Jump to content

LG Shine (KE970)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η 7η Φεβρουαρίου ορίστηκε από την LG Electronics ως η ημέρα της επίσημης παρουσίασης του LG Shine στην Αγγλία, εγκαινιάζοντας την πρώτη φάση του παγκοσμίου προγράμματος για το λανσάρισμα του LG Shine, το οποίο θα είναι διαθέσιμο σε όλες τις μεγάλες αγορές παγκοσμίως μέχρι το δεύτερο τρίμηνο του 2007. Η LG έχει ήδη πουλήσει πάνω από 180.000 συσκευές στην Κορέα μετά το λανσάρισμα του τηλεφώνου το Νοέμβριο του 2006, ενώ μέχρι και σήμερα πωλούνται παραπάνω από 3.500 μονάδες την ημέρα. Ως η δεύτερη συσκευή της σειράς Black Label, το LG Shine έχει ήδη δημιουργήσει μεγάλο ενδιαφέρον παγκοσμίως με τη ‘μαγική οθόνη-καθρέπτη’ wide 2.2 ιντσών, το πολυλειτουργικό scroll key και το κομψό και απόλυτα μεταλλικό του περίβλημα.

 

http://img226.imageshack.us/img226/5157/1169047062591descshine1lk6.jpg

Edited by sakiss

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 498
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχουν πληροφορίες σχετικά με την τιμή του μοντέλου; Προσωπικά το βρίσκω κοινό στον τομέα των τεχνικών χαρακτηριστικών και αδιάφορο σχεδιαστικά.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου αρέσει πολύ!Το design αυτού του κινητού τηλεφώνου είναι διαφορετικό από τα συνιθησμένα κινητά τηλέφωνα που ξέρουμε,τα οποία σχεδιασμένα για την θηλυκή χρήση!:D
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου αρέσει πολύ!Το design αυτού του κινητού τηλεφώνου είναι διαφορετικό από τα συνιθησμένα κινητά τηλέφωνα που ξέρουμε,τα οποία σχεδιασμένα για την θηλυκή χρήση!:D

 

Πώς ακριβώς διαφέρει ο σχεδιασμός του από τα συνηθισμένα κινητά τηλέφωνα,όπως το D900 παραδείγματος χάριν;

Link to comment
Share on other sites

μαλλον εννοει στην εμφανιση στο χρωμα που ξεφευγει καπως.χρονια πολλα bill.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Σήμερα δεν είναι η ημέρα της επίσημης παρουσίασης του Shine;Μάλλον ναι...οπότε να περιμένουμε review από τους ανθρώπους του myphone.Αντε να κυκλοφορήσει...Πως και πως το περιμένω.Είναι εκπληκτικό κινητό.Βέβαια το μάτι μου πηγαίνει και προς το LG Prada.Ποιο θα κυκλοφορήσει νωρίτερα;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Summer has just come!

Link to comment
Share on other sites

το prada μαλλον θα το δουμε λιγο αργοτερα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Είδα κάτι video reviews, και το κινητό είναι πραγματικά εντυπωσιακό. Ότι πιο εντυπωσιακό έχω δει βασικα :P
Link to comment
Share on other sites

κι εμενα μου αρεσει παρα πολυ,μακαρι να ειναι και αρκετα καλο και να το δουμε και γρηγορα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
την πεμπτη μαλλον πως θα εχω ενα στα χερια μου οποτε θα γραψω τις πρωτες εντυπωσεις που θα μου αφησει η συσκευη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Hi!Ρε παιδιά ξέρει κανείς αν το τηλέφωνο έχει κυκλοφορήσει στην Κύπρο ή αν πρόκειται να κυκλοφορήσει μέσα στο μήνα?Είναι να πάμε 7ήμερη με το σχολείο όποτε αν κυκλοφορέι να το χτυπήσω!

Πάντως ξέρω πως το κινητό αυτό έχει το κακό να μην μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα mp3s ώς ήχο για μήνυμα και ως ξυπνητήρι!Έλεος!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Summer has just come!

Link to comment
Share on other sites

Hi!Ρε παιδιά ξέρει κανείς αν το τηλέφωνο έχει κυκλοφορήσει στην Κύπρο ή αν πρόκειται να κυκλοφορήσει μέσα στο μήνα?Είναι να πάμε 7ήμερη με το σχολείο όποτε αν κυκλοφορέι να το χτυπήσω!

Πάντως ξέρω πως το κινητό αυτό έχει το κακό να μην μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα mp3s ώς ήχο για μήνυμα και ως ξυπνητήρι!Έλεος!!

 

Genikws ta kinhta ths LG den ta uposthrizoun auta...

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

για ηχο κλησης μπορεις να χρησιμοποιησεις mp3 τουλαχιστον στα καινουρια,στα imode αν θυμαμαι καλα δεν μπορουσες.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ταξιδιώτης22,το κινητό από το pixmania θα το πάρεις?Ξέρει κανείς αν τα LG Shine του pixmania έχουν ελληνικά?Αν δεν έχουν γίνεται να περάστουν από κανένα κατάστημα service?Thanks

[sIGPIC][/sIGPIC]

Summer has just come!

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα από το Expansys για τη γυναίκα μου, προς 320€ (με τα μεταφορικά και χωρίς να πληρώσω ΦΠΑ λόγω εταιρικού ΑΦΜ). Αύριο λογικά παραλαμβάνω. Για να δούμε...

Πάντως τα σχόλια στο internet είναι ανάμεικτα. Από πλευράς εμφάνισης όλοι λένε ότι είναι άπαιχτο, αλλά χάνει σε ευχρηστία και software. Επίσης, ενώ υποτίθεται ότι έχει 1GB ενσωματωμένη μνήμη, όλοι οι χρήστες μιλούν για μόλις 50ΜΒ! Το χειρότερο δε, λένε ότι είναι το σήμα του! Αυτό το τελευταίο είναι και το μόνο που με ανησυχεί καθώς όλα τα υπόλοιπα (internet κλπ) δε θα τα χρησιμοποιήσει ποτέ η γυναίκα μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα από το Expansys για τη γυναίκα μου, προς 320€ (με τα μεταφορικά και χωρίς να πληρώσω ΦΠΑ λόγω εταιρικού ΑΦΜ). Αύριο λογικά παραλαμβάνω. Για να δούμε...

Πάντως τα σχόλια στο internet είναι ανάμεικτα. Από πλευράς εμφάνισης όλοι λένε ότι είναι άπαιχτο, αλλά χάνει σε ευχρηστία και software. Επίσης, ενώ υποτίθεται ότι έχει 1GB ενσωματωμένη μνήμη, όλοι οι χρήστες μιλούν για μόλις 50ΜΒ! Το χειρότερο δε, λένε ότι είναι το σήμα του! Αυτό το τελευταίο είναι και το μόνο που με ανησυχεί καθώς όλα τα υπόλοιπα (internet κλπ) δε θα τα χρησιμοποιήσει ποτέ η γυναίκα μου.

Αρχικά καλορίζικο!Πολύ καλή επιλογή για δώρο!Όταν το λάβεις πες μου,αν γίνεται,αν το μενού του είναι στα ελληνικά ή αν τα υποστηρίζει.Όσον αφορά τη μνήμη,για μένα έχει λίγη σημασία πόση είναι η internal κι αυτό γιατί υποστηρίζει την επέκταση μνήμης με microSD.Αναφορικά με το σήμα...οι Αθηναίοι τουλάχιστον δεν θα έχουμε πρόβλημα...όλα η Αθήνα είναι γεμάτη με κρυφές κεραίες γαι καλύτερο σήμα.Υποθέτω πως ούτε οι Θεσσαλονικείς θα έχουν.Περιμένουμε τις εντυπώσεις σου!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Summer has just come!

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα χθες. Το μενού είναι στα Ελληνικά. Η εσωτερική μνήμη είναι 50ΜΒ, επεκτάσιμη όπως είπες. Το σήμα του φαινεται όντως αδύναμο, περίπου σαν του Nokia N80. Από εμφάνιση πάντως σκίζει!!! Α,και από δαχτυλιές! Καλά που δίνει η LG στο πακέτο και ένα υπέροχο λουράκι/καθαριστικό...
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα χθες. Το μενού είναι στα Ελληνικά. Η εσωτερική μνήμη είναι 50ΜΒ, επεκτάσιμη όπως είπες. Το σήμα του φαινεται όντως αδύναμο, περίπου σαν του Nokia N80. Από εμφάνιση πάντως σκίζει!!! Α,και από δαχτυλιές! Καλά που δίνει η LG στο πακέτο και ένα υπέροχο λουράκι/καθαριστικό...

Το μενού είναι στα ελληνικά?Τι λες τώρα?Το παραγγέλνω αμέσως!!Δηλαδή μπορείς να γράψεις και μηνύματα στα ελληνικά?Για δοκίμασε το σε παρακαλώ.Γενικά το κινητό έχει παντού ελληνικά?Πάντως στο expansys που πήρα τηλέφωνο μια κοπέλα μου είπε πως το μενού είναι στα αγγλικά!!Α ρε...όλοι άσχετοι είναι.Φίλε μου...με ανέστησες.Βαριόμουν να περιμένω μέχρι να κυκλοφορήσει κανονικά Ελλάδα.Τώρα θα το παραγγείλω αμέσως!!Ευχαριστώ πολύ!όσο για το σήμα...σε όλα τα κινητά το ίδιο είναι!!

Γράψε αν μπορείς και τις εντυπώσεις σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Summer has just come!

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα σωστά,η συσκευή θα στοιχίζει 320 ευρώ χωρίς να συμπεριλαμβάνεται το Φ.Π.Α;

Οι δυνατότητές της δεν πιστεύω πως δικαιολογούν μία πιθανή κοστολόγησή της σε τιμή υψηλότερη των 300-320 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή στο Expansys έχεις τη δυαντότητα να δώσεις επαγγελματικό ΑΦΜ και να γλιτώσεις το ΦΠΑ (19.6%), αυτό έκανα και μου πήγε 320€ με τα μεταφορικά. Αλλιώς θα πλήρωνα γύρω στα 388€. Το μενού είναι στα Ελληνικά και σε πολλές άλλες γλώσσες που μπορείς να επιλέξεις. Προσοχή, η έκδοση που αγόρασα είναι η EU. Δεν ξέρω αν υπάρχουν και άλλες που να μην έχουν Ελληνικά, γι' αυτό το λέω. Το manual είναι στα Γαλλικά, αλλά δεν πολυχρειάζεται. Χώρια που δεν έχω δει, αλλά ίσως υπάρχει και Αγγλικό στο CD-Rom που υπάρχει στο κουτί. Φυσικά, θα υπάρχει και στο site της LG.

Αναφορικά με το σήμα, παρατήρησα το εξής περίεργο: Όταν πρωτοανοίγεις τη συσκευή έχει πολύ καλό σήμα (καλύτερο τελικά και από το Ν80), αλλά κατά τη διάρκεια της ημέρας να το χάσει εντελώς και να μη το βρίσκει ξανά, αν δε του κάνεις restart! Κουφό, έτσι (και άκρως απαράδεκτο). Εντούτοις, ρύθμισα το δίκτυο σε manual (από auto) και φαίνεται ότι το πρόβλημα λύθηκε. Δυστυχώς το έχει η γυναίκα μου και δε μπορώ να το ελέγχω εγώ για να σας πω με σιγουριά...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Γεια!Το παράγγειλα κι εγώ από expansys χθες οπότε μου είπαν πως μάλλον την Πέμπτη θα το έχω.Και η κοπέλα στην εξυπηρέτηση πελατών μου είπε πως τελικά έχει ελληνικά.Εγώ το πήρα κανονικά με ΦΠΑ στα 382 € μαζί με τα έξοδα αποστολής.Το σπαστικό με τα έξοδα αποστολής είναι πως είτε μένεις στο Σύνταγμα που είναι 5 βήματα είτε στους Κήπους Έβρου που είναι 500 χιλιόμετρα αυτά παραμένουν ίδια...Όσο για το σήμα θα δω και θα σας πω.Πάντως εγώ όσα κινητά είχα μέχρι τώρα το ίδιο σήμα είχαν.Δεν καταλαβαίνω διαφορά...Σίγουρα όμως το κινητό τα σπάει!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Summer has just come!

Link to comment
Share on other sites

Hi!Το παρέλαβα χθες!Το τηλέφωνο από εμφάνιση σκίζει!!!Ίσως το πιο όμορφο που έχω δει ποτέ μου!Ωστόσο σας γράφω τα αρνητικά του...για αυτούς που βρίσκονται σε δίλημμα για την αγορά του.

Αρνητικά:

1.Δεν γίνεται να βάλει όποιο ήχο θέλεις για ήχο μηνύματος.Σε περιορίζει σε 4 ηλίθιους ήχους!

2.Δεν γίνεται να βάλεις όποιο ήχο θέλεις ως ήχο ξυπνητηριού.Ωστόσο εδώ υπάρχει πολύ μεγάλη ποικιλία προεγκατεστημένων ήχων για να επιλέξεις!

3.Δεν μπορείς να αλλάξεις το θέμα του μενού,με καμία Παναγία!Μένει μαύρο!

4.Αν έχεις επιλεγμένο το αθόρυβο προφίλ,το ξυπνητήρι δε χτυπάει ένω αν έχεις τη δόνηση τότε απλά δονείται.Επίσης δεν γίνεται να πατήσεις αναβολή!Λίγο χαζό μου κάνει αυτό.

5.Δε γίνεται να βάλεις κωδικούς σε υπομενού όπως π.χ στο Motorola V3i.Απλά γίνεται να το κλειδώσεις άμεσα αλλά για μία φορά κάθε φορά.Ελπίζω να καταλάβατε...

6.Δεν αναγνωρίζει την κάρτα επέκτασης μνήμης!!!!!Και δεν είναι 1GB αλλά 512MB...

7.Δεν έχει ραδιόφωνο και υπέρυθρες(σιγά τα αυγά)...Απλά το αναφέρω.

8.Λίγο σκληρά πλήκτρα και άβολα στο γράψιμο.

9.Αρκετά βαρύ.

10.Πολλές δαχτυλιές.Ευτυχώς στη συσκευασία περιλαμβάνεται και ένα super dooper σφουγγαράκι και καθάρισμα!

11.Θα ήθελα να μου βγάζει την ώρα όταν δε λειτουργεί η οθόνη...

12.Ενώ ακούς mp3 δε μπορείς να κάνεις άλλα πράγματα...δυστυχώς.

13.Λίγο άθλιο μεγάφωνο.όταν το έχεις στο υψηλότερο δυνατό της έντασης κάνει νερά.

 

Θετικά:

1.Super γρήγορο μενού!Αν σκεφτείτε κιόλας ότι το προηγούμενο κινητό μου ήταν Motorola καταλαβαίνετε πως η χαρα μου είναι διπλή!

2.Ευκρινέστατη οθόνη που σε κάνει να μένεις με το στόμα ανοιχτό.

3.Τέλειος σχεδιασμός.

4.Πολύ καλή κάμερα και φωτογραφική μηχανή.

5.Τέλεια παγκόσμια ώρα.

6.Κομιουτεράκι που μπορείς να βγάλεις και ρίζα :w00t:

7.Επιτέλους μόνιμη αναφορά παράδοσης και εύκολη χρήση Τ9!!!

8.Ήχοι slide.

9.Πολύ καλή συνδεσιμότητα.

 

Προς το παρόν αυτά!Αν έχετε καμία έρωτηση πείτε μου!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Summer has just come!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μια καρτούλα 1GB τη βλέπει μια χαρά! Τελικά, πήρα στη γυναίκα μου το Sirocco (Silver) και το Shine μπήκε και αυτό στη συλλογή μου! Όχι πως την πείραξε βέβαια...
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...