Jump to content

Γνωρίζετε ποια σταθερή τηλεφωνία χρησιμοποιείτε???


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο παππούς μου(ετών 82) σήμερα έλαβε ένα λογαριασμό από τη Forthnet.Τόσο πρooδευτικός ο παππούς μου που ψάχνει και καλύτερες προσφορές πέραν από αυτή του ΟΤΕ(με ρώτησε τι ήταν αυτο το Φουρνέτ) . Στο μεταξύ εγώ είχα διαπιστώσει (thanks to mixtri) ότι από το σταθερό μου όταν καλούσα σε κινητό είχα απόκρυψη...Έτσι κάλεσα σε Forthnet για να δω μήπως είχαν κάνει το ίδιο και σε μένα αλλά και για να τους βρίσω!!!!Τελικά δεν είχαν κάνει κάτι αυτοί σε μένα αλλα μονο στον παππου μου.Τους ρωτησα που βρηκαν τα στοιχεια του ανθρώπου και μου είπαν ότι τους τα είχε δώσει ο ίδιος και για να υποστηρίξουν τα λεγόμενά τους μου είπαν ότι είχε βάλει και το δικό μου τηλεφωνο ως αγαπημένο προορισμό.Έτσι, αποδείχτηκε η απατεωνιά τους καθως το σπιτι μου χωρίζεται από ενα μονο τοιχο με αυτό του παππού μου και δεν με έχει καλέσει ποτέ(καθώς βγαίνει στο μπαλκόνι του και με φωναζει...).Τους είπα ότι δεν προκειται να τους δωσουμε ούτε 1€ και τους απείλησα με αγωγή!!!!

Και μετά κάλεσα σε όλες τις εταιρείες για να δω σε ποια ημουν και γω συνδρομητής.Έτσι, σήμερα μόλις συνηδητοποίησα ότι είμαι συνδρομητής της Tellas!!!!Τώρα πως έγινα χωρίς τη συναίνεσή μου και που βρήκαν τα στοιχεία μου,αυτό δεν το γνωρίζω...

Και να σας πω και το καλύτερο???Αυτό δεν έγινε μόνο σε εμάς αλλα σε πολλά σπίτια στο χωριό μου(Άνω Πορρόια).Σε έναν γειτονα μάλιστα του ήρθαν 4 λογαριασμοί(Forthnet-Vivodi-Tellas-OTE).Αυτά είχα να πω.

P.S. Να δω τι αλλο θα δώ σε αυτον τον κόσμο...Ίσως τον παππού μου να έχει και να πληρώνει adsl για να σερφάρει χαλαρράαα έστω και χωρις PC:lol: :X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 70
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο παππούς μου(ετών 82) σήμερα έλαβε ένα λογαριασμό από τη Forthnet.Τόσο πρooδευτικός ο παππούς μου που ψάχνει και καλύτερες προσφορές πέραν από αυτή του ΟΤΕ(με ρώτησε τι ήταν αυτο το Φουρνέτ) . Στο μεταξύ εγώ είχα διαπιστώσει (thanks to mixtri) ότι από το σταθερό μου όταν καλούσα σε κινητό είχα απόκρυψη...Έτσι κάλεσα σε Forthnet για να δω μήπως είχαν κάνει το ίδιο και σε μένα αλλά και για να τους βρίσω!!!!Τελικά δεν είχαν κάνει κάτι αυτοί σε μένα αλλα μονο στον παππου μου.Τους ρωτησα που βρηκαν τα στοιχεια του ανθρώπου και μου είπαν ότι τους τα είχε δώσει ο ίδιος και για να υποστηρίξουν τα λεγόμενά τους μου είπαν ότι είχε βάλει και το δικό μου τηλεφωνο ως αγαπημένο προορισμό.Έτσι, αποδείχτηκε η απατεωνιά τους καθως το σπιτι μου χωρίζεται από ενα μονο τοιχο με αυτό του παππού μου και δεν με έχει καλέσει ποτέ(καθώς βγαίνει στο μπαλκόνι του και με φωναζει...).Τους είπα ότι δεν προκειται να τους δωσουμε ούτε 1€ και τους απείλησα με αγωγή!!!!

Και μετά κάλεσα σε όλες τις εταιρείες για να δω σε ποια ημουν και γω συνδρομητής.Έτσι, σήμερα μόλις συνηδητοποίησα ότι είμαι συνδρομητής της Tellas!!!!Τώρα πως έγινα χωρίς να τη συναίνεσή μου και που βρήκαν τα στοιχεία μου,αυτό δεν το γνωρίζω...

Και να σας πω και το καλύτερο???Αυτό δεν έγινε μόνο σε εμάς αλλα σε πολλά σπίτια στο χωριό μου(Άνω Πορρόια).Σε έναν γειτονα μάλιστα του ήρθαν 4 λογαριασμοί(Forthnet-Vivodi-Tellas-OTE).Αυτά είχα να πω.

P.S. Να δω τι αλλο θα δώ σε αυτον τον κόσμο...Ίσως τον παππού μου να έχει και να πληρώνει adsl για να σερφάρει χαλαρράαα έστω και χωρις PC:lol: :X

 

Τι είπες τώρα??!!:eek: :eek:

Δλδ , λόγω του ότι είναι χωρις πάγιο σε εγγράφουν συνδρομητή χωρις να σε ρωτήσουν(αν κατάλαβα καλά:O )

Ανήκουστο και εντελώς απίστευτο!!!!!!!!!!!!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τι είπες τώρα??!!:eek: :eek:

Δλδ , λόγω του ότι είναι χωρις πάγιο σε εγγράφουν συνδρομητή χωρις να σε ρωτήσουν(αν κατάλαβα καλά:O )

Ανήκουστο και εντελώς απίστευτο!!!!!!!!!!!!!

Και όμως έτσι έγινε και μάλιστα εβαλαν και προεπιλογη την εταιρεία τους...

Κάλεσα στον ΟΤΕ και μου είπαν ότι είχαν και άλλες καταγγελίες.

Anyway ΄διέκοψα τηλεφωνικώς τη Fothnet αλλα η Tellas μου ζήτησε να στείλω ένα ενυπόγραφο φαξ και φυσικα εγω τους έβρισα.Συγκεκριμμένα τους είπα όπως έκαναν τη συνδεση μόνοι τους έτσι και να τη διακόψουν

και ότι δεν πληρώνω τίποτα.Μίλησα με την αδερφή μου που είναι δικηγόρος και αύριο θα τους καλέσει η ίδια.Περιμένω να μου κάνουν αυτοι αγωγη όταν θα ληξει η προθεσμία πληρωμής (αν τολμουν φυσικα) για να μην πληρώνω εγω τα δικαστικά....

Link to comment
Share on other sites

Auta ta pragmata den ginonte oute exoun gini pote, gia pio logo na kani i Forthnet kati tetio, exi na kerdisi kati?

Kai an mia sto ekatomirio gini tha ine apo lathos...

 

Kalo ine na min katigoroume eteries pou drastiriopiounte axioprepos sto xoro ke me sebasmo. :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Auta ta pragmata den ginonte oute exoun gini pote, gia pio logo na kani i Forthnet kati tetio, exi na kerdisi kati?

 

Kalo ine na min katigoroume eteries pou drastiriopiounte axioprepos sto xoro ke me sebasmo. :shifty:

τωρα μιλάμε σοβαρά???

Σου λέω τι έχει συμβεί.Θεώρησα σωστό ότι πρεπει να το αναφερω.Και δεν κατηγωρώ μόνο τη Forthnet αλλα μάλλον εσύ έχεις κάποιο συμφερον να την υπερασπίζεσαι....Δεν έίμαι άτομο που κάθεται και γραφει στο forum με τις ώρες (δες πόσα ποστς έχω) δεν έχω κάτι με καμια εταιρεία και μαλιστα είμαι και γω συνδρομητης Forthnet adsl στο Βολο. απλά αυτο που μου συνέβη δεν το πίστευα.

Επιπλέον σου ανέφερα το χωριό μου πράγμα το οποιο σημαινει ότι μιλάω συγκεκριμμένα.

Και θα πρέπει να αναφέρω οτι απο τη Forthnet μου είπαν οτι τη συνδεση την έκαναν εξωτερικοι συνεργατες(που δουλευουν με ποσοστα).

τους ζητησα να ακουσω την υποτιθεμενη συνομιλια οπου τους εδινε ο παππους μου "τις ευλογίες του" μου είπαν περιμενετε 2 λεπτα....

και μετα μου ειπαν ότι αυτο δεν ήταν εφικτο(γιατι πολυ απλα δεν υπήρχε)ενώ μου ζήτησαν τον αριθμο του κινητου μου για να με παρουν δηθεν αυτοι!!!

Link to comment
Share on other sites

1)I Forthnet ine sobarotati eteria alla ke etsi na egine opos les mono apo lathos ton sinergazomenon antiprosopon tis tha mporouse na gini.

 

2)Oso gia ton Ote eukeria psaxni na katigorisi tis alles eteries

 

3)Oso gia ton gitona me tous 3+1 logariasmous itan megalo to poso pou eprepe na plirosi?

Link to comment
Share on other sites

1)I Forthnet ine sobarotati eteria alla ke etsi na egine opos les mono apo lathos ton sinergazomenon antiprosopon tis tha mporouse na gini.

 

2)Oso gia ton Ote eukeria psaxni na katigorisi tis alles eteries

 

3)Oso gia ton gitona me tous 3+1 logariasmous itan megalo to poso pou eprepe na plirosi?

αυτο δεν το γνωρίζω.Μου το είπε η μητερα μου που της το είχε αναφερει αυτος πριν απο λιγες μέρες δεν ξερω τι και πως έγινε ακριβως με τους λογαριασμους του.Ισως οι εταιρείες "να μάλωναν"για το ποια θα μπει προεπιλογη:lol: !

P.S. den egine mia fora mono alla se pollous(ara polles fores apo diaforetikes etaireies)

Link to comment
Share on other sites

Oles autes i eteries kanonika katagrafoun tin sinomilia ipallilou endiaferomenou kata tin diarkia tis eggrafis.

Bebea exo tin entiposi pos den apoteloun ixitiko ntokoumento gia ta Dikastiria

 

Oso gia ton gitona xoris parexigisi zi se ena kosmo me fantastikous exthrous:ninja: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Oles autes i eteries kanonika katagrafoun tin sinomilia ipallilou endiaferomenou kata tin diarkia tis eggrafis.

Bebea exo tin entiposi pos den apoteloun ixitiko ntokoumento gia ta Dikastiria

 

Oso gia ton gitona xoris parexigisi zi se ena kosmo me fantastikous exthrous:ninja: :cry:

 

kamia pareksigisi.dikaiwma sou einai na pisteueis oti theleis (e.g. thn periptwsh tou geitona mporeis na tin onomaseis fantastic four) alla kai na yposthrizeis oti einai symferon gia esena(p.x.oti htan lathos mias sovarotaths etaireias akomh kai meta thn epilogh twn agaphmenwn proorismwn ).den einai omws etsi(polu apla skepsou oti de tha anefera kati toso travigmeno opws pisteueis an den htan pragmatikothta).

kai sou anaferw kai pali oti den exw kamia oreksi gia mythoplasies.

Den eimai atomo pou grafei syxna mhnymata.Aplws egrapsa ayto pou mou etuxe.Kai emena allwste tha mou fainotan apisteuto an hmoun sth thesi sou. Den tha prospathisw allo na se peisw.:cool:

Link to comment
Share on other sites

1)I Forthnet ine sobarotati eteria alla ke etsi na egine opos les mono apo lathos ton sinergazomenon antiprosopon tis tha mporouse na gini.

 

2)Oso gia ton Ote eukeria psaxni na katigorisi tis alles eteries

 

3)Oso gia ton gitona me tous 3+1 logariasmous itan megalo to poso pou eprepe na plirosi?

 

Τι είναι η Forthnet??Σοβαρότατη εταιρία??Που προσπαθώ να πιάσω την εξυπηρέτηση πελατών και αν δεν έχω κάνει ευχέλαιο δεν υπάρχει περίπτωση να το καταφέρω ποτέ??:p

Anyway , στο θέμα μας:

Βασικά μην τρελένεστε.Για να γίνει κάποιος συνδρομητής , θα πρέπει να έχουν πέσει υπογραφές.

Τι?στο μιλητό?

Αν δεν υπάρχουν υπογραφές , τότε δεν πληρώνεις ΤΙΠΟΤΑ γιατι απλά δεν μπορούν να αποδείξουν ότι είσαι συνδρομητής με την συναινεσή σου.

Και άσε που " κατά λάθος " δεν γίνονται τέτοια πράγματα:rolleyes:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η προεπιλογή για να ενεργοποιηθεί πλέον χρειάζεται είτε ενυπόγραφο αίτημα του πελάτη, είτε επίσημα ηχογραφημένη συνομιλία από το εκάστοτε cc, έτσι ώστε σε περίπτωση που συμβεί κάτι να υπάρχουν στοιχεία για την ΕΕΤΤ.

Η περίπτωση που αναφέρεται από τον getolika έχει σύμβει στον πατέρα φίλης μου (70χρονών), ο οποίος μένει σε χωριό της επαρχίας, όπου τη δουλειά την έκανε η Tellas. Το πρόβλημα λύθηκε έπειτα από πίεση και απειλή αναφοράς στην ΕΕΤΤ.

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Η προεπιλογή για να ενεργοποιηθεί πλέον χρειάζεται είτε ενυπόγραφο αίτημα του πελάτη, είτε επίσημα ηχογραφημένη συνομιλία από το εκάστοτε cc, έτσι ώστε σε περίπτωση που συμβεί κάτι να υπάρχουν στοιχεία για την ΕΕΤΤ.

Η περίπτωση που αναφέρεται από τον getolika έχει σύμβει στον πατέρα φίλης μου (70χρονών), ο οποίος μένει σε χωριό της επαρχίας, όπου τη δουλειά την έκανε η Tellas. Το πρόβλημα λύθηκε έπειτα από πίεση και απειλή αναφοράς στην ΕΕΤΤ.

 

Ωστόσο νομίζω , η αναφορά στην ΕΕΤΤ θα έπρεπε να γίνει έτσι και αλλιώς.;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ωστόσο νομίζω , η αναφορά στην ΕΕΤΤ θα έπρεπε να γίνει έτσι και αλλιώς.;)

Ωστόσο, νομίζω πως δεν θα διαφωνήσω μαζί σου:)

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Η προεπιλογή για να ενεργοποιηθεί πλέον χρειάζεται είτε ενυπόγραφο αίτημα του πελάτη, είτε επίσημα ηχογραφημένη συνομιλία από το εκάστοτε cc, έτσι ώστε σε περίπτωση που συμβεί κάτι να υπάρχουν στοιχεία για την ΕΕΤΤ.

Η περίπτωση που αναφέρεται από τον getolika έχει σύμβει στον πατέρα φίλης μου (70χρονών), ο οποίος μένει σε χωριό της επαρχίας, όπου τη δουλειά την έκανε η Tellas. Το πρόβλημα λύθηκε έπειτα από πίεση και απειλή αναφοράς στην ΕΕΤΤ.

Πιστεύω δεν είναι τυχαίο το οτι γίνονται στην επαρχία αυτά τα πράγματα.

Οι συνεργάτες λοιπον των"σοβαρότατων εταιρειών"(δείξε μου το συνεργατη σου να σου πω ποιος είσαι )αποσκοπούν στο να βγάλουν χρήματα από παππούδες και άτομα που δεν γνωρίζουν τα δικαιώματά τους.Σήμερα θα κανω καταγγελία και στο ΙΝΚΑ.Οσο για την ΕΕΤΤ δεν την ανέφερα ακόμη γιατί από την εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν ότι δεν μπορούσαν να κάνουν αυτοί κάτι αλλά μου υποσχέθηκαν ότι θα με καλέσουν από το αρμόδιο τμήμα(και της Tellas και της Forthnet)οπότε και θα τους απειλήσω εκεί, αν με καλέσουν ποτέ

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς το πρόβλημά σου getolika απαιτεί ΙΝΚΑ και ΕΕΤΤ...αν και το ΙΝΚΑ δεν είναι τόσο αρμόδια για την περίπτωσή σου ωστόσο αν ερευνήσει όλη την υπόθεση με την ανεξάρτητη επιτροπή(και συγκεκριμένα για όλο το χωριό σου) μπορεί να επιβάλει τεράστιο πρόστιμο στις εταιρίες. Μπορείς να επικοινωνήσεις άμεσα με ΕΕΤΤ http://www.eett.gr/opencms/sites/EETT/CostumerInformation/index.html

εκεί να δεις φασαρία που θα γίνει...μάλιστα η forthnet και ο ΟΤΕ είναι στα δικαστήρια τώρα λόγω hellasCOM και εκεί να δεις φωτιά που θα τους βάλεις:lol:

Οι εναλλακτικοί πάροχοι,όχι μόνο η forthnet,παρά σοβαροί είναι...Ειδικά η Tellas με τις πλαστογραφίες που είχε κάνει στο ΓΕΡΜΑΝΟ ανέβασε το ποσό των συνδρομητών του κατακόρυφα.Πήγαινες στο Γερμανο για handsFree και έβγαινες με ΤΕΛΛΑΣ!

Σε όλα τα παραπάνω είμαι μαζί σου.Αλλά το έξυπνο πουλί από τη μύτη πιάνεται:mad:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με κάλεσαν από την Tellas...Μου είπαν ότι υπάρχει συμβόλαιο από το 2003(χρονιά που κάναμε συμβόλαιο cosmote στο Γεμανό)με υπογραφές φωτοτυπίες ταυτότητας κλπ...Τα συμπεράσματα δικά σας.Όσο για την προεπιλογή μου είπαν ότι ενεργοποιήθηκε δήθεν κατά λάθος...Αναγνώρισαν λοιπόν το λάθος τους ,επανέφεραν το τηλέφωνο στο δίκτυο του ΟΤΕ και μου είπαν ότι δε θα πληρώσουμε τίποτα για το διάστημα όπου ήταν προεπιλογή η Tellas καθώς θα γίνει πίστωση(έτσι απλώς θα αγνοήσουμε το λογαριασμό)...Να δούμε τώρα τι θα γίνει και με την Forthnet...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με κάλεσαν από την Tellas...Μου είπαν ότι υπάρχει συμβόλαιο από το 2003(χρονιά που κάναμε συμβόλαιο cosmote στο Γεμανό)με υπογραφές φωτοτυπίες ταυτότητας κλπ...Τα συμπεράσματα δικά σας.Όσο για την προεπιλογή μου είπαν ότι ενεργοποιήθηκε δήθεν κατά λάθος...Αναγνώρισαν λοιπόν το λάθος τους ,επανέφεραν το τηλέφωνο στο δίκτυο του ΟΤΕ και μου είπαν ότι δε θα πληρώσουμε τίποτα για το διάστημα όπου ήταν προεπιλογή η Tellas καθώς θα γίνει πίστωση(έτσι απλώς θα αγνοήσουμε το λογαριασμό)...Να δούμε τώρα τι θα γίνει και με την Forthnet...

 

Καλά , από το 2003 μέχρι σήμερα δεν είχε έρθει άλλος λογαριασμός??

Ή επειδή δεν ήταν προεπιλογή η Tellas και δεν την χρησιμοποιούσατε , ο λογαριασμός ήταν μηδενικός και συνεπώς δεν σας έστελναν τίποτα?:worry:

Έτσι και αλλιώς , είναι εντελώς απαράδεκτο να ενεργοποιούνται υπηρεσίες ή να γίνονται αλλαγές στην σύνδεση χωρίς προηγούμενη ενημέρωση και αποδοχή του καταναλωτή.:mad: :mad:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλά , από το 2003 μέχρι σήμερα δεν είχε έρθει άλλος λογαριασμός??

Ή επειδή δεν ήταν προεπιλογή η Tellas και δεν την χρησιμοποιούσατε , ο λογαριασμός ήταν μηδενικός και συνεπώς δεν σας έστελναν τίποτα?:worry:

Έτσι και αλλιώς , είναι εντελώς απαράδεκτο να ενεργοποιούνται υπηρεσίες ή να γίνονται αλλαγές στην σύνδεση χωρίς προηγούμενη ενημέρωση και αποδοχή του καταναλωτή.:mad: :mad:

 

Επειδή δεν ήταν προεπιλογή η Tellas και δεν την χρησιμοποιούσαμε , ο λογαριασμός ήταν μηδενικός και συνεπώς δεν έστελναν τίποτα,όπως το είπες.

Είμαι τελικά εδώ και χρόνια μία από τις περιπτώσεις που ανέφερε ο mixtri!!!!!!!:cry:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστέυω ότι είναι ειδικά στην επαρχία είναι βρωμοδουλειά των συνεργατών για να γράψουν πωλήσεις.

 

Μη σοβαρές και "απατεώνες" μπορεί να θεωρηθούν οι εταρείες οι μεγάλες αλλά δεν νομίζω οτί καμία εταιρεία σοβαρή η μη δεν θα έπαιρνε την πρωτοβουλία να κάνει πελάτες της με το έτσι θέλω τους συνδρομητές του τηλ/κού καταλόγου του ΟΤΕ εκτός άν είναι απατεώνες με την κυριολεκτική σημασία.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστέυω ότι είναι ειδικά στην επαρχία είναι βρωμοδουλειά των συνεργατών για να γράψουν πωλήσεις.

 

Μη σοβαρές και "απατεώνες" μπορεί να θεωρηθούν οι εταρείες οι μεγάλες αλλά δεν νομίζω οτί καμία εταιρεία σοβαρή η μη δεν θα έπαιρνε την πρωτοβουλία να κάνει πελάτες της με το έτσι θέλω τους συνδρομητές του τηλ/κού καταλόγου του ΟΤΕ εκτός άν είναι απατεώνες με την κυριολεκτική σημασία.

 

Etsi akrivos ginete, mpori na min eythinonte i eteries alla prepi tha prepi na elegxoun me pious sinergazonte.

Emena me ixan pari tilefeno ke prospathisan na me paraplanisoun legontas mou oti imaste apo tin Statheri Tilefonia Ellados(dld OTE) gia na me enimerosoun afou mou ipan to poiimataki tous mou apokalipsan oti itan apo tin Tellas tin opia idi xrisimopoiousa:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστέυω ότι είναι ειδικά στην επαρχία είναι βρωμοδουλειά των συνεργατών για να γράψουν πωλήσεις.

 

Μη σοβαρές και "απατεώνες" μπορεί να θεωρηθούν οι εταρείες οι μεγάλες αλλά δεν νομίζω οτί καμία εταιρεία σοβαρή η μη δεν θα έπαιρνε την πρωτοβουλία να κάνει πελάτες της με το έτσι θέλω τους συνδρομητές του τηλ/κού καταλόγου του ΟΤΕ εκτός άν είναι απατεώνες με την κυριολεκτική σημασία.

Συμφωνώ,αλλά σε αυτό που πιστεύω ότι ευθύνονται αποκλειστικά οι εταιρείες (και οχι οι συνεργάτες) ,είναι η αυθαίρετη ενεργοποίηση της προεπιλογής(δήθεν κατά λαθος σε κάθε περίπτωση).Όσο για την εξέλιξη της υπόθεσης, η Forthnet δε με έχει καλέσει ακόμη(παρά το ότι έπρεπε να το είχαν πράξει εως σήμερα).

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ,αλλά σε αυτό που πιστεύω ότι ευθύνονται αποκλειστικά οι εταιρείες (και οχι οι συνεργάτες) ,είναι η αυθαίρετη ενεργοποίηση της προεπιλογής(δήθεν κατά λαθος σε κάθε περίπτωση).Όσο για την εξέλιξη της υπόθεσης, η Forthnet δε με έχει καλέσει ακόμη(παρά το ότι έπρεπε να το είχαν πράξει εως σήμερα).

 

Το κατά λάθος μπορεί να είναι δικαιολογία για να καλύψουν το όλο θέμα και το δικό τους μερίδιο ευθύνης στον μη έλεγχο των συνεργατών.

Αν εγώ σαν συνεργάτης στείλω την αίτηση με μιά υπογραφή αυτοί πρέπει να το ενεργοποιήσουν καθώς δεν μπορούν να διασταυρώνουν κάθε πελάτη άν όντως αυτός έχει υπογράψει.

Σκέψου εσένα σαν πελάτη που έρχεσαι σε μένα το φίλο σου να σου κάνω μία αίτηση για την ΧΧΧ εταιρεία και αφού την υπογράψεις να σε πάρει η εταιρεία και να σε ρωτήσει άν πράγματι υπόγραψες και για επιβαιβέωση στείλτε μας πάλι μία αίτηση υπογεγραμένη με γνήσιο της υπογραφής ταχυδρομικώς και αντίγραφο της ταυτότητάς σας.

Τους στέλνεις στο ακόμα παραπέρα και πας σε άλλη εταιρεία που δεν θα σε παιδεύει.

Έτσι απλά τα βλέπω και φυσικά υπάρχουν οι επιτήδιοι που το εκμεταλέυονται.

Link to comment
Share on other sites

Το κατά λάθος μπορεί να είναι δικαιολογία για να καλύψουν το όλο θέμα και το δικό τους μερίδιο ευθύνης στον μη έλεγχο των συνεργατών.

Αν εγώ σαν συνεργάτης στείλω την αίτηση με μιά υπογραφή αυτοί πρέπει να το ενεργοποιήσουν καθώς δεν μπορούν να διασταυρώνουν κάθε πελάτη άν όντως αυτός έχει υπογράψει.

Σκέψου εσένα σαν πελάτη που έρχεσαι σε μένα το φίλο σου να σου κάνω μία αίτηση για την ΧΧΧ εταιρεία και αφού την υπογράψεις να σε πάρει η εταιρεία και να σε ρωτήσει άν πράγματι υπόγραψες και για επιβαιβέωση στείλτε μας πάλι μία αίτηση υπογεγραμένη με γνήσιο της υπογραφής ταχυδρομικώς και αντίγραφο της ταυτότητάς σας.

Τους στέλνεις στο ακόμα παραπέρα και πας σε άλλη εταιρεία που δεν θα σε παιδεύει.

Έτσι απλά τα βλέπω και φυσικά υπάρχουν οι επιτήδιοι που το εκμεταλέυονται.

 

Swstos

Link to comment
Share on other sites

Gia osous endiaferontai(elpizw na mh sas kourasa me tis leptomereies) na anaferw oti to apogeyma kalesa th forthnet na rwthsw giati de me phrane.Anagnwrisan oti yphrxe katysterhsh, h opoia opws mou eipan ofeiletai sto oti einai h periodos pou pairnoun oloi adeia gia diakopes.

Ayto pou katalava einai oti: "Allos pantreyetai kai allos plhrwnei th nyfh",h alliws "allos glentaei kai allos "kernaei" "...

Link to comment
Share on other sites

Auta ta pragmata den ginonte oute exoun gini pote, gia pio logo na kani i Forthnet kati tetio, exi na kerdisi kati?

Kai an mia sto ekatomirio gini tha ine apo lathos...

 

Kalo ine na min katigoroume eteries pou drastiriopiounte axioprepos sto xoro ke me sebasmo. :shifty:

 

Καλά. Θα σου πω μια επωνυμία μονάχα (μέχρι πέρσι έφταιγε για όλα τα δεινά, δεν ξέρω αν ΑΚΟΜΑ κάνει τα ίδια...)

 

Μπότσας Ιωάννης Μονοπρόσωπη Εμπορική ;)

 

"Συνεργάτης" της Forthnet που (ένα φεγγάρι) έφερνε 1000 αιτήσεις τη μέρα. Το τμήμα πωλήσεων σε συνεργασία με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών αναγνώριζαν ότι ο κόσμος διαμαρτυρόταν, αλλά γίνονταν "μόνο" 100 διακοπές από τις 1000 (τη μέρα!), άρα 900 κορόιδα κάθονταν...

 

Η τακτική, απλούστατη...Εγγραφή χωρίς υπογραφές, με τηλέφωνο, προωθόντας "νέα προσφορά από τον ΟΤΕ" και παίρνοντας ΑΔΤ και ΑΦΜ (ή μόνο το ένα από τα δύο) και μερικά άλλα στοιχεία.

 

Σε άλλες περιπτώσεις, ούτε ΚΑΝ αυτό...Πέρσι που ο κανονισμός δεν υπαγόρευε ηχογραφήσεις για προεπιλογή, καταλαβένετε που είχε φτάσει το πράγμα :whistle:

 

Φυσικά, ούτε λόγος για εν γνώσει παρανομία όταν καλούσε κάποιος για ενημέρωση..."Είναι μεμονωμένο περιστατικό, δεν φέρουμε ευθύνη, συγνώμη...Πάντως οι κλήσεις έγιναν, έστω και σε εμάς, οπότε πληρώστε πριν διακόψετε" (!!!)

 

Μερικοί μάγκες βέβαια που έκαναν διακοπή χωρίς ΦΑΞ (ΦΑΞ διακοπής = αποδοχή ότι υπήρχε υπηρεσία που πρέπει να διακοπεί = χάνεις το δίκιο σου ενυπόγραφα) πήραν απλά 200-300 Ε τηλέφωνα τσάμπα εις υγείαν της Forthnet...

Οταν ο Γκράχαμ Μπελ εφηύρε το τηλέφωνο, δήλωσε ότι η εφεύρεσή του θα είχε μόνο ευεργετικά αποτελέσματα για την ανθρωπότητα.

Όταν ο Τσακ Νόρις το έμαθε, γέλασε και ίδρυσε τον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...