Jump to content

Sony Ericsson P990i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το νέο θέμα για το P990i.

 

Relax and join.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επαναλαμβάνω την είδηση για το νέο firmware του P990 (που πρώτος παρέθεσε ο nMIK-3 στο παλαιό νήμα) επειδή την θεωρώ ενδιαφέρουσα:

 

Παραθέτω αναφoρά του My-Symbian

http://my-symbian.com/main/index7.php?p=4963&c=7

The first Sony Ericsson P990i firmware update now available

Sony Ericsson has released the first public firmware update for its flagship Sony Ericsson P990i smartphone. It updates the Organizer to R3A04 version and brings several fixes and improvements. The most important change is improved multitasking - with the new firmware it is now possible to run huge applications (like e.g. Web browser) along with many other programs, which wasn't possible with the older SW. To update firmware of your P990i or M600i smartphone please visit this page and download the Sony Ericsson Update Service software.

 

Θα έχει άραγε το κινητό αυτήν την έκδοση όταν κυκλοφορήσει ή έχει ήδη φύγει από την παραγωγή;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τελικά τη μπαταρία περιλαμβάνει η συσκευασία του p990i? Απο ότι βλέπω στα διάφορα forums αυτά που κυκλοφόρισαν από expansys έχουν την 33 ( 950), Αν είναι έτσι είναι σοβαρό μειονέκτημα αφού ούτε 2 ημέρες δεν θα αντέχει το κινητό:(
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα ειναι 1120 παντως , και για τα δεδομενα του μια χαρα αντεχει .

2 μερες φυσιολογικης χρησης μπορει να τις βγαλει χωρις πολυ data κλπ .

 

Παντως η χαμηλοτερη καταναλωση ειναι μαλλον στην θεωρια και μονο , γιατι ειδικα οταν εκτελει καποια σχετικα απαιτητικη διαδικασια απαιτει αρκετη ενεργεια και αδειαζει σχετικα ευκολα την μπαταρια .

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον νομιζω οτι το ανεφερα πριν στο αλλο τοπικ. Το πλαισιο εχει το κινητο απο 1/9 και μετα με τιμη πυο οπως δημοσιευει ειναι στα 719 ευρω. Παλι ακριβο μου φαινεται...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι οι τελικές τιμές θα διαμορφωθούν αφού φτάσει το τηλέφωνο Ελλάδα. Πάντως υπάρχουν μερικά sites που το έχουν ακόμα και 574€, χωρίς βέβαια να έχουν stock. Οπως σε αυτό: http://www3.websale.de/cgi/websale6.cgi?Ctx=%7bver%2f6%2fver%7d%7bst%2f3eb%2fst%7d%7bcmd%2f0%2fcmd%7d%7bm%2fwebsale%2fm%7d%7bs%2fetronixx%2fs%7d%7bl%2fen%2fl%7d%7bctx%2ffecb16f0%2fctx%7d%7bmi%2f1%2d121%2fmi%7d%7bpi%2f201095%2fpi%7d%7bpo%2f1%2fpo%7d%7bfc%2fx%2ffc%7d%7bmd5%2faa1099a5ff2759f22cccdf62f1908a47%2fmd5%7d. Φαντάζομαι θα αλλάξει αμέσως μόλις φτάσει.

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα ειναι 1120 παντως , και για τα δεδομενα του μια χαρα αντεχει .

2 μερες φυσιολογικης χρησης μπορει να τις βγαλει χωρις πολυ data κλπ .

 

Παντως η χαμηλοτερη καταναλωση ειναι μαλλον στην θεωρια και μονο , γιατι ειδικα οταν εκτελει καποια σχετικα απαιτητικη διαδικασια απαιτει αρκετη ενεργεια και αδειαζει σχετικα ευκολα την μπαταρια .

 

1120 ειναι οι "beta" μπαταριες που μας δοθηκαν μαζι με τα test units.

Το πιθανοτερο οπως εμαθα ειναι αυτες οι μπαταριες να μη μπουν στην παραγωγη και να δινονται αυτες των 950 στο retail πακετο...Ελπιζω κατι να αλλαξει στο τελος, γιατι 950 ειναι λιγα...

Link to comment
Share on other sites

Τα πακέτα που πωλούνται ήδη (100) στην Ελλάδα έχουν την BST-33 δυστυχώς..αλλά τουλάχιστον η χαμηλή τιμη πωλησης του (καμια σχεση με 719ευρω...ειναι εντελώς πλασματική αυτή η τιμή..) σου δίνει κίνητρο να το πάρεις...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω κι εγω για την μπαταρια και σχετικα με τηντιμη πωλησης μου φαινεται και μενα υψηλη. ΕΛπιζω οταν αρχες Σεπτεμβριου ρχισουν οι νεες παρακαβες να εχουν αλαλξει τα πραγματα προς το καλυτερο παντα γιατι με ενδιαφερει πολυ το κινητο...
Link to comment
Share on other sites

950 ειναι πολυ λιγα κατα την γνωμη μου

Gia tin mpataria les kai oxi gia tin timi tou elpizo! :cry:

Tp P900 exei 1260 mAh to P990 den prepei na exei megaliteri i paromoia?

Oti kai na exei tis dyo meres den tis pernaei me tipota.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κρατάω εδώ και καιρό την επιδότηση που έχω (110 ευρώ περίπου, αν και αλλάζει κάθε μήνα) στην vodafone προκειμένου να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό. Στο site τους αναφέρουν ότι θα το φέρουν στις αρχές Σεπτεμβρίου. Απλά φοβάμαι μήπως το κινητό αυτό είναι καμία έκδοση vodafone live. Αν και δεν μπορούν να πειράξουν το λειτουργικό απ΄ότι ξέρω...γνωρίζει κανείς σας τίποτα επ' αυτού;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι στην μπαταρια αναφερομαι...

για το vodafone μενου αν το παρεις με τετοιο ειναι γνωστο οτι αφαιρειται αν θελησεις αν και το λειτουργικο του νομιζω δεν επηρεαζεται

Link to comment
Share on other sites

Αφαιρείται πηγαίνοντας (9)βόλτα στο Πειραιά ή το κάνεις μόνος σου;

 

Αν ισχύει η ίδια πολιτική με το p910, τότε πηγαίνοντας στο 9βολτο, χάνεις την εγγύηση της Vodafone που είναι 2 χρόνια, και σου μένει η εγγύηση της SE, πού είναι 1 χρόνος.

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

2 χρόνια εγγύηση είναι ένα σημαντικό κίνητρο. Από την άλλη να βλέπεις αυτό το απαίσιο μενού άσπρο-κόκκινο με την επιλογή vodafone live είναι πολύ σπαστικό. Κάτι άλλο: πως γίνονται οι ενημερώσεις αν είναι το κινητό vodafone live; Μέσω του site της SE ή πρέπει να πας σε κατάστημα Vodafone;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ισως να έκανα λάθος στο προηγούμενο ποστ μου και απλά να χάνεις την εγγύηση της Vodafone μόνο, διότι απο ότι άκουσα και η SE δίνει πλέον 2 χρόνια.

 

Οσον αφορά τις αναβαθμίσεις, στο p910(VL) δεν γινότανε απο το site της SE, δεν αναγνώριζε το τηλέφωνο. Δεν ξέρω αν η Vodafone είχε φτιάξει αναβαθμίσεις.

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει η ίδια πολιτική με το p910, τότε πηγαίνοντας στο 9βολτο, χάνεις την εγγύηση της Vodafone που είναι 2 χρόνια, και σου μένει η εγγύηση της SE, πού είναι 1 χρόνος.

 

Γ.

 

 

ma, an xalasei oste na min anavei nomizeis kaneis tha to koitaksei...?

ean anavei, to girizeis pali se VL kai to pas sto service...

an kai ta 2 xronia einai ipoxreotika apo tin EE edo kai 2 xronia pia...

Link to comment
Share on other sites

Τα 2 χρονια ειναι αληθεια οτι ειναι υποχρεωτικα συμφωνα με ντιρεκτιβα της Ε.Ε. και ΚΑΚΩΣ δεν το εφαρμοζουν οι αλυσιδες και σε αλλες συσκευες οπως στους φορητους. Τωρα για το κινητο απο οτι ξερω εχουν ερθει λιγα κομματι στην Ελλαδα απο ελληνικο καταστημα το οποιο θα ανακοινωθει εντος των ημερων γιατι απο οτι ξερω καποιος εδω μεσα το εχει ηδη. Φοβαμαι οτι πρεπει να το εχουν και κανα 2 αλλοι. Το πηραν σε καλη τιμη απο οτι φαινεται. Αυτο το λεω γιατι εχω επικοινωνια με κανα 2 ατομα και τους καλω να μας διαφωτισουν. Τα υπολοιπα με pm..
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει γιά τα 2 χρόνια. Είναι απλά οδηγία της ΕΕ που δεν υποχρεώνει κανέναν. Αν πάρετε το 1520 θα ενημερωθείτε πιό λεπτομερώς. Το έψαξα και γω γι αυτό σας το λέω
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μην υποχρεωνει κανεναν αλλα οι εταιρειες πρπεει να προσαρμοζονται στην ευρωπαικη νομοθεσια, φυσικα για τη προστασια του καταναλωτη υπαρχει Γ.Γ. Καταναλωτη στο υπουργειο Αναπτυξης για τετοια θεματα...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P990i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...