Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

Lucky Strike 64 ψήφοι 5,24%
Marlboro 174 ψήφοι 14,25%
Davidoff 103 ψήφοι 8,44%
GR 20 ψήφοι 1,64%
Camel 42 ψήφοι 3,44%
Origin 2 ψήφοι 0,16%
Καρελια κ.α. 45 ψήφοι 3,69%
Στριφτό 334 ψήφοι 27,35%
Άλλο 199 ψήφοι 16,30%
ΔΚ/ΔΑ 238 ψήφοι 19,49%
Δεν μπορείτε να συμμετέχετε σε αυτή τη δημοσκόπηση. Σύνολο ψήφων: 1221
Απάντηση

tom12

tom12's Avatar: HTC Touch Diamond2
EDGE Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Παράθεση από mmmsss >
Καλησπέρα παιδιά!
Ψαχνώ τσιγάρα που να μην είναι πολύ βαριά αλλα ούτε κι πολύ ελαφριά (κάτι ενδιάμεσο... γύρω στο 4 - 0,4 - 6)..

Κοίταζα για μάρκες όπως Marlboro τα λευκά τα light αλλα από οτι είδα δεν είναι κι τόσο ελαφριά..
Τα Camel, τα Prince κι τα Lucky Strike τι περιεκτηκότητα έχουν σε νικοτίνη, πίσσα... κτλ;
δες το marlboro silver ισως σου κανει, αυτο εκανα παλαιοτερα πριν παω στα κοκκινα.

Daytonass

Daytonass's Avatar: Nokia 5800
GSM Phase 1 Member
Περιοχή: Άγνωστη
Παιδες ποια η γνωμη σας για τα Camel light ?
Και επισης οσοι καπνισαν marlboro light ειδαν καμια διαφορα απο το κανονικο το marlboro(το οποιο καπνιζα 6 μηνες)?Γιατι πολοι λενε πως ειναι ιδια.

Κανω αυτες τις ερωτησεις γιατι τωρα καπνιζω Assos International και ειναι σκετο αχυρο, με ξηραινει πολυ τον λαιμο και θελω να αλλαξω μαρκα επειγοντως (και να παω σε τυπου Light )

Ευχαριστω

Edit Εχετε να προτεινετε καμια μαρκα ?
Τελευταία τροποποίηση από Daytonass: 16 Μάρ. 2010, 15:33.

Petr_4

no avatar
GSM Phase 2 Member
Παράθεση από Daytonass >
Παιδες ποια η γνωμη σας για τα Camel light ?
Και επισης οσοι καπνισαν marlboro light ειδαν καμια διαφορα απο το κανονικο το marlboro(το οποιο καπνιζα 6 μηνες)?Γιατι πολοι λενε πως ειναι ιδια.

Κανω αυτες τις ερωτησεις γιατι τωρα καπνιζω Assos International και ειναι σκετο αχυρο, με ξηραινει πολυ τον λαιμο και θελω να αλλαξω μαρκα επειγοντως (και να παω σε τυπου Light )

Ευχαριστω

Edit Εχετε να προτεινετε καμια μαρκα ?
Εξαρταται,τι λεφτα εισαι διατεθειμενος να πληρωσεις. Απο τα πολυ ακριβα που αξιζουν τα λεφτα τους(4,30),κορυφη ειναι το George Karelias and Sons EXCELLENCE, απο τα ακριβα(3,50) το Σαντε φιλτρο ενω στα φθηνα(2,20) πολυ καλα ειναι τα παραδοσιακα Καρελια Φιλτρο και Ασσος μαλακο

tom12

EDGE Member
παιδια ψαχνω χαρτακια που γενικα να στριβονται ευκολα διοτι ειμαι αρχαριος και εχουν σπασει τα νευρα μου, δεν ξερω αν πρεπει να ναι μεγαλα η αν υπαρχουν καποια πιο ευκολα στο στριψημο. περιμενω προτασεις. ευχαριστω

SKYLAS

no avatar
Mobile Newbie
παιδια καλησπερα!
καπνιζω εδω κ 8 χρονια το silk cut μπλε με πισσα 5,νικοτινη 0,5 και μονοξειδιο του ανθρακα 6.
τωρα που θα αυξηθουν,θελω να αλλαξω μαρκα και να βρω κατι σε αντιστοιχη περιεκτικοτητα ,οχι ομως τυπου next k leader,κατι σε πιο ποιοτικο.πηρα καρελια μπλε, cooper lights και τα john player...δε με τρελανε κατι...μηπως μπορειτε να μου προτεινετε κατι σε αυτη την περιεκτικοτητα,αλλα οχι απ τα ακριβα(3,20)??

ευχαριστω

Petr_4

no avatar
GSM Phase 2 Member
Παράθεση από SKYLAS >
παιδια καλησπερα!
καπνιζω εδω κ 8 χρονια το silk cut μπλε με πισσα 5,νικοτινη 0,5 και μονοξειδιο του ανθρακα 6.
τωρα που θα αυξηθουν,θελω να αλλαξω μαρκα και να βρω κατι σε αντιστοιχη περιεκτικοτητα ,οχι ομως τυπου next k leader,κατι σε πιο ποιοτικο.πηρα καρελια μπλε, cooper lights και τα john player...δε με τρελανε κατι...μηπως μπορειτε να μου προτεινετε κατι σε αυτη την περιεκτικοτητα,αλλα οχι απ τα ακριβα(3,20)??

ευχαριστω
Μαλλον τα Καρελια μπλε που ειδη καπνισες,ειναι τα καλυτερα στα Λαιτς φθηνα τσιγαρα.

angel_10_wp

angel_10_wp's Avatar: Apple iPhone 4S
Mobile Member
Παράθεση από tom12 >
παιδια ψαχνω χαρτακια που γενικα να στριβονται ευκολα διοτι ειμαι αρχαριος και εχουν σπασει τα νευρα μου, δεν ξερω αν πρεπει να ναι μεγαλα η αν υπαρχουν καποια πιο ευκολα στο στριψημο. περιμενω προτασεις. ευχαριστω
Φίλε καλησπέρα. Εγώ όταν πρωτοξεκίνησα να στρίβω έμαθα να στρίβω καλά με τα πράσινα και τα γαλάζια rizla!!! Εγω θα σου πρότεινα να αρχίσεις με ένα απο αυτά τα δύο. Ειδικά τα πράσινα είναι αυτα που δεν σκίζονται και τόσο εύκολα!!!
ΑΓΓΕΛΟΣ

BIG MINDS ARE FOR ALL!!!!!

malias4

malias4's Avatar: HTC HD2
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: oosterhout NL
Για χαρα παιδες κ απο μενα..
Εγω αρχισα το τσιγαρο περιπου στα 17 με μαλμπορο μαλακο!
Το καλυτερο τσιγαρο κατα τη γνωμη μου... Μετα στο στρατο πηγα προς στιβενσον μερια αλλα μετα που παλιωσα αρχισα τα george καρελια κασετινα.. Kι αυτα πολυ αξιολογα τσιγαρα κ με το zipo παρεα προσδισουν κυρος
Mετα το στρατο πηγα παλι στα μαλμπορο μαλακο κ με την ανοδο της τιμης αρχισα το 2004 περιπου αν θυμαμαι καλα τα chesterfield μπλε..Τοτε κανανε γυρω στο 1.80 κ αυτα καπνιζα μεχρι που ηρθα Ολλανδια.. Πριν εναμιση χρονο περιπου...
Εδω δεν εβρισκα τα αγαπημενα μου chesterfield κ αρχισα μαλμπορο λαιτ με τιμη 4.80 κ 19 τσιγαρα παρακαλω στο πακετο.. Πριν 3 μηνες ομως κ με πονο καδιας το εκοψα Απο τοτε εχω ξεφυγει ελαχιστες φορες αλλα ρε παιδια το τσιγαρο εινα απολαυση κ δεν ξερω αν τα καταφερω να το κοψω... I LOVE ΤΣΙΓΑΡΟ

tsthebest

tsthebest's Avatar: Apple iPhone 3GS
Mobile Newbie
Γεια σας παιδες,
Αρχισα το τσιγαρο εδω και ενα μηνα και κανω Marlboro μαλακο αλλα θελω να αλλαξω τσιγαρα γιατι δεν μπορω να πω πως μου αρεσει ιδιαιτερα το Marlboro...Μπορειται να μου προτεινεται καμια καλη μαρκα??

angel_10_wp

angel_10_wp's Avatar: Apple iPhone 4S
Mobile Member
Παράθεση από tsthebest >
Γεια σας παιδες,
Αρχισα το τσιγαρο εδω και ενα μηνα και κανω Marlboro μαλακο αλλα θελω να αλλαξω τσιγαρα γιατι δεν μπορω να πω πως μου αρεσει ιδιαιτερα το Marlboro...Μπορειται να μου προτεινεται καμια καλη μαρκα??
Εγω θα σου προτεινα τα καρελια Χρυση κασετινα διοτι ειναι πολυ ωραια σε γευση!!! Επισης καλα ειναι τα davidoff gold και τα pall mall κοκκινα και μπλε!!!
ΑΓΓΕΛΟΣ

BIG MINDS ARE FOR ALL!!!!!

tom12

EDGE Member
το davidoff gold δε μου αρεσει και πολυ. πως να το πω....ειναι σαν να σε πνιγει, καθολου απολαυστικο τσιγαρο. πολυ καλη η χρυση κασετινα του καρελια, πολυ καλα και τα σαντε (κασετινα). προσωπικα τα marlboro μου αρεσουν αρκετα.

παιδια μενω σερρες και εχω φαει τον τοπο να βρω τα excellence του καρελια και τιποτα. τα διανεμουν ανα την Ελλαδα ή σε συγκεκριμενα μερη??????

SKYLAS

no avatar
Mobile Newbie
παιδια τελικα εγω κατεληξα στα karelia blue!
στην αρχη δε μου αρεσε,οπως κ το cooper lights κ το john player.
ομως εκανα το πακετο μεσα σε 5-6 μερες(extra απο τα silk cut μπλε που καπνιζω) κ σιγα σιγα αρχισαν να μ αρεσουν πολυ!μαλλον αυτα θα αρχισω μολις μπει η αυξηση!0,7 νικ ,7 πισσα κ 2.30 η τιμη τωρα!

Petr_4

no avatar
GSM Phase 2 Member
Παράθεση από tom12 >

παιδια μενω σερρες και εχω φαει τον τοπο να βρω τα excellence του καρελια και τιποτα. τα διανεμουν ανα την Ελλαδα ή σε συγκεκριμενα μερη??????
Ζητησε τα απο τον περιπτερα-ψιλικατζη στην περιοχη σου και θα τα φερουν.

Daytonass

Daytonass's Avatar: Nokia 5800
GSM Phase 1 Member
Παράθεση από Petr_4 >
Εξαρταται,τι λεφτα εισαι διατεθειμενος να πληρωσεις. Απο τα πολυ ακριβα που αξιζουν τα λεφτα τους(4,30),κορυφη ειναι το George Karelias and Sons EXCELLENCE, απο τα ακριβα(3,50) το Σαντε φιλτρο ενω στα φθηνα(2,20) πολυ καλα ειναι τα παραδοσιακα Καρελια Φιλτρο και Ασσος μαλακο
Τελικά πήρα Marlboro Lights αλλα δεν είδα κάποια διαφορά σε σχέση με το κανονικό και επειδή ειναι απο τα "ακρηβά" (3,20) λεω να το γυρίσω στο στριφτό για οικονομία ή να πάρω Καρέλια μπλέ που ειναι αρκετά φτηνά
Απο καπνούς στριφτού εχω καπνισει Old Holborn κίτρινο και Craven . Ο Old Holborn μου αφήνει μια περίεργη γεύση στο στόμα (ψιλο αηδία) , ο Craven ειναι αρκετά καλός αλλα και αυτος κάποιες φορές οταν εκπνέω τον καπνό μου αφήνει ενα μυστήριο πράγμα στο λαιμό, σαν χώμα Τώρα σκεύτομαι να πάρω Golden Virginia κίτρινο, τον έχει δοκιμάσει κανείς,ειναι καλος?

tsthebest

tsthebest's Avatar: Apple iPhone 3GS
Mobile Newbie
Τον εχω δοκιμασει εγω...δεν μπορω να πω πως με εχει ενθουσιασει...Σου αφηνει μια γευση ξυνηλας στο λαιμο...Καλυτερος καπνος για στριφτο κατα την γνωμη μου ειναι Old Holborn κιτρινος....
Τελευταία τροποποίηση από tsthebest: 23 Μάρ. 2010, 23:31.
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης