Jump to content

Test Drive Unlimited


aristos87
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το official site

 

http://www.testdriveunlimited.com/

 

 

Κατεβαστε video απο εδώ

 

http://forums.eu.atari.com/showthread.php?t=42056&page=1&pp=30&highlight=download

 

Νοεμβρη βγαινει για PC :cool:

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 82
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποτε δεν την συμπαθησα την σειρα Test Drive.Οποιο κι αν ειχα δοκιμασει παντα στρεφομουν στα NFS.Για να δουμε τι θα λεει αυτο αν και ειμαι αισιοδοξος αυτη τη φορα απο αυτα που ειδα...:)
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

ego pantos pou to exo se xbox-360 exo kolisei asxima.

 

einai apisteuto (idios sto live)

 

xronia exo na thimitho ton eauto mou na kolao se racing titlo.

 

I sigkrisi me NFS einai geloia.einai poli anotero to TDU.

Link to comment
Share on other sites

Edo kai mia vdomada exei vgei kai gia pc... Milame gia kapsimo....

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα αμέσως όταν το είδα να κυκλοφορεί στο Πλαίσιο. Στην αρχή το κατέβασα, μου άρεσε πολύ και είπα να το αγοράσω για να παίξω και λίγο online αν θέλω. Καμία σχέση με το Need for Speed, πολύ καλύτερο το Test Drive Unlimited. Το κυριότερο είναι ο συμπλέκτης. Στο Carbon είναι διακοσμητικός. Στο Test Drive Unlimited αν επιλέξεις χειροκίνητες αλλαγές και χειροκίνητο συμπλέκτη τότε γίνεται το εξής: σε όσα αυτοκίνητα αναφέρεται ότι έχουν χειροκίνητο κιβώτιο (και όχι σειριακό ή αυτόματο) οι ταχύτητες δεν μπαίνουν αν δεν πατήσεις συμπλέκτη και αν αφήσεις τον συμπλέκτη ενώ έχεις βάλει ταχύτητα με ακινητοποιημένο το αυτοκίνητο ή το κοκαλώσεις χωρίς να βγάλεις την ταχύτητα ή να πατήσεις συμπλέκτη, το αμάξι σβήνει!!!!
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα αμέσως όταν το είδα να κυκλοφορεί στο Πλαίσιο. Στην αρχή το κατέβασα, μου άρεσε πολύ και είπα να το αγοράσω για να παίξω και λίγο online αν θέλω. Καμία σχέση με το Need for Speed, πολύ καλύτερο το Test Drive Unlimited. Το κυριότερο είναι ο συμπλέκτης. Στο Carbon είναι διακοσμητικός. Στο Test Drive Unlimited αν επιλέξεις χειροκίνητες αλλαγές και χειροκίνητο συμπλέκτη τότε γίνεται το εξής: σε όσα αυτοκίνητα αναφέρεται ότι έχουν χειροκίνητο κιβώτιο (και όχι σειριακό ή αυτόματο) οι ταχύτητες δεν μπαίνουν αν δεν πατήσεις συμπλέκτη και αν αφήσεις τον συμπλέκτη ενώ έχεις βάλει ταχύτητα με ακινητοποιημένο το αυτοκίνητο ή το κοκαλώσεις χωρίς να βγάλεις την ταχύτητα ή να πατήσεις συμπλέκτη, το αμάξι σβήνει!!!!

 

Τετοια λεγε μου!Το εχω βαλει σε "προτεραιοτητα"...:cool:

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Epomeno vima...

 

Logitec G25

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το παιχνίδι είναι τέλειο! :D

 

Στο δικό μου PC (Intel Core 2 Duo 6600 - MSI NX7950GT 512MB - 2GB RAM) έχει τέλεια γραφικά και δεν κολλάει καθόλου ακόμα και όταν είναι όλα στο Full με 4x anti-aliasing!

 

Ο χειρισμός είναι πολύ καλύτερος (πιο Simulation) από τα NFS...

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνιδι ειναι περισσοτερο archade στυλ NFS η ειναι simulation με real damge system? Σκεφτομαι να το παρω να το παιξω αλλα δεν εχω βρει ακομα χρονο..
Link to comment
Share on other sites

Ολο το θεμα στα simulation ειναι να υπαρχει και damage system.. Αλλιως δεν λεει.. Δεν υπαρχει καποια επιλογη που να μπορουμε να το ενεργοποιησουμε αν θελουμε;
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους το καταφερα κι επαιξε.Το εβαλα 1024x768 αλλα ρε παιδια....Πολυ μακροστενα δε σας φαινονται τα γραφικα...?Το S4 που πηρα το δειχνει σαν αυγο...

 

Παιζω 1024x768 στο high και δεν μπορω να πω οτι ενθουσιαστηκα κιολας απο τα γραφικα...

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα τα γραφικα στο 800x600 και ανεβασα λιγο refresh rate(75hz) κι ολα μια χαρα!Ειμαι ο μονος που του αρεσει παρα πανω απο το Carbon....?:O
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα τα γραφικα στο 800x600 και ανεβασα λιγο refresh rate(75hz) κι ολα μια χαρα!Ειμαι ο μονος που του αρεσει παρα πανω απο το Carbon....?:O

 

Δεν είσαι ο μόνος...

 

Το παιχνίδι είναι 100% Simulation!

Αυτό το ανακάλυψα πριν από λίγο...

 

Κατέβασα ένα savegame (τερματισμένο παιχνίδι) και είδα ότι στο μενού υπάρχει τώρα και μία νέα επιλογή: "Hardcore Mode".

Ο τρόπος οδήγησης αλλάζει τελείως και γίνεται εξομοιωτής. Υποστροφή, υπερστροφή, "χειρότερα" φρένα και γενικά πιο ρεαλιστικός χειρισμός!

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα bug.Στην CLS55 AMG οταν παιζεις με την καμερα που δειχνει μονο ταχυμετρο-στροφομετρο,αυτα τα δυο ειναι τουμπα!Δηλαδη το ταχυμετρο εχει το δεικτη του στροφομετρου και αντιστοιχα το στροφομετρο.:lol: :p
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα bug.Στην CLS55 AMG οταν παιζεις με την καμερα που δειχνει μονο ταχυμετρο-στροφομετρο,αυτα τα δυο ειναι τουμπα!Δηλαδη το ταχυμετρο εχει το δεικτη του στροφομετρου και αντιστοιχα το στροφομετρο.:lol: :p

 

Ναι κι εγώ το είδα αυτό. :p

Γενικά όμως, έχει ελάχιστα bugs...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι ο μόνος...

 

Το παιχνίδι είναι 100% Simulation!

Αυτό το ανακάλυψα πριν από λίγο...

 

Κατέβασα ένα savegame (τερματισμένο παιχνίδι) και είδα ότι στο μενού υπάρχει τώρα και μία νέα επιλογή: "Hardcore Mode".

Ο τρόπος οδήγησης αλλάζει τελείως και γίνεται εξομοιωτής. Υποστροφή, υπερστροφή, "χειρότερα" φρένα και γενικά πιο ρεαλιστικός χειρισμός!

 

:D

 

Το εχω κατεβασει εδω και 2-3 εβδομαδες. Ειναι αψογο.

Απο που κατεβασες savegame ??:X

 

EDIT: Τα βρήκα !!!

Link to comment
Share on other sites

Xfes to epaiza 5 ores astamatita!treli porosi alla se internetcafe giati ston diko ta briskei skoura aurio omos pao na paro karta grafikon kai na lioso poli realistiko to paixnidi einai fobero!Kalo liosimo!
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα και γω σ'ενα φιλο και το εκανα setup αλλα εφαγα πικρα...ATI Radeon X800 και δεν παλευεται με τπτ ρε γ@μωτο....Ουτε καν 800x600!!Κριμα και ειναι απιστευτο το παιχνιδακι:cry: :cry:
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...