Jump to content

Vodafone NET


TakeOverNet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπαινοντας στο γνωστο μας http://www.panafonet.gr είδα κατι ενδιαφερον.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά όσοι πρόλαβαν πρόλαβαν το τζάμπα. Πιστεύω ότι η χρεώσεις θα είναι για νέες ενεργοποιήσεις!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λογικά όσοι πρόλαβαν πρόλαβαν το τζάμπα. Πιστεύω ότι η χρεώσεις θα είναι για νέες ενεργοποιήσεις!

 

Ναι, σωστά πιστεύεις. Όσοι πρόλαβαν και ενεργοποίησαν την υπηρεσία του internet με την προσφορά, θα έχουν δωρεάν πρόσβαση στο internet από την VODAFONE NET. Οι υπόλοιποι παλαιοί συνδρομητές Vodafone που δεν ενεργοποίησαν την υπηρεσία μέρχι προχτές και όλοι οι καινούριοι συνδρομητές δεν δικαιούνται να κάνουν χρήση της προσφοράς. Εγώ, ευτυχώς, πρόλαβα!!!

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλά ποιά προσφορά;

 

Αναφέρομαι στην προσφορά για δωρεάν Dial up internet που παρείχε η Vodafone στους συνδομητές της με συμβόλαιο, που ο μηνιαίος λογαριασμός τους ξεπερνούσε τα 17 Ευρώ (χωρίς ΦΠΑ και λοιπούς φόρους).

Link to comment
Share on other sites

Α... δεν το ήξερα. Τώρα σταμάτησε να ισχύει;

Επίσης βλέποντας πίσω από τις λέξεις -όχι δεν ψάχνω τον Αλέξη! :p- να διακρίνω πως έγινε άλλο ένα βήμα για την είσοδο της σε σταθερή/Internet;

Και το λέω γιατί πολύ απλά το είχα παρατήσει στην τύχη του και τώρα ξαφνικά...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δε μπορώ να καταλάβω τη ΝΕΑ στρατηγική της vodafone σε πολλά θέματα το τελευταίο χρόνο!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Α... δεν το ήξερα. Τώρα σταμάτησε να ισχύει;

Επίσης βλέποντας πίσω από τις λέξεις -όχι δεν ψάχνω τον Αλέξη! :p- να διακρίνω πως έγινε άλλο ένα βήμα για την είσοδο της σε σταθερή/Internet;

Και το λέω γιατί πολύ απλά το είχα παρατήσει στην τύχη του και τώρα ξαφνικά...

 

Ναι σταμάτησε, ίσχυε μέχρι προχτές. Δεν κατάλαβα, τι είχες παρατήσει στην τύχη του; Μήπως ήθελες να πεις "το είχε"(η Vodafone);

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το site από αισθητική άποψη είναι υπέροχο, μου θυμίζει ξένες Vodafone. Ελπίζω πως σύντομα θα δούμε ανάλογες αλλαγές και στο http://www.vodafone.gr !!!:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

τα πραγματα εχουν ως εξης

 

Ο χρηστης πλεον , με καθε νεα συνδεση μπορει ναενεργοποιησει προπληρωμενο πακετο προσβασης σε ταχυτητες μεχρι και isdn 64 (αν θυμαμαι καλα) ... αλλα τωρα ποιος εχει ακομα τετοιες ταχυτητες?

 

Τα πακετα συνδρομης ειναι

 

1)καθημερινα

2)εβδομαδιαια

3)μηνιαια

 

 

τιμη θυμαμαι μονο για το μηνιαιο που ειναι 10 ευρω.

 

Επισης το 2 + 3 , το ενεργοποιετε ΚΑΙ σε καταστημα Vodafone. Ολα ενεργοποιουνται και τηλεφωνικα. Αυτα. Και ναι , σε λιγο καιρο η Βοντα θα μπει για τα καλα και στο χωρο του Ιντερνετ!

:X
Link to comment
Share on other sites

Εως 128ISDN, με 2 mails εως 150 ΜB.

 

Αγορες συνδρομων απο live, μεσω sms στο 1397, μεσω cc, μεσω καταστηματων.

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα...οταν με 16-17 Ευρω παιρνεις 768kbps η voda ζητα 10 Ευρω για 128kbps +χρονοχρεωση :respect:

Σκέψου πόσο θα χρεώνει το dsl όταν δώσει!!!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Σκέψου πόσο θα χρεώνει το dsl όταν δώσει!!!

 

Τα 10€/μηνα ειναι μια μεση τιμη αφου στην αγορα για dialup συνδεσεις μπορεις να βρεις απο 5 ευρω μεχρι 20 !!! Μιλαω παντα για 128 συνδεση!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δε μπορώ να καταλάβω τη ΝΕΑ στρατηγική της vodafone σε πολλά θέματα το τελευταίο χρόνο!!!

 

Εγώ την κατάλαβα μια χαρά! Αποτέλεσμα: φορητότητα σε Cosmote :cool:

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλά οι άλλες εταιρίες πόσο δίνουν το Dial-up; Μην συγκρίνουμε τώρα με το DSL... Ανόμοια πράγματα. Το Dial-up είναι γεγονός ότι πέθανε. Άντε τώρα και καλά σαράντα! :p
Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλά οι άλλες εταιρίες πόσο δίνουν το Dial-up; Μην συγκρίνουμε τώρα με το DSL... Ανόμοια πράγματα. Το Dial-up είναι γεγονός ότι πέθανε. Άντε τώρα και καλά σαράντα! :p

Όχι και πέθανε... Δεν έχουν όλοι κάλυψη ADSL ακόμα...

 

Πάντως 10ευρώ για 56Κ είναι πανάκριβο...

Link to comment
Share on other sites

Όχι και πέθανε... Δεν έχουν όλοι κάλυψη ADSL ακόμα...

 

Πάντως 10ευρώ για 56Κ είναι πανάκριβο...

Αλήθεια η otenet πούμε ποσό την κοστολογεί; Επίσης οι προπληρωμένες κάρτες στο περίπτερο πόσο έχουν και πόση ώρα δίνουν σύνδεση; Νομίζω τα πράγματα είναι περίπου στη μέση. Όυτε πολύ φθηνό ούτε πολύ ακριβό συγκρινόμενη πάντα με τον ανταγωνισμό.

Link to comment
Share on other sites

http://corporate.otenet.gr/otenet/home/individuals/individualsinternetconnections/individualspstn/individualspstnprices/

Οι τιμές είναι εντάξει ως προς τον ανταγωνισμό. Αλλά ως προς την αξία; Μήπως έχει "υπερ-τιμηθεί" (στις μέρες μας τουλάχιστον);

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι ρε παιδια που ειχα ειδη συνδεση εδω και κανα χρονο περιπου,γιατι τωρα δεν μπορω να μπω καθολου??

 

Μου λεει να ελεξω τα username or Password και κατι τετοια...!!!

 

και τωρα εστειλα μνμ για ενεργοποιηση μια ημερας

εστειλα και για απενεργοποιηση μνμ και ακομα μπαινει...(και εχουν περασει 2μερες)..! αυτο παλι πως γινεται???

 

Και υπαρχει κανενας τροπος να ανακτησω πισω τον παλιο μου λογαριασμο για να μην στελνω καθε φορα μνμτ...??

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι ρε παιδια που ειχα ειδη συνδεση εδω και κανα χρονο περιπου,γιατι τωρα δεν μπορω να μπω καθολου??

 

Μου λεει να ελεξω τα username or Password και κατι τετοια...!!!

 

και τωρα εστειλα μνμ για ενεργοποιηση μια ημερας

εστειλα και για απενεργοποιηση μνμ και ακομα μπαινει...(και εχουν περασει 2μερες)..! αυτο παλι πως γινεται???

 

Και υπαρχει κανενας τροπος να ανακτησω πισω τον παλιο μου λογαριασμο για να μην στελνω καθε φορα μνμτ...??

 

Σαν παλιός συνδρομητής δικαιούσε την προσφορά. Κάλεσε το 1397 να το ελενξουν.

 

http://corporate.otenet.gr/otenet/home/individuals/individualsinternetconnections/individualspstn/individualspstnprices/

Οι τιμές είναι εντάξει ως προς τον ανταγωνισμό. Αλλά ως προς την αξία; Μήπως έχει "υπερ-τιμηθεί" (στις μέρες μας τουλάχιστον);

Η σύγκριση γίνεται βάση του ανταγωνισμού οπότε η υπερτίμηση ισχύει για όλους.

Link to comment
Share on other sites

Όχι και πέθανε... Δεν έχουν όλοι κάλυψη ADSL ακόμα...

 

Πάντως 10ευρώ για 56Κ είναι πανάκριβο...

 

Η μονη ανταγωνιστικη προσφορα απεναντι στη Vodafone απο αυτες που βρηκα ειναι αυτη της HOL και συγκεκριμενα η συνδεση Any Access 100 που δινει δυνατοτητα συνδεσης με ολες τις dialup ταχυτητες αλλα και ως dsl 128/128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...