Jump to content

Οδηγός - Δωρέαν κλησεις προς σταθερά απο το PDA/PPC


bororo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τις καλησπέρες μου σε όλους...

 

Δεν νομίζω οτι αυτό που θα σας πω είναι κάτι ιδιαίτερα νέο... υπάρχει η δυνατότητα μέσω διαφόρων προγραμμάτων και μίας αξιοπρεπής σύνδεσης στο internet να κάνουμε δωρεάν κλήσεις προς οποιοδήποτε σταθερό τηλέφωνο στην Ελλάδα. Εγώ απλά κάθησα και έγραψα έναν οδηγό για να δείξω πόσο εύκολη είναι η όλη διαδικασία να μετατρέψετε το PDA/PPC σας σε ένα VOIP τηλέφωνο και γιατί όχι, να βάλω κι εγώ το λιθαράκι μου σε αυτήν την όμορφη κοινότητα του myphone...

 

Καλές δωρεάν κλήσεις λοιπόν...

 

Pathfinder Briefcase: http://briefcase.pathfinder.gr/browse/bororo/47872/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 99
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τις καλησπέρες μου σε όλους...

 

Δεν νομίζω οτι αυτό που θα σας πω είναι κάτι ιδιαίτερα νέο... υπάρχει η δυνατότητα μέσω διαφόρων προγραμμάτων και μίας αξιοπρεπής σύνδεσης στο internet να κάνουμε δωρεάν κλήσεις προς οποιοδήποτε σταθερό τηλέφωνο στην Ελλάδα. Εγώ απλά κάθησα και έγραψα έναν οδηγό για να δείξω πόσο εύκολη είναι η όλη διαδικασία να μετατρέψετε το PDA/PPC σας σε ένα VOIP τηλέφωνο και γιατί όχι, να βάλω κι εγώ το λιθαράκι μου σε αυτήν την όμορφη κοινότητα του myphone...

 

Καλές δωρεάν κλήσεις λοιπόν...

 

Pathfinder Briefcase: http://briefcase.pathfinder.gr/browse/bororo/47872/

POLY KALO

SE EYXARISTO EK MEROYS OLON

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

Φίλε τα συγχαρητήριά μου, με την πρώτη ευκαιρία θα ακολουθήσω τις οδηγίες σου και θα ενημερώσω γιά τα αποτελέσματα.

Keep walking :D

Link to comment
Share on other sites

ΑΨΟΓΟΣ!!!

 

Φαντάζομαι πως η εφαρμογή στο PC υπάρχει μόνο για το registration στη υπηρεσία. Μπορώ να πάρω το PPC μου και να πάω στο Σύνταγμα που υπάρχει Free WiFi και να κάνω δωρεάν κλήσεις, σωστά;

 

Το μόνο θέμα είναι ένας μικρός θόρυβος που ακούω εγώ - και όχι ο συνομηλητής μου - ο οποίος είναι λίγο εκνευριστικός. Πάντως δεν έχει την καθυστέρηση που έχει το Skype, το οποίο ΔΕΝ είναι και δωρεάν...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πως η εφαρμογή στο PC υπάρχει μόνο για το registration στη υπηρεσία. Μπορώ να πάρω το PPC μου και να πάω στο Σύνταγμα που υπάρχει Free WiFi και να κάνω δωρεάν κλήσεις, σωστά;

Σωστότατος σε όλα όσα είπες, ένα προς ένα... ;)

 

 

Το μόνο θέμα είναι ένας μικρός θόρυβος που ακούω εγώ - και όχι ο συνομηλητής μου - ο οποίος είναι λίγο εκνευριστικός.

Με το hands free δεν σου διορθώνεται καθόλου ο θόρυβος;

 

PS: Ωραίο avatar :p

Link to comment
Share on other sites

PS: Ωραίο avatar :p

 

Φίλε μου,

 

Αυτό ήταν το πρώτο μου κινητό, αγορασμένο στα τέλη του 1996...

 

Κάπου σε κάποια ντουλάπα υπάρχει ακόμα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλή δουλειά!

Σε ευχαριστούμε!

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικος ο οδηγος και πολυ καλη η σκεψη σου για ολους μας,ευχαριστουμε πολυ λοιπον!!

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Ελα που δεν έχω καταφέρει ακόμα να συνδέσω το ppc με το pc.............................

 

κάθε πράγμα στον καιρό του... ένα είναι σίγουρο, στο forum που βρίσκεσαι σίγουρα θα βρείς τις απαντήσεις στο θέμα σου!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο!!!!

Πολύ καλός και πολύ αναλυτικός οδηγός.

Από ό,τι κατάλαβα (αλλιώς διόρθωσέ με) μέσω του Ppc μπορούμε να μιλάμε μόνο με ασύρματη σύνδεση; Δεν γίνεται μέσω του καλωδίου;

Θα μου πεις για ποιό λόγο; Χμ....

Δεν έχω μικρόφωνο στο PC, οπότε ακόμη και από το γραφείο θα ήθελα να μιλάω με το bluetooth του ppc.

Link to comment
Share on other sites

απλα παιρνει χαζο ιρ οταν ειναι με το καλωδιο..δεν ξερω εαν του δωσεις μια ιρ με το χερι .....
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο!!!!

Πολύ καλός και πολύ αναλυτικός οδηγός.

Από ό,τι κατάλαβα (αλλιώς διόρθωσέ με) μέσω του Ppc μπορούμε να μιλάμε μόνο με ασύρματη σύνδεση; Δεν γίνεται μέσω του καλωδίου;

Θα μου πεις για ποιό λόγο; Χμ....

Δεν έχω μικρόφωνο στο PC, οπότε ακόμη και από το γραφείο θα ήθελα να μιλάω με το bluetooth του ppc.

 

Δεν νομίζω πως θα σου παίξει το bluetooth hands free με το συγκεκριμένο πρόγραμμα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και ενα μπραβο και απο μενα.μια ασχετη ερωτηση,μπορει να παιξει και για τις αλλες χωρες που ειναι free η ειναι μονο για αστικες κλησεις;
Link to comment
Share on other sites

thelo mia mikri voithia prospatho na kano klisi kai den ta kataferno. exo kanei oles tis odigies pou einai sto pdf arxeio kai i arxiki othoni moy vgazei Q

 

voipdiscount

SIP: not registered

Host adress: 169.254.2.1

Resolving STUN server name...

 

mporei na voithisei kaneis?

Link to comment
Share on other sites

όπως έχει αναφερθεί και προηγουμένος και νομίζω ότι υπάρχει και μέσα στον οδηγό. Το sjphone δεν μπορει να πάρει ip μέσω του Activesync. Δηλαδή, πρακτικά, δεν μπορεί να λειτουργήσει η διαδικασία που περιγράφω αν δεν υπάρχει wifi (α΄ρα με usb ατυχίσαμε :()
Link to comment
Share on other sites

συγχαρητηρια για τη προσπαθεια σου.

 

δουλευει κανονικα, αλλα ο "απεναντι" δεν με ακουει καθολου καλα...

 

θα ξαναδοκιμασω μηπως διορθωνεται.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...