Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

Είπα να μην βάλω δημοσκόπηση γιατί απο τις πολλές μάρκες θα γεμίζαμε 1 σελίδα μόνο και μόνο για τις μάρκες! ;)

Λοιπόν το thread είναι....τί μάρκα τσιγάρων καπνίζετε, γιατί την προτιμάτε και απο πότε αρχίσατε το κάπνισμα (απευθύνεται σε όλους τους καπνιστές και η 3η ερώτηση προαιρετική! δεν πιέζουμε και κανένα! ) :D

 

Εγώ αγοράζω Marlboro Lights αλλά το έριξα στα Senior γιατί με την νέα αύξηση τιμών μας βλέπω να κηρύττουμε πτώχευση! :lol:

Άρχισα το κάπνισμα 3η γυμνασίου (τώρα είμαι 3η Λυκείου) αλλά ευτυχώς λόγω σχολείου και φροντιστηρίου δεν κατάφερα να το αυξήσω και πίνω ελάχιστα σε σχέση με άλλους-ένα πακέτο μου φτάνει 4 μέρες!- Πίνουμε σε κανένα παρτάκι, στην έξοδο κτλ.... :rolleyes:

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πολυ απλο το θεμα: ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΟΥΜΕ!!!!!

 

και αφου το ανεφερες δεν σκοπευω να ξοδευω τα λεφτα μου σε αϊδιες :!: :cool:

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mik3

 

ούτε και εγώ δεν καπνίζω.... ποιος ο λόγος anyway?:)

 

 

πεστα δικε μου Εσεις που καπνιζετε δηλαδη τι καταλαβαινετε?? ή απλα επειδη οι αλλοι το κανουν (αυτο περισσοτερο για τους newbie καπνιστες )

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ας απαντούν οι καπνιστές. Οι μη-καπνιστές ας ανοίξουν άλλο thread :p (κοινωνικός ρατσισμός και καλά :lol:)

 

Λοιπόν, καπνίζω Stuyvesant Πορτοκαλί εδώ και 4 χρόνια σταθερά.

 

Τώρα γιατί προτιμάω αυτή τη μάρκα? Ε! έκατσε...

 

Ξεκίνησα το 1988-89 με Assos International. Το 1991 Winston κόκκινο. Το 1995 Stuyvesant Κόκκινο και από το 98-99 καπνίζω το πορτοκαλί της ίδιας εταιρίας.

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αν θελετε να πειτε τα αντικαπνιστικα σας σχολια ανοιξτε καινουριο Θεμα ρε παιδια !!! Γιατι καταστρεφετε το Θεμα του φιλου μας;

 

Εγω καπνιζω Prince Medium εδω και πολλα χρονια !

Αν θυμαμαι ξεκινησα με Camel περιπου οταν ημουν 17 με 18 ετων και μετα απο πολλες αλλαγες κατεληξα στα Prince !

Βασικα τωρα που αυξηθηκε η τιμη τους σκεφτομαι να αλλαξω κι εγω σε κανενα φθηνοτερο !!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Marlboro!

Xekinisa (distixws) 2a Lykeiou kai epeidi exei perasei kairos apo tote (7 1/2) xronia skeftomai POLY sovara na to kopsw...!

To periergo einai oti otan xekinisa me Marlboro Medium ekana miso paketo ti mera enw otan to rixa sto Marlboro kanoniko meta apo kana 2 bdomades kapniza paketo! Kati exoun kai ta Marlboro alla kai ta Camel...Prokaloun exw tin entipwsi megalitero ethismo kai spania paratirw kapnistes Marlboro i Camel na allazoun eukola marka!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sadiagraxa

 

Γιατι καταστρεφετε το Θεμα του φιλου μας;

 

 

Δεν είμαι και τόσο σίγουρος, αν είναι δικό του θέμα (θα καταλάβει αυτός...) :)

 

Ας θέσω και εγώ ένα ερώτημα, για σας παίζει ρόλο το "βάρος" του τσιγάρου ή λαμβάνεται υπόψη μόνο γεύση?

 

και Θα θέλατε να το κόψετε?

Link to comment
Share on other sites

Winston Filters Απο το 1989 - Απο Φανταρος Δηλαδη
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

ξεκινησα το καπνισμα καπου στο 1993 με JPS (John Player Special), αυτο το μαυρο πακετο που προσωπικα δεν εχω δει καλυτερο. Συνεχισα με αυτα μεχρι το τα μεσα 1999 που πηγα κυπρο μεταθεση(φανταρο). εκει τα JPS δεν υπηρχαν και ξεκινησε ο γολγοθας αναζητησης μαρκας. :whistle: marlboro, lucky strike , drum και πολλα αλλα.

οταν απολυθηκα τα jps δεν μπορουσα ουτε στο στομα μου να τα βαλω. ετσι ξεκινησα old holdborn mild σταθερα μεχρι και σημερα.

Αυτη ειναι η πορεια μου ως καπνιστης... συγκινηθηκα ο π****ης :p

Link to comment
Share on other sites

Kapnizw sxedon 10xronia kai exw perasei apo polles markes...marlboro lights gia polly kairo kai camel lights allo toso!

Arxisan na me peirazoun omws arketa kai ta teleftea 2-3xronia kapnizw pleon apokleistika kapno Old Holborn Yellow me rizzla xartakia kai filtrakia kai exw vrei thn ygeia mou! :p kapnizw kai ligotero kai glytwnw kai kapoia money!!

Gia osous de to xeroun ta old holborn sponsoraroun ena poly kalo diaskedastiko site,xwris na thelw na kanw diafimisi,deite to kai tha katalavete!

http://www.takeyourtime.gr/ :cool:

Link to comment
Share on other sites

Τέλος τρίτης λυκείου με Dunhill kingsize. Απο το 1995 μέχρι σήμερα καπνό. 1995-1997 OldHolborn μπλέ, 1997-σήμερα Drum μπλέ. Και πάντα χαρτάκια Rizzla πράσινα!!!!!

 

Ούτε βιογραφικό να έγραφα!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]...μα πως να μην ξεχάσεις την αυλή σου και την παλιά τη γνώμη καθενός όσους κρυφά περπάτησαν μαζί σου να σημαδεύουν πάλι τη ζωή σου και να 'σαι το πουλί κι ο κυνηγός στις μαύρες λαγκαδιές του παραδείσου...

Μάνος Ελευθερίου Ακούστε το

Link to comment
Share on other sites

Kapniso marlboro lights kai to kapnisma to 3ekinisa sto likeio den thimame pia ta3i, to para3eno omos einai oti den exo ethisti sto kapnisma diladi mporei na min kapniso gia ena mina(auti ti stigmi exo na kapniso 20 meres) alla mporei na tixi na kano kai ena paketo tin imera :alien: Sinithos kapniso poli otan eimai me kali parea i eimai stenoxorimenos.
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, κανενα ελληνικο καλο υπαρχει;

Οσα εχω κανει μου τιναξαν στον αερα τον λαιμο μου !!!

 

Οχι τιποτα, αλλα τωρα παρα-ακριβηναν τα τσιγαρα και με περιπου 2 την ημερα δεν συμφερει !!! :o :o :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sadiagraxa

 

Ρε παιδια, κανενα ελληνικο καλο υπαρχει;

Οσα εχω κανει μου τιναξαν στον αερα τον λαιμο μου !!!

 

Οχι τιποτα, αλλα τωρα παρα-ακριβηναν τα τσιγαρα και με περιπου 2 την ημερα δεν συμφερει !!! :o :o :o

 

 

Τα "παλιά" Δελφοί και Άρωμα είναι πολύ καλά. Αλλά όπως λες, τα καλά ελληνικά τσιγάρα είναι λίγο βαριά για το λαιμό...

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sadiagraxa

Ρε παιδια, κανενα ελληνικο καλο υπαρχει;

Οσα εχω κανει μου τιναξαν στον αερα τον λαιμο μου !!!

Οχι τιποτα, αλλα τωρα παρα-ακριβηναν τα τσιγαρα και με περιπου 2 την ημερα δεν συμφερει !!! :o :o :o

Α πα πα πα οχι κι ελληνικά! Υπάρχει κι ο καπνός Σαντιαγκράξα ;)

Με την ευκαιρεία, εγώ φουμάρω Γκολουάζ κόκκινο. Κι εκπλήσσομαι που δεν το ανέφερε κανείς άλλος ως τώρα... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εγω αρχισα το καπνισμα στα 15 :o :!: με Marlboro, συνεχισα ετσι μεχρι τα 17, μετα πηρα Chesterfield. Στα 18 μου αρχισα τα Camel τα οποια τα αλλαξα για Prince. Απο τα 20 μου μεχρι τα 25 μου (τωρα δηλαδη) κανω Drum 25g και ειλικρινα τρελλαθηκα και απο την νεα συσκευασια και ειδικα με το αυτοκολλητακι για τα χαρτακια :cool: :cool:

 

Αντε ας ρουφηξω μια τζουριτσα απο τον Espresso μου, ας στριψω και ενα τσιγαρακι και ας απολαυσω τον Σαββατατιατικο ηλιο απο το μπαλκονι μου.

Link to comment
Share on other sites

Chesterfield μπλε, εχει και 25 τσιγαρα το πακετο :)

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχουνε και κάτι πουράκια που έχουν γεύσεις όπως βατόμουρο, κεράσι κτλ...είχα δοκιμάσει 1 φορά και τα βρήκα πολύ ελαφριά και ούτε ένιωθες την γεύση του τσιγάρου στο στόμα σου ούτε μύριζαν τα ρούχα σου! :D
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

dunhill lights εγω εδώ και 3 χρόνια καπνίζω 6 χρόνια περίπου και δεν έχω σκοπό να το κόψω, μ΄αρεσει το τσιγάρο είναι απόλαυση για εμένα δεν είναι εθισμός στην δουλεία μου δεν μου αρέσει να καπνίζω και δουλεύω 10 ώρες μέσο όρο, μετά όμως θα πάω την βόλτα μου και θα κάνω τα τσιγαράκια μου. αυτά
I love honda jazz!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...