[ΕΠΙΣΗΜΟ] Cosmote MMS

Απάντηση

Ryback3

Ryback3's Avatar: Nokia Lumia 710
HSCSD Member
Περιοχή: Στην κοσμάρα μου!
Παράθεση από aris1390
gia se w800i mms pws pairnw rithmiseis?
Στειλε sms στο 1651 και γραψε MMS E
Θα ερθουν ρυθμισεις. Αποθηκευσε τες και σε λιγο διαστημα, θα ενεργοποιηθουν τα MMS!

Προβλημα: Εχω Nokia και μου στελνουν απο SonyEricsson (επισης Cosmote) ενα MMS και βγαζει "Χωρις δεδομενα για προβολη".
Δεν εμφανιζει την εικονα, που δεν ειναι μεγαλη...για να το δω, αναγκαστικα το προωθησα στη θυριδα MMS και το ειδα απο το Internet, αλλα δεν ειναι αυτο λυση. Στο κινητο μου δεν βγαινει η εικονα!
Εγω στελνω κανονικα MMS σ' αυτον.
Τι μπορει να φταιει?
Απο customer service Cosmote, δεν εχουν ιδεα. Μου εστειλε η υπαλληλος εκεινη την ωρα MMS και το ειδα κανονικα!
thanks in advance!

My love for you insatiable, not superficial
You 'LL never waLk aLone!
Τελευταία τροποποίηση από Ryback3: 1 Μάι. 2006, 20:34.

Koulou

Koulou's Avatar: Ericsson T39m
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Ρε παίδες, sorry κι όλας που ξαναρωτάω κάτι που λογικά θα έχει ειπωθεί, αλλά σε ποιον αριθμό στέλνουμε το sms με περιεχόμενο κείμενο "mms" για την ενεργοποίηση;;;

Petros the Great

Petros the Great's Avatar: Sony Ericsson Xperia Neo V
Honored Member
Στο 1651

Koulou

Koulou's Avatar: Ericsson T39m
GSM Phase 2 Member
Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!

antonis_wrx

antonis_wrx's Avatar: LG D821 Nexus 5
HSDPA Member
Περιοχή: Αγία Παρασκευή
Καλησπέρα. Το VIEW N στο 1651 για ενεργοποιήση και wap over gprs και για mms ισχύει ακόμα; Η πρέπει να στείλω WAPA N και MMS N ξεχωριστά; Χρειάζονται παραπάνω ρυθμίσεις απ' αυτές που στέλνουν για 3230 όπως γίνεται πχ στο 7610;

ταξιδιωτης22

ταξιδιωτης22's Avatar: LG G3
4G Member
Περιοχή: Neverland
παιδια πηρα χτες μια καρτα cosmote whats up,το προβλημα μου ειναι το εξης,θελω να ξερω σε ποσες ωρες περιπου μπορω να εχω ενεργοποιημενα τα mms.στην vodafone σε 5 λεπτα ηταν ετοιμα.

alany

alany's Avatar: Samsung GT-I9250 Galaxy Nexus
3G Member
Περιοχή: Άγνωστη
Παράθεση από ταξιδιωτης22
παιδια πηρα χτες μια καρτα cosmote whats up,το προβλημα μου ειναι το εξης,θελω να ξερω σε ποσες ωρες περιπου μπορω να εχω ενεργοποιημενα τα mms.στην vodafone σε 5 λεπτα ηταν ετοιμα.
Στειλε mms στο 1651 και πιστευω σε 5-10 λεπτα θα σου ερθει μηνυμα ενεργοποιησης των mms. Σβησε και ανοιξε το κινητο και ολα ειναι ok. Αν εχεις νοκια η ερικσον και θες και τις ρυθμισεις στειλε mms n ή mms e στο 1651 να ερθουν και οι ρυθμισεις. Σ

mi3s

mi3s's Avatar: Samsung GT-I9100 Galaxy S2
3G Member
παιδιά πριν λίγες μέρες δέχτηκα μήνυμα απο τη cosmote που μου έλεγε τι να στείλω για να ενεργοποιήσω τα mms και ότι μέχρι 16/8 έχω 40 δωρεάν mms,και φυσικά τα ενεργοποιήσα και τώρα στέλνω τα δωρεάν mms μου.Ισχυεί σε όλους αυτό?

fanish1

fanish1's Avatar: Nokia Lumia 625
3G Member
Περιοχή: Κρήτη!!
Παράθεση από mi3s
παιδιά πριν λίγες μέρες δέχτηκα μήνυμα απο τη cosmote που μου έλεγε τι να στείλω για να ενεργοποιήσω τα mms και ότι μέχρι 16/8 έχω 40 δωρεάν mms,και φυσικά τα ενεργοποιήσα και τώρα στέλνω τα δωρεάν mms μου.Ισχυεί σε όλους αυτό?
Σε μένα και σε όσους ξέρω ότι έχουν Cosmote δεν έχει συμβεί κάτι τέτοιο!! Είσαι σίγουρος ότι στέλνεις δωρεάν MMS?? Για πάρε και ρώτα τους!!

sideras1985

sideras1985's Avatar: Motorola V1050
Banned
Wirelessly posted (MOT-V1050/83.38.49. MIB/2.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

Παράθεση από fanish1
Παράθεση από mi3s
Σε μένα και σε όσους ξέρω ότι έχουν Cosmote δεν έχει συμβεί κάτι τέτοιο!! Είσαι σίγουρος ότι στέλνεις δωρεάν MMS?? Για πάρε και ρώτα τους!!
einai prosfora tis Cosmote gia olous tous katoxous whats up 40 mms dwrean olo ton augousto. den thelei energopoiisi.isxyei aytomata.

fanish1

fanish1's Avatar: Nokia Lumia 625
3G Member
Περιοχή: Κρήτη!!

Πάσο!!

Παράθεση από sideras1985
Wirelessly posted (MOT-V1050/83.38.49. MIB/2.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)
einai prosfora tis Cosmote gia olous tous katoxous whats up 40 mms dwrean olo ton augousto. den thelei energopoiisi.isxyei aytomata.
A είναι στα καρτοκινητά!! Νόμιζα στην σύνδεση γιατί ο φίλος δεν το διευκρίνιζε!!
Πάω πάσο τότε!!

nikosmag

no avatar
Mobile Member

MMS se K800i

Καλησπέρα,

Όσο έψαξα δεν βρήκα κάτι σχετικό και ήθελα να ρωτήσω. Εχει καταφέρει να ενεργοποιήσει κανείς τα ΜΜΣ σε Κ800ι? Κάνω ακριβώς ότι πρέπει αλλα συνέχεια μου βγάζει σφάλμα σύνδεσης. Καμία συμβουλή;

Νικόλας.

ioanna_io

ioanna_io's Avatar: ETEN X800
EDGE Member
Θέλει να ενεργοποιήσει ο αδερφός μου τα ΜΜS στο k750.
Έχει Cosmote συμβόλαιο.
Σε ποιο τηλέφωνο πρέπει να πάρει για να του στείλους τις ρυθμίσεις?

Ευχαριστώ
Θέλω διακοπές!

chris_2005

chris_2005's Avatar: Apple iPhone 3GS
HSDPA Member
Παράθεση από ioanna_io
Έχει Cosmote συμβόλαιο.

Ευχαριστώ
Θα στείλει μήνυμα στο 1651 και θα γράψει "MMS Ε"
Και για WAP (αν θέλει) θα στείλει επίσης στο 1651 "WAPA E"
Τα μηνύματα αυτά είναι χρεώσιμα...

Petros the Great

Petros the Great's Avatar: Sony Ericsson Xperia Neo V
Honored Member
Παράθεση από ioanna_io
Έχει Cosmote συμβόλαιο.

Ευχαριστώ
Θα στείλει το μήνυμα MMS E στο 1651 και θα του έρθουν οι ρυθμίσεις. Λίγο αργότερα θα έρθει και ένα μήνυμα που θα τον καλωσορίζει στην υπηρεσία. Θα κάνει μια επανεκκίνηση στη συσκευή και θα είναι ΟΚ
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης