Τηλεφωνικος καταλογος ΟΤΕ - whitepages.gr - Υποβαθμιση!

Απάντηση

jsimeo

jsimeo's Avatar: HTC Evo 3D
GSM Phase 1 Member
Περιοχή: Άγνωστη
Ανοιγοντας πριν λιγο την σελιδα για να δω ποιοι ειναι καποιες κλησεις που μου εγιναν πριν μερικες μερες, διαπιστωσα με εκπληξη μου την ουσιαστικη καταργηση του site του καταλογου online.
Δεν μπορεις πλεον να βρεις απο τον αριθμο το ονομα του συνδρομητη. Μονο απο ονομα μπορεις να βρεις αριθμο.
Ο οτε βρηκε αλλον ενα τροπο να μας τα παιρνει με το 11888. Ολα πανε μπροστα αλλα στην Ελλαδα πολλα πανε πισω... Ετσι θα κανουν την δηθεν προωθηση της ευρυζωνικοτητας και του ιντερνετ???

Χαχα

Για πολλα γελια ειναι οι "ανθρωποι"...

alfista

alfista's Avatar: LG KE850
EDGE Member
Περιοχή: Thessaloniki
Σωστός φίλε. Προς το παρόν τουλάχιστον λειτουργεί και το παλιό site οπότε μπορούμε να ελπίζουμε ότι θα το αφήσουν-ξεχάσουν.
Alfa Romeo - La cosa piu bella

jsimeo

jsimeo's Avatar: HTC Evo 3D
GSM Phase 1 Member
Για να δουμε για ποσο θα ξεχαστει...

Hey_Now

Hey_Now's Avatar: Nokia 6300
HSCSD Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Παράθεση από jsimeo
Ο οτε βρηκε αλλον ενα τροπο να μας τα παιρνει με το 11888. Ολα πανε μπροστα αλλα στην Ελλαδα πολλα πανε πισω... Ετσι θα κανουν την δηθεν προωθηση της ευρυζωνικοτητας και του ιντερνετ???
Ο ΟΤΕ για άλλη μια φορά δείχνει το "ενδιαφέρον" του για τους πολίτες! Αντί να προσθέσει υπηρεσίες, τις καταργεί! (βέβαια, αφού δεν αφήνουνε κέρδος!)
Κίνηση ξεκάθαρη για να μας κλέβουνε με τα 118 -χα(ϊ)βά(ν)ι - κάτσε εκεί που κάθεσαι Νώντα - και δεν συμμαζεύεται!
Το αίμα μας έχουνε πιει πια, έλεος!

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

alfista

alfista's Avatar: LG KE850
EDGE Member
Για να είμαστε δίκαιοι, στο http://www.whitepages.gr/help.asp λέει ότι "Η δυνατότητα αντίστροφης αναζήτησης προσωρινά δεν παρέχεται για τεχνικούς λόγους" δηλαδή θεωρητικά θα παρέχεται κανονικά στο μέλλον.
Alfa Romeo - La cosa piu bella

sakis

sakis's Avatar: Motorola Moto G
GSM Phase 2 Member
Μόλις δοκίμασα να κάνω αντίστροφη αναζήτηση (από αριθμό να βρω όνομα) και δούλεψε κανονικά...

Πάλι πέσατε να τον φάτε τον καημενούλι τον ΟΤΕ (αστειεύομαι, έτσι; μη φάτε εμένα )

sakis for the masses, θου for the few

eLeKtriK EyE

eLeKtriK EyE's Avatar: Zopo ZP998
Super Moderator
Περιοχή: Χανιά
Πιο παλιά μπορούσες να κάνεις αναζήτηση ακόμα και με ημιτελή αριθμό (σου έβγαζε όλα τα matches) και χωρίς τον ηλίθιο περιορισμό των 100 αποτελεσμάτων. Μετά από μία υποβάθμιση, έγινε έτσι όπως το βλέπετε...

Panagioths

Panagioths's Avatar: Apple iPhone 4S
HSDPA Member
Περιοχή: Αθήνα - Καλαμάτα
Το χειροτερο ειναι οτι στο νεο σάιτ έχουν αφήσει ανοιχτή την πρόσβαση διαχειριστή... α ρε ASPmaker τι κανεις... (εχουν την εκδοση 3.χ ενω εχει φτασει το συγκεκριμενο cms στην 5.χ)...
Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"
Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Hey_Now

Hey_Now's Avatar: Nokia 6300
HSCSD Member
Παράθεση από alfista
Για να είμαστε δίκαιοι, στο http://www.whitepages.gr/help.asp λέει ότι "Η δυνατότητα αντίστροφης αναζήτησης προσωρινά δεν παρέχεται για τεχνικούς λόγους" δηλαδή θεωρητικά θα παρέχεται κανονικά στο μέλλον.
Για να δούμε πόσο θα κρατήσουν οι "τεχνικοί λόγοι". Ελπίζω και εύχομαι, όχι μόνιμα!

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

jiannisk

jiannisk's Avatar: Apple iPhone 5
HSCSD Member
Περιοχή: Ηράκλειο
Παράθεση από sakis
Μόλις δοκίμασα να κάνω αντίστροφη αναζήτηση (από αριθμό να βρω όνομα) και δούλεψε κανονικά...

Πάλι πέσατε να τον φάτε τον καημενούλι τον ΟΤΕ (αστειεύομαι, έτσι; μη φάτε εμένα )

Πως το εκανες αυτο? Γινεται με το νεο χαλια site? Εγω εστειλα και ενα email διαμαρτυριας. Αν το κανουμε ολοι ισως φτιαξει πιο γρηγορα.
SV9PFY
Τελευταία τροποποίηση από jiannisk: 12 Αύγ. 2006, 22:24.

fabo114

fabo114's Avatar: BlackBerry Curve 8520
HSDPA Member
Περιοχή: Château de Versailles
Παράθεση από Panagioths
Το χειροτερο ειναι οτι στο νεο σάιτ έχουν αφήσει ανοιχτή την πρόσβαση διαχειριστή... α ρε ASPmaker τι κανεις... (εχουν την εκδοση 3.χ ενω εχει φτασει το συγκεκριμενο cms στην 5.χ)...
Aν ειναι ποτε δυνατον ...αν δεν το εβλεπα, δεν θα το πιστευα!
Φταιω εγω τωρα αν τροποποιησω το ΟΤΕ σε κλεφτες ή το Ελληνικη Αστυνομια σε Μπατσοι;

goforbet

goforbet's Avatar: Nokia 8310
Mobile Newbie
Παράθεση από sakis
όντως,πως το έκανες αυτό φίλε μου?

DaTaMaN

DaTaMaN's Avatar: Sony Ericsson Z710i
HSCSD Member
Den ginete auto,mpori na leei gia texnikous logous alla blepo oti allaxe ke i forma.
To mesimeri den empena kan mesa...

jiannisk

jiannisk's Avatar: Apple iPhone 5
HSCSD Member
Περιοχή: Ηράκλειο
Παντως το site του χρυσου οδηγου δεν εχει αλλαξει αν και ειναι αυτο που θελει αλλαγη. Ειναι τελειως δυσχρηστο. Τα ρωσικα τους μαρανανε!
SV9PFY

swatsquadgr

no avatar
GSM Phase 1 Member

νεο link

Για δοκιμαστε το http://whitepages.oteshop.gr/gr/index.jsp
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης