Jump to content

Buffy The Vampire Slayer (UPN)


motorolaV980
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 226
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ααααααχχχχχ...μεγάλη πληγή μου άνοιξες παληκάριμ! μεγάλη...

 

μεγάλη λατρεία η Buffy...απο την αρχή έως το τέλος. 7 καταπληκτικές season που δεν περίμενα ποτέ να μου αρέσει σαν σειρά....μια σειρά η οποία έγινε cult στην Αμερική και υπάρχουν μέχρι και τώρα fans και ας έχει σταματήσει απο το 2003. Σου προτείνω...όχι

σε πιέζω να δεις την σειρά...αλλά να τα αγοράσεις δύσκολο..εκτός αν τα παραγγείλεις απο έξω. Εδώ δεν τα έχω δει πουθενά με ελληνικούς και στα αγγλικά εχω πετύχει για αγορά 1 άντε το πολύ 2 season.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει μονο το αμερικανικο amazon

 

http://www.mediadis.com/video/detail.asp?id=155753

 

120+13(FedEx courier)=133ευρω,χωρις υπερατλαντικα ταξιδια

Σημειωσε οτι στο PLAY εχει 210 ευρω και με απλη αποστολη δεματος

 

Κοιτα στο συγκεκριμενο site και για αλλες σειρες,αν ενδιαφερεσαι.Εχει φοβερες τιμες(οχι σε ολα βεβαια).Για παραδειγμα τα FRIENDS τα εχει 15 ευρω το ενα(οι 5 πρωτες season με Ελληνικους υποτιτλους μαλιστα)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξεκινήσει να βλέπω τη σειρά, είμαι στο 8ο επεισόδιο του 1ου κύκλου.

Μέχρι τώρα πάντος μου παραφαίνεται teen σειρά ρε παιδιά... δεν ξέρω... μια τέτοια αίσθηση μου δίνει (ειδικά σε σύγκριση με τις Charmed, που ναι με έχει ίδιο μοτίβο, αλλά φαίνεται ότι είναι πιο "adult" σειρά, χωρίς να εννοώ τπτ πονηρό :lol: ).

Η Buffy έτσι θα συνεχίσει και στις υπόλοιπες σαιζόν?

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξεκινήσει να βλέπω τη σειρά, είμαι στο 8ο επεισόδιο του 1ου κύκλου.

Μέχρι τώρα πάντος μου παραφαίνεται teen σειρά ρε παιδιά... δεν ξέρω... μια τέτοια αίσθηση μου δίνει (ειδικά σε σύγκριση με τις Charmed, που ναι με έχει ίδιο μοτίβο, αλλά φαίνεται ότι είναι πιο "adult" σειρά, χωρίς να εννοώ τπτ πονηρό :lol: ).

Η Buffy έτσι θα συνεχίσει και στις υπόλοιπες σαιζόν?

 

Κοίτα στα πρώτα βήματά τους σειρές σαν και αυτή που κρατάνε σχεδόν μια δεκαετία και που πολλά παιδιά 'μεγαλώνουν' μαζί τους, λογικό είναι τα αρχικά επεισόδια να σου φαίνονται 'παιδικά'. Πίστεψέ με όμως απο τον 2ο κύκλο και μετά τα πράγματα σοβαρεύουν αρκετά και -προσωπικά για μένα- με αποκορύφωμα τους 3 τελευταίους κύκλους και ειδικά τον 5ο(!!) θα συγκινηθείς αρκετά και θα λες δεν το περίμενα. Η σειρά Charmed βάδιζε στα χνάρια της Buffy μιας και η Buffy The Vampire Slayer ήταν η πρώτη σειρά που βάδισε τόσο στο φανταστικό αλλά και στο νεανικό και έγινε τόσο cult. Μην την παρατήσεις άκουσέ με..έχω καταντήσει να βλέπω την Buffy όλες τις season τουλάχιστον 5 φορές τον χρόνο...δεν πάω καλά :p

Kαι αν, λέω ΑΝ, μετά όταν την τελειώσεις θέλεις να συνεχίσεις με ένα spin off της μπορείς να πας στο Angel :love: με το μωρό :love:

Εκεί είχαμε 5 season...αρκετά καλά επεισόδια αν και στο τέλος χάλασε κάπως...όταν στην Αμερική το κανάλι αποφάσισε να την κόψει έγινε ένας χαμός τόσο άγριος όπως περίπου και με το Invasion (αλήθεια αυτό γιατί το κόψανε?? μόλις είδα τον 1ο κύκλο και έμεινα με το remote control στο χέρι)

 

Anyway, αν χρειαστείς οτιδήποτε -είτε εσύ είτε κάποιος άλλος- για Buffy και Angel εδώ είμαι.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

iparxi periptosi na paixti pote stin ellada???????

 

Να σου πω την αλήθεια, νομίζω (αλλά νομίζω όμως) ότι κάτι έπαιζε παλιά ο Αντέννα στις γνωστές ώρες που καταχωνιάζει τις ξένες σειρές-διαμαντάκια (ή μήπως το μπερδεύω με το Angel?)

Τώρα όσον αφορά το μέλλον...τι να σου πω...άγνωστες οι βουλαί των τηλεοπτικών καναλιών

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Στις 10 Μαρτίου έκλεισαν 10 χρόνια απο την πρεμιέρα του πρώτου επεισοδίου της cult teen σειράς Buffy The Vampire Slayer.

Το πρώτο επεισόδιο μεταδόθηκε στις 10 Μαρτίου 1997 και 7 season αργότερα μαζί με 5 season της spin-off σειράς Angel και αρκετά χρόνια μετά, η σειρά που δημιούργησε ο Joss Whedon παραμένει μια cult sci-fi σειρά που κατάφερε να δημιουργήσει ενα ασυνήθηστο πρότυπο για το τότε Αμερικανικό κοινό και μετέπειτα για όλους τους fans που κόλλησαν αργότερα με την σειρά απο τα επίσημα DVD της σειράς.

Για μένα προσωπικά, η σειρά αποδείχτηκε να είναι πολυαγαπημένη και συνεχίζω να την αγαπάω και να την βλέπω στο DVD και να ζω τις περιπέτειες της Buffy και της Scooby gang της.

TV.com's Buffy 10th Anniversary

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Στο Mega το έβαζε παρασκευή βράδυ!

Τώρα το ΑΝΤ1 παίζει το Σκοτεινός Άγγελος που είναι offspring της σειράς.

Κάποιοι ήρωες δηλαδή από την αρχική σειρά παίζουν σε αυτήν

Κι εγώ είχα φάει κόλλημα

Και η ταινία στην οποία είχε βασιστεί είχε αρκετό ενδιαφέρον

Link to comment
Share on other sites

Και αναρωτιομουν ποτε θα ανοιξει τετοιο θεμα...

Η σειρα ειναι η αγαπημενη μου ever!!!ο Joss Whedon ειναι ο ιδιος ο θεος...τι να πω ο ανθρωπος δεν παιζεται...ειναι πιθανοτατα ο μονος που θαυμαζω απο τον χωρο...αυτος ηταν που με εκανε να παρω την τελικη αποφαση να δωσω στη σχολη κινηματογραφου(αν και δεν το ξερει...κριμα(?))anyway...η σειρα ειναι πολυ σκοτεινη στις υπολοιπες σεζον αλλα και η πρωτη ειναι αρκετα σκοτεινη,αλλα πως να το κανουμε,αρχη ηταν ακομη...πιστευω πως η buffy δεν μπορει να συγκριθει με σειρες τυπου charmed αν και αυτη η σειρα ειναι personal fave,γιατι πολυ απλα η buffy ηταν η πρωτη σειρα με τετοιο περιεχομενο και σε αυτο το genre...

δεν σου το προτεινω,στο επιβαλλω να την αγορασεις...η σειρα ειναι πως να το πω...γ@μησε την.

δεν τη βαριεσαι ποτε!ποτε ομως!(πιστεψε με,πρεπει)...

αλλα και το SPIN-OFF της σειρας,ο Angel ηταν θανασιμος...πρωτη φορα εκλαψα σε σειρα...μιλαμε για πολυ δακρυ...ποιο επεισοδιο???δειτε την υπογραφη μου και θα καταλαβετε...

αυτα ειχα να πω...αλλα μην νομιζετε...θα επιστρεψω...

 

P.S:Joss,εισαι θεος...!

 

 

P.S 2:Angel ειχε αυτην την Παρασκευη και το Σαββατο στον ΑΝΤ1,μια τρομακτικη ωρα-δεν θυμαμαι-,την τεταρτη season...μπραβο,ANT1 αλλη φορα πιο αργα...

I 'm not scared,I'm not scared,I'm not scared...

Please Wesley...why,can't i stay...? :cry:

 

ANGEL(5.15)

A Hole In The World

Link to comment
Share on other sites

P.S 2:Angel ειχε αυτην την Παρασκευη και το Σαββατο στον ΑΝΤ1,μια τρομακτικη ωρα-δεν θυμαμαι-,την τεταρτη season...μπραβο,ANT1 αλλη φορα πιο αργα...

 

Kαλά δεν υπάρχει πιο ηλίθιο κανάλι. Πάει και σκάει φράγκα για ξένες επιτυχημένες σειρές, για να τις βάζει να παίζουν στις 1 τη νύχτα. Morons. :mad:

 

Όσο για τη σειρά (Buffy), είμαι στα μισά της 4ης σεζόν και μπορώ να πω πως το γλέντι καλά κρατεί. ;)

Link to comment
Share on other sites

Kαλά δεν υπάρχει πιο ηλίθιο κανάλι. Πάει και σκάει φράγκα για ξένες επιτυχημένες σειρές, για να τις βάζει να παίζουν στις 1 τη νύχτα. Morons. :mad:

 

Όσο για τη σειρά (Buffy), είμαι στα μισά της 4ης σεζόν και μπορώ να πω πως το γλέντι καλά κρατεί. ;)

 

Το βάζει ο ηλίθιος ο Αντέννα στις 3 το πρωί...πάλι καλά που υπάρχουν όμως και τα dvd...

σούρχεται MF Season 5+6 ;)

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
τα επεισοδια ειναι αυτοτελη??????????

 

Η βασική ιστορία κάθε επεισοδίου ναι, αλλά πολλά γεγονότα/συμβάντα αναφέρονται σύχνα και σε άλλα επεισόδια..:)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αυτό που δίνει μεγάλη ώθηση σε μια σειρά είναι η γενικότερη πλοκή που αναπτύσσεται σταδιακά με το κάθε επεισόδιο. Κοινώς, θα είναι ******* αν δεις μεμονωμένα επεισόδια και όχι με τη σειρά από την αρχή.

 

p.s.: είδα χτες το 6x07 Once More With Feeling. Το καλύτερα σκηνοθετημένο επεισόδιο μέχρι τώρα, μακράν!! Φοβερή δουλιά. :up:

Link to comment
Share on other sites

μολις ειδα τα 2 πρωτα επεισοδια μπορω να πω πως ηταν αρκετα καλα!!!:) :)

ελπιζω στα επομενα επεισοδια να γινει ακομα καλυτερο!!

Link to comment
Share on other sites

p.s.: είδα χτες το 6x07 Once More With Feeling. Το καλύτερα σκηνοθετημένο επεισόδιο μέχρι τώρα, μακράν!! Φοβερή δουλιά. :up:

το συγκεκριμενο επεισοδιο ειναι απλα....απιστευτο...

δεν ειχα ιδεα οτι υπηρχε επεισοδιο στυλ musical και με το που αρχιζουν να τραγουδανε να χορευουν,μενω μ@λ@κ@ς..τα τραγουδια καταπληκτικα,οι στιχοι απαιχτοι,οτι ακριβως επρεπε...

 

να ναι καλα η GreekCharmed χαρη στην οποια γνωρισα και ειδα ολη τη σειρα που ειναι μια απο τις καλυτερες ever;)

Με highlights το season 5 finale(The Gift) και το series finale(Chosen) που ειναι τα μονα επεισοδια απο οποιαδηποτε σειρα που με εκαναν πραγματικα να δακρυσω...:cry:

 

btw ψαχνω για τη σειρα Angel...ξερει κανεις κανενα dvdαδικο στη θεσσ/νικη που να "ειδικευεται" σε ξενες σειρες?δε με ενδιαφερει να εχουν ελληνικους υποτιτλους...ε?

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αλλη θανασιμη σειρα κι ο "Angel" ή οπως τον λενε εδω "Σκοτεινο Αγγελο"(...)

ο joss whedon ειναι ενα απο τα καλυτερα μυαλα στο χωρο..θυμηθειτε επεισοδια σαν το "A Hole In The World"...ο θεος σκηνοθετει και γραφει...ο,τι καλυτερο

 

 

και κατι αλλο που το σκεφτομαι εδω και πολυ καιρο...φανταστειτε...μια σειρα στο στυλακι της buffy και να μιλουν ελληνικα...εδω καλα,καλα με ελληνικους υποτιτλους ειναι για γελια...

"Προσοχη,ενας δαιμονας!"

:shifty:

I 'm not scared,I'm not scared,I'm not scared...

Please Wesley...why,can't i stay...? :cry:

 

ANGEL(5.15)

A Hole In The World

Link to comment
Share on other sites

Αφού το ξέρεις ρε συ ο Santa έχει σχεδόν τα πάντα απο σειρές

Περιμένω πακετάκι :D

Buffy Rules!!!

Η 5η season πιστεύω είναι η καλύτερη....κλάμαααααααααα

η 5 και η 7 season ειναι πιστευω οι καλυτερες:D:)

 

σου ρχεται το πακετακι,σου ρχεται!!

 

η σειρα ειναι απιστευτη και ειναι κριμα που την βλεπουν λιγοι!

στην ελλαδα φανταζομαι εννοεις...

γιατι η σειρα εχει παααααρα πολλους fans σε ολο τον κοσμο;)

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

FYI,και οι δυο σειρες δεν ηταν ποτε ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ επιτυχιες,οσον αφορα την τηλεθεαση...αλλα οι fans που ειχε ήταν die-hard fans...κι όπως είπε κι ο Joss "Προτιμω να μην κανω μια σειρα που μπορουν να βλεπουν 1000+ ανθρωποι,αλλα μια σειρα που εχουν ανάγκη να δουν 100+ ανθρωποι"

Joss, ο θεος!!

Κι εγω αυτο θα προτιμουσα...(και τι σας νοιαζει τι θελω εγω,huh??)...

I 'm not scared,I'm not scared,I'm not scared...

Please Wesley...why,can't i stay...? :cry:

 

ANGEL(5.15)

A Hole In The World

Link to comment
Share on other sites

η 5 και η 7 season ειναι πιστευω οι καλυτερες:D:)

 

σου ρχεται το πακετακι,σου ρχεται!!

 

 

στην ελλαδα φανταζομαι εννοεις...

γιατι η σειρα εχει παααααρα πολλους fans σε ολο τον κοσμο;)

 

κριμα ομως που δεν το βαζουν εδω ,εστω και το filmnet θα μπορουσε να το εβαζε!:cry: :!: :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βάζει πιθανότατα γιατί είναι "παλιά" σειρά πλέον... Υπάρχουν άλλες τρέχουσες που παίζει το Filmnet, και με το δίκιο τους. Ούτε εγώ θα έσκαγα χρήματα για να αγοράσω σειρά 10-ετίας. :(
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...