέματα και δεν μπορούμε να έχουμε από ένα για κάθε περιοχή της Ελλάδας,κάνουμε αυτό εδώ βασικό θέμα για ανάλογες αναζητήσεις στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

μονο π η περιπτωση πατρα σε εποχη καρναβαλιου ειναι ειδικη περιπτωση στις τιμες μιας κ τις διπλασιαζουν/3πλασιαζουν κ βαζουν κ το πακετο 3ημερων.

http://www.google.gr/search?hl=el&q=%CE%BE%CE%B5%CE%BD%CE%BF%CE%B4%CE%BF%CF%87%CE%B5%CE%B9%CE%B1&meta=

κ εκτος πατρας να βρεις κ με ταξι ή ενοικιαζομενο αυτοκ. να μετακινεισε παλι πιο φτηνα θα σ βγει :P

αυτες οι αρπαχτες εχουν καταστρεψει το πατρινο καρναβαλι εδω κ μερικα χρονια.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εχω την εντυπωση πως το θεμα αυτο υπηρχε,αλλα η αναζητηση δε μου εβγαλε καποιο αποτελεσμα.Αν υπαρχει οντως,ας το μεταφερει καποιος μοντ.

στο θεμα μας τωρα.

τελη μαιου-αρχες ιουνιου θα πρεπει να κατεβω στην αθηνα για 2-3 μερουλες.ειμαι λοιπον σε αναζητηση ξενοδοχειου.

απο περιοχες δεν ξερω και πολλα καθως καθε φορα που κατεβαινα,ειχα καποιον αθηναιο στην παρεα να μας ξεναγει.αυτη τη φορα δεν ειναι δυνατο,γιαυτο θελω την βοηθεια σας.

ξενοδοχειο(κατι νορμαλ) αν ειναι δυνατο καπου κοντα στην ιατρικη/οδοντιατρικη σχολη

καθε πληροφορια που μπορειτε να δωσετε,ειναι δεκτη

ευχαριστω πολυ!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αγαπητή!!!

Κοντά στην οδοντιατρική σχολή, είναι το ξενοδοχείο STRATOS VASILIKOS.

Είναι Α΄ κατηγορίας και από προσωπική άποψη (έχω πάει δηλαδή) είναι καλό.

Το τηλέφωνό του είναι το 2107706611!

Και η διεύθυνσή του είναι : ΜΙΧΑΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ 108.

 

Μία άλλη επιλογή είναι το ELIZABETH Hotel.

Δεν το ξέρω , δεν έχω πάει , το βρήκα μέσα από ένα χάρτη!

Είναι κατηγορίας C , αλλά είναι κοντά στη σχολή , για την οποία ενδιαφέρεσαι!

 

Η διεύθυνσή του είναι : ΑΡΚΑΔΙΑΣ 43-46, και το τηλέφωνό του είναι 2107774379.

 

Edit :

Θα ήταν χαρά μου να σε ξεναγήσω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...