Jump to content

Frasier (NBC)


super_duffy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς είναι δυνατόν να μην έχει πετύχει αυτή η σειρά στην Ελλάδα; Με εξαίρεση 2-3 σεζόν ήταν από τις καλύτερες σειρές που βγήκαν ποτέ.

 

Υπάρχουν fans του Frasier εδώ;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είμαι μεγάλη φαν. Μετά τα Friends, το Frasier και το Seinfeld είναι τα αγαπημένα μου sitcoms.:)

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Πώς είναι δυνατόν να μην έχει πετύχει αυτή η σειρά στην Ελλάδα;

 

Πως θα ήταν δυνατό να πετύχει μια σειρά σαν το Frasier (το Seinfeld και τόσα άλλα) στη χώρα που γελάει με το Καφέ της Χαράς (τυχαίο παράδειγμα);;; :(

 

Από τα πιο αγαπημένα μου sitcoms, ο Νiles πρεπει να είναι ο κορυφαίος χαρακτήρας ever.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Πώς είναι δυνατόν να μην έχει πετύχει αυτή η σειρά στην Ελλάδα; Με εξαίρεση 2-3 σεζόν ήταν από τις καλύτερες σειρές που βγήκαν ποτέ.

 

Υπάρχουν fans του Frasier εδώ;

 

Δε πετυχε γιατι δεν εχει ευκολοπεπτο χιουμορ οπως ασ πουμε τα Φιλαρακια.

Επισις πολλες ατακες χανοντι στη μεταφραση. Πρεπει καποιος να ακουει τα αγγλικα.

 

Ειναι εκπληκτικη σειρα. Κοφτεροι διαλογοι, μηδεν επαναληψεις, χαρακτηρες ενδιαφεροντες.

 

Επισης ειναι η σειρα που εχει παρει τα περισσοτερα βραβεια ever...

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ειμαι φαν, καποια εποχή ειχα και το μουσικο θέμα στο τηλέφωνο μου, ο πατέρας και ο σκύλος (:p ) ειναι οι αγαπημένοι δικοι μου χαρακτήρες, αλλά η συγκριση με τα friends, εντελως άτοπη!
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ειμαι φαν, καποια εποχή ειχα και το μουσικο θέμα στο τηλέφωνο μου, ο πατέρας και ο σκύλος (:p ) ειναι οι αγαπημένοι δικοι μου χαρακτήρες, αλλά η συγκριση με τα friends, εντελως άτοπη!

 

 

H συγκριση δεν ηταν για το ποια σειρα ειναι καλυτερη, αλλα για το ειδος του χιουμορ. Και το φρενντς ηταν πολυ αστειο, αλλα διαφορετικα....

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Θυμαμαι το τελευταιο επεισόδιο που ειχα παρακολουθήσει, ήταν αυτο όπου ειχε γυρισει η Δάφνη απο το ινστιτουτο αδυνατισματος (να το πω?).

Μετά απο αυτο, ειχε δειξει κάποιο άλλο? Θυμάσαι?

Link to comment
Share on other sites

ma pws na piasei afou mono ksimerwmata tin petyxena.kai emena mou arese polla vradya kathomoun ksypnios gia na ti dw
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

Οταν την ειχαν πρωτοπαίξει, την ειχαν βάλει σε νορμαλ ώρα. Μετά, όταν ειδαν οτι δεν επιασε, την απέσυραν εντελώς, μεχρι που την ξαναθυμηθηκαν ως μπάλωμα τις πρωτες πρωινές ώρες.

Σας θυμιζει κάτι αυτο? Συνήθης πρακτική. Η τελευταία σειρά που εγινε αυτο, ήταν αν θυμαμαι καλά με το 24 του Αντένα. Στην αρχή στις 10 ή 11 το βραδυ της Κυριακής, μετά Παρασκευή στις 12 και μετά άρχιζε στη μία. Κάπως έτσι, δε θυμαμαι και καλά τις ώρες...

Το πηραμε σε dvd και ησυχάσαμε. Το Frasier όμως που δε βγαινει, πως θα το παρουμε? Και δεν ξερω τόσο καλά αγγλικά όσο για να το κατεβάσω και να μην αγχωνομαι με την παρακολουθηση του!:(

Link to comment
Share on other sites

Θυμαμαι το τελευταιο επεισόδιο που ειχα παρακολουθήσει, ήταν αυτο όπου ειχε γυρισει η Δάφνη απο το ινστιτουτο αδυνατισματος (να το πω?).

Μετά απο αυτο, ειχε δειξει κάποιο άλλο? Θυμάσαι?

 

Δε το ειχα δει ποτε στη τηλεοραση, οποτε δε θυμαμαι, τα εχω δει ολα απο downloads. Στην Αγγλια παντως εχουν βγει σε DVD αλλα δε ξερω αν εχουν ελληνικους υποτιτλους.

 

off topic βεβαια, αλλα να πω κατι για τους υποτιτλους? Μη τους βαζετε ή βαλτε τους αγγλικους.

 

Θα εντυπωσιαστειτε απο το ποσο γρηγορα θα αυξηθει το ποσοστο αυτων που καταλαβενετε και φυσικα θα μεινει κατι θετικο απο τις ωρες που αφιερωνουμε στη TV...:)

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ κατι off topic? Για τους αγγλικους υποτιτλους (τουλαχιστον για μενα που αγχώνομαι πολυ με το να παρακολουθώ χωρις μετάφραση) έχεις απολυτο δικιο. Ειναι πολυ ευκολοτερο.

 

Κί ενα άλλο εκτος θέματος επισης :O , θα μου επιτρέψετε να αναφέρω την εκπληκτική σειρά, που δε νομιζω να την εχετε δει, καθοτι πολυ παλαιά, το Fawlty Towers, στην οποία ενας εκ των συγγραφέων ειναι ο John Cleese και ειχε προβληθεί, τω καιρώ εκείνω, απο την κρατική. Ε ξαι ρε τι κο!!

Link to comment
Share on other sites

 

Κί ενα άλλο εκτος θέματος επισης :O , θα μου επιτρέψετε να αναφέρω την εκπληκτική σειρά, που δε νομιζω να την εχετε δει, καθοτι πολυ παλαιά, το Fawlty Towers, στην οποία ενας εκ των συγγραφέων ειναι ο John Cleese και ειχε προβληθεί, τω καιρώ εκείνω, απο την κρατική. Ε ξαι ρε τι κο!!

 

ΛΟΛ! Τέλειο! ααχ γιατί δε βάζουν τέτοιες σειρές πια (ρητορική ερώτηση)??:(

 

Πάντως εγώ γελάω ακόμα με το Frasier με ένα επεισόδιο (νομίζω από τον πρώτο κύκλο) που έχουν πάει για ψάρεμα με τον πατέρα και περνάνε χάλια και ο Φρέιζερ κοιτάει όλη την ώρα το ρολόι του και του λέει ο πατέρας "γιατί, τόσο γρήγορα βαρέθηκες" και η απάντηση του Φρείζερ: "όχι, κοιτάω πόση ώρα διασκεδάζουμε" :lol:

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Τα DVD υπάρχουν (χωρίς ελληνικούς υποτίτλους) μέχρι την τέταρτη σεζόν σε ζώνη 2.

Σε ζώνη 1 έχει βγεί μέχρι και η 7η αν δεν κάνω λάθος.

 

Το αγαπημένο μου επεισόδιο (με διαφορά) είναι ένα από τη 2η χρονιά που Niles & Frasier αγοράζουν ένα εστιατόριο. Και μόνο που το σκέφτομαι γελάω :lol: :lol: :lol: Αν το έχετε δει είμαι σίγουρος πως με καταλαβαίνετε.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Χαχα! Θυμηθηκα τις ατακες που λετε και γελασα πολυ!

 

To Faulty ηταν πραγματικα πολυ καλος, ιδιαιτερα για τους fun του Βρετανικου Χιουμορ. Τα εχει ενας φιλος σε DVD και τα βλεπουμε που και που...

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

θα μου επιτρέψετε να αναφέρω την εκπληκτική σειρά, που δε νομιζω να την εχετε δει, καθοτι πολυ παλαιά, το Fawlty Towers, στην οποία ενας εκ των συγγραφέων ειναι ο John Cleese και ειχε προβληθεί, τω καιρώ εκείνω, απο την κρατική. Ε ξαι ρε τι κο!!

 

Αυτός ο κατάπτυστος ο Cleese έκλεψε τις ιδέες της δικής μας ταλεντάρας του Μάρκου Σεφερλή, ο οποίος φέτος έκανε ένα αριστούργημα στο Alter (άραγε τελείωσε, το κόψανε, πέθαναν οι ηθοποιοί από τη βλακεία και τη βαρεμάρα ποτέ δεν έμαθα!),με ένα ξενοδοχείο που ήταν ΟΛΟΙΔΙΟ με το Fawlty Towers

 

Ντροπή!!!:mad: :mad: :mad: :lol: :lol: :lol:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο κατάπτυστος ο Cleese έκλεψε τις ιδέες της δικής μας ταλεντάρας του Μάρκου Σεφερλή, ο οποίος φέτος έκανε ένα αριστούργημα στο Alter (άραγε τελείωσε, το κόψανε, πέθαναν οι ηθοποιοί από τη βλακεία και τη βαρεμάρα ποτέ δεν έμαθα!),με ένα ξενοδοχείο που ήταν ΟΛΟΙΔΙΟ με το Fawlty Towers

 

Ντροπή!!!:mad: :mad: :mad: :lol: :lol: :lol:

:rotfl: :rotfl:

Στον Θέμο το ειχα δει.

 

marvin γράψε αν θελεις τι γινεται μετά που επιστρεφει η Δάφνη λεπτή και όπως ήταν πάντα. Γενικότερα εννοω (αν δεν βαριεσαι), να μας πεις τι περιπου συμβαινει.

Link to comment
Share on other sites

marvin γράψε αν θελεις τι γινεται μετά που επιστρεφει η Δάφνη λεπτή και όπως ήταν πάντα. Γενικότερα εννοω (αν δεν βαριεσαι), να μας πεις τι περιπου συμβαινει.

 

Ευχαρίστως αλλά δεν πρέπει να το έχω δει το συγκεκριμένο.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

H Dafnh οταν εκανε τη χοντρη, ηταν γιατι ηταν πραγματικα εγγυος! Μετα γεννησε και αδυνατισε παλι!

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα εξαιρετικη σειρα, αλλα ως συνηθως εδω στο ελλαδισταν δεν καταλαβαινουν καλο χιουμορ οι κυροι της τηλεορασης :mad:
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλές οι κορυφαίες ατάκες της σειράς αλλά σε μια από τις αγαπημένες μου, στο τρίτο κύκλο, όταν ο Φρέιζερ έκανε σεξ με την καινούργια διευθύντρια του σταθμού και φοβόταν ότι τον χρησιμοποίησε, φεύγει θυμωμένος από το σπίτι και πριν κλείσει τη πόρτα λέει πως πάει να μάθει αν η εν λόγω κύρια “Used sex to get what she wanted”

-Dafni “Oh come on Dr Crain, As if men don’t use sex to get what they want”

- Frasier (Με εκεινο το απιστευτο βλεμα) “How could they possibly do so? Sex IS what men want”!!!!!!

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένα επεισόδια: Daphne's room όπου ολοι για διάφορους λόγους μπαίνουν στο δωμάτιο της Δάφνης (μέχρι και ο σκύλος) και άλλο ένα που έρχεται ο πρώην αρραβωνιαστικός της Δάφνης απο τη Σκοτία (The two Mrs Cranes). Εκει που λένε όλοι ψέμματα και ο γέρος ότι ηταν αστροναυτης. LoLLL, κατεβάστε τα απο τα γνωστά...καταστήματα και θα λιωσετε στο γέλιο.

 

Ωραίο επίσης και ένα που λεγόταν Thanksgiving κάτι, που προσπαθούν να γίνει δεκτός ο γιος τους σε ενα φημισμενο κολέγιο. Άπαιχτο!!!

http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

άλλο ένα που έρχεται ο πρώην αρραβωνιαστικός της Δάφνης απο τη Σκοτία (The two Mrs Cranes). Εκει που λένε όλοι ψέμματα και ο γέρος ότι ηταν αστροναυτης.

 

 

Αυτό ήταν απίστευτο :lol: :lol: :lol: Οι κακίες μεταξύ Ροζ και Δάφνης ήταν το κατι άλλο...

 

Ένα ακόμη στοιχείο που μου άρεσε σ' αυτή τη σειρά ήταν πάντα οι τίτλοι των επεισοδίων: π.χ. The Last time I saw Maris :p

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Το επαναφέρω λίγο γιατί ξεκίνησα τώρα τελευταία να τα βλέπω με τη σειρά από την αρχή. Έχω φτάσει σε 4η season- χθες έβλεπα αυτό με τον πατέρα Κρέιν που κάνει τον αστροναύτη και είχα πέσει κάτω από τα γέλια !

Πολύ κρίμα που δεν προβάλλεται εδώ.

Επειδή σκέφτομαι να τα πάρω από ίντερνετ, μήπως ξέρει κανείς πόσο περίπου στοιχίζουν όλοι οι κύκλοι μαζί? Κι αν υπάρχει τέτοιο πακέτο?

 

 

Thanx

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Απο τις πιο top σειρες. Κορυφαιο χιουμορ που παραμενει διαχρονικο...

 

Ενα μεγαλο video club στη Νεα Σμυρνη στο Τερμα της Ε. Βενιζελου ειχε μια πολυ καλη προσφορα για τις πρωτες σειρες. Κατα τα αλλα το http://www.play.com παραμενει πολυυυ ανταγωνιστικο..

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...