Jump to content

Φίλοι μου ζητάω την βοήθειά σας. Αίμα 0 (-)


Γιάννης
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλοι μου ζηταω την βοηθεια σας.Νοσηλευομουν στο Αττικο νοσοκομειο 10 μερες για χειρουργικη επεμβαση αποκαταστασης καταγματος σπονδυλου Ο1 και 3 φορες αναβληθηκε το χειρουργειο γιατι ενω ειχαν δωσει αιμα για μενα φιλοι και συναδελφοι κανεις δεν ειχε την σπανια ομαδα μου Ο ρεζους αρνητικο.

 

Χθες μου εδωσαν εξητηριο .Αν καποιος ειναι αιμοδοτης και εχει την ιδια ομαδα θα του ημουν υποχρεος να δωσει. Το αιμα πρεπει να δοθει μονο στο Γενικο Κρατικο Νικαιας γιατι το Αττικο δεν εχει αιμοδοσια. Εννοειτε οτι αν καποιος μπορει θα τον παω και θα τον γυρισω σπιτι του.Χρειαζομαι 5 φιαλες.

 

Αν καποιος φιλος μπορει ας επικοινωνησει μαζι μου με pm.Ειμαι αιμοδοτης 20 χρονια και εχω γεμισει δυο καρτες και τωρα που το θελω δεν βρισκω.

 

Ααααα ...Η "πλακα" ειναι οτι προτοσπασα το αριστερο ποδι κατω και απο εξω στις 14/4 και στον μηνα παραπατησα μεσα στο σπιτι με τις πατεριτσες και εσπασα τον σπονδυλο.Και η αποκορυφωση οτι 3 μερες πριν απο μενα ειχε σπασει το ποδι του το αριστερο ο γιος μου στο ιδιο ακριβως σημειο παιζοντας τουλαχιστον ποδοσφαιρο .Αλλα αυτος ειναι 14χρονος και σε δυο μηνες ηταν ΟΚ.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα και ζητω συγνωμη για τυχον ενοχληση.Ειχα στειλει pm στον MSK για να βαλω αυτο το θεμα αλλα μαλλον δεν το ειδε.Αν ενοχλει ας το διαγραψει καποιος υπευθυνος.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 69
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

γρηγορη αναρρωση σου ευχομαι και ο,τι καλυτερο

δυστυχως εγω δε μπορω να βοηθησω..ελπιζω να βρεθουν δοτες συντομα!!!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να βρεις γρήγορα δότες φίλε μου.

 

Δυστυχώς δεν σου κάνω (ΑΒ+ και έδωσα και πριν 2 μήνες περίπου).

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

το τελευταιο π επρεπε να σκευτεις ειναι να ζητας συγνωμη φιλε μου(επετρεψε μου να σε αποκαλω ετσι και ας εισαι μεγαλυτερος)..ειλικρινα πολυ με eυαισθητοποιησε αυτο το θεμα..και αν μπορουσα θα βοηθουσα αλλα δεν εχουμε το ιδιο τυπο αιματος..ΑΒ(θετικο νομιζω)..

καλη συνεχεια κ ευχομαι να βρουνε γρηγορα δωτες :)

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη γίνεται αυτό(να έχεις δώσει αίμα τόσες φιάλες και να σου λένε ότι δεν υπάρχει?.Έχω την εντύπωση ότι πρέπει να κάνεις κάτι άλλο γιατί είναι κάπως δύσκολο φίλε να βρεις Ο ομάδα εδώ λόγω σπανιότητας...Κουράγιο
:cry:
Link to comment
Share on other sites

ντόντως δύσκολη ομάδα.. πάντως φίλε για παρηγοριά.. είσαι σπάνιως:) ! ελίπζω να βρεθεί κάποιος γρήγορα
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα ευχομαι γρηγορα να γινεις καλα.

δεν μπορω να σε βοηθησω μιας και ειμαι σε αλλη ομαδα αιμαιτος αλλα και παλι εχω περασει προσφατα λοιμωδη μονοπυρηνωση και δε θα μπορουσα.

μεσα απο τη καρδια μου περαστικα.:!:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ούτε και εγώ αλλά ούτε και η μάνα μου που έχει την ίδια ομάδα με εσένα δεν μπορεί να βοηθήσει γιατί πέρνει φάρμακα :(

Σου εύχομαι να βρεις έναν συμβατό δότη :)

"And I am not frightened of dying, any time will do, I

don't mind. Why should I be frightened of dying?

There's no reason for it, you've gotta go sometime."

"I never said I was frightened of dying."

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω προκαταβολικα και ζητω συγνωμη για τυχον ενοχληση.Ειχα στειλει pm στον MSK για να βαλω αυτο το θεμα αλλα μαλλον δεν το ειδε.Αν ενοχλει ας το διαγραψει καποιος υπευθυνος.

 

Για ποιο λόγο να ζητήσεις συγγνώμη;Καμμία ενόχληση και εννοείται δεν πρόκειται να το διαγράψει κανείς.

Σου εύχομαι και γω με την σειρά μου να βρεθεί σύντομα ο δότης και να γίνεις καλά. :)

Link to comment
Share on other sites

ποιος σ ειπε οτι θελουν να βρεις ατομα με 0-?

απο την στιγμη π εδωσαν φιλοι κ γνωστοι σ οτι αιμα εδωσαν κ ποσο μαλλον οταν εισουν κ ο ιδιος αιμοδοτης. κατι δεν παει καλα με την ιστορια..εγω ξερω οτι δεν χρειαζεται να δωσουν οτι αιμα εχεις εσυ απλα να δωσουν...κ δεν ξερω κ αν ειναι υποχρεωτικο.

παρε ενα τηλ.σε καποιο κεντρο αιμοδοσιας κ ρωτα τι παιζει...μ ακουγεται αδιανοητο να σε κρατανε εκτος νοσοκομειου για αιμα...

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου σας ευχαριστω.Οσε φιαλες και αν εχω δωσει αφου δεν υπαρχει "στην αγορα" το δικο μου δεν μου δινουν.Αλλες ομαδες εχουν δωσει συναδελφοι αλλα δεν λεει τιποτα αφου θελω την σπανια ομαδα.Πηρα στο Λαικο που ειμαι αιμοδοτης και ειχαν επειγον περιστατικο που ηθελε 0- και δεν ειχαν:D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλώ δώσε διαστάσεις στο θέμα γιατί δεν είναι απλό.Όσο τραγικό και αν ακούγεται σε ένα πολιτικό γραφείο θα βρεις λύση...Στην ελλάδα όπως φαίνεται μόνο έτσι κάνεις τη δουλειά σου...Αυτό που θες(επειδή δε το θεωρώ τόσο σοβαρό)θα λυθεί...κυνήγα το
:cry:
Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλώ δώσε διαστάσεις στο θέμα γιατί δεν είναι απλό.Όσο τραγικό και αν ακούγεται σε ένα πολιτικό γραφείο θα βρεις λύση...Στην ελλάδα όπως φαίνεται μόνο έτσι κάνεις τη δουλειά σου...Αυτό που θες(επειδή δε το θεωρώ τόσο σοβαρό)θα λυθεί...κυνήγα το

 

Θεωρω απαραδεκτο να παω σε βολευτη για κατι τετοιο.:( :( :(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Γιάννη, έτσι είναι η ζωή οι ατυχείς στιγμές εναλλάσσονται με τις τυχερές με ένα περίεργο τρόπο. Φαντάζομαι πως σύντομα θα τύχεις τον πρώτο αριθμό του λαχείου ή το αντίστοιχό του (και αν αυτό σου έχει ήδη συμβεί τότε απλώς το εξαργυρώνεις...)

 

Καλή ανάρρωση!

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Γιάννη, έτσι είναι η ζωή οι ατυχείς στιγμές εναλλάσσονται με τις τυχερές με ένα περίεργο τρόπο. Φαντάζομαι πως σύντομα θα τύχεις τον πρώτο αριθμό του λαχείου ή το αντίστοιχό του (και αν αυτό σου έχει ήδη συμβεί τότε απλώς το εξαργυρώνεις...)

 

Καλή ανάρρωση!

 

 

Χαχαχα...Αν ειναι ετσι εχω να λαμβανω πολλα και να δινω ψυχουλα !!!!! :) :)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

μολις ειδα το θεμα απο την υπογραφη του mvagustagm2000 και μολις ρωτησα τους δικους μου ποια ομαδα αιματος εχω και μου ειπαν 0 ρεζους θετικο...

 

Παντως επειδη ειμαι και ψιλοασχετος μη με παρεξηγησετε αλλα ηταν μια ομαδα που μπορουσε να δωσει σε ολους...νομιζω ΑΒ (καπου στο γυμνασιο το ειχα ακουσει)

 

Συνονοματε σου ευχομαι γρηγορη αναρωση! Ελπιζω να βρεθει η ομαδα αυτη!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

εγω συνεχιζω να πιστευω πως σε κοροιδευουν...ακου εκει δεν υπαρχει αιμα 0- ...στειλε ενα email sta πρωιναδικα πριν τις 10 κ θα δεις πως θα σ βρουν.
Link to comment
Share on other sites

μολις ειδα το θεμα απο την υπογραφη του mvagustagm2000 και μολις ρωτησα τους δικους μου ποια ομαδα αιματος εχω και μου ειπαν 0 ρεζους θετικο...

 

Παντως επειδη ειμαι και ψιλοασχετος μη με παρεξηγησετε αλλα ηταν μια ομαδα που μπορουσε να δωσει σε ολους...νομιζω ΑΒ (καπου στο γυμνασιο το ειχα ακουσει)

 

Συνονοματε σου ευχομαι γρηγορη αναρωση! Ελπιζω να βρεθει η ομαδα αυτη!

 

Ευχαριστω φιλε μου.Η μονη ομαδα που ειναι πανδοτης αλλα...μονοδεκτης ειναι η δικαι μου η ατιμη !!!!:( :( :(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη περαστικά,

εγώ δεν μπορώ να δω΄σω γιατί είμαι άλλη ομάδα.

σε κα΄ποιο σημείο λες " Το αιμα πρεπει να δοθει μονο στο Γενικο Κρατικο Νικαιας γιατι το Αττικο δεν εχει αιμοδοσια". δηλαδή κάποιος απο επαρχία δεν μπορεί να δώσει αίμα για σένα?

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη περαστικά,

εγώ δεν μπορώ να δω΄σω γιατί είμαι άλλη ομάδα.

σε κα΄ποιο σημείο λες " Το αιμα πρεπει να δοθει μονο στο Γενικο Κρατικο Νικαιας γιατι το Αττικο δεν εχει αιμοδοσια". δηλαδή κάποιος απο επαρχία δεν μπορεί να δώσει αίμα για σένα?

 

Θεωρητικα μπορει φιλε μου αλλα δεν ειναι σιγουρο οτι το δικο του το αιμα με 0- θα πιστωθει στην δικια μου μεριδα ή απλα θα μου πιστωσουν μια τυχαια φιαλη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και η μαμά μου, που έχει την ίδια ομάδα με εσένα, δίνει αίμα εδώ και χρόνια.

Της έχουν πει ότι σε περίπτωση που χρειαστεί αίμα, οποιαδήποτε στιγμή θα της δώσουν!

Χωρίς να δώσει κάποιος, πάλι είναι υποχρεωμένο το νοσοκομείο να της δώσει αίμα. Σε περίπτωση πάλι, που δώσει κάποιος με διαφορετική ομάδα, πάλι δεν υπάρχει πρόβλημα. Απλά θα κρατήσουν αυτό και θα δώσουν από αυτά που έχουν.

Οπότε, μάλλον πρέπει να το ψάξεις γιατί κάτι δεν πάει καλά :(

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Της έχουν πει ότι σε περίπτωση που χρειαστεί αίμα, οποιαδήποτε στιγμή θα της δώσουν!

(

 

Ετσι ειναι αν εχουν και αν κρινουν οτι το περστατικο της ειναι πιο επειγον απο αλλα.Εμενα λενε (και ετσι ειναι...) οτι μπορει να περιμενει μερικες μερες.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μιας κ ειπατε για βουλευτη , με θυμησατε εκεινη την ελληνικη ταινια οπου καποιος παει τις καλλιεργειες του ( σε μπουκαλακι) στον βουλευτη κ του λεει '' Σας ψηφισα , δεν σας ψηφισα ? Τωρα θελω κ εγω να μου κανετε την καλλιεργεια ουρων'' ....

Κε Γιαννη υπαρχει αρα κ προηγουμενο .

Καντε το ελευθερα :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...